כיצד להגדיר אנדרואיד לקריאת הטקסטים שלך בקול

לא תמיד נוח לקרוא הודעות טקסט בטלפון האנדרואיד שלך, במיוחד אם אתה נוהג. במקום להסתכן בבעיות עם החוק, אתה יכול להשתמש בתכונות המובנות של Android שקוראות טקסטים בקול רם.

תכונות אלה יכולות גם להועיל לאנשים עם ראייה ירודה, או לאלה שרוצים להקטין את זמן המסך שלהם. יש גם אפליקציות של צד שלישי שקוראות לך את הטקסטים שלך.

בואו נסתכל על כל האפשרויות וכיצד תוכלו להתקין.

כיצד להתקין את Google Assistant בטלפון שלך

Google Assistant מובנה ברוב הסמארטפונים המודרניים ביותר של Android, ותוכל להגדיר אותו לקריאת הודעות הטקסט שלך בקול רם.

אם אין לך את Google Assistant בטלפון שלך, אתה יכול להתקין אותו. האפליקציה מקושרת לחשבון Google שלך. לאחר התקנתו, תוכלו להשתמש בו לכל דבר, החל ממציאת תחזית מזג האוויר האחרונה ושליטה במכשירים חכמים וכלה בקריאה ותגובה להודעות.

קשורים: הדברים הטובים ביותר שעוזר Google יכול לעשות בטלפון אנדרואיד שלך

לאחר התקנת Google Assistant, ישנן מספר דרכים להפעיל אותו. אתה יכול פשוט לומר "בסדר גוגל" או "היי גוגל" כדי להתחיל. לחלופין, הקש על אפליקציית Google (אם היא מותקנת מראש במכשיר שלך) או על Google Assistant ואז הקש על סמל המיקרופון.

במכשירים מסוימים, אתה יכול גם להחזיק את לחצן הבית למשך מספר שניות כדי לגשת לעוזר.

ייתכן שיהיה עליך להכשיר או להכשיר את המודל הקולי אם Google Assistant לא מצליח "לשמוע" את הפקודות שלך.

הגדר את Google Assistant לקריאת התראות טקסט

ברגע שה- Google Assistant מוכן להוראות, אמור "קרא את הודעות הטקסט שלי."

בפעם הראשונה שתעשה זאת, היישום עשוי לבקש ממך להעניק הרשאות להתראות שלך; הקש על "אישור" כדי להסכים.

בתפריט "גישה להודעות" שמופיע, הקש על המעבר לצד "גוגל".

הקש על "אפשר" בחלון שמופיע כדי להעניק ל- Google גישה.

חזור אל Google Assistant או אמור שוב "בסדר / היי, גוגל" ואז חזור על ההוראות "קרא את הודעות הטקסט שלי".

Google Assistant יתחיל בהתחלה ויקרא את הודעות הטקסט שלך בקול רם, כמו גם התראות על הודעות ממקורות אחרים, כמו WhatsApp.

זה אומר לך לשולח, קורא את ההודעה ואז שואל אם אתה רוצה לענות.

אם כן, אמור "כן" ואז תכתיב את תגובתך. העוזר של גוגל שולח את התגובה שלך באופן אוטומטי לאחר שתעתיק אותה.

קבל את Google Assistant לקרוא הודעות טקסט קודמות

למרבה הצער, Google Assistant לא יכול לקרוא לך הודעות טקסט שהתקבלו בעבר. זה אכן עשה זאת בעבר, אך נראה שתכונה זו הוסרה או שפשוט אינה פועלת יותר.

בפורומים הצרכניים של גוגל מספר לא מבוטל של אנשים דיווחו כי תכונה זו אינה פועלת עוד עבורם או גורמת לאפליקציית Google Assistant לקרוס. הבדיקות שלנו אישרו את הבעיה במכשיר Samsung Galaxy S9 שמריץ אנדרואיד 9 פאי, כמו גם במכשיר אנדרואיד 7 נוגט ישן יותר.

אל תהסס לנסות את המכשיר שלך. כדי לנסות להפעיל תכונה זו, אמור "OK / Hey, Google", ואחריו "קרא את ההודעות האחרונות שלי."

אם העוזר אומר "אין הודעות חדשות", או אם Google Assistant קורס, התכונה הזו לא עובדת במכשיר שלך. אם זה המקרה, תצטרך להשתמש באפליקציה אחרת.

כאשר תכונה זו פועלת, Google Assistant יקרא את הודעות הטקסט הישנות שלך אחת אחת.

כיצד להפעיל טקסט לדיבור

Google Assistant שימושי, אך ל- Android יש תכונות מובנות אחרות בהן תוכלו להשתמש כדי לקרוא את הטקסטים שלכם בקול רם. תכונה כזו היא טקסט לדיבור. עם זאת, תכונה זו דורשת שתשתמש בידיים שלך, מה שהופך אותה לאופציה גרועה במצבים כמו נהיגה.

אך אנשים עם ראייה ירודה עשויים למצוא טקסט לדיבור מועיל. כדי שזה יעבוד ביעילות, עליכם להשתמש במודול נוסף בחבילת נגישות האנדרואיד של גוגל בשם "בחר לדבר".

לאחר שהורדת והתקנת את חבילת הנגישות ל- Android מחנות Google Play, עבור לאזור "הגדרות" במכשיר שלך. תמצא אותו במגירת היישומים, או שאתה יכול לגלול למטה בצל ההתראות שלך ולחץ על סמל גלגל השיניים.

מכאן, התהליך עשוי להשתנות בהתאם למכשיר שבו אתה משתמש ולגירסת ה- Android שהוא פועל. השלמנו את השלבים הבאים במכשיר סמסונג שמריץ את Android 9 Pie.

באזור "הגדרות", הקש על "נגישות".

הקש על "שירותים מותקנים". התפריט "בחר לדבר" עשוי להיות ברשימת האפשרויות כאן בתפריטים מסוימים של ההגדרות. אם כן, הקש עליו ודלג על השלב הבא.

כאן תראה רשימה של אפשרויות הנגישות של Android. הקש על "בחר לדבר".

הפעל את האפשרות "בחר לדבר" כדי להפעיל אותו, ואז הקש על "אישור" כדי לאשר.

לאחר הפעלתו, תראה סמל בצורת אדם בשורת התפריטים התחתונה.

הקש על זה, והוא מעלה את אפשרויות ההפעלה "בחר לדבר". הקש על טקסט כלשהו על המסך שתרצה שמתעתק הטקסט לדיבור יקריא לך. הטקסט שבחרת הופך לכחול וקורא לך בקול רם.

זה לא יישמע מעודן כמו העוזר של גוגל, אבל זו אלטרנטיבה טובה אם אתה רוצה שהטקסטים שלך יקראו לך בקול - במיוחד אם יש לך ראייה ירודה.

זה עובד גם באפליקציות אחרות, כמו לקוח הדוא"ל שלך, דפדפן האינטרנט או אפליקציות העברת הודעות, כמו WhatsApp.

אפליקציות של צד שלישי

יש אפליקציות של צד שלישי בחנות Google Play המציעות תכונות דומות. ReadItToMe, למשל, קורא התראות על הודעות נכנסות, כולל אלה מאפליקציית ה- SMS המוגדרת כברירת מחדל ואפליקציות העברת הודעות אחרות.

אפשרות נוספת היא Out Loud. באפליקציה זו תוכלו להגדיר פרופילים נפרדים שיאפשרו או להשבית את התכונה באופן אוטומטי במצבים מסוימים, כמו למשל כאשר אתם מתחברים לרמקול Bluetooth או מכניסים אוזניות.

עם זאת, נכון לעכשיו, אף אפליקציה של צד שלישי לא מקריאה הודעות קודמות מבלי להסתמך על שיטת Google Assistant (שהיא באגי). אם זו בעיה, תוכל להשתמש באפשרות "בחר לדבר" שסיקרנו לעיל.