כיצד להשתמש בהערות שוליים והערות סיום ב- Microsoft Word

בין אם אתה משתמש ב- Microsoft Word לכתיבה אישית או מקצועית, לפעמים תרצה להוסיף הערות משלימות לחלקים בעבודה שלך. אולי אתה רוצה להעיר הערה צדדית על אחד הטיעונים שלך, או שאתה צריך לצטט את יצירתו של מחבר אחר מבלי להסיח את הדעת מהטקסט הראשי. למרבה המזל, ל- Word יש כלים שימושיים להוספת הערות שוליים והערות סיום לכתיבה שלך.

הערה: אנו משתמשים ב- Microsoft Word 2016, אך Word תומך בהערות שוליים והערות סיום מאז לפחות ב- Word 2007. בהתאם לגרסת ה- Word בה אתה משתמש, התפריטים שאנו עוברים במדריך זה עשויים להיראות מעט שונים. אך אל דאגה - התכונות והפונקציות זהות.

מהן הערות שוליים והערות סיום?

הערות שוליים והערות סיום הן שתי דרכים להוסיף פיסות מידע נוספות לכתיבה שלך מחוץ לטקסט הראשי. תחשוב עליהם כמו בצד מילולי, רק בכתב. אתה יכול להשתמש בהערות שוליים והערות סיום כדי להוסיף הערות צד בעבודה שלך או לצטט פרסומים אחרים כמו ספרים, מאמרים או אתרי אינטרנט. ההבדל היחיד בין הערות שוליים והערות סיום הוא היכן הם מופיעים במסמך שלך.

כפי שהשם מרמז, הערות שוליים מצורפות בתחתית הדף המכילות את המשפט אליו הן תואמות. לעומת זאת, הערות סיום מתווספות בסוף קטע או מסמך. איזה מהם עליכם להשתמש בכתיבתכם תלוי בהעדפתכם האישית או - אם אתם כותבים ללימודים או לעבודה - תקני הפרסום של הארגון שלכם.

כיצד להכניס הערות שוליים והערות סיום

הפעל את Microsoft Word ואז פתח את המסמך שאליו תרצה להוסיף הערות שוליים (או צור מסמך חדש אם אתה רק מתחיל). עבור לכרטיסייה "הפניות" ברצועת הכלים של וורד.

כאן תמצאו שורה של תכונות שימושיות להערת הטקסט שלכם, כולל כלים להכנסת תוכן עניינים, הוספת ציטוטים ויצירת ביבליוגרפיה. הקבוצה השנייה בכרטיסייה זו מכילה את מאפייני הערת השוליים והערות הסיום שאנו רוצים.

כדי להוסיף הערת שוליים, הצב את נקודת ההכנסה בטקסט שלך במקום בו תרצה שהערת השוליים תופיע, ואז לחץ על הלחצן "הוסף הערת שוליים".

Word מוסיף מספר עליון קטן שבו מיקמת את נקודת ההכנסה.

ואז מיד מעביר את המיקוד לחלונית הערת השוליים ומציב את נקודת ההכנסה בהערת השוליים החדשה שלך, כך שתוכל להתחיל להקליד אותה מיד.

הערות שוליים מופיעות בתחתית הדף מתחת לקו אופקי קצר. בכל פעם שאתה מוסיף הערת שוליים בעמוד זה, מספר נוסף יתווסף לרשימה.

לאחר שהוספת את הערות השוליים שלך, תוכל להעביר את הסמן מעל סמן ההתייחסות של כל משפט כדי לראות תצוגה מקדימה של הערת השוליים בתוך הטקסט.

תוכל גם לבצע כרטיסייה מהירה בין הערות שוליים בטקסט הראשי וברשימת הערות השוליים בתחתית הדף על ידי לחיצה על כפתור "הערת שוליים הבאה" בסרגל הניווט.

לחלופין, לחץ על חץ התפריט הנפתח בכפתור "הערת שוליים הבאה" כדי לבחור אפשרות ניווט אחרת. אתה יכול לבחור לעבור להערת השוליים הקודמת או לנווט להערת הסיום הבאה או הקודמת.

השלבים להכנסת הערות קצה זהים למעשה. מקם את נקודת ההכנסה שלך במקום שבו תרצה להוסיף הערות, ואז לחץ על הלחצן "הוסף הערת סיום" בכרטיסייה "הפניות" ברצועת הכלים של Word.

בדיוק כמו בהערות שוליים, Word מצרף מספר כתב עליון המכיל הערת סיום. אך הפעם, רשימת ההערות שהיא מייצרת מופיעה בסוף החלק הנוכחי או בסוף המסמך (תוכלו להתאים אישית היכן הם מופיעים, ועל כך נדבר מעט יותר).

כיצד להגדיר הערות שוליים והערות סיום ב- Word 2016

ל- Word יש הגדרות ברירת מחדל בסיסיות להערות שוליים ולהערות סיום, אך ניתן להתאים הגדרות אלה בכל עת מהתפריט בכרטיסיית הפניות.

לחץ על החץ בפינה השמאלית התחתונה של תפריט "הערות שוליים".

זה מעלה חלון הערת שוליים והערות סיום שבו תוכל להתאים אישית את המיקום, המראה והפורמט של כל הערות השוליים והערות הסיום שלך.

שנה את מיקום הערות השוליים והערות הסיום

כברירת מחדל, Word מציבה הערות שוליים בתחתית העמוד והערות סיום בסוף המסמך, אך ניתן לשנות את המיקום שבו מופיעים הערות אלה.

תחת "מיקום" בתפריט הערת שוליים והערות סיום, מצא את האפשרות "הערות שוליים" (יש לבחור כברירת מחדל כאשר אתה פותח את התפריט לראשונה). פתח את התפריט הנפתח מימין לאפשרות זו ותוכל לשנות את מיקום הערת השוליים שלך לתחתית הדף או מתחת לטקסט. אם תבחר באפשרות האחרונה, Word ממקמת את הערות השוליים שלך מיד אחרי גוף הטקסט הראשי במקום בתחתית הדף.

כדי לשנות את מיקום ברירת המחדל של הערות הסיום, בחר באפשרות "הערות סיום", ואז פתח את התפריט הנפתח מימין. שם תוכל לשנות את מיקום הערת הסוף בסוף החלק הנוכחי או בסוף המסמך.

המרת הערות שוליים להערות סיום (ולהיפך)

אפשרות נוספת היא להמיר את כל הערות השוליים שלך להערות סיום או להיפך. במקום לשנות כל אחד מהם בנפרד, אפשרות זו מאפשרת לך לשנות את כולם בבת אחת. אם אתה עובד על מסמך עם הרבה הערות, אפשרות זו יכולה להיות שימושית.

בקטע "מיקום" בתפריט הערת שוליים והערות סיום, לחץ על כפתור "המר".

תיבת הדו-שיח המר הערות צצה ומציעה שלוש אפשרויות: 1) המרת כל הערות השוליים להערות סיום, 2) המרת כל הערות הסיום להערות שוליים, ו- 3) החלף הערות שוליים והערות סיום. בחר באפשרות הרצויה ולחץ על כפתור "אישור".

שנה את פריסת הערות שוליים והערות סיום

כברירת מחדל, Word יוצר רשימות הערות שוליים והערות סיום עם אותה פריסה כמו העמוד בו הן מופיעות. עם זאת, ניתן לשנות זאת מחלון הערת שוליים והערת סיום על ידי לחיצה על התפריט הנפתח "עמודות" ובחירת מספר העמודות בהן תרצה להשתמש.

אתה יכול להגדיר את הערות השוליים והערות הסיום שלך שיוצגו בעד ארבע עמודות שונות בדף.

התאם אישית את הפורמט של הערות שוליים והערות סיום

Word גם מאפשר לך לבחור בין מספר אפשרויות לעיצוב כיצד ממוספרים הערות השוליים והערות הסיום שלך. בדרך כלל מומלץ לבחור מערכת מספור שונה עבור כל סוג הערה, במיוחד אם אתה משתמש בשילוב של הערות שוליים והערות סיום באותו מסמך. זה עוזר לך ולקורא שלך להבחין במהירות בין השניים במבט אחד.

בקטע פורמט, לחץ על החץ הנפתח מימין לאפשרות "פורמט מספרים". בחר את פורמט המספר הרצוי.

אתה יכול גם לתייג את ההערות שלך עם סמל מותאם אישית במקום מערכת מספור רגילה. לצד האפשרות סימן מותאם אישית, לחץ על כפתור "סמל".

תפריט הסמל ייפתח. בחר את הסמל שבו תרצה להשתמש כדי לתייג את ההערות שלך, ואז לחץ על כפתור "אישור".

הסמל שבחרת אמור להופיע בתיבה "סימן מותאם אישית", וורד ישתמש כעת בסמל זה כדי לתייג את ההערות שלך.

כברירת מחדל, Word מונה הערות שוליים והערות סיום בסדרות בודדות החל מ- "1" (או a , i , I וכו ') ונמשכות לאורך כל המסמך. עם זאת, תוכלו להתאים אישית גם את נקודת ההתחלה וגם את המשכיות ההערות שלכם.

אם ברצונך שהערות השוליים או הערות הסיום שלך יתחילו במקום אחר שאינו המספר הראשון בסדרה (לדוגמה, 2  במקום  1 ), לחץ על החצים בתיבה הנפתחת "התחל ב" כדי להגדיל או להקטין את ערך ההתחלה. דוגמה אחת למקומות שבהם זה עשוי להיות שימושי היא אם אתה כותב ספר המכיל הערות קצה ואתה שומר כל פרק כמסמך Word נפרד. אתה יכול להגדיר את המסמך של כל פרק כך שיספר את הערות הסיום בהן הפרק האחרון הופסק.

כדי לשנות את המשכיות סדרת המספור שלך, לחץ על חץ התפריט הנפתח לצד האפשרות "מספור".

תראה שלוש אפשרויות למספור הערות השוליים והערות הסיום שלך: רציף, הפעל מחדש כל קטע והפעל מחדש כל דף. אם ברצונך שמוספרים בין הערות השוליים והערות הסיום שלך מתחילת המסמך ועד סופו, בחר באפשרות "רציף". אם אתה מעדיף למספר את ההערות שלך לפי פרק או קטע, בחר באפשרות "הפעל מחדש כל קטע". לחלופין, בחר "הפעל מחדש כל עמוד" כדי למספר את ההערות שלך לפי דף.

החל את השינויים שלך על המסמך

לאחר קביעת התצורה של האפשרויות לעיל, יהיה עליך לבחור כיצד ברצונך להחיל את השינויים שלך על המסמך שלך. בתחתית התפריט, לחץ על חץ התפריט הנפתח לצד האפשרות "החל שינויים ב".

אם ברצונך שהשינויים יחולו על כל עמוד וקטע בכל המסמך שלך, בחר באפשרות "מסמך שלם". לחלופין, בחר באפשרות "קטע זה" כדי להחיל שינויים רק על קטע המסמך בו אתה נמצא כרגע. (שים לב שאפשרות זו לא תופיע אם אין לך מעברי קטעים במסמך.)

לאחר שתהיה מרוצה מההגדרות שלך, לחץ על כפתור "החל" בפינה השמאלית התחתונה של התפריט.

תוכל גם להוסיף הערת שוליים חדשה באמצעות ההגדרות שבחרת על ידי לחיצה על כפתור "הוסף" בפינה השמאלית התחתונה של התפריט.

כיצד להצליב הערות שוליים והערות סיום ב- Word 2016

אם אתה רוצה להשתמש באותה הערת שוליים או הערת סיום יותר מפעם אחת לאורך כל הטקסט שלך, יש דרך קלה לעשות זאת מבלי שתצטרך להכניס את אותו הדבר שוב ושוב.

מקם את נקודת ההכנסה שלך במקום בו תרצה שההפניה תוכנס לטקסט. בכרטיסייה הפניות, לחץ על כפתור "הצלבה".

בחלון ההפניה המקושרת, בחר באפשרות "הערת שוליים" או "הערת סיום" מהתפריט הנפתח "סוג הפניה".

לאחר מכן לחץ על התפריט הנפתח "הוסף הפניה אל".

האפשרות "מספר הערת שוליים" מכניסה את מספר הערת השוליים בטקסט רגיל, ואילו האפשרות "מספר הערת שוליים (מעוצב)" מכניסה את מספר הערת השוליים בסופר-על. האפשרות "מספר עמוד" מכניסה את מספר העמוד המוזכר במקום את מספר הערת השוליים. האפשרות "מעל / למטה" מכניסה את המילה "מעל" או "למטה", תלוי היכן מופיעה הערת השוליים המקורית ביחס להפניה המקושרת. בחר באפשרות הרצויה.

Word מאפשר לך ליצור קישורים בין הפניות צולבות, כך שתוכל למצוא את אותה הערת שוליים בקלות בכל מקום שהיא מופיעה במסמך שלך. האפשרות "הוסף כהיפר-קישור" מסומנת כברירת מחדל, כך שתוכל ללחוץ על כל הצלבה ולהועבר אוטומטית לחלק במסמך המכיל את הערת השוליים המקורית. אנו ממליצים להשאיר אפשרות זו מסומנת, אך תוכל לבטל את הסימון אם אתה מעדיף.

תחת האפשרות "לאיזו הערת שוליים" בחר את הערת השוליים שברצונך להפנות, ואז לחץ על כפתור "הוסף" בתחתית התפריט.