כיצד לעקוב אחר השימוש ברוחב הפס באינטרנט ולהימנע מחריגה ממכסי נתונים

מכסי נתונים של חיבור לאינטרנט הופכים נפוצים יותר בארה"ב. ספקי שירותי אינטרנט עשויים לטעון שמגבלות הנתונים שלהם טובות ל"מיליוני הודעות דוא"ל ", אך הודעות דוא"ל קטנות וסרטוני HD בנטפליקס הם הרבה יותר גדולים.

עקוב אחר הטיפים שלנו להתמודדות עם מכסי רוחב הפס באינטרנט כדי לעזור לצמצם את השימוש בנתונים, במיוחד בעת הזרמת סרטונים. ספקי אינטרנט מסוימים עשויים לפגר את מהירות חיבור האינטרנט שלך לאחר נקודה מסוימת.

השתמש ב- GlassWire כדי לפקח על רוחב הפס שלך

GlassWire הוא יישום חומת אש נהדר עבור Windows שעושה הרבה יותר מסתם חסימת חיבורים נכנסים. זה ממש מדהים לניטור השימוש ברוחב הפס שלך.

תצוגת ברירת המחדל בעת הפעלתו מציגה גרף של כל פעילות הרשת בזמן אמת, וזה די נהדר, אך ברגע שתעבור לכרטיסיית השימוש תראה את הכוח האמיתי של יישום זה.

אתה יכול לראות את השימוש ברוחב הפס שלך על ידי חיבור, בין אם זה נכנס או יוצא, ואפילו להתעמק באפליקציות בודדות כדי להבין בדיוק מה תופס רוחב פס כה רב.

רוצה לדעת לאילו מארחים היישומים שלך מתחברים, ואיזה סוג תנועה מדובר? אתה יכול לראות את זה בקלות גם כן. וכמובן, תוכלו לפרט לפרטים נוספים, או להתקרב עד ליום האחרון.

הגרסה הבסיסית של GlassWire היא בחינם לכולם, אך אם אתה רוצה את התכונות הנוספות, תצטרך לשלם עבור הגרסה המלאה.

זה בהחלט יישום נהדר, ואנחנו ממליצים עליו.

בדוק את ממשק האינטרנט של ספק האינטרנט שלך

קשורים: כיצד להתמודד עם מכסי רוחב פס באינטרנט

אם ספק שירותי האינטרנט שלך עוקב אחר השימוש ברוחב הפס שלך ומחזיק אותך לכובע, הם כנראה מספקים דף באתר החשבון שבו הוא מציג כמה נתונים השתמשת בחודש האחרון. אחרי הכל, הם כבר עוקבים אחר השימוש בנתונים שלך בסוף. קוקס קורא לזה "מד השימוש בדאטה", ואילו AT&T מכנה אותו "השימוש ב- myAT & T". ספקי שירותי אינטרנט אחרים קוראים לזה דברים דומים, הכוללים בדרך כלל את המילה "שימוש".

הכלי של ספק שירותי האינטרנט שלך הוא הדרך הטובה ביותר להתעדכן בכמה נתונים אתה משתמש. לא משנה כמה טוב אתה עוקב אחר הנתונים שלך, ספק שירותי האינטרנט שלך תמיד ישתמש במספרים שלהם בכדי להחליט כמה נתונים שהעלית והורדת.

החיסרון של הכלי ספק שירותי האינטרנט שלך הוא שאולי הוא לא יתעדכן בתדירות גבוהה מאוד. לדוגמה, ספקי שירותי אינטרנט מסוימים עשויים לעדכן מדי שימוש ברוחב הפס הזה מדי יום, אם כי חלקם עשויים לעדכן אותו בתדירות גבוהה יותר. כלים שבהם אתה משתמש בעצמך יכולים לספק לך מידע שימוש עדכני על רוחב הפס.

עקוב אחר רוחב הפס עם Windows 8

קשורים: כיצד להגביל ולפקח על שימוש בנתונים ניידים ב- Windows 8.1

Windows 8 כולל תכונה שיכולה לעקוב אחר רוחב הפס שבו השתמשת בחיבור. זה הוצג בבירור כדי לסייע בשימוש בנתונים ניידים ובקישור אינטרנט, אך ניתן לסמן כל חיבור כ"חיבור מדוד "כדי לעקוב אחר השימוש בנתונים שלו.

תכונה זו יכולה להיות שימושית, אך היא פועלת רק במכשירי Windows 8 ועוקבת רק אחר מחשב יחיד. זה גם לא יתאים לתקופת החיוב של ספק האינטרנט שלך. זה הרבה יותר שימושי אם אתה עוקב אחר חיבור שרק למכשיר שלך יש גישה אליו - למשל, חיבור נתונים נייד המובנה בטאבלט של Windows.

צג על רוחב הפס על פני מספר מחשבים אישיים

קשורים: שאל כיצד לבצע חנון: כיצד אוכל לפקח על השימוש ברוחב הפס שלי?

בעבר המלצנו על Networx לניטור השימוש ברוחב הפס שלך. זהו יישום Windows בחינם המאפשר לך לפקח על רוחב הפס בו משתמשים מספר מחשבי Windows. התכונה השימושית ביותר שלה היא שהוא יכול לסנכרן דוחות רוחב פס ברשת. אז אם יש לך חמישה מחשבי Windows שונים ברשת הביתית שלך, אתה יכול לסנכרן אותם עם Networx כדי לעקוב אחר השימוש ברוחב הפס בכל המחשבים במקום אחד. אם יש לך רק מחשב יחיד, אין בעיה - אתה יכול להשתמש ב- Networx כדי לעקוב אחר שימוש ברוחב הפס עבור מחשב אחד.

למרבה הצער, זה עובד רק עם מחשבי Windows. Networx אינה פועלת עם מערכות לינוקס, מחשבי מקינטוש, מחשבי Chromebook, סמארטפונים, טאבלטים שאינם חלונות, קונסולות משחקים, ממירים, טלוויזיות חכמות או מערכות ומכשירים רבים אחרים המחוברים לרשת. Networx נהדרת אם אתה משתמש רק במחשבי Windows, אך אחרת היא תמונה לא שלמה.

יהיה עליך גם לבצע תצורה רבה יותר כדי להבטיח ש- Networx תופס נתונים עבור הרשת המקומית שלך בלבד. לדוגמה, אם אתה מתקין את Networx על מחשב נייד ומחבר את המחשב הנייד לרשתות Wi-Fi אחרות, תרצה להבטיח ש- Networx רק תואם לנתונים המשמשים ברשת ה- Wi-Fi הביתית שלך.

עקוב אחר השימוש בנתבים שלך

הבעיה בפתרונות אופייניים לניטור רוחב פס היא שהם עוקבים אחר השימוש בחיבור לאינטרנט במכשיר יחיד. כדי למדוד את כל הנתונים הזורמים ומחוצה לרשת הביתית שלך, יהיה עליך למדוד את צריכת הנתונים בנתב הביתי שלך. כל מכשיר, קווי או Wi-Fi, מתחבר לאינטרנט דרך הנתב. מעקב אחר נתונים בנתב ייתן לך תמונה מלאה.

קשורים: כיצד להשתמש בקושחה מותאמת אישית בנתב שלך ומדוע ייתכן שתרצה

החדשות הרעות הן שלנתבים ביתיים בדרך כלל אין תכונה זו מובנית. החדשות הטובות הן שאתה יכול להתקין קושחת נתב של צד שלישי כמו DD-WRT או OpenWRT ולהשתמש בתוכנת ניטור רוחב פס עליה, ולקבל תמונה מלאה על השימוש ברוחב הפס שלך.

לדוגמה, אתה יכול להתקין DD-WRT, לגשת לממשק האינטרנט שלו, ללחוץ על סטטוס> רוחב פס, ולהסתכל תחת WAN כדי לראות כמה רוחב פס השתמשת בחודש האחרון.

אם ספק שירותי האינטרנט שלך אינו מספק דרך אמינה לעקוב אחר רוחב הפס ואתה צריך לעשות זאת לבד, רכישת נתב נתמך היטב והתקנת קושחה מותאמת אישית כמו DD-WRT היא כנראה הדבר הטוב ביותר שאתה יכול לעשות.

חלק מתוכנות צד שלישי יכולות להשתמש בפרוטוקול הניטור של SNMP כדי לדבר עם נתב ולחשוף את השימוש ברוחב הפס שלו, בין השאר בסטטיסטיקה ברשת. עם זאת, יש סיכוי טוב שהנתב הביתי שלך אינו תומך ב- SNMP. יישומי SNMP נוטים גם להיות כלים מורכבים המיועדים לניהול רשתות מקצועי, כלים לא פשוטים להציג מד שימוש ברוחב פס בבית.

קרדיט תמונה: טוד ברנרד בפליקר