כיצד להתחבר לשרת SSH מ- Windows, macOS או Linux

לקוח SSH מאפשר לך להתחבר למחשב מרוחק שמריץ שרת SSH. פרוטוקול Secure Shell (SSH) משמש לעתים קרובות לחיבורי מסוף מרוחקים, ומאפשר לך לגשת למסוף מצב טקסט במחשב מרוחק כאילו אתה יושב עליו. זה יכול לשמש גם עבור מנהור SSH, העברות קבצים SCP, ודברים אחרים.

חלונות

קשורים: 5 דברים מגניבים שאתה יכול לעשות עם שרת SSH

Windows עדיין לא מציע פקודת SSH מובנית. מיקרוסופט השמיעה קצת על שילוב לקוח SSH רשמי ב- PowerShell עוד בשנת 2015, אך מאז לא שמענו הרבה על כך. אז הפיתרון הפופולרי והמומלץ ביותר לחיבור לשרתי SSH הוא יישום צד שלישי בעל קוד פתוח בשם PuTTY.

עדכון : ל- Windows 10 יש כעת פקודת SSH רשמית שתוכל להתקין. זה חלק מ- Windows 10 אך הוא "תכונה אופציונלית".

הורד את PuTTY והפעל אותו כדי להתחיל. אתה יכול להוריד מתקין שכלל את PuTTY וכלים נלווים. או קובץ putty.exe שיכול לתפקד כיישום נייד.

הקלד את שם המארח או כתובת ה- IP של שרת SSH בתיבה "שם מארח (או כתובת IP)". ודא שמספר היציאה בתיבה "יציאה" תואם למספר היציאה ששרת SSH דורש. שרתי SSH משתמשים ביציאה 22 כברירת מחדל, אך לעיתים קרובות השרתים מוגדרים להשתמש במקום זאת במספרי יציאה אחרים. לחץ על "פתח" כדי להתחבר.

תראה התראת אבטחה בפעם הראשונה שתנסה להתחבר לשרת. זה אומר לך שלא התחברת בעבר לשרת זה. זה צפוי, אז לחץ על "אישור" כדי להמשיך.

אם תראה אזהרה זו בעתיד לאחר שכבר התחברת לשרת פעם אחת, זה מציין שטביעת האצבע של מפתח ההצפנה של השרת שונה. או שמנהל השרת שינה אותו או שמישהו מיירט את התנועה שלך ומנסה להונות אותך להתחבר לשרת SSH זדוני ומתחזק. הזהר!

תתבקש להזין את שם המשתמש והסיסמה עבור חשבונך בשרת SSH. אחרי שתעשה זאת, אתה תהיה מחובר. פשוט סגור את החלון כדי לסיים את חיבור ה- SSH.

אפשר לעשות הרבה יותר עם PuTTY. לדוגמה, אם אתה צריך להשתמש בקובץ מפתח פרטי כדי לאמת עם שרת SSH, תמצא אפשרות זו בחיבור> SSH> Auth בחלון תצורת PuTTY שמופיע בעת הפעלת היישום. עיין במדריך של PuTTY למידע נוסף.

MacOS ו- Linux

קשורים: כיצד להתקין ולהשתמש במעטפת ה- Linux Bash ב- Windows 10

מערכות הפעלה מבוססות UNIX כמו macOS ו- Linux כוללות פקודת SSH מובנית שעובדת כמעט זהה בכל מקום. אתה יכול אפילו להשתמש בפקודה זו ב- Windows 10 דרך סביבת ה- Bash ב- Windows.

כדי להתחבר לשרת SSH מאחת ממערכות ההפעלה הללו, פתח תחילה חלון מסוף. ב- Mac, תוכלו למצוא זאת ב- Finder> יישומים> כלי עזר> מסוף. בשולחן העבודה של לינוקס, חפש קיצור דרך לטרמינל בתפריט היישומים. ב- Windows, התקן ופתח את מעטפת ה- Bash.

כדי להתחבר לשרת SSH, הקלד את הפקודה הבאה במסוף, והחלף בשם username המשתמש שלך בשרת SSH ssh.server.comובשם המארח או כתובת ה- IP של שרת SSH:

ssh [email protected]

פקודה זו תתחבר לשרת SSH ביציאה 22, שהיא ברירת המחדל. כדי לציין יציאה אחרת, הוסף -pלסוף הפקודה ואחריו מספר היציאה שאליו ברצונך להתחבר, כך:

ssh [email protected] -p 2222

תראה הודעה המבקשת ממך לאשר את זהות השרת בפעם הראשונה שאתה מתחבר. אם זו למעשה הפעם הראשונה שהתחברת לשרת, זה נורמלי ותוכל להקליד "כן" כדי להמשיך.

אם התחברת בעבר לשרת ואתה רואה הודעה זו, זה מציין שמנהל השרת שינה את טביעת האצבע של המפתח או שאתה שולל כדי להתחבר לשרת מתחזה. הזהר!

תתבקש להקליד את סיסמת חשבון המשתמש הנדרש בשרת SSH לפני שתמשיך. ברגע שיש לך, אתה תהיה מחובר. סגור את החלון או הקלד "יציאה" ולחץ על Enter כדי לסיים את חיבור ה- SSH.

תוכל למצוא מידע נוסף על השימוש בפקודה ssh בדף הידני של SSH. אתה יכול לגשת אליו על ידי הקלדה man ssh במסוף, או על ידי הצגתו בדפדפן האינטרנט שלך.