האם כדאי להשתמש ב- Windows ReadyBoost?

חבר מקל USB למחשב Windows - אפילו ב- Windows 8 - ו- Windows ישאל אם ברצונך להאיץ את המערכת באמצעות ReadyBoost. אבל מה זה בדיוק ReadyBoost, והאם זה אכן יאיץ את המחשב שלך?

ReadyBoost הוצג ב- Windows Vista, שם זו הייתה תכונה שקודמה בהרבה. למרבה הצער, ReadyBoost אינו קליע כסף שיהפוך את המחשב שלך למהיר יותר, אם כי הוא עשוי להיות שימושי בנסיבות מוגבלות.

איך ReadyBoost עובד

ReadyBoost עובד בשיתוף עם SuperFetch. SuperFetch, שהוצג גם ב- Windows Vista, עוקב אחר התוכניות שבהן אתה משתמש במחשב שלך וטוען אוטומטית את קבצי היישומים והספריות שלהם בזיכרון המחשב (RAM) מבעוד מועד. כשאתה מפעיל את היישום, הוא יתחיל מהר יותר - המחשב שלך קורא את הקבצים שלו מהזיכרון, שהוא מהיר יותר, במקום מהדיסק, שהוא איטי יותר. זיכרון RAM ריק לא עושה שום דבר טוב, ולכן השימוש בו כמטמון עבור יישומים בהם משתמשים לעתים קרובות יכול להגביר את תגובת המחשב שלך.

SuperFetch משתמש בדרך כלל בזיכרון המחשב שלך - הוא שומר קבצים אלה בזיכרון ה- RAM שלך. עם זאת, SuperFetch יכול לעבוד גם עם מקל USB - זה ReadyBoost בפעולה. כאשר אתה מחבר כונן USB למחשב שלך ומפעיל את ReadyBoost, Windows תאחסן נתונים של SuperFetch בכונן ה- USB שלך, וכך תתפנה זיכרון המערכת. מהיר יותר לקרוא קבצים קטנים שונים ממקל ה- USB שלך מאשר לקרוא אותם מהכונן הקשיח, כך שתאורטית זה יכול לשפר את ביצועי המערכת שלך.

מדוע ReadyBoost כנראה לא מועיל עבורך

עד כה, כל כך טוב - אבל יש תפיסה: אחסון USB איטי יותר מאשר זיכרון RAM. עדיף לאחסן נתונים של SuperFetch בזיכרון ה- RAM של המחשב שלך מאשר על מקל USB. לכן, ReadyBoost עוזר רק אם למחשב שלך אין מספיק זיכרון RAM. אם יש לך מספיק זיכרון RAM, ReadyBoost לא באמת יעזור.

ReadyBoost אידיאלי עבור מחשבים עם כמות RAM קטנה. עם שחרור חלונות ויסטה, אננדטק השווה ביצועים מדדים ל- ReadyBoost ותוצאות המדד שלהם היו אינפורמטיביות. בשילוב עם זיכרון RAM של 512 מגה-בייט (כמות קטנה מאוד של זיכרון RAM - מחשבים חדשים כיום מכילים בדרך כלל כמה ג'יגה), הציעה ReadyBoost ביצועים משופרים מסוימים. עם זאת, הוספת זיכרון RAM נוסף שיפרה תמיד את הביצועים הרבה יותר משימוש ב- ReadyBoost.

אם המחשב שלך לחוץ בגלל זיכרון RAM, עדיף לך להוסיף יותר זיכרון RAM במקום להשתמש ב- ReadyBoost.

קרדיט תמונה: גלן באטויונג על שוטרסטוק

כשווה להשתמש ב- ReadyBoost

עם זאת, ReadyBoost עשוי עדיין להיות שימושי אם במחשב הנוכחי יש כמות קטנה של זיכרון RAM (512 מגה-בייט, או אולי אפילו 1 ג'יגה-בתים) ואתם לא רוצים להוסיף זיכרון RAM מסיבה כלשהי - אולי יש לכם רק USB חילוף מקל שוכב מסביב.

אם תבחר להשתמש ב- ReadyBoost, זכור שמהירות כונן ה- USB שלך קובעת גם כמה ביצועים משופרים תקבל. אם יש לך מקל USB ישן ואיטי, ייתכן שלא תראה עלייה ניכרת בביצועים, אפילו עם כמות קטנה של זיכרון RAM. חלונות לא יאפשרו להשתמש ב- ReadyBoost בכונני הבזק מסוג USB איטיים במיוחד, אך ישנם כוננים מהירים יותר מאחרים.

קרדיט תמונה: וינדל אוסקיי בפליקר

לסיכום, ReadyBoost כנראה לא ישפר את ביצועי המחשב שלכם הרבה. אם יש לך כמות קטנה מאוד של זיכרון RAM (512 מגה-בתים לערך) וכונן USB מהיר מאוד, ייתכן שתראה עלייה מסוימת בביצועים - אך זה אפילו לא מובטח במצב זה.