מה המקבילה ל- Ctrl + Alt + Delete ב- Mac?

אם תעבור ל- Mac לאחר היכרות עם Windows, תגלה במהירות שקיצור הדרך Ctrl + Alt + Delete רגיל אינו עושה דבר. ל- Mac OS X אכן יש גרסה משלה של מנהל המשימות, אך היא קצת שונה מזו של Windows, ואתה ניגש אליה על ידי לחיצה על Command + Option + Esc.

בעוד שמנהל המשימות של Windows מכיל שפע של מידע ותכונות, OS X מחלק חלק מהתכונות הללו לאפליקציות נפרדות. תיבת הדו-שיח Force Quit, אליה אתה ניגש באמצעות Command + Option + Esc, מאפשרת לך לסגור יישומים שלא מתנהגים כמו Ctrl + Alt + מחק את מנהל המשימות ב- Windows. עם זאת, אם אתה רוצה מידע מעמיק יותר על היישומים הפועלים שלך ועל השימוש הכללי במשאבי המערכת, תרצה להשתמש ביישום צג הפעילות הנפרד.

כיצד לכפות על יציאה מהתנהגויות לא תקינות באמצעות Command + Option + Esc

אם יישום מוקפא ב- Mac שלך, תוכל להשתמש בתיבת הדו-שיח Force Quit כדי לסגור אותו. זה שימושי במיוחד כשמשתמשים ביישום במסך מלא, כגון משחק, ונראה שה- Mac שלך לא מגיב.

כדי לפתוח את תיבת הדו-שיח כוח צא, לחץ על Command + Option + Esc. זה אמור לעבוד גם אם יישום שאינו מתנהג השתלט על המסך שלך וה- Mac שלך לא מגיב לפעולות אחרות של המקלדת או העכבר. אם קיצור הדרך הזה לא עובד, סביר להניח שתצטרך לכבות ולהפעיל מחדש את ה- Mac שלך. כדי לאלץ את כיבוי ה- Mac שלך, לחץ על לחצן ההפעלה והחזק אותו למשך מספר שניות. עליך לעשות זאת רק אם ה- Mac שלך אינו יכול להיסגר כרגיל.

(עובדה מהנה: Command + Option + Esc שונה מקיצור הדרך Ctrl + Alt + Delete ב- Windows, אך למעשה זה דומה לקיצור הדרך Ctrl + Shift + Escape של Windows, הפותח את מנהל המשימות ישירות ללא לחיצה נוספת עליו לוקח ממסך Ctrl + Alt + מחק של Windows.)

תוכל גם לפתוח את תיבת הדו-שיח Force Quit על ידי לחיצה על תפריט Apple בשורת התפריטים ובחירה באפשרות "Force Quit".

גלול מטה ברשימה ובחר את היישום המתנהג בצורה לא נכונה שברצונך לסגור. לחץ על כפתור "כוח צא" וה- Mac שלך יסגור את היישום בכוח.

ישנן גם דרכים אחרות לכפות על הפסקת יישום לא נכון. לדוגמה, אתה יכול ללחוץ לחיצה ארוכה על מקשי Option ו- Ctrl וללחוץ על סמל היישום במעגן שלך. (אתה יכול גם ללחוץ לחיצה ארוכה על מקש Option ואז ללחוץ לחיצה ימנית על סמל היישום על המזח שלך.) בחר באפשרות "כוח יציאה" שמופיע בכדי לצאת מהיישום בכוח.

אם יישום לא מגיב ולחץ על הלחצן האדום "סגור" בשורת הכותרת שלו מספר פעמים, ייתכן שתראה גם חלון הנחיה ששואל אם ברצונך לסיים בכוח את היישום.

כיצד להציג מידע נוסף באמצעות צג פעילויות

קשורים: כיצד לפתור בעיות ב- Mac שלך באמצעות צג פעילות

תיבת הדו-שיח Force Quit דואגת לסגירת יישומים שלא מתנהגים או קפואים. עם זאת, זה לא מאפשר לך לראות כמה מעבד או זיכרון משתמשים ביישומים שונים, לקבל סקירה על השימוש הכללי במערכת שלך, או נתונים סטטיסטיים אחרים כמו מנהל המשימות של Windows.

כדי לגשת לתכונות אחרות אלה, תצטרך להשתמש בצג הפעילות. כדי לגשת אליו, לחץ על Command + Space כדי לפתוח את חיפוש הזרקורים, הקלד "צג פעילות" ולחץ על Enter. לחלופין, פתח את תיקיית היישומים ב- Finder, לחץ פעמיים על התיקיה "Utilities" ולחץ לחיצה כפולה על "Monitor Monitor".

חלון זה מציג רשימה של היישומים הפועלים שלך ותהליכים אחרים. תוכל להציג מידע אודות השימוש במעבד, בזיכרון, באנרגיה, בדיסק או ברשת - לחץ על כרטיסייה בחלק העליון של החלון כדי לבחור איזה. מתפריט "תצוגה" תוכלו לבחור אילו תהליכים תרצו לראות - רק את התהליכים של חשבון המשתמש שלכם, או כל תהליך פועל במערכת.

כאן מופיעים גם סטטיסטיקה כוללת של משאבי מערכת. כרטיסיות המעבד, הזיכרון, האנרגיה, הדיסק והרשת מציגות בסך הכל כמה משאבים כל התהליכים במחשב שלך משתמשים.

אתה יכול לסגור יישומים גם מכאן - פשוט בחר יישום ברשימה, לחץ על כפתור "X" בפינה השמאלית העליונה של סרגל הכלים, ובחר "צא" כדי לסגור את היישום כרגיל או "כוח צא" אם זה לא מגיב.

למידע נוסף על אופן קריאת המידע במיניטור הפעילות, עיין במדריך שלנו.

כיצד לנהל תוכניות הפעלה

קשורים: Mac OS X: שנה אילו יישומים יתחילו באופן אוטומטי בכניסה

אם השתמשת במנהל המשימות ב- Windows 8 או 10, תדע שהוא מאפשר לך גם לשלוט אילו תוכניות אתחול מופעלות כאשר אתה נכנס למחשב שלך. ל- OS X יש גם כלי דומה, אך הוא לא נכלל בכלי Force Quit או Activity Monitor.

כדי לנהל תוכניות הפעלה ב- Mac שלך, לחץ על תפריט Apple ובחר "העדפות מערכת". לחץ על הסמל "משתמשים וקבוצות" בחלון העדפות המערכת.

בחר את חשבון המשתמש שברצונך לנהל - חשבון המשתמש שלך, כנראה - ולחץ על הכרטיסייה "פריטי התחברות". יישומים המסומנים ברשימה זו יופעלו בעת הכניסה, כך שתוכל לבטל את הסימון שלהם אם אינך רוצה שהם יופעלו באופן אוטומטי. באפשרותך לגרור ולשחרר יישומים מהתיקייה או מתיקיית היישומים לחלון זה - אם כן, הם יתווספו לרשימה זו וייפתחו אוטומטית עם הכניסה.

יתכן ש- Ctrl + Alt + Delete נצרב במוח שלך כדי לתפוס הכל כשמשהו משתבש. אם אי פעם אתה נקלע לצרות ב- Mac שלך, Command + Option + Escape יפתח את תיבת הדו-שיח Force Quit וישרת מטרה דומה. לכל השאר, יש לך צג פעילויות והעדפות מערכת שיעזרו לך.

קרדיט תמונה: וינסנט בראון בפליקר