הודעות אנדרואיד לאינטרנט: מה זה וכיצד להשתמש בו

משתמשי אנדרואיד כבר זמן רב מצליחים לשלוח טקסטים מהמחשבים שלהם עם כלים של צד שלישי כמו Pushbullet או MightyText. אבל גוגל לוקחת פונקציה זו מקורית עם תכונה חדשה בשם Messages for Web. הנה מה שהכל.

מה זה הודעות לאינטרנט?

הודעות לאינטרנט היא הדרך המשולבת לחלוטין של גוגל לשלוח הודעות טקסט ישירות מהמחשב שלך. זה מחייב את אפליקציית Android Messages של החברה, כך שאם אתה משתמש במשהו אחר להודעות טקסט, תכונה זו לא תפעל. זה האזהרה הראשונה (והיחידה?) האמיתית כאן.

הרעיון כאן אמנם אינו חדש, אבל העובדה שזה חלק מרכזי בהודעות היא עניין גדול למדי, מכיוון שהוא לא מצריך שום דרך לעקיפת הבעיה או הודעות שנשלחות דרך שרתי צד שלישי. זה יוצר חיבור מאובטח בין הטלפון למחשב.

הערה: הודעות לאינטרנט עדיין מתבצעות ועדיין לא זמינות לכולם.

במה זה שונה מאפליקציות הצ'אט האחרות של גוגל?

הנה הזדמנות חובה שלך לגוגל כי יש לך עוד אפליקציות צ'אט שכולם דואגים לספור. יש Hangouts ו- Duo ו- Allo ו- bla, bla, bla - אבל Messages for Web שונה.

יש לו כיוון ברור: זה SMS ו- MMS מהמחשב שלך. זהו זה! לא יותר, לא פחות. הוא אינו מציע שיחות טלפון או אפשרויות צ'אט וידאו, ואין ממש הרבה פעמונים ושריקות. זה פשוט וזה טוב.

כיצד להגדיר הודעות באינטרנט

הגדרת הודעה באינטרנט היא סופר קלה. כדי להתחיל, עבור אל messages.android.com בדפדפן האינטרנט שלך - כל דפדפן יעבוד בשביל זה, אפילו אחד בטלפון או בטאבלט אחרים. זה דבר אחד מגניב במיוחד בהודעות לאינטרנט.

האתר מציג לך קוד QR אותו תסרוק מהטלפון שלך. פתח את ההודעות, הקש על שלוש הנקודות בפינה השמאלית העליונה, בחר הודעות לאינטרנט ולאחר מכן הקש על הלחצן "סרוק קוד QR". ואז פשוט כיוון את המצלמה שלך לקוד בדפדפן שלך.

בתוך שניות, Messages for Web מתחבר לטלפון שלך ומסנכרן את כל ההודעות הנוכחיות שלך.

פשוט חזור על תהליך זה כדי להוסיף מספר מחשבים.

שימוש בהודעות לאינטרנט

הממשק דומה מאוד למה שאתה רגיל לראות בטלפון שלך, כך שהמעבר חלק למדי. הממשק הראשי מחולק לשני חלקים עיקריים: רשימת ההודעות ואזור השיחה.

ניתן לשלוח ולקבל הודעות טקסט, אך הוא תומך גם באימוג'י, מדבקות ואפילו תמונות - אל כל אלה ניתן לגשת בצד ימין של תיבת ההודעות.

אבל יש בזה קצת יותר מאשר סתם שליחה וקבלה של טקסטים במחשב שלך. להלן מספר תכונות נוספות שתרצה לבדוק.

העברת הודעות להגדרות האינטרנט

תוכל למצוא את תפריט ההגדרות על ידי לחיצה על כפתור שלוש הנקודות בפינה השמאלית העליונה של רשימת ההודעות.

דף ההגדרות מכיל כמה כלים פשוטים, אך שימושיים, כמו אפשרות לאפשר התראות והחלפת תצוגה מקדימה של הודעות.

תוכל גם להפעיל נושא כהה כאן. ואנחנו מקווים שזה אומר שאפליקציית Messages בפועל תקבל גם הגדרת מצב כהה.

המתג "זכור מחשב זה" הוא משהו שתרצה להפעיל במחשב האישי שלך, ככה אינך צריך לסרוק מחדש את ה- QR בכל פעם שאתה רוצה לשלוח טקסט.

ואם אתה רוצה לדעת מתי אתה מחובר לטלפון אבל הוא משתמש בנתונים ניידים במקום ב- Wi-Fi, החלפת ההודעה שימוש בנתונים מוודאת שתקבל התראה נכונה. לבסוף, יש כאן כמה אפשרויות נגישות: קיצורי מקשים ומצב ניגודיות גבוה.

אפשרויות לשיחות בודדות

ישנן גם כמה אפשרויות שתוכל להגדיר לשיחות בודדות. בפינה הימנית העליונה של חלונית ההודעות ישנם שני כפתורים: פעמון ולחצן התפריט.

לחיצה על הפעמון משתיקה את השיחה. אתה תדע שזה מושתק כשיש שביתה דרך הפעמון. השתקה "חוסמת" התראות מאותה שיחה ספציפית. כדי לבטל את ההשתקה, פשוט לחץ שוב על הפעמון.

כפתור התפריט מכיל כמעט את כל אותן אפשרויות שתמצאו באפליקציית ההודעות בטלפון שלכם: אנשים ואפשרויות, ארכיב, מחק, שלח משוב ועזרה. כל אלה די מסבירים את עצמם, אך יש כאן אפשרות אחת שחסרה בבירור: חיפוש. נכון לעכשיו, אין שום דרך לחפש הודעות מהמחשב שלך, שהוא מטורף. אני מקווה שזה יגיע בקרוב.

דברים אחרים שכדאי לדעת

יש גם כמה דברים נוספים שכדאי לדעת על הודעות לאינטרנט.

אתה יכול לקיים רק מפגש פעיל אחד בכל פעם

אם יש לך מספר מחשבים, ראוי לציין שאתה יכול להשתמש באחד מהם רק עם Messages for Web בכל פעם - זה נותן לך התראה אם ​​הפעלה פעילה במחשב אחר.

למרבה המזל, אתה יכול לעבור בקלות הלוך ושוב על ידי לחיצה על כפתור "השתמש כאן" בהודעה.

אתה יכול לצאת מרחוק מהאפליקציה

אם תחליט בכל נקודה שאתה צריך להרוג חיבור מרוחק, אתה  יכול לעשות את זה מהמחשב המדובר, אבל אתה לא צריך - יש לך גם אפשרות להרוג חיבורים מרוחקים כל (וכל) מהאפליקציה.

פשוט פתח את ההודעות בטלפון שלך, הקש על לחצן התפריט ולאחר מכן בחר הודעות לאינטרנט. דף זה מציג את כל המחשבים אליהם נכנסת כעת. הקש על ה- X משמאל למחשב כדי להרוג את החיבור המסוים הזה, או פשוט הקש על "צא מכל המחשבים" כדי לנתק את כל החיבורים המרוחקים.

הודעות לאינטרנט זה משהו שאנדרואיד זקוקה לו במשך  זמן רב, וזה התחיל מצוין. זה נקי ומוכר, מציע כמעט את כל התכונות שאתה רוצה מאפליקציית הודעות טקסט מרחוק, והכי חשוב: זה מקורי.