כיצד לכתוב לכונני NTFS ב- Mac

ה- MacOS של אפל יכול לקרוא מכונני NTFS בפורמט Windows, אך לא יכול לכתוב להם מהקופסה. להלן מספר פתרונות להשגת גישה מלאה לקריאה / כתיבה לכונני NTFS.

זה יכול להיות שימושי אם אתה רוצה לכתוב למחיצת Boot Camp ב- Mac שלך, מכיוון שמחיצות מערכת של Windows חייבות להשתמש במערכת הקבצים NTFS. עם זאת, עבור כוננים חיצוניים, עליך להשתמש במקום זאת ב- exFAT. MacOS יכול לקרוא ולכתוב בכונני exFAT באופן מקורי, בדיוק כמו ש- Windows יכול.

שלוש אפשרויות

קשורים: מה ההבדל בין FAT32, exFAT ו- NTFS?

ישנן מספר אפשרויות לכך, ותצטרך לבחור אחת:

  • מנהלי התקנים של צד שלישי בתשלום : ישנם מנהלי התקנים מסוג NTFS של צד שלישי שתוכל להתקין, והם יעבדו די טוב. אלה פתרונות בתשלום, אך הם קלים להתקנה וצריכים להציע ביצועים טובים יותר מהפתרונות החינמיים שלהלן.
  • מנהלי התקנים בחינם של צד שלישי : יש מנהל התקן NTFS בחינם ופתוח שאתה יכול להתקין ב- Mac כדי לאפשר תמיכה בכתיבה. למרבה הצער, זה לוקח קצת עבודה נוספת להתקנה, במיוחד על מחשבי מקינטוש עם התכונה החדשה להגנת שלמות המערכת, שנוספה ב- 10.11 El Capitan. זה איטי יותר מאשר פתרונות בתשלום והרכבה אוטומטית של מחיצות NTFS במצב קריאה-כתיבה מהווה סיכון ביטחוני.
  • תמיכת ה- NTFS- כתיבה הניסויית של אפל : מערכת ההפעלה macOS כוללת תמיכה ניסיונית לכתיבה לכונני NTFS. עם זאת, זה כבוי כברירת מחדל ודורש קצת התעסקות בטרמינל כדי לאפשר זאת. לא מובטח שזה יעבוד כמו שצריך ועלול לגרום לבעיות במערכת הקבצים NTFS שלך. למעשה, בעבר היו לנו נתונים מושחתים. אנחנו ממש לא ממליצים להשתמש בזה. זה מושבת כברירת מחדל מסיבה.

אנו ממליצים בחום לשלם עבור מנהל התקן NTFS של צד שלישי אם אתה צריך לעשות זאת מכיוון שהפתרונות האחרים לא עובדים כמו שצריך לעבוד יותר.

נהג הצד השלישי הטוב ביותר בתשלום: פרגון NTFS עבור Mac

Paragon NTFS עבור Mac עולה 19.95 $ ומציעה תקופת ניסיון בחינם למשך עשרה ימים. זה יותקן בצורה נקייה וקלה בגרסאות מודרניות של MacOS, כולל MacOS 10.12 סיירה ו- Mac OS X 10.11 El Capitan. זה באמת "פשוט עובד", אז זו האפשרות הטובה ביותר אם אתה מוכן לשלם סכום כסף קטן עבור תכונה זו.

אתה גם לא תצטרך להתעסק עם פקודות מסוף כדי לעלות ידנית על מחיצות, לעלות באופן חסר בטחון מחיצות באופן אוטומטי, או להתמודד עם שחיתות פוטנציאלית כפי שתעשה עם הנהגים החינמיים שלמטה. אם אתה זקוק לתכונה זו, כדאי לשלם עבור תוכנה שעושה את זה כראוי. אנחנו לא יכולים להדגיש את זה מספיק.

אם אתה הבעלים של כונן Seagate, שים לב ש- Seagate מציעה הורדה בחינם של Paragon NTFS עבור Mac, כך שלא תצטרך לרכוש שום דבר נוסף.

אתה יכול גם לרכוש את Tuxera NTFS עבור Mac, שעולה 31 $ ומציע ניסיון ללא תשלום לארבעה עשר יום. אבל פרגון NTFS עושה את אותו הדבר והוא זול יותר.

מיטב הנהגים של צד שלישי בחינם: FUSE ל- macOS

שיטה זו היא בחינם, אך היא מצריכה מעט עבודה, והיא פחות בטוחה. כדי לגרום למחשב ה- Mac שלך להתקין אוטומטית מחיצות NTFS במצב קריאה-כתיבה, יהיה עליך להשבית באופן זמני את הגנת שלמות המערכת ולהחליף את אחד הכלים המובנים של אפל בכדי לבינארי הפגיע יותר להתקפה. אז שיטה זו מהווה סיכון ביטחוני.

עם זאת, אתה יכול להשתמש ב- FUSE כדי להרכיב מחיצות NTFS במצב קריאה-כתיבה באופן ידני אם לא אכפת לך להשתמש במסוף. זה בטוח יותר, אבל זה יותר עבודה.

ראשית, הורד את FUSE ל- macOS והתקן אותו. השתמש באפשרויות ברירת המחדל בעת התקנתה.

קשורים: כיצד להתקין חבילות עם Homebrew עבור OS X

כמו כן, תצטרך להתקין את כלי מפתחי שורת הפקודה של אפל כדי להמשיך. אם עדיין לא התקנת אותם, תוכל לפתוח חלון מסוף מ- Finder> יישומים> כלי עזר ולהפעיל את הפקודה הבאה לשם כך:

בחר xcode - התקן

לחץ על "התקן" כאשר תתבקש להתקין את הכלים.

קשורים: כיצד להתקין חבילות עם Homebrew עבור OS X

בנוסף, יהיה עליך להוריד ולהתקין את homebrew אם עדיין לא התקנת אותו ב- Mac שלך. Homebrew הוא "מנהל חבילות" עבור Mac OS X. העתק והדבק את הפקודה הבאה בחלון טרמינל ולחץ על Enter כדי להתקין אותה:

/ usr / bin / ruby ​​-e "$ (curl -fsSL //raw.githubusercontent.com/Homebrew/install/master/install)"

לחץ על Enter וספק את הסיסמה שלך כאשר תתבקש לעשות זאת. התסריט יוריד ותתקין באופן אוטומטי את Homebrew.

לאחר התקנת כלי המפתח ו- Homebrew, הפעל את הפקודה הבאה בחלון מסוף להתקנת ntfs-3g:

לחלוט להתקין ntfs-3g

כעת תוכל לעלות ידנית למחיצות NTFS במצב קריאה / כתיבה. מחלון מסוף, הפעל את הפקודה הבאה ליצירת נקודת הרכבה ב- / Volumes / NTFS. אתה צריך לעשות זאת רק פעם אחת.

sudo mkdir / Volumes / NTFS

כאשר אתה מחבר כונן NTFS למחשב, הפעל את הפקודה הבאה כדי לרשום מחיצות דיסק כלשהן:

רשימת diskutil

לאחר מכן תוכל לזהות את שם ההתקן של מחיצת NTFS. פשוט חפש את המחיצה עם מערכת הקבצים Windows_NTFS. בצילום המסך למטה, זה  /dev/disk3s1 .

מחיצת NTFS כנראה הותקנה אוטומטית על ידי ה- Mac שלך, אז תצטרך לבטל אותה מחדש. הפעל את הפקודה הבאה, והחלף  /dev/disk2s1 בשם המכשיר של מחיצת NTFS שלך.

sudo umount / dev / disk2s1

כדי להרכיב את הכונן, הפעל את הפקודה הבאה והחלף  /dev/disk2s1 בשם המכשיר של מחיצת ה- NTFS שלך.

sudo / usr / local / bin / ntfs-3g / dev / disk2s1 / Volumes / NTFS -olocal -oallow_other

תראה את מערכת הקבצים המותקנת ב- / Volumes / NTFS. זה יופיע גם על שולחן העבודה שלך ככונן מותקן רגיל. אתה יכול להוציא אותו כרגיל כשרוצים לנתק אותו.

אם אתה שמח להרכיב באופן ידני מחיצות עם ההוראות לעיל, אינך צריך להמשיך.

קשורים: כיצד להשבית את הגנת שלמות המערכת ב- Mac (ולמה לא כדאי לך)

אם ברצונך לגרום ל- Mac שלך להתקין אוטומטית כונני NTFS שאתה מתחבר במצב קריאה-כתיבה, יהיה עליך להשבית את הגנת שלמות המערכת.

אזהרהאתה בטח לא רוצה לעשות את זה!  ההוראות הרשמיות של התוכנה מזהירות כי מדובר בסיכון ביטחוני. אתה תחליף את כלי ההרכבה של NTFS ב- Mac שלך בכלי ntfs-3g, שיפעלו כמשתמש הבסיס. בגלל האופן שבו Homebrew מתקין תוכנה, תוכנות זדוניות הפועלות ב- Mac שלך יכולות להחליף כלים אלה. זה כנראה לא מסתכן, אבל נסביר איך לעשות אם אתה רוצה לקחת את הסיכון.

אתחל את ה- Mac והחזק את Command + R בזמן האתחול. זה יאותחל לסביבת מצב התאוששות מיוחדת.

הפעל מסוף מתפריט Utilities במצב שחזור והפעל את הפקודה הבאה:

השבת csrutil

ברגע שיש לך, אתחל את ה- Mac כרגיל.

משולחן העבודה של Mac, פתח שוב חלון טרמינל והפעל את הפקודות הבאות כדי לתפקד את ntfs-3g:

sudo mv / sbin / mount_ntfs /sbin/mount_ntfs.original sudo ln -s / usr / local / sbin / mount_ntfs / sbin / mount_ntfs

לבסוף, הפעל מחדש את הגנת שלמות המערכת. אתחל את ה- Mac והחזק את Command + R בזמן שהוא אתחול כדי להיכנס למצב התאוששות. הפעל מסוף במצב התאוששות והפעל את הפקודה הבאה:

הפעלת csrutil

ברגע שיש לך, אתחל את ה- Mac שלך. התמיכה בכתיבת NTFS אמורה לפעול כעת.

כדי לבטל את השינויים ולהסיר את הכל, יהיה עליך להשבית תחילה את הגנת שלמות המערכת. לאחר שתעשה זאת, הפעל את הפקודות הבאות:

sudo rm / sbin / mount_ntfs sudo mv /sbin/mount_ntfs.original / sbin / mount_ntfs לחלוט להסיר ntfs-3g

לאחר מכן תוכל להסיר את התקנת FUSE עבור macOS מהחלונית שלה בחלון העדפות המערכת ולהפעיל מחדש את הגנת שלמות המערכת.

אתה יכול לראות מדוע אנו ממליצים על האופציה של 20 $ במקום עכשיו, נכון?

התמיכה הנסיונית בכתיבת NTFS של אפל: אל תעשו זאת ברצינות

אנו לא ממליצים על השיטה שלהלן מכיוון שהיא הפחות נבדקת. יתכן והדבר לא עובד כראוי, אז אל תאשים אותנו או את אפל אם אתם נתקלים בבעיות. זה עדיין לא יציב החל מ- macOS 10.12 סיירה, וייתכן שלעולם הוא לא יהיה יציב לחלוטין. זה באמת כאן רק למטרות חינוכיות.

ראשית, ודא שהכונן שלך מכיל תווית נוחה של מילה אחת. אם לא, שנה את התווית שלה. זה יקל על התהליך הזה.

ראשית יהיה עליך להפעיל מסוף. נווט אל Finder> יישומים> כלי עזר> מסוף או הקש Command + Space, הקלד Terminal ולחץ על Enter.

הקלד את הפקודה הבאה במסוף כדי לפתוח את קובץ / etc / fstab לעריכה בעורך הטקסט של ננו:

sudo nano / etc / fstab

הוסף את השורה הבאה ל- nano, והחלף את "NAME" בתווית של כונן ה- NTFS שלך:

LABEL = NAME none ntfs rw, auto, nobrowse

לחץ על Ctrl + O כדי לשמור את הקובץ לאחר שתסיים, ואז לחץ על Ctrl + X כדי לסגור את nano.

(אם יש לך מספר כונני NTFS שאליהם ברצונך לכתוב, הוסף שורה שונה לכל אחד מהם.)

חבר את הכונן למחשב - נתק אותו וחבר אותו מחדש אם הוא כבר מחובר - ותראה אותו במדריך "/ Volumes". בחלון Finder, אתה יכול ללחוץ על Go> Go to Folder והקלד "/ Volumes" בתיבה כדי לגשת אליו. זה לא יצוץ אוטומטית ויופיע על שולחן העבודה שלך כמו שכוננים בדרך כלל.

כדי לבטל את השינוי מאוחר יותר, פשוט חזור על התהליך לעיל כדי לפתוח את הקובץ / etc / fstab ב- nano. מחק את השורה שהוספת לקובץ ושמור את השינויים שלך.

לרוב משתמשי המקינטוש יהיה טוב יותר לעצב כוננים חיצוניים עם exFAT, ולהבטיח שהם עובדים טוב גם ב- Windows וגם ב- Mac OS X ללא כל עבודה נוספת. אם אתה חייב לכתוב לכונן NTFS, אחד מנהלי ההתקנים של צד שלישי בתשלום יהיה האפשרות הקלה ביותר עם הביצועים הטובים ביותר והכי פחות סיכון לשחיתות קבצים.