מה חדש בעדכון של Windows 10 בנובמבר 2019, זמין כעת

מיקרוסופט פרסמה את עדכון נובמבר 2019 של Windows, בשם הקוד 19H2, ב- Windows 10 ב- 12. בנובמבר, הידוע גם בשם Windows 10 גרסה 1909, זהו העדכון הקטן והמהיר ביותר של Windows 10 עד כה. זה כמעט רק חבילת שירות.

כדי להתקין את העדכון, עבור אל הגדרות> עדכון ואבטחה> Windows Update. לחץ על "בדוק אם קיימים עדכונים". תראה הודעה לפיה העדכון זמין. לחץ על "הורד והתקן עכשיו" כדי להשיג אותו.

"עדכון פחות משבש" עם פחות שינויים

ג'ון כבל של מיקרוסופט מסביר כי עדכון זה "יהיה קבוצה מקיפה של תכונות לשיפור ביצועים נבחרים, תכונות ארגוניות ושיפור איכות." במילים אחרות, צפו לקבוצה נבחרת של תיקוני באגים, שינויים בביצועים וקומץ תכונות עסקיות.

אם אתה חולה על עדכונים גדולים של Windows 10 כל חצי שנה, עדכון נובמבר 2019 של Windows 10 (19H2) הוא העדכון בשבילך! התקנת עדכון זה תהיה יותר כמו התקנת עדכון מצטבר סטנדרטי כמו העדכונים שמגיעים לתיקון יום שלישי. זו צריכה להיות הורדה קטנה עם תהליך התקנה מהיר - אין צורך בהפעלה מחדש וטיהור התקנות Windows ישנות.

מחשבים עם עדכון מאי 2019 (הידוע גם בשם 19H1) מותקנים יקבלו תיקון קטן דרך Windows Update ויעדכנו את עצמם במהירות לעדכון נובמבר 2019 (19H2.) סביר להניח שזה יגיע מתישהו בנובמבר 2019, כפי שהשם מרמז.

עם סיום החיים של חלונות 7 ב -14 בינואר 2020, ברור שמיקרוסופט רוצה להימנע מחזרה על עדכון הכרכרה של אשתקד 2018.

זה כבר שם ונבדק. החל מ -5 בספטמבר, מיקרוסופט אומרת שכל Windows Insider בטבעת "תצוגה מקדימה של שחרור" הוצע ל- Windows 10 בגרסת 1909. לפני שנה, עדכון אוקטובר 2018 של Windows 10 פורסם ללא בדיקות כלל בטבעת Preview Release. ב- 10 באוקטובר, מיקרוסופט אמרה כי Windows Insiders בטבעת תצוגה מקדימה של המהדורה כבר מצפה שמיקרוסופט מצפה לה כי הבנייה הסופית.

חיפוש מקוון בסייר הקבצים

לסייר הקבצים חוויית חיפוש חדשה. כאשר אתה מקליד בתיבת החיפוש, תראה תפריט נפתח עם רשימת קבצים המוצעים. הוא גם יחפש קבצים בחשבון OneDrive שלך ​​באופן מקוון - לא רק קבצים במחשב המקומי שלך. תוכל גם ללחוץ לחיצה ימנית על אחת מתוצאות החיפוש כאן כדי לפתוח את מיקום הקובץ.

אתה עדיין יכול לגשת לחוויית החיפוש הקלאסית החזקה יותר על ידי לחיצה על Enter. זה יאפשר לך לחפש במיקומים שאינם באינדקס, למשל.

תכונה זו נוספה בתחילה לעדכון 20H1 של Windows 10 אך הועברה לעדכון 19H2.

עוזרים קוליים אחרים על מסך הנעילה

בגרסאות הנוכחיות של Windows 10, Cortana יכולה לפעול על מסך הנעילה. אך נראה שמיקרוסופט מוותרת על Cortana כמוצר צריכה. ראוי אם כן שקורטנה מפנה מקום לעוזרים קוליים אחרים. שינוי יאפשר לעוזרים קוליים אחרים - כמו אמזון Alexa - לרוץ על מסך הנעילה של Windows 10.

זו תכונה קטנה שאמורה לעבוד אוטומטית לאחר שאמזון הוסיפה אותה לאלכסה. אתה יכול לדבר עם העוזר הקולי שלך, והוא יכול לשמוע אותך אפילו בזמן שאתה על מסך הנעילה ולספק תשובה.

או, כלשונה של מיקרוסופט, זהו "שינוי המאפשר לעוזרים דיגיטליים של צד שלישי להפעיל קול מעל מסך הנעילה."

קשורים: Alexa יכולה להגיע למסך הנעילה של Windows 10

יצירת אירועים בלוח השנה משורת המשימות

אם אתה משתמש ביישום לוח השנה של Windows 10, זה פשוט השתפר. אם לא, קל יותר להתחיל. כעת תוכל ליצור אירועי לוח שנה ישירות משורת המשימות. פשוט לחץ על הזמן בשורת המשימות כדי לפתוח את תצוגת לוח השנה. מכאן, כעת תוכלו ללחוץ על תאריך ולהתחיל להקליד בתיבת טקסט כדי ליצור אירוע לוח שנה חדש. תוכלו לציין שם, שעה ומיקום מכאן.

לפני עדכון זה, לוח השנה "העלייה" בשורת המשימות הציג אירועי לוח שנה - אך היה עליכם ליצור אירועים אלה באפליקציית לוח השנה. כל האירועים שתוסיף כאן עדיין יופיעו גם באפליקציית היומן של Windows 10.

שיפורים בניהול התראות

מיקרוסופט השקיעה זמן מה בהתראות בעדכון זה. בעת קביעת התצורה של התראות ליישום, קיימות כעת תמונות המציגות בדיוק מה הם "כרזות התראות" ו"הודעות במרכז הפעולה ".

כעת Windows 10 יאפשר לך להשבית את הצלילים המנגנים כאשר מופיעה התראה. הגדרה זו זמינה בחלונית הגדרות> מערכת> התראות ופעולות. בעבר, תוכל להשבית צלילי התראות - אך היית צריך להשבית אותם בנפרד עבור כל אפליקציה שמציגה התראות.

החלונית 'הגדרות'> 'מערכת'> 'התראות ופעולות' תוגדר כברירת מחדל למיון יישומים לפי ההודעה האחרונה במקום שם. זה יעזור לך למצוא את היישומים ששולחים הכי הרבה התראות ולהגדיר אותם.

כעת תוכל להגדיר התראות ישירות מההודעה. הן להודעות באנר והן להתראות מרכז הפעולה יש אפשרויות להגדיר או לכבות את ההודעות - ישירות בהודעה. בחלונית מרכז הפעולות יש כעת גם כפתור "נהל התראות" שמופיע בחלק העליון של מרכז הפעולות, ומציע גישה נוחה לחלונית ההודעות והפעולות להגדרת התראות שלך.

שיפורי ביצועים

עדכון זה מביא כמה שיפורי ביצועים. מערכות מסוימות יראו שיפורים בחיי הסוללה, תזמון טוב יותר של משאבי המעבד ודיו דיגיטלי בעל זמן אחזור נמוך יותר.

מיקרוסופט אומרת שהיא "ביצעה שיפורים כלליים של חיי הסוללה ויעילות החשמל למחשבים אישיים עם מעבדים מסוימים." זה מעורפל, אך מחשבים מסוימים אמורים לראות חיי סוללה ארוכים יותר.

עדכון זה כולל שיפורים בתזמון במחשבים עם מעבדים מרובי ליבות. כדברי מיקרוסופט: "במעבד עשויים להיות מספר ליבות" מועדפות "(מעבדים לוגיים במחלקת התזמון הגבוהה ביותר הזמינה). כדי לספק ביצועים ואמינות טובים יותר, יישמנו מדיניות רוטציה המפיצה את העבודה בצורה הוגנת יותר בין הליבות המועדפות הללו. "

לבסוף, מחשבים עם תכונות דיו דיגיטליות יראו זמן אחזור נמוך יותר לציור רספונסיבי יותר. Windows 10 יאפשר כעת ליצרנים "להפחית את חביון הדיו בהתבסס על יכולות החומרה של המכשירים שלהם." לפני עדכון זה, מערכות Windows 10 עם חומרת דיו "נתקעו עם חביון שנבחר בתצורת חומרה טיפוסית על ידי מערכת ההפעלה." זה נשמע די מטורף - מיקרוסופט הייתה צריכה לבצע את העדכון לפני שנים.

תפריט התחל

תפריט התחל עכשיו קצת יותר ידידותי למשתמש. כעת, כאשר אתה מעביר את העכבר מעל פריטים בחלונית הניווט בצד שמאל של התפריט - למשל, סמלי ההגדרות, ההפעלה והמסמכים - הוא יתרחב אוטומטית כדי להראות לך על מה אתה עומד ללחוץ.

בעבר, זה פשוט הראה טיפים לכלים, והיית צריך ללחוץ על סמל התפריט בפינה השמאלית העליונה של תפריט התחלה כדי לראות את התוויות האלה. עכשיו קל יותר להבין מה כל הסמלים האלה עושים.

Narrator יכול ללמוד על מפתח התפקוד שלך

מיקרוסופט שיפרה את הטכנולוגיות המסייעות של Windows 10 עם כל עדכון. 19H2 קטן יותר, כך שאין שיפורים רבים כל כך, אך מיקרוסופט אומרת כי היא אפשרה לטכנולוגיות המסייעות של Narrator ושל צד שלישי לקרוא היכן מפתח ה- FN ממוקם במקלדות המחשב ובאיזה מצב הוא נמצא - נעול או נעול .

מחשבים ניידים עתידיים ומקלדות שולחן עבודה יכולים לספק מידע נוסף על מיקומו של מקש Fn ומצבו לאנשים שלא יכולים לראות את המקשים בקלות. זה שיפור גדול.

שינויים קלים אחרים

עדכון זה כולל גם כמה שינויים קלים אחרים. באדיבות פוסט בבלוג של מיקרוסופט:

  • עדכנו את החיפוש בסייר הקבצים כדי להציג הצעות המופעלות באינטרנט בנוסף לקבצים באינדקס מקומי במחשב האישי.
  • הוספנו את היכולת של Narrator וטכנולוגיות מסייעות אחרות לקרוא וללמוד היכן נמצא מקש FN במקלדות ובאיזה מצב הוא נמצא (נעול לעומת נעול).

שינויים ארגוניים

מיקרוסופט הבטיחה גם כמה שיפורים ארגוניים, אך עדיין לא ראינו רבים. הנה רשימת השיפורים המלאה, באדיבות מספר פוסטים בבלוג של מיקרוסופט:

  • מכולות Windows דורשות גרסת מארח וגישה מיכלת. זה מגביל את הלקוחות ומגביל את מכולות Windows מתמיכה בתרחישים של תרמילי מיכל בגרסה מעורבת עדכון זה כולל 5 תיקונים כדי לטפל בזה ולאפשר למארח להריץ מיכלים ברמה למטה ברמה עליונה לצורך בידוד תהליכי (ארגון).
  • תכונת גלגול מפתח או סיבוב מפתח מאפשרת גלגול מאובטח של סיסמאות שחזור במכשירי AAD מנוהלים על ידי MDM על פי בקשה לפי דרישה מכלי Microsoft Intune / MDM או בכל פעם שמשתמשים בסיסמת שחזור לשחרור נעילת הכונן המוגן על ידי BitLocker. תכונה זו תסייע במניעת גילוי סיסמאות לשחזור בשוגג כחלק מנעילת כונן BitLocker ידנית על ידי המשתמשים.
  • הפעלנו את Windows Defender Credential Guard למכשירי ARM64 להגנה נוספת מפני גניבת אישורים עבור ארגונים הפורסים מכשירי ARM64 בארגונים שלהם.
  • אפשרנו את היכולת של ארגונים להשלים את מדיניות Windows 10 במצב S כדי לאפשר יישומי Win32 (שולחן עבודה) מסורתיים של Microsoft Intune.
  • הוספנו יכולות ניפוי באגים נוספות עבור מעבדי אינטל חדשים יותר. זה רלוונטי רק ליצרני חומרה.

שיפורים אחרונים לא דרשו עדכון

מיקרוסופט ביצעה כמה שיפורים ב- Windows 10 שלא היו חלק מעדכוני ענק. לדוגמה, אם יש לך טלפון אנדרואיד ומחשב Windows 10, אתה יכול כעת להשתמש באפליקציית הטלפון שלך כדי לשקף את התראות Android שלך למחשב האישי שלך. תכונה זו החלה "להתגלגל באופן נרחב" בתחילת יולי.

תצוגה מקדימה מוקדמת של אפליקציית Windows Terminal החדשה הכוללת כרטיסיות, תמונות רקע הניתנות להתאמה אישית ותכונות חדשות אחרות זמינה גם בחנות. זה עובד על העדכון הנוכחי של Windows 10 במאי 2019 (נקרא גם 19H1), אז אתה לא צריך עדכון גדול של מערכת ההפעלה כדי לנסות את זה.

הישאר מכוון ל- Windows 10 20H1

זה נראה כמו רשימה קצרה של תכונות לעדכון שנמשך כמה חודשים בלבד - וזה העניין. סביר להניח שנראה כמה שינויים קטנים יותר, אך תצטרך להישאר מכוון ל- Windows 10 20H1 במחצית הראשונה של 2020 לשינויים גדולים יותר. עדכון זה יכלול את מערכת המשנה של Windows עבור Linux (WSL 2) עם ליבת לינוקס ותכונת נגישות המאפשרת לך לגרור ושחרר בעיניים, למשל.

קשורים: Windows 10 מקבל גרעין לינוקס מובנה