כיצד להשתמש בכותרות עליונות ותחתונות מרובות במסמך יחיד

Word כולל כמה דרכים מובנות לשינוי כותרות עליונות ותחתונות במסמך. לדוגמא, די בקלות יכולות להיות לך כותרות עליונות ותחתונות שונות לדפים מוזרים ואחידים, או שתוכל לכותרת עליונה וכותרת תחתונה שונה בעמוד הראשון. כדי לעבור מעבר לכך, יהיה עליכם ליצור מספר קטעים במסמך וללמוד כיצד לקשר ולבטל קישור כותרות עליונות ותחתונות מהסעיף הקודם.

למטרות הדגמה, יצרנו מסמך פשוט המשתמש בכותרת טקסט רגיל עם המילים "How-To Geek" ובכותרת תחתונה של טקסט רגיל עם מספר עמוד (כמו בתמונה בראש המאמר).

הערה: אנו משתמשים ב- Word 2016 לדוגמאות שלנו במאמר זה, אך הטכניקות שעליהן אנו מתייחסים כמעט לכל גרסה של Word.

צור כותרת עליונה ותחתונה אחרת בעמוד הראשון

מוסכמת מסמכים אופיינית אחת היא כותרת עליונה וכותרת תחתונה שונה בעמוד הראשון של המסמך מאשר בהופעה בשאר המסמך. אולי יש לך דף כותרת שבו אתה לא רוצה כותרת עליונה או כותרת תחתונה בכלל. לחלופין, אולי ברצונך שכותרת התחתונה של העמוד הראשון תציג טקסט רשמי של כתב ויתור לחברה שלך, וכותרת התחתונה בשאר המסמך תציג מספרי עמודים. לא משנה מה הסיבה שלך, Word עושה את זה קל.

ראשית, לחץ פעמיים בכל מקום באזור הכותרת העליונה או התחתונה של הדף כדי להפוך את האזורים האלה לפעילים.

אזור הכותרת העליונה / התחתונה הופך להיות פעיל ותראה כרטיסיית "עיצוב" חדשה על הסרט שלך עם פקדים להתמודדות עם כותרות עליונות ותחתונות. בכרטיסייה זו בחר באפשרות "דף ראשון שונה".

כאשר אתה בוחר באפשרות זו, כל טקסט שכבר נמצא בכותרת התחתונה ובכותרת התחתונה בעמוד הראשון נמחק. שים לב גם כי שם האזורים בעמוד הראשון משתנה ל"כותרת העמוד הראשון "ו"כותרת התחתונה של העמוד הראשון". אתה יכול להשאיר אותם ריקים, או למלא את הרווחים בטקסט אחר שלא ישפיע כלל על הכותרות העליונות והכותרות העליונות בדפים הבאים.

צור כותרות עליונות ותחתונות שונות בעמודים מוזרים ואחידים

ל- Word יש גם אפשרות מובנית ליצירת כותרות עליונות ותחתונות שונות לדפים מוזרים ואחידים. ללא ספק, השימוש הנפוץ ביותר בתכונה זו הוא שמספרי עמודים מופיעים בקצוות החיצוניים של העמודים הפונים - כמו שאתה רואה את זה נעשה ברוב הספרים.

לשם כך, לחץ פעמיים בכל מקום באזור הכותרת העליונה או התחתונה של הדף כדי להפוך את האזורים האלה לפעילים.

אזור הכותרת העליונה / התחתונה הופך להיות פעיל ותראה כרטיסיית "עיצוב" חדשה על הסרט שלך עם פקדים להתמודדות עם כותרות עליונות ותחתונות. בכרטיסיה זו בחר באפשרות "דפים שונים ומשונים".

כשאתה בוחר באפשרות זו, כל מה שיש לך בכותרת התחתונה של עמודים ממוספרים אפילו נמחק. לאחר מכן תוכל לשים שם כל מה שתרצה, וליישר אותו לפי רצונך.

צור כותרות עליונות ותחתונות שונות עבור חלקים שונים של המסמך שלך

למרבה הצער, שם מסתיים השליטה הקלה בכותרות עליונות ובכותרות תחתונות ב- Word. אם ברצונך לשנות כותרות עליונות ותחתונות בתוך המסמך יותר מכפי שכבר סיקרנו, תצטרך לפרק את המסמך שלך לחלקים. ישנן כל מיני סיבות שאולי תרצה לעשות זאת. לדוגמה:

  • יש במסמך כמה גרפיקה או גיליונות אלקטרוניים שאתה מעוניין בדפים המכוונים לרוחב, כאשר שאר המסמך מכוון לדיוקן. אתה עדיין רוצה את הכותרות העליונות והכותרות העליונות בחלק העליון והתחתון של הדפים.
  • אתה יוצר מסמך ארוך עם מספר פרקים ולא רוצה כותרות עליונות ותחתונות (או שאתה רוצה שייראו אחרת) בעמודי השער של כל פרק.
  • אתה רוצה למנות כמה עמודים באופן שונה. לדוגמא, אולי אתה מעוניין בהקדמה ועמודי תוכן המספרים שלך בספרות רומיות, אך הטקסט הראשי של המסמך שלך ממוספר בספרות ערביות.

לא משנה מה הסיבות שלך, החוכמה היא ליצור חלקים שונים שבהם אתה רוצה שהכותרות העליונות והכותרות יראו אחרת. באופן אישי, אני הכי קל לחשוב על המסמך מבעוד מועד וליצור את כל הסעיפים שאני צריך לפני שאתחיל לאכלס את המסמך. זה בדרך כלל מונע תקלות פריסה מוזרות שאתה יכול לקבל (ואז צריך לפתור) בעת חלוקת מסמך מלא כבר. עם זאת, עדיין תוכלו ליצור חלקים במסמך קיים, והתהליך זהה.

קשורים: כיצד להשתמש בהפסקות ב- Microsoft Word כדי לעצב טוב יותר את המסמכים שלך

מקם את הסמן בכל מקום שתרצה ליצור מעבר קטע (בדרך כלל זה יהיה בסוף דף), ואז עבור לכרטיסייה "פריסה" ברצועת הכלים. לחץ על כפתור "הפסקות" ואז בחר את סוג ההפסקה הרצוי. בדרך כלל זו הולכת להיות מעבר עמודים, אז זה מה שאנחנו משתמשים כאן.

כעת לחץ לחיצה כפולה על הכותרת העליונה או אזור הכותרת התחתונה בדף לאחר ההפסקה שהכנסת. בכרטיסיה "עיצוב" ברצועת הכלים, לחץ על כפתור "קישור לקודם" כדי לכבות אפשרות זו. פעולה זו מנתקת את הקישור בין הכותרת העליונה או התחתונה (מה שבחרת) של החלק הזה לבין החלק הקודם. אם אתה רוצה לשבור את הקישור לכותרת העליונה ולכותרת התחתונה, תצטרך לעשות כל אחד בתורו בדרך זו.

ביטול הקישור אינו מוחק טקסט או תמונות קיימים בכותרת העליונה או התחתונה. באפשרותך להסיר, לשנות או להחליף את מה שכבר נמצא בכותרת העליונה או בכותרת התחתונה, והשינויים שלך לא ישפיעו על הכותרות העליונות והכותרות התחתונות בחלק הקודם.

אם תחליט להקים מחדש קישור לכותרת עליונה או תחתונה של חלקים קודמים, פעולה זו הרסנית. כשאתה מקשר מחדש חלקים, הכותרת העליונה והכותרת התחתונה בקטע הפעיל מוסרת ומוחלפת בכל מה שקיים בסעיף הקודם. לשם כך, פשוט לחץ לחיצה כפולה על הכותרת העליונה או התחתונה בדף לאחר ההפסקה. בכרטיסיה "עיצוב" ברצועת הכלים, לחץ על הלחצן "קישור לקודם" כדי להפעיל אפשרות זו שוב.

Word מזהיר אותך כי תמחק את הכותרת העליונה או הכותרת התחתונה ותחליף אותה בכותרת העליונה או התחתונה מהסעיף הקודם. לחץ על "כן" כדי שזה יקרה.

ובדיוק ככה, הכותרת העליונה או הכותרת התחתונה שלך מחוברת מחדש לסעיף הקודם. רק זכור כי תצטרך לקשר או לבטל קישור של הכותרת העליונה והכותרת התחתונה כפעולות נפרדות.