כיצד ליצור שרת VPN במחשב Windows שלך ללא התקנת תוכנה כלשהי

ל- Windows יכולת מובנית לתפקד כשרת VPN באמצעות פרוטוקול מנהור נקודה לנקודה (PPTP), אם כי אפשרות זו מוסתרת במקצת. כך תוכל למצוא אותו ולהגדיר את שרת ה- VPN שלך.

קשורים: מה זה VPN ולמה שאצטרך אחד כזה?

הגדרת שרת VPN עשויה להיות שימושית לחיבור לרשת הביתית שלך בדרכים, למשחקי LAN עם מישהו או לאבטחת הגלישה באינטרנט בחיבור Wi-Fi ציבורי - כמה מהסיבות הרבות שאולי תרצה להשתמש ב- VPN. . הטריק הזה עובד ב- Windows 7, 8 ו- 10. השרת משתמש בפרוטוקול מנהור נקודה לנקודה (PPTP).

הערה: יש אנשים שעודכנו לעדכון היוצרים של Windows 10 נתקלים בבעיה שבה יצירת שרת VPN נכשלת מכיוון ששירות הניתוב והגישה מרחוק נכשל. זוהי בעיה ידועה שטרם תוקנה באמצעות עדכונים. עם זאת, אם נוח לך לערוך כמה מפתחות רישום, יש דרך לעקיפת הבעיה שנראית כמו לפתור את הבעיה עבור רוב האנשים. אנו נשמור על הודעה זו אם הבעיה תתוקן רשמית.

מגבלות

אמנם זו תכונה די מעניינת, אך הגדרת שרת VPN בדרך זו עשויה שלא להיות הבחירה האידיאלית עבורך. יש לו כמה מגבלות:

  • תזדקק ליכולת להעביר יציאות מהנתב שלך.
  • עליכם לחשוף את Windows ואת היציאה לשרת PPTP VPN ישירות לאינטרנט, דבר שאינו אידיאלי מבחינה אבטחה. עליך להשתמש בסיסמה חזקה ולשקול להשתמש ביציאה שאינה יציאת ברירת המחדל.
  • זה לא קל להתקנה ושימוש כמו תוכנות כמו LogMeIn Hamachi ו- TeamViewer. לרוב האנשים יהיה כנראה טוב יותר עם חבילת תוכנה שלמה יותר כמו אלה שמציעים.

קשורים: כיצד להשתמש ב- LogMeIn Hamachi כדי לגשת לקבצים שלך בכל מקום

יצירת שרת VPN

כדי ליצור שרת VPN ב- Windows, תחילה תצטרך לפתוח את חלון "חיבורי רשת". הדרך המהירה ביותר לעשות זאת היא להקיש על התחל, להקליד "ncpa.cpl" ואז ללחוץ על התוצאה (או ללחוץ על Enter).

בחלון "חיבורי רשת", לחץ על מקש Alt כדי להציג את התפריטים המלאים, פתח את תפריט "קובץ" ואז בחר באפשרות "חיבור נכנס חדש".

לאחר מכן בחר בחשבונות המשתמש שיכולים להתחבר מרחוק. כדי להגביר את האבטחה, ייתכן שתרצה ליצור חשבון משתמש חדש ומוגבל במקום לאפשר כניסות VPN מחשבון המשתמש הראשי שלך. אתה יכול לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתור "הוסף מישהו". לא משנה באיזה חשבון משתמש תבחרו, ודאו שיש לו סיסמה חזקה מאוד, מכיוון שסיסמא חלשה עלולה להיסדק על ידי התקפה מילונית פשוטה.

לאחר שבחרת את המשתמש שלך, לחץ על כפתור "הבא".

בעמוד הבא בחר באפשרות  "דרך האינטרנט" כדי לאפשר חיבורי VPN דרך האינטרנט. זו ככל הנראה האפשרות היחידה שתראה כאן, אך תוכל גם לאפשר חיבורים נכנסים באמצעות מודם חיוג אם יש לך את חומרת החיוג.

לאחר מכן, תוכל לבחור את פרוטוקולי הרשת שאמורים להיות מופעלים עבור חיבורים נכנסים. לדוגמא, אם אינך רוצה שאנשים המחוברים ל- VPN יקבלו גישה לקבצים ולמדפסות משותפים ברשת המקומית שלך, תוכל להשבית את האפשרות "שיתוף קבצים ומדפסות עבור רשתות מיקרוסופט".

כשתגדיר את הדברים, לחץ על כפתור "אפשר גישה".

לאחר מכן Windows מגדיר את הגישה לחשבונות המשתמש שבחרת - מה שיכול לקחת מספר שניות.

ובשלב זה, שרת ה- VPN שלך פועל, מוכן לקבל בקשות חיבור נכנסות. אם ברצונך להשבית את שרת ה- VPN בעתיד, תוכל פשוט לחזור לחלון "חיבורי רשת" ולמחוק את הפריט "חיבורים נכנסים".

התקנת נתב

אם אתה מתחבר לשרת ה- VPN החדש שלך דרך האינטרנט, יהיה עליך להגדיר העברת יציאות כך שהנתב שלך יידע לשלוח תעבורה מסוג זה למחשב הנכון. היכנס לדף ההתקנה של הנתב והעביר את יציאת 1723 לכתובת ה- IP של המחשב שבו הגדרת את שרת ה- VPN. לקבלת הוראות נוספות, עיין במדריך שלנו להעברת יציאות בנתב שלך.

קשורים: כיצד לגשת לנתב שלך אם אתה שוכח את הסיסמה

ליתר ביטחון, ייתכן שתרצה ליצור כלל העברת יציאות שמעביר "יציאה חיצונית" אקראית - כמו 23243 - ל"נמל פנימי "1723 במחשב שלך. זה יאפשר לך להתחבר לשרת ה- VPN באמצעות יציאה 23243, ויגן עליך מפני תוכניות זדוניות הסורקות ומנסות להתחבר אוטומטית לשרתי VPN הפועלים ביציאת ברירת המחדל.

אתה יכול גם לשקול להשתמש בנתב או בחומת אש כדי לאפשר רק חיבורים נכנסים מכתובות IP ספציפיות.

קשורים: כיצד לגשת בקלות לרשת הביתית שלך מכל מקום באמצעות DNS דינמי

כדי להבטיח שתמיד תוכל להתחבר לשרת ה- VPN, ייתכן שתרצה להקים נתב DNS דינמי כמו DynDNS בנתב שלך.

מתחבר לשרת ה- VPN שלך

קשורים: כיצד למצוא את כתובות ה- IP הפרטיות והציבוריות שלך

כדי להתחבר לשרת ה- VPN, תזדקק לכתובת ה- IP הציבורית של המחשב שלך (כתובת ה- IP של הרשת שלך באינטרנט) או לכתובת ה- DNS הדינמית שלו, אם תגדיר שירות DNS דינמי.

בכל גרסת Windows שתשתמש בה במכונה המבצעת את החיבור, אתה פשוט יכול להקיש על התחל, להקליד "vpn" ואז לבחור באפשרות שתופיע. ב- Windows 10 הוא יקרא לשם "שנה רשתות וירטואליות פרטיות (VPN)". ב- Windows 7 הוא נקרא "הגדר חיבור רשת וירטואלית פרטית (VPN).

כשתתבקש, ספק שם לחיבור (הכל יעשה) וכתובת האינטרנט (זה יכול להיות שם דומיין או כתובת IP).

קשורים: כיצד להתחבר ל- VPN ב- Windows

לקבלת הוראות נוספות לחיבור - כולל כמה מהאפשרויות המתקדמות שתוכל לבחור - עיין במדריך המלא שלנו כיצד להתחבר ל- VPN ב- Windows.