כיצד PowerShell שונה משורת הפקודה של Windows

Windows 7 הוסיף את PowerShell, מעטפת שורת פקודה ושפת סקריפטים חזקה יותר משורת הפקודה. מאז חלונות 7 הפכה PowerShell לבולטת יותר, והיא אף הפכה לבחירת ברירת המחדל ב- Windows 10.

PowerShell מורכב יותר משורת הפקודה המסורתית, אך הוא גם הרבה יותר חזק. שורת הפקודה נחותה באופן דרמטי מהפגזים הזמינים עבור לינוקס ומערכות אחרות הדומות ליוניקס, אך PowerShell מתחרה בצורה חיובית. בנוסף, ניתן להשתמש ברוב פקודות שורת הפקודה ב- PowerShell, בין אם באופן מקורי ובין אם באמצעות כינויים.

כיצד PowerShell שונה משורת הפקודה

קשורים: 5 Cmdlets כדי להתחיל בעבודה עם PowerShell

PowerShell למעשה שונה מאוד משורת הפקודה. הוא משתמש בפקודות שונות, המכונות cmdlets ב- PowerShell. משימות רבות של ניהול מערכת - החל מניהול הרישום ועד WMI (Windows Management Instrumentation) - נחשפות באמצעות cmdlets PowerShell, בעוד שאינן נגישות משורת הפקודה.

קשורים: בית ספר חנון: למידה כיצד להשתמש באובייקטים ב- PowerShell

PowerShell עושה שימוש בצינורות - בדיוק כמו בלינוקס - המאפשרים לך להעביר את הפלט של cmdlet אחד לקלט של cmdlet אחר. לפיכך, אתה יכול להשתמש במספר cmdlets ברצף כדי לתפעל את אותם נתונים. בשונה ממערכות דומות ליוניקס - שיכולות רק להזרים זרמים של תווים (טקסט) - PowerShell מקטרת עצמים בין cmdlets. וכמעט כל דבר ב- PowerShell הוא אובייקט, כולל כל תגובה שתקבל מ- cmdlet. זה מאפשר ל- PowerShell לשתף נתונים מורכבים יותר בין cmdlets, לעבוד יותר כמו שפת תכנות.

PowerShell הוא לא רק מעטפת. זוהי סביבת סקריפטים עוצמתית שבה תוכלו להשתמש כדי ליצור סקריפטים מורכבים לניהול מערכות Windows בצורה הרבה יותר קלה ממה שהייתם יכולים באמצעות שורת הפקודה.

שורת הפקודה היא בעצם רק סביבת מורשת המועברת ב- Windows - סביבה שמעתיקה את כל פקודות ה- DOS השונות שתמצאו במערכת DOS. זה מוגבל עד כאב, לא יכול לגשת לתכונות רבות של ניהול מערכת של Windows, קשה יותר לחבר איתו סקריפטים מורכבים וכן הלאה. PowerShell היא סביבה חדשה עבור מנהלי מערכות Windows המאפשרת להם להשתמש בסביבת שורת פקודה מודרנית יותר לניהול Windows.

מתי תרצו להשתמש ב- PowerShell

אז מתי משתמש ממוצע של Windows ירצה להשתמש ב- PowerShell?

קשורים: כיצד לפתור בעיות בחיבור לאינטרנט

אם רק לעתים רחוקות אתה מפעיל את שורת הפקודה כדי להריץ את ההזדמנות  ping או את  ipconfig הפקודה, אתה באמת לא צריך לגעת ב- PowerShell. אם נוח לך יותר לדבוק בשורת הפקודה, זה לא הולך לשום מקום. עם זאת, רוב הפקודות האלה עובדות בסדר גמור גם ב- PowerShell, אם אתה רוצה לנסות את זה.

קשורים: כיצד אצווה לשנות שם של קבצים מרובים ב- Windows

עם זאת, PowerShell יכולה להיות סביבת שורת פקודה חזקה בהרבה משורת הפקודה. לדוגמא, הראינו לך כיצד להשתמש בסביבת PowerShell המובנית ב- Windows לביצוע פעולת חיפוש והחלפה כדי לשנות שם קבצים מרובים בתיקיה - דבר שבדרך כלל דורש התקנת תוכנית צד שלישי. זה סוג הדברים שמשתמשי לינוקס תמיד הצליחו לעשות עם סביבת שורת הפקודה שלהם, בעוד שמשתמשי Windows נותרו בחוץ.

עם זאת, PowerShell אינו דומה למסוף לינוקס. זה קצת יותר מסובך, ומשתמש Windows הממוצע לא יכול לראות יתרונות רבים ממשחק איתו.

מנהלי מערכות ירצו ללמוד את PowerShell כדי שיוכלו לנהל את המערכות שלהם בצורה יעילה יותר. ואם אי פעם תצטרך לכתוב סקריפט לאוטומציה של משימות ניהול מערכת שונות, עליך לעשות זאת באמצעות PowerShell.

מקבילות PowerShell לפקודות נפוצות

פקודות נפוצות רבות של שורת הפקודה - מ-  ipconfig אל -  cd עובדות בסביבת PowerShell. הסיבה לכך היא ש- PowerShell מכיל "כינויים" שמפנים פקודות ישנות אלה לעבר ה- cmdlets החדשים המתאימים, ומריצים את ה- cmdlets החדשים כאשר אתה מקליד את הפקודות הישנות.

אנו נעבור על כמה פקודות שורת פקודה נפוצות ושוות ערך שלהן ב- PowerShell בכל מקרה - רק כדי לתת לך מושג כיצד התחביר של PowerShell שונה.

שנה ספריה

  • DOS:  cd
  • פגז כוח:  Set-Location

רשימת קבצים בספריה

  • DOS:  dir
  • פגז כוח:  Get-ChildItem

שנה שם קובץ

  • DOS:  rename
  • פגז כוח:  Rename-Item

כדי לראות אם לפקודת DOS יש כינוי, אתה יכול להשתמש ב-  Get-Alias cmdlet. לדוגמה, הקלדה   Get-Alias cd מראה לך   cd שמריץ את ה-  cmdlet בפועל .  Set-Location

למד עוד

קשורים: בית ספר חנון: למד כיצד להפוך חלונות לאוטומטיים באמצעות PowerShell

רוצה ללמוד עוד על PowerShell? קרא את סדרת המאמרים של בית הספר גיק שתציג בפניך את PowerShell ותעזור לך להתקדם. אם אתה מנהל מערכת של Windows, אתה צריך לדעת את הדברים האלה.