כיצד להגדיר מדפסת רשת משותפת ב- Windows 7, 8 או 10

עם השנים, Windows השתפרה הרבה יותר לגבי האופן שבו היא מטפלת במדפסות ברשת. אך אם ברצונך לשתף מדפסת דרך הרשת, ייתכן שתצטרך לעשות קצת עבודת רגליים כדי להפעיל את הכל. כך הכל עובד.

הגדרת מדפסת ברשת שלך כוללת שני שלבים. השלב הראשון הוא חיבור המדפסת לרשת, וישנן שלוש דרכים בהן תוכלו לעשות זאת:

  • חבר את המדפסת לרשת ישירות . זו הדרך הקלה ביותר להתקין מדפסת רשת. זה לא דורש להפעיל מחשב אחר להדפסה (כמו שהשיטות הבאות עושות), ואינך צריך לעבור את הטרחה של הגדרת שיתוף. ומכיוון שלרוב המדפסות שיוצרו בשנים האחרונות יש רשת מובנית, יש סיכוי טוב שהמדפסת תומכת באפשרות זו.
  • חבר את המדפסת לאחד מהמחשבים שלך ושתף אותה עם הרשת דרך הקבוצה הביתית . אם אין אפשרות לחבר מדפסת ישירות לרשת, תוכל לחבר אותה למחשב ברשת ולשתף אותה עם Windows Home Group. קל להתקנה, והיא אופטימלית לרשתות המורכבות בעיקר ממחשבי Windows. עם זאת, שיטה זו מחייבת שהמחשב המחובר יהיה פועל בכדי שתוכל להשתמש במדפסת.
  • חבר את המדפסת לאחד מהמחשבים שלך ושתף אותה ללא קבוצה ביתית . זה אידיאלי אם לרשת שלך יש מחשבים אחרים שמריצים מערכות הפעלה שונות, אם אתה רוצה שליטה רבה יותר על שיתוף קבצים ומדפסות, או אם קבוצת הבית פשוט לא עובדת טוב מאוד. בדומה לשיטת הקבוצה הביתית, הדבר מחייב שהמחשב המחובר יהיה פועל על מנת שתוכל להשתמש במדפסת.

השלב השני, לאחר שחיברת את המדפסת שלך, יהיה חיבור מחשבים אחרים למדפסת הרשת ... וזה תלוי הרבה איך חיברת אותה. מבולבלים עדיין? אל תדאג. אנו עומדים לעבור על כל זה.

עדכון : מיקרוסופט הסירה את התכונה HomeGroup מ- Windows 10 בעדכון אפריל 2018. אתה עדיין יכול להשתמש ב- HomeGroups אם אתה משתמש ב- Windows 7 או 8, אך הם לא יהיו נגישים על ידי מחשבים שמריצים את Windows 10 (לפחות עם העדכונים האחרונים) אלא אם כן תגדיר שיתוף קבצים מסורתי.

שלב ראשון: חבר את המדפסת שלך לרשת

ראשית, בואו נדבר על חיבור המדפסת ההיא לרשת שלכם. כפי שהזכרנו לעיל, יש לך שלוש אפשרויות כאן. אתה יכול לחבר אותו ישירות לרשת, אתה יכול לחבר אותו למחשב ולשתף אותו באמצעות קבוצת בית, או שאתה יכול לחבר אותו למחשב ולשתף אותו מבלי להשתמש בקבוצת הבית.

חבר את המדפסת שלך ישירות לרשת

ברוב המדפסות בימינו יש רשת מובנית. חלקן מצוידות ב- Wi-Fi, חלקן עם Ethernet, ורבות מהן מציעות שתי אפשרויות. למרבה הצער, אנחנו לא יכולים לתת לך הוראות מדויקות לביצוע זה, שכן אופן הפעולה תלוי בסוג המדפסת שיש לך. אם למדפסת שלך יש צג LCD, רוב הסיכויים שתמצא את הגדרות הרשת איפשהו בחלק ההגדרות או הכלים בתפריטים. אם למדפסת שלך אין תצוגה, סביר להניח שתצטרך להסתמך על סדרה כלשהי של לחיצות כפתור פיזיות כדי לומר לה אם עליה להשתמש במתאם הרשת Wi-Fi או Ethernet. בחלק מהמדפסות יש אפילו כפתור חיבור קל ייעודי שיכול להגדיר את ה- Wi-Fi עבורך.

אם אתה מתקשה בהקמת מדפסת שמתחברת ישירות לרשת, על היצרן לקבל הוראות לביצוע הדבר. עיין במדריך שמצורף למדפסת שלך או לאתר האינטרנט של היצרן למידע על חיבור זה.

שתף מדפסת המחוברת למחשב באמצעות קבוצה ביתית

שיתוף מדפסת עם קבוצת הבית הוא סופר קל. ראשית, כמובן, תרצו לוודא שהמדפסת מחוברת לאחד המחשבים ברשת ומוגדרת כהלכה. אם המחשב הזה יכול להדפיס למדפסת, אתה יכול להתחיל.

התחל על ידי הפעלת האפליקציה בלוח הבקרה הביתית. לחץ על התחל, הקלד "קבוצה ביתית" ואז לחץ על הבחירה או הקש Enter.

מה שתעשה בהמשך תלוי במה שאתה רואה בחלון הקבוצה הביתית. אם המחשב האישי אליו מחוברת המדפסת כבר חלק מקבוצה ביתית, תראה משהו כמו המסך הבא. אם זה מראה שאתה כבר משתף מדפסות, סיימת. אתה יכול לדלג לשלב השני, שבו אתה מחבר מחשבים אחרים ברשת. אם אתה עדיין לא משתף מדפסות, לחץ על הקישור "שנה את מה שאתה משתף עם הקבוצה הביתית".

בתפריט הנפתח "מדפסות והתקנים" בחר באפשרות "משותף". לחץ על הבא ואז תוכל לסגור את אפשרויות הקבוצה הביתית ולעבור לשלב השני.

אם כבר קיימת קבוצה ביתית למחשבים אחרים ברשת, אך המחשב שאליו התחברת המדפסת שלך אינו חבר, המסך הראשי בעת הפעלת האפליקציה בלוח הבקרה הביתי ייראה דומה לזה שלמטה. לחץ על הלחצן "הצטרף עכשיו" ואז לחץ על "הבא" במסך הבא שמספר רק על קבוצות ביתיות.

הגדר את אפשרויות השיתוף שלך וודא ש"מדפסות והתקנים "מוגדרות כ"שותפות", ואז לחץ על "הבא".

הקלד את הסיסמה עבור הקבוצה הביתית ואז לחץ על "הבא". אם אינך יודע את הסיסמה, עבור לאחד מהמחשבים האחרים ברשת שכבר חבר בקבוצה הביתית, הפעל את אפליקציית לוח הבקרה הביתית ותוכל לחפש אותה שם.

אם אתה מתחבר ממחשב אחר שנכנסת אליו באמצעות אותו חשבון מיקרוסופט כמו המחשב שכבר חבר בקבוצה הביתית, Windows 8 ו- 10 לא יבקשו את הסיסמה שלך. במקום זאת, Windows יאשר אותך באופן אוטומטי.

במסך הסופי, לחץ על כפתור "סיום" ואז תוכל לעבור לשלב השני ולקבל את המחשבים האחרים שלך ברשת מחוברים למדפסת.

ולבסוף, אם בכלל אין קבוצה ביתית ברשת שלך, תראה משהו כמו המסך הבא כשאתה פותח את חלון לוח הבקרה הביתי. כדי ליצור קבוצה ביתית חדשה, לחץ על הלחצן "צור קבוצה ביתית".

המסך הבא רק מספר לכם קצת על קבוצות ביתיות. המשך ולחץ על "הבא".

בחר את הספריות והתיקיות שברצונך לשתף עם הרשת מהמחשב שבו אתה נמצא. רק וודא שאתה בוחר באפשרות "משותף" עבור "מדפסות והתקנים". לחץ על "הבא" כשתסיים לבצע את הבחירות שלך.

המסך הסופי מציג את הסיסמה שתצטרך למחשבים אחרים ברשת שלך כדי להתחבר לקבוצה הביתית. כתוב אותו ואז לחץ על כפתור "סיום".

כעת, לאחר שהגדרת את קבוצת הבית שלך והמחשב האישי שלך משתף את המדפסות איתו, תוכל לדלג למטה לשלב השני ולקבל את המחשבים האחרים ברשת המחוברים למדפסת.

שתף מדפסת המחוברת למחשב מבלי להשתמש בקבוצה ביתית

אם יש לך מחשבים או התקנים ניידים ברשת שמפעילים מערכת הפעלה אחרת שאינה Windows 7, 8 או 10 - או שאתה פשוט לא רוצה להשתמש בקבוצה הביתית משום מה - אתה תמיד יכול להשתמש בכלי השיתוף שהיו תמיד חלק מ- Windows כדי לשתף מדפסת עם הרשת. שוב, הצעד הראשון שלך הוא לוודא שהמדפסת מחוברת למחשב ושאתה יכול להדפיס אליו.

לחץ על התחל, הקלד "התקנים ומדפסות" ואז לחץ על Enter או לחץ על התוצאה.

לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על המדפסת שברצונך לשתף עם הרשת ולאחר מכן בחר "מאפייני מדפסת".

החלון "מאפייני מדפסת" מציג לך כל מיני דברים שאתה יכול להגדיר לגבי המדפסת. לעת עתה לחץ על הכרטיסייה "שיתוף".

קשורים: התאמה אישית של הגדרות שיתוף הרשת שלך

הודיעו לך שהמדפסת לא תהיה זמינה כאשר המחשב שלך ישן או כיבוי. כמו כן, אם אתה משתמש בשיתוף המוגן באמצעות סיסמה, תקבל הודעה כי רק משתמשים ברשת שלך עם שם משתמש וסיסמה עבור מחשב זה יכולים להדפיס אליו. אישורי אישורים הם דבר חד פעמי שתצטרך להזין בפעם הראשונה שאתה מחבר מחשב אחר למדפסת המשותפת; לא תצטרך לעשות את זה בכל פעם שאתה מדפיס. אם אתה מעדיף, תוכל להפוך את השיתוף לרשות האורחים כדי שלא יהיה צורך בסיסמאות, אך הגדרה זו תחול גם על כל הקבצים ששיתפת. אנו ממליצים לך לקרוא על התאמה אישית של הגדרות שיתוף הרשת שלך לפני שתקבל החלטה זו.

כדי להמשיך, הפעל את האפשרות "שתף מדפסת זו" ואם תרצה תן למדפסת שם ידידותי יותר כך שאחרים ברשת יוכלו לזהות את המדפסת ביתר קלות.

האפשרות האחרת שתוכל להגדיר כאן היא האם ברצונך לבצע עבודות הדפסה במחשבי לקוח. אם הגדרה זו מופעלת, כל המסמכים שיודפסו יוצגו במחשבים שבהם אנשים מבצעים את ההדפסה. כאשר הגדרה זו מושבתת, המסמכים מועברים במחשב שאליו מחוברת המדפסת. אם זה מחשב שמישהו משתמש בו באופן פעיל, אנו ממליצים להפעיל הגדרה זו כדי שלא יושפע מביצועי המערכת בכל פעם שמשהו נדפס.

כשתסיים להגדיר את הדברים, המשך ולחץ על "אישור".

כעת לאחר ששיתפתם את המדפסת, מחשבים אחרים ברשת שלכם יוכלו להתחבר אליה. אז אתה מוכן לעבור לשלב השני.

שלב שני: התחבר למדפסת שלך מכל מחשב ברשת

כעת, לאחר שהמדפסת שלך מחוברת לרשת באמצעות אחת מהשיטות לעיל, הגיע הזמן להפנות את תשומת ליבך לחלק השני של התהליך: חיבור מחשבים אחרים ברשת למדפסת זו. איך אתה עושה את זה תלוי רק אם אתה משתמש בקבוצה ביתית או לא.

התחבר למדפסת שמשותפת על ידי מחשב באמצעות קבוצה ביתית

זה כנראה הצעד הקל ביותר בכל הדרכה זו. אם יש לך את המדפסת מחוברת למחשב האישי והמחשב האישי משתף את המדפסת כחלק מקבוצה ביתית, כל שעליך לעשות הוא לוודא שגם מחשבים אחרים ברשת מחוברים לקבוצה הביתית. אתה יכול להשתמש באותו התהליך שעברנו בשלב הראשון כדי לגרום להם להצטרף. כאשר מחשבים אישיים הם חלק מאותה קבוצה ביתית, Windows יתחבר אוטומטית לכל המדפסות המשותפות ממחשבים אחרים. הם פשוט יופיעו בחלון ההתקנים והמדפסות שלך באופן אוטומטי וכל מחשב בקבוצה הביתית יוכל להדפיס אליהם. סופר פשוט.

התחבר למדפסת מבלי להשתמש בקבוצה הביתית

אם המדפסת שלך מחוברת ישירות לרשת, או משותפת ממחשב ללא שימוש בקבוצה הביתית, תצטרך לעשות קצת יותר עבודה כדי להתחבר אליה ממחשבים אחרים ברשת. זה עדיין די פשוט. לחץ על התחל, הקלד "התקנים ומדפסות" ואז לחץ על Enter או לחץ על התוצאה.

חלון המכשירים והמדפסות מציג אוסף מכשירים במחשב האישי שלך. לחץ על הקישור "הוסף מדפסת" כדי להתחיל להוסיף את מדפסת הרשת שלך.

Windows תבצע סריקה מהירה של הרשת שלך למכשירים שניתנים לגילוי שעדיין לא הותקנו במחשב שלך ותציג אותם בחלון "הוסף התקן". רוב הסיכויים שתראה את המדפסת שלך ברשימה, בין אם היא מחוברת ישירות לרשת או משותפת ממחשב אחר. אם אתה רואה את המדפסת שאתה מחפש, העבודה שלך פשוט נהיה קלה מאוד. לחץ על המדפסת שברצונך להתקין. Windows יטפל בהתקנה, יוריד מנהלי התקנים במידת הצורך ויבקש ממך לספק שם למדפסת. זה כל מה שאתה צריך לעשות.

אם אינך רואה את המדפסת שברצונך להתקין - ואתה בטוח שקיבלת אותה כראוי לרשת - לחץ על הקישור "המדפסת שאני רוצה לא מופיע ברשימה". החלון הבא יציג בפניך כמה אפשרויות שיעזרו לך למצוא אותו:

  • המדפסת שלי קצת מבוגרת יותר . אם תבחר באפשרות זו, Windows תבצע סריקה יסודית יותר של הרשת שלך ומחפש את המדפסת. מניסיוננו, עם זאת, לעתים רחוקות הוא מוצא דבר שהוא לא מצא כבר במהלך הסריקה הראשונית שלו. זו אפשרות קלה מספיק לנסות, אך עשויה להימשך מספר דקות.
  • בחר מדפסת משותפת לפי שם . אם מחשב הרשת משותף ממחשב אחר, זו האפשרות הטובה ביותר למצוא אותו. אם אתה יודע את שם הרשת המדויק של המחשב והמדפסת, תוכל להקליד אותו כאן. לחלופין, אתה יכול ללחוץ על כפתור "עיון" כדי לחפש במחשבים הרשת שלך שהאפשרות לשיתוף הופעלה ולראות אם תוכל למצוא את המדפסת בצורה כזו.
  • הוסף מדפסת באמצעות כתובת TCP / IP או שם מארח . אם המדפסת שלך מחוברת ישירות לרשת ואתה יודע את כתובת ה- IP שלה, זו כנראה האפשרות הפשוטה והבטוחה ביותר. לרוב מדפסות הרשת יש פונקציה המאפשרת לך לקבוע את כתובת ה- IP שלהן. אם למדפסת שלך יש צג LCD, ייתכן שתוכל למצוא את כתובת ה- IP על ידי גלילה בין הגדרות המדפסת. עבור מדפסות ללא תצוגה, לרוב תוכלו לבצע רצף כלשהו של לחיצות כפתור אשר ידפיסו את ההגדרות עבורכם. אם כל השאר נכשל, אתה תמיד יכול להשתמש באפליקציית סריקת IP כמו Wireless Network Watcher כדי לאתר מכשירים ברשת שלך. עיין בסעיף האחרון במדריך זה לקבלת מידע נוסף כיצד לעשות זאת.
  • הוסף מדפסת Bluetooth, אלחוטית או רשת הניתנת לגילוי . אם תבחר באפשרות זו, Windows יסרוק לאותם סוגים של מכשירים. שוב, לעתים רחוקות ראינו אותו מרים מכשיר שלא מצא במהלך הסריקה הראשונית. אבל, זה עדיין עשוי להיות שווה לנסות.
  • הוסף מדפסת מקומית או מדפסת רשת עם הגדרות ידניות . אפשרות זו עשויה לעזור לך להוסיף מדפסת אם שום דבר אחר לא עובד. זה בעיקר עבור קביעת תצורה של מדפסת מקומית על ידי ציון מידע יציאה מדויק, אך יש הגדרה אחת במיוחד שיכולה לעזור במדפסות רשת אם אתה מכיר את הדגם. כשתתבקש לציין יציאה, תוכל לבחור באפשרות גילוי עצמי של Windows, אשר רשום בתחתית היציאות הזמינות כ- "WSD" ואחריו מחרוזת מספרים ואותיות. כשתבחר בכך, Windows יבקש ממך לציין דגם כך שיוכל להתקין מנהלי התקנים. לאחר שתסיים, Windows יפקח על הרשת עבור אותה מדפסת. זה טווח ארוך, אבל כדאי לנסות אם כל השאר נכשלים.

תמצא שכל האפשרויות הללו די פשוטות וכוללות מכשפים קצרים להנחייתך בתהליך. מכיוון ש- TCP / IP היא הדרך הבטוחה ביותר להוסיף מדפסת, אנו נמשיך עם זה כדוגמה שלנו. בחר "הוסף מדפסת באמצעות כתובת TCP / IP או שם מארח" ואז לחץ על "הבא".

הקלד את כתובת ה- IP של המדפסת בתיבה "שם מארח או כתובת IP". ודא שתיבת הסימון "שאל את המדפסת ובחר באופן אוטומטי את מנהל ההתקן לשימוש" ולאחר מכן לחץ על "הבא".

הקלד שם חדש למדפסת אם שם ברירת המחדל אינו מתאים לך ואז לחץ על "הבא".

בחר אם להגדיר את המדפסת החדשה כברירת מחדל, הדפס דף בדיקה אם ברצונך לוודא שהכל עובד, ואז לחץ על "סיום" לאחר שתסיים.

אני מקווה שלעולם לא תצטרך לטרוח עם רוב הדברים האלה. אם מדפסת הרשת שלך מחוברת כהלכה לרשת, הסיכויים גדולים ש- Windows תרים אותה ותתקין אותה עבורך מייד. ואם הרשת שלך היא בעיקר מכונות Windows ואתה משתמש בקבוצת הבית לשיתוף קבצים ומדפסות, הדברים צריכים לקרות גם באופן אוטומטי. אם זה לא - או אם יש לך מערך מסובך יותר - לפחות אתה יודע שיש לך כמה אפשרויות.