כיצד למצוא כל כתובת IP של מכשיר, כתובת MAC ופרטי חיבור רשת אחרים

לכל מכשיר המחובר לרשת - מחשבים, סמארטפונים, טאבלטים, גאדג'טים לבית חכם ועוד - יש כתובת IP וכתובת MAC ייחודית המזהים אותה ברשת שלך. כך תוכל למצוא את המידע על כל המכשירים שיש לך.

במדריך זה נדבר כיצד למצוא את כתובת ה- IP של המכשיר ברשת המקומית שלך, המכונה לעתים קרובות כתובת IP פרטית. הרשת המקומית שלך משתמשת כנראה בנתב כדי להתחבר לאינטרנט. לאותו נתב תהיה גם כתובת IP ציבורית - כתובת שמזהה אותה באינטרנט הציבורי. כדי למצוא את כתובת ה- IP הציבורית שלך, סביר להניח שתצטרך להיכנס לדף הניהול של הנתב שלך.

קשורים: לשם מה בדיוק משמשת כתובת MAC?

חלונות 10

ב- Windows 10 תוכל למצוא מידע זה במהירות רבה יותר ממה שאתה יכול לעשות בגירסאות קודמות של Windows. אם אתה מחובר באמצעות Wi-Fi, לחץ על סמל ה- Wi-Fi במגש המערכת בקצה הימני ביותר של שורת המשימות שלך, ואז לחץ על הקישור "הגדרות רשת".

בחלון "הגדרות" לחץ על "אפשרויות מתקדמות". (תוכל להגיע לחלון זה גם על ידי פתיחת אפליקציית ההגדרות וניווט לרשת ואינטרנט> Wi-Fi.) גלול מטה ותראה מידע זה בקטע "מאפיינים".

אם אתה מחובר לחיבור קווי, עבור אל הגדרות> רשת ואינטרנט> Ethernet. בצד ימין תראה את החיבורים שלך. לחץ על זה שאתה רוצה.

גלול מעט מטה לקטע "מאפיינים" ותמצא את המידע שאתה מחפש.

חלונות 7, 8, 8.1 ו- 10

תוכל למצוא מידע זה בדרכים אחרות בגירסאות קודמות של Windows - והשיטות הישנות עדיין פועלות גם ב- Windows 10.

עבור אל לוח הבקרה> רשת ושיתוף (או רשת ואינטרנט ב- Windows 7), ואז לחץ על הקישור "שנה הגדרות מתאם".

לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על החיבור שעבורו תרצה לקבל מידע ואז בחר "סטטוס" מתפריט ההקשר.

בחלון "סטטוס אתרנט", לחץ על כפתור "פרטים".

בחלון "פרטי חיבור רשת" יופיע המידע הרצוי. שים לב שכתובת ה- MAC רשומה כ"כתובת פיזית ".

תוכל למצוא מידע זה גם בכל גרסה של Windows על ידי פתיחת שורת הפקודה והפעלת הפקודה הבאה:

ipconfig

macOS X

קשורים: גש לאפשרויות ולמידע מוסתרים באמצעות מקש האפשרויות של ה- Mac שלך

אם אתה מחובר באמצעות Wi-Fi, הדרך המהירה ביותר למצוא מידע זה ב- macOS X היא להחזיק את מקש "Option" לחוץ ולחץ על סמל ה- Wi-Fi בשורת התפריטים בחלק העליון של המסך. מקש Option מאפשר גישה מהירה למידע סטטוס גם במקומות אחרים ב- Mac OS X.

תראה את כתובת ה- IP של ה- Mac שלך לצד "כתובת IP". פרטים נוספים כאן יציגו לך מידע על הרשת האלחוטית שלך וכתובת ה- IP של הנתב שלך.

בין אם החיבור שלך הוא אלחוטי או קווי, אתה יכול גם למצוא מידע זה על ידי פתיחת תפריט Apple ואז מעבר לכיוון מערכת העדפות> רשת. בחר את חיבור הרשת שלך ולחץ על "מתקדם". תוכלו למצוא מידע על כתובת IP בכרטיסייה "TCP / IP" וכתובת ה- MAC בכרטיסייה "חומרה".

אייפון ואייפד

כדי למצוא מידע זה ב- iPhone, iPad או iPod Touch המריץ את iOS של אפל, ראשית עבור אל הגדרות> Wi-Fi. הקש על סמל "i" משמאל לכל חיבור Wi-Fi. תראה את כתובת ה- IP ופרטי רשת אחרים כאן.

כדי למצוא את כתובת ה- MAC שלך, עבור אל הגדרות> כללי> אודות. גלול מעט למטה ותראה את כתובת ה- MAC שלך רשומה כ"כתובת Wi-Fi ".

דְמוּי אָדָם

באנדרואיד תוכל למצוא מידע זה באפליקציית ההגדרות. משוך כלפי מטה מהחלק העליון של המסך והקש על סמל גלגל השיניים או פתח את מגירת היישומים שלך והקש על סמל האפליקציה "הגדרות" כדי לפתוח אותה.

הקש על האפשרות "Wi-Fi" תחת אלחוטי ורשתות, הקש על לחצן התפריט ואז הקש על "מתקדם" כדי לפתוח את מסך ה- Wi-Fi המתקדם. תמצא את כתובת ה- IP וכתובת ה- MAC המוצגות בתחתית עמוד זה.

כמו תמיד באנדרואיד, אפשרויות אלה עשויות להיות במקום מעט שונה, תלוי באופן שבו היצרן שלך התאים אישית את המכשיר שלך. התהליך הנ"ל בוצע במכשיר Nexus 7 עם מרשמלו אנדרואיד 6.0.

מערכת ההפעלה של Chrome

ב- Chromebook, Chromebox או בכל מכשיר אחר שמריץ את מערכת ההפעלה של Chrome, תוכל למצוא מידע זה במסך ההגדרות.

לחץ על אזור הסטטוס בפינה השמאלית התחתונה של המסך, לחץ על האפשרות "מחובר ל [שם רשת Wi-Fi]" ברשימה הקופצת ואז לחץ על שם הרשת שאליה אתה מחובר. תוכל להגיע לשם גם על ידי לחיצה על כפתור התפריט ב- Chrome, בחירה באפשרות "הגדרות" ואז לחיצה על שם רשת ה- Wi-Fi שאליה אתה מחובר.

תוכלו למצוא מידע על כתובת IP בכרטיסייה "חיבור" וכתובת ה- MAC בכרטיסייה "רשת".

לינוקס

במערכת לינוקס מודרנית, מידע זה אמור להיות נגיש בקלות מאזור הסטטוס או ההודעות. חפש סמל רשת, לחץ עליו ולאחר מכן בחר "פרטי חיבור". תראה כאן את כתובת ה- IP ומידע אחר - כתובת ה- MAC רשומה כ"כתובת חומרה ".

לפחות כך זה נראה ב- NetworkManager, שרוב הפצות לינוקס משתמשות בו כעת.

אם יש לך רק גישה למסוף, הפעל את הפקודה הבאה. התעלם מממשק "lo", שהוא ממשק loopback מקומי. בצילום המסך למטה, "eth0" הוא חיבור הרשת שצריך להסתכל עליו.

ifconfig

התהליך דומה במכשירים אחרים, החל מקונסולות משחק וכלה בתיבות קופצות. אתה אמור להיות מסוגל לפתוח את מסך ההגדרות ולחפש מסך "סטטוס" שמציג מידע זה, מסך "רשת" שעשוי להציג פרטי חיבור רשת איפשהו, או רשימת מידע במסך "אודות". אם אינך מוצא את הפרטים האלה, בצע חיפוש באינטרנט עבור המכשיר הספציפי שלך.