כיצד לגרום למחשב שלך לקרוא לך מסמכים

מאז תחילת עידן המחשבים, אנשים תמיד נהנו לגרום למחשבים לדבר איתם. בימינו פונקציונליות זו מובנית ישירות ב- Windows ותוכל להשתמש בה בקלות כדי שהמחשב שלך יקריא לך מסמכים.

השימוש בפונקציונליות הטקסט לדיבור במחשב שלך יכול לחסוך לך הרבה זמן אם אתה צריך ללמוד למבחנים, לקרוא ספרים, לסקור דוחות, או אם בא לך להקשיב במקום לקרוא. בעוד שהקול אולי נשמע נוצר במחשב, תמיד יש אפשרות להוריד פרופילים קוליים תואמי SAPI מאתרים שונים באינטרנט, אם כי רובם אינם בחינם.

רוב מחשבי Windows מצוידים בשני קולות אנגליים אמריקאיים לפחות (זכר אחד, נקבה). מחשבים רבים מציעים גם מגוון קולות השולטים בשפות שונות. על ידי גישה להגדרות דרך לוח הבקרה שלך, עליו נדון בהמשך, תוכל להתאים את המגרש, המהירות והנפח של קול ה- SAPI של המחשב שלך.

במאמר זה נסקור כיצד לגרום למחשב שלך לפרש את שני סוגי המסמכים הנפוצים ביותר שרוב האנשים משתמשים בהם - מסמכי PDF ומסמכי Word - ולדבר אליך את תוכנם. נדבר גם קצת על כוונון עדין של קול המחשב.

בקש מ- Adobe Reader לקרוא עבורך מסמכי PDF

Adobe Reader הוא ברירת המחדל עבור אנשים רבים לצפייה בקבצי PDF. בעוד ש- Adobe Reader התנפח עם השנים, הגרסאות האחרונות טובות ודי נעימות לשימוש. Adobe Reader יכול גם להקריא לך מסמכים. אם עדיין לא התקנת את Reader, עבור אל דף ההורדות של Adobe Reader. הקפד לבטל את הסימון של הורדות ה- McAffee האופציונליות שלהם, ואז לחץ על כפתור "התקן עכשיו".

קשורים: כיצד להציג ולהשבית תוספים מותקנים בכל דפדפן

הערה:  Adobe Reader מתקין גם תוספי דפדפן כדי לשלב כלי PDF בדפדפן. אם אתה מעדיף לא להשתמש בזה, תוכל לבצע את השלבים הבאים להשבית תוספים בדפדפן האינטרנט שבחרת, ולהשבית את התוסף "Adobe Acrobat".

לאחר התקנת Reader, פתח קובץ PDF שתרצה שהמחשב יקריא לך. פתח את תפריט "תצוגה", הצבע על תפריט המשנה "קריאה בקול רם" ואז לחץ על הפקודה "הפעל קריאה בקול רם". אתה יכול גם ללחוץ על Ctrl + Shift + Y כדי להפעיל את התכונה.

כאשר התכונה קריאה בקול מופעלת, באפשרותך ללחוץ על פסקה אחת כדי ש- Windows יקרא אותה בקול רם. סרגל התקדמות מופיע על המסך כדי ליידע אותך כמה רחוק אתה נמצא בבחירה.

תוכל גם לבחור אפשרויות אחרות על ידי חזרה לתפריט 'תצוגה'> 'קריאה בקול רם'. שם, אתה יכול לקרוא את קורא הדף הנוכחי, לקרוא מהמיקום הנוכחי עד סוף המסמך, או להשהות, לעצור ולהפעיל את הקריאה. אתה יכול גם להשבית את התכונה Read out Lout אם סיימת עם זה.

בקש ממיקרוסופט וורד לקרוא עבורך מסמכי וורד

אם יש לך קבצי .doc, .docx או .txt שאתה רוצה שהמחשב שלך יקריא לך במקום זאת, אתה יכול לעשות זאת נכון ב- Microsoft Word.

הכי קל להתחיל בהוספת הפקודה Speak ישירות לסרגל הכלים של גישה מהירה בחלק העליון של חלון Word. לחץ על החץ הקטן למטה בצד ימין של סרגל הכלים לגישה מהירה, ואז לחץ על האפשרות "פקודות נוספות".

בחלון "אפשרויות Word", לחץ על התפריט הנפתח "בחר פקודות מתוך", ואז בחר באפשרות "כל הפקודות". ברשימת הפקודות, גלול מטה ואז בחר בפקודה "דבר". לחץ על כפתור "הוסף" ולאחר מכן לחץ על "אישור" כדי לסגור את החלון.

אם אתה מסתכל בסרגל הכלים של גישה מהירה, תראה שהפקודה Speak נוספה (סמל "תיבת ההודעות" הקטן עם סמל הפעלה).

במסמך Word שלך בחר טקסט כלשהו. אתה יכול לבחור מילה, פיסקה, עמוד שלם, או פשוט ללחוץ על Ctrl + A כדי לבחור את כל המסמך. לחץ על כפתור "דבר" שהוספת כדי ש- Word יקריא לך את הבחירה שלך.

התאם את הגדרות הקול

אם הדיבור של המחשב שלך נשמע שנוצר מדי על ידי המחשב, או אם הוא מדבר מהר מדי, אתה יכול לשנות את ההגדרות. לחץ על התחל, הקלד "Narrator" בתיבת החיפוש ואז לחץ על התוצאה.

הערה : בעוד שכלי Narrator פתוח, Windows יקרא בקול רם את כל מה שאתה עושה - כל דבר שתלחץ עליו או הקלד, כותרות חלונות, הכל. אם זה מטריד אותך בזמן שאתה מגדיר הגדרות, פשוט השתק את המחשב האישי שלך.

בחלון "Narrator", לחץ על האפשרות "הגדרות קול".

בדף "קול", תוכלו להגדיר את מהירות הקול, עוצמת הקול והגובה הרלוונטי. אתה יכול גם לבחור קולות שונים שהתקנת.

כשתסיים, סגור את הכלי Narrator (כדי שלא יקריא לך הכל) ולך לבדוק אותו במסמך PDF או Word שלך.

אתה יכול גם להשתמש ב- Narrator כדי לקרוא עבורך סוגים אחרים של מסמכים (כמו דפי אינטרנט). זה יכול להיות קצת מסורבל לעבוד איתו, מכיוון שהוא רוצה לקרוא לך הכל (כולל טקסט ממשק), אך ייתכן שתמצא אותו שימושי לפעמים.