12 טיפים וטריקים ללא עמק Stardew עמק כדי להתחיל

אחד הדברים הגדולים שהופכים את Stardew Valley לחוויית משחק כל כך קסומה היא לגלות הכל בעצמך, אבל זה לא אומר שאין כמה טיפים וטריקים ללא ספוילרים שיעזרו לך להתחיל.

למי שלא מכיר, Stardew Valley הוא משחק תפקידים אינדי פופולרי להפליא בו אתה יורש את החווה של סבא שלך (ואת כל ההרפתקאות הבאות שנובעות מכך). המשחק משמש כיורש רוחני לזכיינית משחקי החקלאות RPG של Harvest Moon (ואף טוב יותר מכך, הוא מתקן רבים מההיבטים המתסכלים של משחקי Harvest Moon בתהליך). משחק עיוור Stardew Valley הוא חוויה מהנה באמת, אך יש כמה מלכודות של שחקנים חדשים שתוכלו להכשיל דרכם או לקבל מעט עזרה ברשימת טיפים כמו זו.

הטיפים והטריקים הבאים נבחרו בקפידה כדי להשיג שלושה דברים:

  • ראשית, אנו אוהבים את המשחק ורוצים לעזור להקל עליו שחקנים חדשים על ידי כיסוי של כמה מהיסודות.
  • שנית, אנו רוצים לעשות זאת בצורה הכי ללא ספוילרים שיש, כיוון שלמשחק יש סיפור נפלא.
  • ולבסוף, על ידי מענה על כמה מהשאלות הדוחקות שיש לשחקן חדש בנוגע למשחק, אנו מרחיקים שחקנים חדשים מהוויקי המקיף (ומלא הספוילרים) בעמק סטארדאו. אם כבר מדברים עם הקול של החוויה, אנו מבטיחים לך כי קל מדי להכות את הוויקי בחיפוש אחר תשובה פשוטה אודות מושג בתוך המשחק, ובתוך כך, לראות ספוילרים משמעותיים אודות מכניקת משחק, דמויות, אזורים שלא התגלו במשחק, ועוד.

עם זאת בחשבון, לא רק שאיפנו לשמור על הצעות הספוילר שלנו בחינם, חרגנו מגדרנו לסדר את הרשימה כך שההצעות הפחות חושפניות יהיו בראש המאמר. אתה יכול להפסיק לקרוא בכל פעם שאתה מרגיש בסיכון לאבד מעט מהקסם לגילוי עצמי.

אל תמהר: זה מרגיע שחקן יחיד, אנחנו מבטיחים

או טיפ ראשון הוא פחות טיפ יחיד ויותר כמו מטא-עצה למשחק כל המשחק. אם אתה רגיל לשחק משחקים עם אלמנטים מרובי משתתפים, ייתכן שתצטרך לקחת נשימה ארוכה ועמוקה ולהביא את עצמך למצב נפשי מצונן כדי לשחק בעמק סטארדו.

Stardew Valley הוא חוויה מאוזנת ושחקנית יחידה. שלא כמו לטחון, נניח, משחק FPS פופולרי או MMORPG כדי להשיג את טיפות השלל הטובות ביותר לפני שהם נעלמים, אין שום דבר בעמק סטארדאו שבאמת אתה יכול לפספס כי התבאסת או לא שיחקת במשחק באיזושהי סוג דרך נכונה או מותאמת.

בהקשר של המשחק, אתה יכול להיות החקלאי החרוץ ביותר שסטארדוו ואלי ראה מימיו, או שתוכל להסתדר על ידי ביצוע מספיק כדי לשמור על החווה שלך כדי שתוכל לחקור את המשחק.

לא משנה איך אתה משחק, האדם היחיד שקובע את קצב המשחק הוא אתה, ואם זה נראה מכריע או שאתה מתחיל להילחץ מזה, פשוט קח נשימה עמוקה והירגע. אין שום נסיגה במשחק שלא תוכל להתאושש ממנה.

חברות היא קסם: היו חביבים עם יצורים גדולים וקטנים

כדי להתקדם במשחק, היה חביב עם כולם (וכל דבר) שאיתו אתה בא במגע - למעט הדברים שרוצים לאכול אותך, קדימה והכנס אותם בפנים כמה פעמים. חברות ואדיבות הם תשתית מהותית של היקום של עמק סטארדאו, ואם אתה אדיב ליצורים גדולים וקטנים, תגמול לך.

דבר עם שכניך. תביא להם פינוקים מהחווה שלך. רשמו מה הם אוהבים (ומה הם לא אוהבים). כשאתה מתיידד עם אנשים הם יפתחו בפניך וישתפו את חייהם (ולעתים קרובות טיפים וטובים בתהליך). אפילו בעלי חיים מגיבים לחסד שלך. פרה שאתה עוצר ללטף כל יום מייצרת חלב טוב יותר; עוף שאתה מציין עליו מייצר ביצים גדולות ואיכותיות יותר.

זה החלק הקצר ביותר במדריך הטיפים שלנו (כי אנחנו מאוד מנסים להימנע מספויילרים) אבל זה גם החשוב ביותר. אנו חושבים שתמצא את המשחק הרבה יותר מהנה אם תעבוד על הידידות אפילו לעירוני העיר הכי אקסצנטריים.

מעדר עם דיוק: הפעל את מיקומי ההיטים מייד

דבר אחד ששחקנים חדשים מושלכים אליו כמעט תמיד הוא מכניקת "מיקום המכה" של המשחק. המשחק הוא דו-ממדי והכל (שתילת יבולים, הצבת חפצים וכו ') קורה במישור קואורדינטות בלתי נראה של קופסאות. בגלל האופן שבו הכיוון של הדמות שלך על המסך, הכלי שבו אתה משתמש ורשת האינטראקציה, האפקט של השימוש בכלים שלך יכול להיראות לפעמים קצת מטורף. לפעמים אתה יכול להניף את הכלי שלך כשאתה פונה קדימה ולפגוע בחפץ לידך או מאחוריך.

לחלק מהכלים יש טווח הגעה של 1-3 ריבועים שתוכלו להשתמש בהם אסטרטגית לטובתכם. אתה צריך לזוז פחות ואתה משקיע פחות אנרגיה, כך שמשתלם באמת להתמקד בכלי שלך "מכה". בנוסף, ביצוע פעולות אלה עולה לכם מעט אנרגיה. להכות בריבוע הנכון פירושו לא לבזבז את האנרגיה הזו.

כדי לעזור לך להגיע לטובת הצבת הכלי שלך לאן שאתה רוצה, לחץ על מקש ESC כדי לפתוח את תפריט המשחק ואז בחר בכרטיסייה עם סמל הבקר הקטן, כפי שנראה למטה. סמן את האפשרות "הצג תמיד מיקום פגע בכלי".

זה מציב תיבה אדומה ישירות על הריבוע שכלי נתון יקיים איתה אינטראקציה (כפי שמוצג בתמונה בראש החלק).

יש גם קיצור מקשים להפעלת מיקום פגע באופן זמני. החזק את מקש SHIFT לחוץ תוך שימוש בכלי להצגת תיבת ההיט, גם כאשר האפשרות כבויה. זה טיפ קטן שימושי שכדאי לזכור, באותה תקופה מיקום הכלים מתסכל אותך.

אוכל זה חיים: לאכול! עכשיו תאכל עוד קצת!

השנייה רק ​​לתסכול על שביתות מכוש שהוחלפו במקום, היא התמיהות של שחקנים חדשים על מידת עייפותם של דמותם. שלא כמו RPGs רבים, שבהם אתה יכול להניף את הכלים והנשק שלך בלי להתעייף, ל Stardew Valley יש מד תשישות. פעילויות תובעניות פיזית, כמו כלים מתנדנדים וכלי נשק מעייפים אותך. למרבה המזל, הליכה וריצה לא.

בתחילת המשחק זה יכול להרגיש שאתה עייף כל הזמן. אתה יכול להתמודד עם התשישות באחת משתי דרכים: לאכול או לישון.

אכילת אוכל מגבירה את רמות האנרגיה שלכם. מזון גולמי מעניק לך אנרגיה הגונה; אוכל מבושל נותן לך יותר. במשחק המוקדם, יש איזון עדין בין מכירת האוכל למטרות רווח לעומת אכילתו תמורת אנרגיה. אם אתה מוצא את עצמך חסר אנרגיה בשלב מוקדם של היום ואינך רוצה לבזבז מזון, הקדיש זמן לטיפול במשימות שאינן צורכות אנרגיה. מיין את החזה שלך. תכנן את החווה שלך. חקור את המפה. סעו לעיר כדי לשוחח עם אנשי העיר ולבנות חברות.

או לאכול את כל האוכל שלך ולכרות יער שלם כמו אדם מטורף. רחוק מאיתנו לעמוד בדרכי רצונות חוטב העצים שלך.

אורות בחשיכה: שינה אינה אופציונלית

אוכל יכול לתת לך אנרגיה להתמודד עם משימה אחר משימה במהלך היום, אבל יש דבר אחד שאתה לא יכול לאכול בדרכך בעמק סטארדו: השעון. אתה צריך לישון כל לילה.

אתה מתעורר בשעה 06:00 בבוקר בבית החווה שלך כל בוקר. אם עדיין לא חזרת למיטה עד השעה 02:00 לפנות בוקר, אתה מתעלף מאפיסת כוחות. כל אחת מאותן 18 שעות המשחק שוות ל- 45 שניות של זמן אמת בעולם, ולכן יום עמוס בחיי החקלאות החדשים שלך שווה ל- 13.5 דקות זמן אמת. אתה תהיה מופתע כמה צריך לעשות במשחק וכמה מהר הימים האלה מסתובבים.

עדיף להירדם לפני חצות, כי שורת האנרגיה שלך תתמלא מחדש למחרת. אם אתה נרדם בין חצות ל -2: 00 בבוקר, תהיה לך פחות אנרגיה למחרת.

ואם אתה לא ישן עד השעה 02:00 לפנות בוקר, תתעלף בכל מקום שאתה נמצא ותתעורר עם פחות אנרגיה למחרת.

אבל זה לא הכל. אם השעה 2:00 לפנות בוקר ואתה מתעלף מכל מקום מחוץ לבית החווה שלך, ההשלכות יכולות לנוע בין דבר פיננסי קטן (המקביל למשחקי חירום שמוצאים אותך ומסיעים אותך הביתה בתשלום), לבין דבר גדול אם אתה אתה נמצא באזורים המסוכנים יותר של המשחק (שם אתה יכול להפסיד לא רק כסף אלא פריטים אקראיים מהמלאי שלך).

כל עוד אתה נמצא בדלת הכניסה לבית החווה שלך לפני שהשעון יכה ב -2: 00 בבוקר, אתה תהיה בסדר, אבל לא בהכרח תקבל את מלוא היתרונות.

טיפ נוסף לשינה: המשחק  נשמר רק כשאתם הולכים לישון (אם זה מתוכנן או מתעלף בשביל מאובק) בכל לילה. החיסרון בכך הוא שאם אתה יוצא מהמשחק לפני השינה אתה מאבד את כל ההתקדמות שלך במשך היום. הפוך הוא שאם אתה עושה משהו מטומטם באמת (כמו לחפור את כל הגידולים הטובים ביותר שלך מהאדמה במקום להשקות אותם), אתה זעם אחד הרחק מהפרעה. פשוט צא לפני שאתה הולך לישון.

הזמן צועד: עונות קיימות בזמן רבע אז התכנן בהתאם

הימים בעמק סטארדאו אינם הדברים היחידים שמסתובבים. אחד הדברים שכמעט תמיד תופס שחקנים חדשים לא בטוח הוא העובדה שעונות המשחק (שמשקפות את האביב, הקיץ, הסתיו והחורף שלנו) אינן אורכות ~ 90 יום כפי שהיית מצפה. עונות המשחק אורכות רק 28 ימי משחק. כאשר אתה מתחיל לשחק לראשונה, 28 יום עשוי להיראות כמו נצח כשאתה מקבל את העקבות שלך אבל תסמוך עלינו, בקצרה אתה תהיה כמו "% * # @! כבר קיץ! ”

עונות השנה בעמק סטארדאו חשובות מכיוון שבכל עונה יש גידולים ייחודיים שתוכלו לגדל, צמחי בר ייחודיים למאכל, ודגים ייחודיים לתפוס. אם אתה מתגעגע לגידול יבול מסוים או לתפוס דג מסוים בעונה מסוימת, תצטרך לחכות (ברוב המקרים) עד לשנה הבאה במשחק כדי להשיג אותו. זה לא סוף העולם, אבל אם אתה צריך את הדבר הזה לאיזה פרויקט או מסע שאתה באמת רוצה לעבוד עליו, ההמתנה לשנה היא קשה. זכרו, אם אתם משחקים את ימיכם במלואם, כל עונה היא כ -19 שעות משחק.

עם זאת, אנו ממליצים לתכנן בקפידה. עמק סטארדו מתגמל תכנון טוב ומתחשב. אל תשתול גידולים מאוחר בעונה כשאין לך זמן למסוק אותם. במקום זאת, נסו להתכונן (ולחסוך קצת כסף) כדי שתוכלו לקנות יבולים ולשתול אותם ביום הראשון של העונה.

כמו כן, דאגו לקצור את כל הגידולים שלכם לפני שהעונה מתהפכת (מכיוון שגידולים שלא נקצבו ייובלו ברגע שהעונות יתחלפו).

שדרוג הכלים שלך: מתקדם עדיף, אבל הזמן לשדרוגים שלך טוב

אולי תעשה הרבה חיפושים בעמק סטארדו, אבל אתה חקלאי בלב ולחקלאי יש כלים. המשמעות של כלים טובים יותר היא עבודה קלה יותר בחווה שלך. בשלב מוקדם, תפגוש דמות שתוכל לשדרג את הכלים שלך ועליך בהחלט לנצל. שדרוג כלים יכול לגרום לכלים שלך לעבוד מהר יותר (פחות מכה להפיל עץ), ביעילות רבה יותר (יותר מים בפחית והמים מגיעים ליותר יבולים), ואפילו להיות מסוגלים לפגוע בפריטים מיוחדים כלים ברמה נמוכה יותר אינם יכולים.

אתה צריך לחסוך משאבים כדי לשדרג, וכדאי שתזמן את ביצוע השדרוגים. תהליך השדרוג אורך יומיים במשחק ובמשך יומיים אלה לא יהיה לך הכלי הזה. אם תשאיר את יכולת ההשקייה שלך לשדרוג באמצע הקיץ, יהיו יומיים שבהם אתה לא יכול להשקות את הגידולים שלך - וגידולים צמאים לא גדלים.

עם זאת בחשבון, הזמן את השדרוגים שלך לחלון ביומן שבו תופחת החמצת הכלי תמוזער או תוסר לחלוטין. אם תשדרג את יכולת ההשקיה שלך ביום האחרון של הסתיו, למשל, לא תישא לך שום קנס כי 1) אתה לא צריך להשקות את הגידולים ביום האחרון שאתה קוצר אותם ו -2) אין גידולים להשקות בחורף, כך שלא תזדקק לפחית השקייה שלך ביום הראשון של העונה החדשה.

אל תתעלם מהצינור: הטלוויזיה חינוכית

למרות האווירה הטבעית של המשחק והדחיפה החזקה לעבר קיום לואו-טק ארצי בבית העמק החדש שלך, הטלוויזיה בבית החווה שלך באמת שימושית. תלוי ביום בשבוע, אתה יכול להתאים לדוח מזג אוויר, הורוסקופ או ערוץ בישול או ערוץ של איש בחוץ.

ערוצים אלה, בהתאמה, יגידו לכם את תחזית מזג האוויר ליום המחרת (ימים גשומים נהדרים לחקירה מכיוון שאינכם צריכים להשקות גידולים), ויחשפו את ההורוסקופ שלכם (למשחק יש משתנה "מזל" וכמה מזל או מזל. ההורוסקופ שלך ממלא תפקיד במאמצים המבוססים על מזל כמו למצוא פריטים נדירים), ללמד אותך מתכון (אוכל מבושל מאוד חזק במשחק ואתה רוצה ללמוד את כל המתכונים שאתה יכול), או לתת לך טיפ לגבי המשחק ( הערוץ של איש החוץ מלא בעצות לגבי מכניקת משחקים, העיר, חקלאות וכן הלאה).

לכל הפחות, עליכם לבדוק כל יום בטלוויזיה את שידור הבישול מכיוון שיש במשחק מתכונים רבים שתוכלו ללמוד רק על ידי כך.

גשם, גשם, בואו שוב: סופות הן החבר הכי טוב שלכם

אם כבר מדברים על תחזיות מזג אוויר וגשם, גשם הוא החבר הכי טוב שלך. לא, באמת, בתחילת המשחק במיוחד לא תאהב יותר מאשר לבדוק את הטלוויזיה ולגלות שיש צפויות סופות.

במשחק המוקדם אתה צריך לחוות כדי להשיג משאבים וכסף, אבל חקלאות עם השקיה ברמת ההתחלה יכולה להיות ממש זמן רב ומתיש. אם אתה משתיל יתר על המידה, אתה עלול להרגיש במהירות המום מכמה אדמות חקלאיות שיש לך. ימי גשם הם הקלה מתוקה, מתוקה מאחריותך החקלאית. ראית מערה מגניבה שתרצה לחקור? רוצים להכיר את תושבי הכפר טוב יותר? צריך לסחוט מעט חיתוך עץ כדי לבנות את האספקה ​​שלך? יום גשום הוא יום מושלם לעשות הכל  חוץ מחוות, לכן כשאתה מתעורר לקול הרעם, ארוז את התרמיל והתכונן לחקור - היום שייך לך.

השתמש בתיבה: ראש העיר הוא קדוש

כשאתה מגיע לראשונה לעמק סטארדו, ראש העיר המאוד ידידותי עוצר כדי להציג את עצמו. בין השאר, הוא אומר לך שאתה יכול לשים כל חפץ למכירה בפח העץ ממש מחוץ לבית החווה שלך והוא יעביר אותו לשווקים השונים עבורך.

שחקנים חדשים רבים נמנעים מהתיבה כי צריך להיות תפיסה, נכון? אין ספק שאם ראש העיר מתנהג כמתווך ומספק את היבול לשוק או את הדגים לרציף, אז הוא חותך?

שים בצד את חשדותיך, קורא יקר! עמק סטארדו הוא בריא וראש העיר הקדוש שלך. למרות הכלכלה הבלתי סבירה, הבחור הקטן והקשוח גורר את כל השלל שאתה מכניס לתיבת הטיפה ומוכר לך אותו בכל לילה. כשאתה מתעורר בבוקר, אתה מקבל פירוט של המכירה ו- 100% מההכנסות.

הפעם היחידה שאתה לא רוצה להשתמש בתיבה היא אם אתה צריך את הכסף מיד. ראש העיר לא אוסף את הסחורה ומוכר אותם עד אמצע הלילה ואתה לא מקבל את הכסף עד למחרת בבוקר. אם יש לכם ערימת ענק של יבולים עליכם למכור כבר עכשיו למימון רכישות חשובות, דלגו על הקופסה וקחו אותם לחנות המתאימה כדי למכור אותם.

בנושא הבנייה: ממגורות ראשונות, החלל קבוע והכל נייד

נגר העיירה יכול לבנות עבורכם בנייני משק נוספים. בהתחלה, רוב הבניינים האלה (והשדרוגים הבאים שלהם) הם יקרים מדי, אבל יש בניין ששווה לקנות ברגע שאתה יכול להרשות לעצמך את המחיר הצנוע שלו: הממגורה. דשא פראי שחתכתם בחווה שלכם כדי לפנות מקום לפרויקטים אחרים הולך לבזבז אם אין לכם ממגורה. אם אכן יש לך ממגורה, עשב הבר שחותכת הופך לחציר.

למרות שאולי אין לך שום בעלי חיים עכשיו, בסופו של דבר סביר להניח שתעסוק בגידול בעלי חיים וכל החברים הקטנים והחמודים שלך ברפת יהיו עורבניים. ממגורה או שתיים בהתחלה מבטיחה שאתה לא זורק את הדשא הפראי שגזרת, אלא שומר אותו למועד מאוחר יותר.

בנושא הבניינים, שחקנים חדשים רבים משותקים מנסים לתכנן את החוות שלהם ודואגים שהם מציבים בניינים במקום הלא נכון (או שלא יהיה מקום לשדרג את הבניינים האלה מאוחר יותר). חדשות טובות! ראשית, תוכל להעביר כל בניין במועד מאוחר יותר (ללא קנס). פשוט בקר בנגר ובחר מקום חדש. שנית, אל תדאגו לשנות עקבות רגליים של הבניינים השונים שלכם. רחמנא ליצלן (ועם TARDIS לא סביר כמו איכות) מבנים משודרגים שומרים על אותה טביעת רגל ולא משנה כמה גדול הפנים נהיה. פירוש הדבר שאסם המתנע הצנוע תופס מקום רב בדיוק בחווה שלך כמו הרפת המשודרגת לחלוטין. אל תהסס לתכנן ולהניח שבילים, גדרות ועצים, מכיוון שלא תצטרך להזיז אף אחד מהם כשאתה משדרג את הבניינים הסמוכים.

דיג הוא * # $! Ing מתסכל: תישאר עם זה!

ללא שם: דייג הוא הדבר המקוטב ביותר בקהילת השחקנים בעמק סטארדאו. זה כמו מיני-משחק שנראה שאנשים מסוימים לוקחים אליו באופן טבעי מאוד ואחרים נותרים מושכים את שיערם.

אם אתה אחד האנשים שהדיג באמת מתסכל, ברצוננו להציע כמה מילות עידוד וטיפים. ראשית, התייחסו למיני-משחק הדייג יותר כמו לריקוד ופחות כמו לאתגר סיבולת באמצעות ספאם. כשאתה מחבר דג, הדג מתנודד מעלה ומטה על "מד" דיג. המטרה היא להחזיק את הדג בתוך "סרגל התפס" (שמגדיל סרגל מחוון צד מאדום, לצהוב, לירוק, לפני שתתפוס אותו סוף סוף). בכל פעם שהדגים מבלים מחוץ ל"בר התפיסה "מקטין את האינדיקטור עד שבסופו של דבר הדג נעלם. אם תלחץ כמו מטורף, תשלח את הבר להפליג ממש מעבר לדג וככל הנראה תאבד אותו. במקום זאת, לחץ בהתחלה לאט וצפה בהתנהגות הדגים.

גם אם יש לך כישרון טבעי לזה, החלק הראשון של דיג שאתה הולך יהיה אכזרי. "סרגל התפס" קטן, הדגים מהירים, ותפסיד הרבה יותר ממה שאתה תופס. אבל! יש בטנה מכסף. ככל שאתה דגים יותר, כך תשתפר בזה יותר (הן מבחינת מיומנות משחק והן נקודות מיומנות במשחק) וסרגל התופס גדל.

אז גם אם זה מתסכל אתכם עד מוות בהתחלה, הישארו עם זה מכיוון שלא רק שהופך להיות ציד מאסטר מתגמל, אלא שהדגים רווחיים, הכרחיים לכמה משימות במשחק, ויש לכם הזדמנויות להפגין את כישורי הדיג לפרסים בדרך.

נסגור על ידי הד של עצת הפתיחה שלנו. קח את הזמן שלך, אל תלחץ מהשיג הכל כמה שיותר מהר, וזכור לעצור וליהנות מהנוף, מהרפתקאות וכמובן מהאנשים שאתה פוגש בבית החדש שלך.