כיצד לקבל החזרים עבור אפליקציות ומשחקים

יש חנויות אפליקציות ומשחקים שמציעות החזרים כספיים בגין רכישות דיגיטליות, וחלקן לא. לדוגמה, אתה יכול לקבל החזרים עבור אפליקציות אנדרואיד ואייפון, או משחקי מחשב שאתה רוכש מ- Steam או ממקומות אחרים.

חנות האפליקציות של אפל וחנות האפליקציות של מק

קשורים: כיצד לקבל החזר עבור אפליקציית iPhone, iPad או Mac מאפל

אפל מאפשרת לך לבקש החזרים עבור אפליקציות שרכשת, בין אם רכשת אותם מחנות האפליקציות של אייפון או אייפד או מחנות האפליקציות של מק. אותה שיטה גם מאפשרת לך לבקש החזרים עבור מדיה דיגיטלית כמו קטעי וידאו ומוזיקה שאתה רוכש מ- iTunes.

זו אינה מדיניות החזר כספי שאינה נשאלת. יהיה עליך "לדווח על בעיה" ברכישה שלך באמצעות iTunes או באתר של אפל ולהמתין לתגובה משירות הלקוחות. עם זאת, אם אתה רוכש אפליקציה או משחק שלא עובד טוב, זה אמור לחסוך לך. רק אמור לאפל שהאפליקציה לא פעלה כראוי או אחרת לא עמדה בציפיות שלך והיא צריכה להחזיר לך את הרכישה. בעבר קיבלנו החזרים בהצלחה מאפל בשיטה זו.

גוגל פליי

קשורים: כיצד לקבל החזר כספי עבור אפליקציית Android שרכשת מ- Google Play

עדכון : בתיעוד הרשמי של גוגל נאמר כעת כי בתוך 48 השעות הראשונות לאחר קניית האפליקציה, "ייתכן שתוכל לקבל החזר כספי בהתאם לפרטי הרכישה שלך." קילומטראז 'שלך עשוי להשתנות.

לגוגל יש מדיניות החזר נדיבה יותר מאשר לאפל. בתוך השעתיים הראשונות לאחר רכישת אפליקציה, אתה יכול לבקש החזר מכל סיבה שהיא ולקבל באופן אוטומטי. לכן, אם אפליקציה לא עובדת טוב או שמשחק לא עונה על הציפיות שלכם, תוכלו להחזיר אותה מבלי להתמודד עם שירות לקוחות. פשוט פתח את היסטוריית ההזמנות שלך באפליקציית Google Play והשתמש באפשרות "החזר כספי" לרכישה אחרונה.

אם עברו יותר משעתיים, תוכל להגיש בקשה להחזר ונציגי שירות הלקוחות של גוגל ישקלו את בקשתך. עם זאת, זה לא יהיה מובטח.

קִיטוֹר

קשורים: כיצד לקבל החזרים עבור משחקי Steam

ל- Steam יש מדיניות החזר מצוינת. כל עוד רכשת משחק במהלך השבועיים האחרונים ושיחקת אותו פחות משעתיים, אתה יכול לבקש החזר ולקבל באופן אוטומטי. לכן, אם אינכם נהנים ממשחק שרכשתם או שהוא אינו פועל כהלכה במחשב האישי שלכם, תוכלו להחזיר את כספכם.

Valve שומרת לעצמה את הזכות לסרב לך להחזרים כספיים אם תשתמש לרעה בתכונה זו, אך עשינו שימוש נרחב בהחזרי Steam לאורך השנים ולא קיבלנו שום אזהרה. כל עוד אתה באמת רוכש כמה משחקים ושומר עליהם מבלי להחזיר אותם, אתה כנראה בסדר. עם זאת, אם אתה כל הזמן מחזיר למשחקים ולעולם לא שומר עליהם, Valve עשוי לשקול התעללות כזו.

מָקוֹר

קשורים: כיצד לקבל החזרים עבור משחקי EA Origin

ל- Origin יש "אחריות למשחק נהדר" המתייחסת למשחקים רבים - אך לא לכולם - שנמכרים ב- Origin. כל המשחקים של EA כלולים, וכך גם כמה משחקי צד שלישי. כפי שמגדיר זאת אתר המקור: "אם אתה לא אוהב את זה, החזיר אותו".

אתה יכול להחזיר למשחק רק תוך 24 השעות הראשונות לאחר ההשקה. אם עדיין לא השקת את המשחק, תוכל להחזיר אותו רק בשבעת הימים הראשונים לאחר הרכישה. זה פחות זמן מחלון השבועיים של Steam, אבל אתה יכול לשחק כמה שעות שתרצה במהלך 24 השעות הראשונות, בעוד Steam מגביל אותך לשעתיים לכל היותר.

חנויות שעשויות להציע החזר כספי

חנויות מסוימות אינן מתחייבות להחזר, אך כן מציעות החזרים ממקרה למקרה. באפשרותך ליצור קשר עם תמיכת הלקוחות ולהגיש תביעתך בפני חנויות אלה:

  • Blizzard : ל- Blizzard אין מדיניות החזרים כספיים שפורסמה עבור החנות המקוונת שלה, אך תוכל לנסות ליצור קשר עם תמיכת הלקוחות אם ברצונך לקבל החזר כספי. "החזר רכישת משחקים" היא אחת האפשרויות שתוכלו לבחור באתר התמיכה של Blizzard. כמובן שיהיה לך הרבה יותר טוב אם רכשת את המשחק לאחרונה.
  • GOG : ל- GOG יש "מדיניות החזר כספי" החלה על כל משחק שנמכר על ידי GOG. על פי המדיניות, אם משחק שתרכשו מ- GOG לא עובד וצוות התמיכה של GOG לא יכול לפתור את הבעיה עבורכם, תוכלו לקבל החזר כספי מלא. זה חל רק בשלושים הימים הראשונים לאחר רכישת המשחק. אתה יכול לפנות לתמיכת הלקוחות של GOG אם אתה נתקל בבעיה ולקבל החזר כספי אם שום דבר אחר לא עובד.
  • חנות צנועה : חנות הצנועה אומרת כי "החזרים כספיים ניתנים על פי שיקול דעת." עם זאת, אם כבר שיחקת במשחק או מימשת מפתח משחק (כגון מפתח Steam), סביר להניח שההזמנה שלך "אינה זכאית להחזר כספי." אתר התמיכה של Humble מספק הוראות לניסיון לקבל החזר כספי.
  • חנות מיקרוסופט (אפליקציות) : אתר האינטרנט של מיקרוסופט קובע בבירור כי משחקי Xbox דיגיטליים לעולם אינם זכאים להחזרים. עם זאת, מיקרוסופט מציינת כי תוכנות (כגון אפליקציות Windows 10) שאתה רוכש מחנות Microsoft עשויות להיות זכאיות להחזר כספי במקרים מסוימים.

חנויות שמעולם לא מציעות החזרים כספיים

קשורים: כיצד לקבל החזר כספי על רכישת ספרים קינדל בשוגג

החנויות הנ"ל מציעות החזרים במקרים מסוימים, אך חנויות רבות אף פעם לא עושות זאת. הנה רשימת הבושה של חנויות אפליקציות דיגיטליות ומשחקים שאינן מספקות החזרים ידידותיים ללקוח:

  • אמזון אפסטור : על פי אמזון, אפליקציות שנרכשו מחנות האמזון אינן זכאיות להחזר. אמזון גם לא תחזיר לרכישות מוסיקה דיגיטלית, אך היא תחזיר ספרים אלקטרוניים של Kindle שנרכשו בטעות.
  • חנות מיקרוסופט (משחקי Xbox) : מיקרוסופט אומרת "אינך יכול להחזיר משחק דיגיטלי ולקבל החזר או זיכוי." עם זאת, תוכל להחזיר למשחקים ולאפליקציות שהוזמנו מראש, אשר נינטנדו וסוני אינן מאפשרות לך לעשות. מיקרוסופט החלה לבדוק "החזרים על שירות עצמי" בסגנון Steam עבור חלק מהמשתמשים באפריל 2017, אך הם עדיין לא זמינים לרוב האנשים - ואולי אף פעם לא יהיו כאלה.
  • EShop של נינטנדו: חנות המשחקים הדיגיטלית של נינטנדו אינה מציעה החזרים כספיים. כפי שמגדיר זאת אתר התמיכה של נינטנדו: "כל המכירות (כולל רכישות מראש) הן סופיות."
  • סוני פלייסטיישן : חנות הפלייסטיישן של סוני אינה מציעה החזרים כספיים, אפילו עבור משחקים שהוזמנו מראש שטרם שיחקתם או משחקים שאינם פועלים כראוי. כלשונו של תנאי השירות של סוני, החזרים לעולם אינם זמינים אלא אם כן סוני נדרשת לספק אותם על פי חוק.
  • Ubisoft Uplay : Ubisoft אומרת "כל המכירות בתוכן דיגיטלי למחשב הן סופיות." Ubisoft לא תציע החזר כספי על כל תוכן שתרכשו באמצעות Uplay. ייתכן שתרצה לקנות משחקי Ubisoft בחנויות אחרות, כמו Steam, אם אפשר.

כמובן שתמיד תוכל לנסות ליצור קשר עם שירות הלקוחות ולבקש החזר, לא משנה מאיזו חנות רכשת משהו. אך אם בחנות המדוברת ישנה מדיניות "אין החזר כספי לעולם", תילחם בקרב בעלייה. זכור רשימה זו בעת רכישת אפליקציות ומשחקים.

אשראי תמונה: Rrraum / Shutterstock.com