מה המשמעות כאשר מיקרוסופט מפסיקה לתמוך בגרסת Windows שלך

מיקרוסופט תומכת רק בכל גרסת Windows במשך זמן כה רב. לדוגמא, Windows 7 נמצא כעת ב"תמיכה מורחבת "עד 14 בינואר 2020, ולאחר מכן מיקרוסופט כבר לא תתמוך בכך. הנה מה זה אומר.

אין עוד עדכוני אבטחה

כאשר מיקרוסופט מפסיקה לתמוך בגרסת Windows, מיקרוסופט מפסיקה להנפיק עדכוני אבטחה עבור אותה מערכת הפעלה. לדוגמה, Windows Vista ו- Windows XP כבר לא מקבלים עדכוני אבטחה, גם אם נמצאים בהם חורי אבטחה משמעותיים.

ב- 14 בינואר 2020, הדבר נכון גם לגבי חלונות 7. גם אם אנשים יגלו חורי אבטחה ענקיים המשפיעים על חלונות 7, מיקרוסופט לא תנפיק לך עדכוני אבטחה. אתה ברשות עצמך.

בטח, אתה יכול להפעיל כלי אנטי-וירוס ותוכנות אבטחה אחרות כדי לנסות להגן על עצמך, אך האנטי-וירוס לעולם אינו מושלם. חשוב גם להריץ תוכנה עם עדכוני האבטחה האחרונים. אנטי-וירוס הוא רק שכבת הגנה אחת. ואפילו תוכניות אבטחה ישמטו בהדרגה את התמיכה בגירסאות ישנות יותר של Windows.

מיקרוסופט תמשיך לבצע עדכוני אבטחה עבור Windows 7, למרות שלא תוכל להשיג אותם. ארגונים גדולים יכולים לחתום על חוזי "תמיכה מותאמת אישית" כדי להמשיך ולקבל עדכוני אבטחה לתקופה בזמן שהם עוברים למערכת הפעלה חדשה. מיקרוסופט מחדשת את המחיר לעתיד כדי לעודד את אותם ארגונים לעבור לגירסה חדשה של Windows. אותו דבר קרה גם עם Windows XP.

קשורים: מיקרוסופט עדיין מבצעת עדכוני אבטחה עבור Windows XP, אך אינך יכול לקבל אותם

גם חברות תוכנה מפסיקות לתמוך בזה

כאשר מיקרוסופט מסיימת את התמיכה במערכת הפעלה, זה גם אות לחברות תוכנה וחומרה אחרות. הם יפסיקו לתמוך באותה גרסה ישנה יותר של Windows גם עם תוכנה וחומרה משלהם.

זה לא תמיד קורה מיד, אבל בסופו של דבר. לדוגמה, תמיכת Windows XP הסתיימה ב- 8 באפריל 2014. אך Chrome לא הפסיק לתמוך ב- Windows XP עד אפריל 2016, שנתיים לאחר מכן. Mozilla Firefox הפסיק לתמוך ב- Windows XP ביוני 2018. Steam תוריד רשמית את התמיכה ב- Windows XP וב- Windows Vista ב -1 בינואר 2019.

זה עלול לארוך כמה שנים - כפי שקרה עם Windows XP - אך תוכנות צד שלישי תוריד בהדרגה את התמיכה ב- Windows 7 לאחר תום תאריך התמיכה.

חברות תוכנה הורידו את התמיכה בחלונות ויסטה במהירות רבה יותר, מכיוון שהיא הייתה הרבה פחות פופולרית מ- Windows XP.

קשורים: סיום התמיכה של Windows XP הוא ב -8 באפריל 2014: מדוע Windows מזהיר אותך

חומרה חדשה עשויה שלא לעבוד

רכיבי חומרה וציוד היקפי חדשים יפסיקו לעבוד גם על המערכת שלך. אלה זקוקים למנהלי התקן לחומרה, וייתכן שהיצרנים לא ייצרו מנהלי התקן אלה עבור מערכת ההפעלה הישנה והעדכנית שלך.

פלטפורמות המעבד העדכניות ביותר של אינטל אפילו אינן תומכות כעת ב- Windows 7 ו- 8.1, אם כי מערכות ההפעלה הללו עדיין נמצאות ב"תמיכה מורחבת "כיום. זה כבר מתחיל, ומיקרוסופט עדיין תומכת ב- Windows 7!

בטח, אתה יכול להמשיך להשתמש במערכת ההפעלה הישנה שלך עם התוכנה והחומרה הנוכחיים שלך, אך אין לך שום אחריות לעדכונים או תאימות עתידית.

קשורים: כיצד (ולמה) מיקרוסופט חוסמת עדכוני Windows 7 במחשבים חדשים

מתי תסתיים תמיכה של מיקרוסופט?

מיקרוסופט מגדירה מועדי סיום תמיכה הרבה לפני הזמן, ולכן הם אף פעם לא מפתיעים. תוכל לראות את כל התאריכים בגיליון העובדות של מחזור החיים של מיקרוסופט, כך שתדע בדיוק כמה זמן מיקרוסופט תתמוך בגרסת Windows שלך עם עדכוני אבטחה.

תן למיקרוסופט קצת אשראי, כאן. לפחות למיקרוסופט יש מדיניות רשמית. אפל פשוט מפסיקה לתמוך בגרסאות MacOS ישנות כשמתחשק לה, בלי מדיניות ברורה.

קשורים: כמה זמן תומך מיקרוסופט בגרסת Windows שלי עם עדכוני אבטחה?

מה המשמעות של "תמיכה" בכלל?

מבחינה טכנית, ישנם סוגים רבים של "תמיכה".

גרסאות צרכניות רגילות של Windows 10 - כלומר Windows 10 Home ו- Windows 10 Pro - מקבלות עדכוני תכונות אחת לחצי שנה. עדכונים אלה "מטופלים" במשך 18 חודשים. פירוש הדבר שהם יקבלו עדכוני אבטחה למשך שמונה עשרה חודשים, אך תמיד תוכלו לקבל עדכוני אבטחה נוספים על ידי עדכון למהדורה הבאה. בכל מקרה, Windows 10 מתקין באופן אוטומטי את המהדורות החדשות האלה.

אבל אם אתה עדיין משתמש בעדכון היוצרים של Windows 10 מסיבה כלשהי, מיקרוסופט הפסיקה לתמוך בו ב- 9 באוקטובר 2018, משום שהוא פורסם ב -5 באפריל 2017.

לעסקים המשתמשים במהדורות Enterprise ו- Education יש אפשרות להשתמש בחלק מהעדכונים הללו זמן רב יותר. בשפה של Windows 10, הם “מטופלים” זמן רב יותר. לארגונים המשתמשים ב- Windows 10 LTSB יש תקופות תמיכה ארוכות עוד יותר.

הדברים קצת שונים עם גרסאות ישנות יותר של Windows. Windows 7 השאיר את "תמיכת המיינסטרים" ב- 13 בינואר 2015. פירוש הדבר שמיקרוסופט עצרה עדכונים שאינם אבטחה. בתמיכה מורחבת, Windows 7 רק מקבל עדכוני אבטחה. אלה יפסיקו ב- 14 בינואר 2020. (שים לב ש- Windows 7 מקבל עדכוני אבטחה רק אם התקנת את Service Pack 1.)

Windows 8.1 עזב את התמיכה המרכזית ב -9 בינואר 2018, ויעזוב את התמיכה המורחבת ב -10 בינואר 2023.

כדאי לשדרג יותר מאשר באמצעות חלונות לא נתמכים

אנו לא ממליצים להשתמש במהדורה של Windows שאינה נתמכת עוד על ידי מיקרוסופט. זה פשוט לא מאובטח.

אנו ממליצים לשדרג לגרסה חדשה יותר של Windows. לא אוהב את Windows 10? ובכן, שקול לעבור ללינוקס, לנסות Chromebook או לקנות מק.

אגב, בעוד של- Windows 7 יש רק עד 14 בינואר 2020, אתה עדיין יכול לשדרג ל- Windows 10 בחינם מ- Windows 7 או 8 עם הטריק הזה.

קשורים: אתה עדיין יכול לקבל את Windows 10 בחינם עם מפתח Windows 7, 8 או 8.1