שלושת הדרכים הטובות ביותר להכין חלון תמיד למעלה ב- Windows

Windows אינו מציע דרך מובנית למשתמשים ליצור חלון תמיד למעלה. ישנם כלים רבים של צד שלישי לכך, אך לעתים קרובות הם מנופחים ומסורבלים. אז בואו נסתכל על מה שעובד טוב.

אמנם יש הרבה כלים שם כדי לגרום לחלון להישאר תמיד בראשם, אך רבים מהם קיימים זמן רב ולא עובדים טוב עם גרסאות מודרניות של Windows - או על גרסאות 64 סיביות. בדקנו מגוון כלים כדי שנוכל להמליץ ​​על הכלים הטובים ביותר והאמינים ביותר. בין אם ברצונך להשתמש בקיצור מקשים או בתפריט גרפי אלה הדרכים האידיאליות להפוך חלון תמיד למעלה. וכלים אלה עובדים כמעט עם כל גרסת Windows.

עוד דבר מהיר שיש לציין: יש כמה אפליקציות נהדרות שם שיכולות לגרום לחלון להישאר תמיד בראש בנוסף לעשות דברים אחרים. אנו מקפידים על כלים קלים וחינמיים המשרתים בדיוק את הפונקציה שאנו מחפשים, אך נציין כמה מהיישומים האחרים בהמשך המאמר למקרה שאתה מעוניין - או שכבר משתמש באפליקציה.

עם קיצור מקשים: AutoHotkey

קשורים: המדריך למתחילים לשימוש בתסריט AutoHotkey

באמצעות תוכנית AutoHotkey המצוינת והשימושית, אתה יכול ליצור סקריפט בשורה אחת שמגדיר את החלון הפעיל שלך להיות תמיד בראש כאשר אתה לוחץ על שילוב מקשים מסוים. הסקריפט המתקבל קל משקל ולא ישתמש במשאבים רבים או יוסיף עומס מיותר למערכת שלך. אתה יכול אפילו להשתמש ב- AutoHotkey כדי להרכיב את הסקריפט להפעלה משלו אם אינך רוצה לשמור על הפעלת תוכנית ה- AutoHotkey המלאה - או אם אתה רוצה דרך קלה לשאת את התסריט איתך למחשבים אחרים.

ראשית, תצטרך להוריד ולהתקין את AutoHotkey.

לאחר שתסיים, יהיה עליך ליצור סקריפט חדש (אם אתה כבר משתמש ב- AutoHotkey, אל תהסס להוסיף אותו לסקריפט הנוכחי או ליצור קובץ חדש). ליצירת סקריפט חדש, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על מקום כלשהו בשולחן העבודה שלך או בחלון סייר הקבצים, הצבע על התפריט "חדש" ואז בחר באפשרות "סקריפט AutoHotkey". תן לקובץ הסקריפט החדש איזה שם שתרצה.

לאחר מכן, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על סקריפט AutoHotkey החדש שלך, ואז בחר באפשרות "ערוך סקריפט". זה פותח את התסריט לעריכה ב- Notepad, או בכל תוכנית עריכה שתשתמש בה.

בחלון Notepad, הדבק את שורת הקוד הבאה בתחתית. לאחר מכן תוכל לשמור ולסגור את התסריט.

^ SPACE :: Winset, Alwaysontop,, A

לאחר מכן, לחץ פעמיים על התסריט שלך כדי להריץ אותו. אתה תדע שהוא פועל כי לוגו "H" ירוק מופיע במגש המערכת שלך כדי ליידע שהוא פועל כתהליך רקע.

עכשיו אתה יכול ללחוץ על Ctrl + רווח כדי להגדיר כל חלון פעיל שיהיה תמיד למעלה. לחץ שוב על Ctrl + רווח והגדר את החלון שלא יהיה תמיד למעלה.

ואם אינך אוהב את השילוב Ctrl + Space, תוכל לשנות את  ^SPACE חלק התסריט כדי להגדיר קיצור מקשים חדש. עיין בתיעוד של מקשי הקיצור באתר AutoHotkey לעזרה.

באמצעות עכבר: DeskPins

אם אתה מעדיף להשתמש בעכבר על פני קיצורי מקשים, DeskPins מספק דרך סופר פשוטה להפוך חלונות תמיד למעלה על ידי פשוט להצמיד אותם.

ראשית, יהיה עליך להוריד ולהתקין את DeskPins. לאחר ההתקנה, המשך והפעל את DeskPins. תראה שזה מוסיף סמל סיכה למגש המערכת שלך.

כשיש לך חלון שברצונך להצמיד כדי להיות תמיד למעלה, לחץ על אותו סמל מגש המערכת. המצביע שלך הופך לסיכה ואז תוכל ללחוץ על כל חלון כדי להצמיד אותו כך שהוא תמיד למעלה. לחלונות מוצמדים יש למעשה סיכה אדומה שנוספה לשורת הכותרת, כך שתוכלו לדעת בקלות אילו חלונות מוצמדים ואילו לא.

כדי להסיר סיכה מחלון, העבר את העכבר מעל הסיכה. המצביע שלך יציג עליו "X" קטן כדי ליידע אותך שאתה עומד להסיר את הסיכה. ואם ברצונך להסיר פינים מכל החלונות שהצמדת בבת אחת, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על סמל מגש המערכת ואז בחר באפשרות "הסר את כל הפינים".

שימוש בתפריט מגש מערכת: TurboTop

אם אתה רוצה להשתמש בעכבר, אך לא רוצה להתעסק עם חלונות שמצמידים בפועל - או אם כפתורי הסיכה למראה Windows 95 אומנם מוסיפים לשורות הכותרת של החלון שלך - TurboTop מדביק מערכת תפריטים על סמל מגש המערכת שלה כך יכול להפוך חלונות תמיד למעלה.

לאחר הורדת והתקנת TurboTop, לחץ פעם אחת על סמל מגש המערכת שלה כדי להציג רשימה של כל החלונות הפתוחים שלך. לחץ על שם החלון כדי להפוך אותו תמיד למעלה. לחלונות שכבר תמיד נמצאים למעלה יש סימן ביקורת - לחץ עליהם שוב כדי לגרום להם להיות לא תמיד למעלה.

מכיוון שכלי זה הוא כל כך בסיסי ומינימלי, הוא עובד היטב גם כאשר יישומים אחרים וחביבים יותר נאבקים. זה מרשים עד כמה כלי עזר קטן שלא עודכן מאז 2004 עדיין יכול לעבוד כל כך טוב שלוש עשרה שנה אחר כך - זו עדות עד כמה התוכנית הזו עושה את העבודה שלה בצורה נקייה.

בלי להתקין שום דבר נוסף: אפשרויות יישום מובנות

לאפליקציות רבות יש אפשרויות מובנות כך שתוכל להגדיר את חלונותיהן כך שיהיו תמיד בראשם. לעתים קרובות אתה מוצא את האפשרויות האלה בנגני מדיה, כלי עזר למערכת וכלים אחרים שייתכן שתרצה לראות כל הזמן. תוכניות שמקבלות תוספות עשויות לכלול תוסף שתוכל להתקין תמיד.

לדוגמא, הנה כיצד להפעיל את האפשרות המובנית המובילה תמיד בחלק העליון של תוכניות פופולריות:

  • VLC : לחץ על וידאו> תמיד למעלה.
  • iTunes : לחץ על כפתור התפריט בפינה השמאלית העליונה של חלון iTunes ובחר העדפות. לחץ על הכרטיסייה מתקדם והפעל את האפשרות "שמור את MiniPlayer על גבי כל שאר החלונות" או על האפשרות "שמור על חלון הסרט על גבי כל חלונות אחרים". עבור לחלון MiniPlayer על ידי לחיצה על כפתור התפריט ובחירה באפשרות Switch to MiniPlayer.
  • נגן המדיה של Windows : לחץ על ארגן> אפשרויות. בחר בכרטיסיית הנגן והפעל את תיבת הסימון "שמור עכשיו על גבי חלונות אחרים".
  • Firefox : התקן את התוסף Always on Top. ברגע שיש לך, לחץ על Alt ולחץ על תצוגה> תמיד בראש. אתה יכול פשוט ללחוץ על Ctrl + Alt + T כדי להפוך את חלון Firefox הנוכחי תמיד למעלה.
  • Pidgin : לחץ על כלים> תוספים בחלון רשימת החברים. הפעל את התוסף הכלול של Windows Pidgin אפשרויות, לחץ על הגדר תוסף והגדר העדפה "שמור על חלון רשימת חברים".
  • סייר תהליכים : לחץ על אפשרויות> תמיד בראש.

בנוסף לאפליקציות אלה, כמה כלי עזר חלוניים ושולחנות עבודה גדולים יותר ומלאים יותר מציעים גם את היכולת להפוך חלונות תמיד למעלה. DisplayFusion, למשל, מציעה את הפיצ'ר (אפילו בגרסתו החינמית), אך מספקת כלים לניהול צגים מרובים, שליטה בשולחן העבודה ובחלונות בכל מיני דרכים, ואפילו לשינוי הגדרות Windows אחרות. מנהל החלונות האמיתי מציע גם את התכונה ומוסיף למעלה מ -50 כלי ניהול שולחן עבודה אחרים. אם אתה כבר משתמש באחד מאותם אלה - או שאתה מעוניין בתכונות אחרות - אז בכל אופן נסה אותם.