כיצד לסרוק מסמך ב- Windows 10

דרך נהדרת לשמור על מסמכים רגישים וכתובים כמו W9, חוזים ו צוואות חיים היא לאחסן אותם דיגיטלית. מדריך זה מראה לך כיצד לסרוק מסמך ב- Windows 10 מבלי להתקין כלים של צד שלישי.

בדרך כלל, אתה יכול לסרוק מסמך באמצעות התוכנה המסופקת על ידי היצרנים. מדפסות וסורקים בדרך כלל נשלחים עם דיסק אופטי המכיל את מנהלי ההתקנים והכלים הדרושים. היצרנים גם מנגישים את מנהלי ההתקנים והכלים שלהם באופן מקוון אם המחשב האישי שלך אינו כולל כונן אופטי.

לדוגמא, מדריך זה משתמש במדפסת All-in-One של Expression Premium XP-7100 של Epson כדוגמה. בנוסף למנהלי התקנים, חבילת התוכנה מתקנת שמונה כלים נפרדים להדפסת תוויות תקליטורים, סריקה, עדכון תוכנה ועוד.

מכיוון שהיצרנים אינם מספקים חבילות תוכנה זהות בכל המדפסות והסורקים, מדריך זה משתמש במקום זאת בשני כלים "מקוריים" מבוססי Windows: Microsoft Scan ו- Windows Fax and Scan.

כמובן, תמיד ברירת מחדל לתוכנת היצרן שלך לחוויה המותאמת אישית לסורק הספציפי שלך. אם אינך מעוניין להתקין כלי צד שלישי במחשב שלך, עם זאת, שני הפתרונות של מיקרוסופט צריכים לעשות את העבודה.

קשורים: כיצד להגדיר מדפסת רשת משותפת ב- Windows 7, 8 או 10

האם הסורק שלך Windows 10 תואם?

לפני שנמשיך, עלינו להעלות כמה נקודות. ראשית, יצרן הסורק שלך עשוי לספק מנהלי התקנים עבור Windows 10, אך ייתכן שהמכשיר עצמו לא תומך במפורש בפלטפורמה.

לדוגמא, בדקנו את הכלים הבאים באמצעות מדפסת ה- All-in-One של Canon PIXMA MG3520 עם סורק מובנה. הנהגים "המומלצים" מתוארכים ליולי 2015, אף שקנון הוציאה סוויטה חדשה יותר כעבור חצי שנה. זו עדיין תוכנה בת שלוש שנים.

עם זאת, חלק הסורק של מדפסת AIO זו לא יופיע בכלים המקוריים של Windows אלא עבד כהלכה - באמצעות חיבור אלחוטי, למעשה - באמצעות התוכנה של Canon.

אם נתקלת בבעיות דומות, ייתכן שיש לך מדפסת או סורק ישנים יותר שאינם תואמים לחלוטין ל- Windows 10. המכשיר עשוי גם לדרוש חיבור מבוסס USB ישיר אם משתמשים בו מחוץ לכלי צד שלישי של היצרן. עבור מדפסות AIO, ייתכן שיהיה עליך לשנות את הגדרות הרשת שלה, כך שמחשב Windows 10 שלך יזהה את רכיב הסורק בנוסף ליחידת המדפסת הכוללת.

סריקת מיקרוסופט

כלי זה הוא שדרוג חזותי לכלי הפקס והסריקה הישן של מיקרוסופט. הוא מספק את רוב אותן תכונות, תלוי במדפסת שלך, אך מסיר את רכיבי הפקס והדואר האלקטרוני.

עבור אל אפליקציית סריקת Windows בחנות Microsoft (בחינם) ולחץ על כפתור "Get" הכחול. לאחר התקנתו במחשב האישי שלך, לחץ על כפתור "הפעל" בהודעה המוקפצת ב- Windows 10.

תוכל גם לגשת לאפליקציה החדשה - שכותרתה כפשוטה "סריקה" - מתפריט התחל.

כאשר האפליקציה פתוחה, הסורק שלך אמור להופיע ברשימה משמאל. כאמור, מדריך זה משתמש במדפסת All-in-One של Expression Premium XP-7100 של Epson כדוגמה. תראה גם אפשרות ל"סוג קובץ "יחד עם קישור" הצג עוד ". לחץ על קישור זה לתפריט המלא של אפליקציית הסריקה.

בתור התחלה, ייתכן שתראה את הקטגוריה "מקור". מכיוון שמדפסת הדוגמה שלנו כוללת גם סורק שטוח וגם מזין מסמכים אוטומטי, שתי האפשרויות זמינות לסריקת מסמך. במקרה זה, הגדרת ברירת המחדל מוגדרת ל"תצורה אוטומטית ".

הגדרה זו "מוגדרת אוטומטית" מגבילה את מה שאתה יכול לעשות, ונועלת אותך לאפשרויות "סוג קובץ" ו"שמור קובץ ב ". אם תבחר באפשרות "שטוחה" כמקור שלך, או שהיא המקור היחיד הזמין, תראה שתי אפשרויות נוספות ברשימה: "מצב צבע" ו- "רזולוציה (DPI)".

בעזרת "מצב צבע" תוכלו לסרוק מסמכים בצבע מלא, בגווני אפור או בשחור-לבן עז. בינתיים, ההגדרה "רזולוציה (DPI)" מאפשרת לך לעבור מ -100 ל -300 DPI.

אם תבחר באפשרות "מזין" כמקור הסריקה שלך, שתי אפשרויות נוספות מופיעות. כפי שמוצג להלן, תוכלו לבחור בגודל הנייר (A4, Legal או Letter) ולהפעיל / לכבות את האפשרות לסרוק את שני צידי המסמך.

בכל שלושת המקורות, ההגדרה "סוג קובץ" מספקת ארבע אפשרויות: JPEG, PNG, TIFF ו- Bitmap. אנו מספקים מאמר נפרד המסביר את היתרונות של כל פורמט. בקיצור, עם זאת, הפורמטים JPEG ו- TIFF מציעים בדרך כלל תוצאות באיכות גבוהה, אם כי קבצי TIFF תומכים גם ברקעים שקופים. קבצי PNG אידיאליים לפרסום מקוון, וקבצי BMP הם תמונות גולמיות ולא דחוסות.

לבסוף תראה את האפשרות "שמור קובץ ב". זה מוגדר ל"סריקות "כברירת מחדל ומציב את המסמכים הסרוקים בתיקיית" סריקות "שנמצאת בתיקיית" תמונות ". הדרך הנכונה היא:

C: \ משתמשים \ חשבון שלך \ תמונות \ סריקות

לחץ על הקישור "סריקות" וסייר הקבצים מופיע. כאן תוכלו ליצור תיקיה חדשה או לבחור מיקום נוכחי וללחוץ על כפתור "בחר תיקיה".

כאשר אתה מוכן לסריקה, הכנס את המסמך למזין או הרם את מכסה הסורק. עבור האחרון, הניחו את המסמך עם הפנים כלפי מטה על הזכוכית וסגרו את המכסה.

כאשר האפשרות "שטוחה" מוגדרת כמקור שלך, אתה יכול ללחוץ על "תצוגה מקדימה" כדי לבדוק את הסריקה ולבצע התאמות במידת הצורך לפני שתסיים עם כפתור "סריקה". אם אתה משתמש במקור "מזין", האפשרות "תצוגה מקדימה" לא מופיעה.

קשורים: כיצד לנהל מדפסת ב- Windows 10

פקס וסריקה של Windows

תוכנית זו הופיעה לראשונה ב- Windows Vista. בניגוד לאפליקציית הסריקה החדשה יותר של מיקרוסופט, גרסה זו מספקת הגדרות נוספות, כמו כלי מובנה למשלוח דוא"ל לסריקה שלך, כך שאינך מחפש את הקובץ דרך אפליקציית הדואר, הדפדפן או לקוח הדוא"ל של צד שלישי.

תוכל למצוא את תוכנית הפקס והסריקה שנמצאת בתיקיית "אביזרי Windows" בתפריט התחל.

לאחר פתיחתו, לחץ על האפשרות "סריקה חדשה" בסרגל הכלים.

בחלון הקופץ "סריקה חדשה", ודא שהתוכנית מוגדרת לסורק ברירת המחדל שלך. אם לא, לחץ על כפתור "שנה".

לאחר מכן בחר פרופיל סריקה: "תמונה", "מסמכים" או "הגדרות בשימוש אחרון". כאופציה, לחץ על הבחירה "הוסף פרופיל" ברשימה כדי ליצור פרופיל מותאם אישית לשימוש שוב ושוב.

בחר את מקור הסורק. אפשרות זו יכולה פשוט לקרוא "שטוחה". אם ברשותך מדפסת AIO הכוללת מזין, יתכן שתראה שתי אפשרויות נוספות: "מזין (סרוק צד אחד)" ו"מזין (סרוק את שני הצדדים). "

אם המדפסת או הסורק תומכים במזין ואתה בוחר באפשרות זו, תראה הגדרה לגודל נייר היעד. לחץ על ההגדרה, ותופיע רשימה ארוכה של גדלים.

לאחר מכן בחר בפורמט הצבע שלך (צבע, גווני אפור או שחור לבן) ואחריו סוג קובץ (BMP, JPG, PNG או TIF) ורזולוציה.

לרזולוציה, הגדרת ברירת המחדל היא 300, אך באפשרותך להעלות או להקטין את מספר הנקודות שהמדפסת דוחסת לכל סנטימטר. בדרך כלל, ככל שהמספר גבוה יותר, כך הרזולוציה טובה יותר. אם אתה סורק מסמך בדרגה נמוכה, לעומת זאת, הקפדה על הרזולוציה לא תעזור.

לבסוף, התאם את הבהירות וניגודיות בהתאם.

כשתסיים, לחץ על כפתור "תצוגה מקדימה" כדי לראות את התוצאות. אם הסריקה המקדימה נראית נהדר, לחץ על כפתור "סרוק". אם לא, התאם את ההגדרות שלך ולחץ על כפתור "תצוגה מקדימה" שוב לבדיקה נוספת. לחץ על כפתור "סרוק" כאשר אתה מרוצה מההגדרות.