כיצד ליצור ולנהל תוכן עניינים ב- Microsoft Word

השימוש בתוכן עניינים במסמך מקל על הקורא לנווט. תוכל ליצור תוכן עניינים ב- Word מהכותרות המשמשות במסמך שלך. כך תעשה זאת.

הוסף תוכן עניינים

ללא קשר לגודל המסמך שלך, שימוש בתוכן עניינים יכול לכוון את הקורא למקום בדיוק בו הוא צריך להיות. בנוסף להפיכת המסמך לידידותי יותר לקוראים, תוכן עניינים גם מקל על המחבר לחזור ולהוסיף או להסיר תוכן במידת הצורך.

כברירת מחדל, Word מייצר תוכן עניינים באמצעות שלושת סגנונות הכותרת המובנים הראשונים (כותרת 1, כותרת 2 וכותרת 3). כדי להחיל סגנונות כותרת, בחר את הסגנון המסוים בכרטיסייה "בית". אם אינך מרוצה מסוגי הכותרות הזמינים, תוכל לשנות את סגנון הכותרת המוגדר כברירת מחדל.

אתה יכול לנהל את זה בשתי דרכים שונות. תוכל להחיל את סגנונות הכותרת על כל קטע לאחר שתסיים את המסמך, או שתוכל להוסיף אותם תוך כדי.

לאחר החלת סגנונות הכותרת שלך, הגיע הזמן להכניס את תוכן העניינים שלך. הדבר הראשון שעליך לעשות הוא להציב את הסמן במקום בו תרצה שתוכן העניינים יופיע. ברגע שאתה מוכן, עבור לכרטיסייה "הפניות" ובחר באפשרות "תוכן העניינים".

תפריט נפתח יופיע. כאן תוכלו לבחור בין שלושת הטבלאות המובנות השונות.

ההבדל היחיד בין טבלה 1 אוטומטית 2 הוא הכותרת, שהיא "תוכן" ו- "תוכן עניינים", בהתאמה. בחירה בטבלה 1 או 2 אוטומטית תיצור את תוכן העניינים באמצעות שמות הכותרות.

אם בחרת באפשרות "טבלה ידנית" מהתפריט הנפתח "תוכן העניינים", היא תכניס עבורך תבנית שתצטרך לערוך בעצמך.

יתכן שתבחין בתוכן עניינים זה שישנן רמות משנה. כל רמה מייצגת סגנון כותרת במסמך שלך. אז אם אתה משתמש בטבלה האוטומטית ואתה רוצה תת רמות בתנאי השימוש שלך, תצטרך להשתמש בכותרת 1 לרמה 1, כותרת 2 לרמה 2 וכותרת 3 לרמה 3.

אם אתה רוצה שתוכן העניינים יעמיק יותר משלושת סגנונות הכותרת הראשיים, תוכל לעשות זאת גם. בתפריט הנפתח כאשר אתה לוחץ על כפתור "תוכן העניינים", בחר באפשרות "תוכן עניינים מותאם אישית".

בחלון תוכן העניינים שנפתח, לחץ על כפתור "אפשרויות".

בחלון אפשרויות תוכן העניינים, לצד כל סגנון זמין שבו ברצונך להשתמש (אלה הסגנונות המובנים של וורד המתחילים בכותרת 4), הקלד את רמת ה- TOC שבה ברצונך להשתמש. לחץ על "אישור" בסיום.

עדכון תוכן העניינים

אם אי פעם תצטרך להוסיף או להסיר קטע מהמסמך שלך, תוכל לעדכן את תוכן העניינים בקלות כך שישקף שינויים אלה. כדי לעדכן את תוכן העניינים, בחר בו, לחץ על "עדכן טבלה" בתפריט הנפתח שמופיע ואז בחר אם ברצונך לעדכן רק את מספרי העמודים או את הטבלה כולה. לחץ על "אישור" כדי להחיל את השינויים.

תוכן העניינים שלך יעודכן כעת.

הסרת תוכן העניינים

הסרת תוכן העניינים היא פשוטה. כל שעליך לעשות הוא לבחור בו ואז ללחוץ על החץ בתפריט שמופיע.

בתחתית התפריט הנפתח בחר באפשרות "הסר תוכן עניינים".

תוכן העניינים שלך יוסר כעת מהמסמך שלך.