כיצד להגדיר כרטיס SD חדש באנדרואיד לאחסון נוסף

האם שטח האנדרואיד שלך נמוך? אם לטלפון שלך יש חריץ לכרטיס MicroSD, אתה יכול להשתמש בו כדי להרחיב את השטח שלך למוסיקה, סרטים או אפילו יישומים, הודות לתכונות משופרות של כרטיס SD ב- Android 6.0 Marshmallow.

זה נראה כמו שינוי גדול עבור גוגל. לאחר שהתנערו מחריצי כרטיסי SD במכשירי Nexus והמליצו ליצרנים להתרחק מאחסון חיצוני, אנדרואיד מתחילה כעת לתמוך בהם טוב יותר.

נייד לעומת אחסון פנימי

קשורים: כיצד לקנות כרטיס SD: הסברים על מחלקות מהירות, גדלים ויכולות

ישנן שתי דרכים להשתמש בכרטיס SD עם המכשיר שלך. בעבר, אנדרואיד השתמשה באופן מסורתי בכל כרטיסי ה- SD כאחסון נייד . אתה יכול להסיר את כרטיס ה- SD מהמכשיר ולחבר אותו למחשב שלך או למכשיר אחר ולהעביר קבצים, כמו קטעי וידאו, מוסיקה ותמונות, הלוך ושוב. מכשיר ה- Android שלך ימשיך לעבוד כראוי אם תסיר אותו.

החל מ- Android 6.0 Marshmallow, עם זאת, ישנם טלפונים שיכולים להשתמש בכרטיסי SD גם כאחסון פנימי . במקרה זה, מכשיר ה- Android שלך "מאמץ" את כרטיס ה- SD כחלק מהמאגר הפנימי שלו. זה יטופל כחלק מהאחסון הפנימי שלך, ו- Android יכולה להתקין אליו אפליקציות ולשמור בו נתוני אפליקציה. למעשה, מכיוון שהוא נחשב לאחסון פנימי, ניתן להתקין כל סוג של אפליקציה בכרטיס ה- SD - כולל אפליקציות המספקות יישומונים ותהליכי רקע. בניגוד לגירסאות ישנות יותר של אנדרואיד, לא משנה אם המפתח השבית את ההרשאה "לעבור לכרטיס SD" או לא.

עם זאת, כאשר אתה משתמש בכרטיס SD כאחסון פנימי, אנדרואיד מעצב את כרטיס ה- SD בצורה כזו שאף מכשיר אחר אינו יכול לקרוא אותו. אנדרואיד גם מצפה שכרטיס ה- SD שאומץ תמיד יהיה קיים ולא יעבוד כשורה אם תסיר אותו. שיטה זו שימושית אם לטלפון שלך אין מקום רב מלכתחילה, ואתה רוצה יותר מקום ליישומים ולקבצים שלך.

באופן כללי, זה כנראה הכי נוח להשאיר כרטיסי MicroSD מעוצבים כאחסון נייד. אם יש לך כמות קטנה של אחסון פנימי וזקוק נואשות מקום לעוד יישומים ונתוני אפליקציות, מה שהופך את האחסון הפנימי של כרטיס microSD יאפשר לך להשיג עוד קצת אחסון פנימי. זה כרוך במחיר של גמישות ואולי מהירות איטית יותר, אם הכרטיס איטי יותר מהאחסון הפנימי של המכשיר שלך.

כיצד להשתמש בכרטיס SD כאחסון נייד

נניח שאתה רוצה להשתמש בכרטיס ה- SD או בכונן ההבזק שלך כאחסון נייד - כדי לצפות בסרט במכשיר שלך, או לפרוק תמונות וסרטונים שתופסים יותר מדי מקום.

הכנס את הכרטיס לחריץ ה- microSD במכשיר שלך. תראה התראה המציינת שזוהו כרטיס ה- SD או כונן ה- USB שלך. אם מדובר בכרטיס SD, תראה לחצן "הגדר".

לאחר מכן תוכל לבחור באפשרות "השתמש כאחסון נייד" ותשמור את כל הקבצים במכשיר שלך.

כדי להציג את תוכן הכונן, הקש על כפתור "חקור" בהודעה שמופיעה לאחר מכן. אתה יכול גם לעבור להגדרות> אחסון ו- USB ולהקיש על שם הכונן. פעולה זו תפתח את מנהל הקבצים החדש של Android, ומאפשר לך להציג ולנהל את הקבצים בכונן. אתה יכול גם להשתמש ביישומים אחרים של מנהל הקבצים, כמובן.

כפתור "הוצא" מאפשר לך להסיר את הכונן בבטחה.

כיצד לאמץ כרטיס MicroSD כאחסון פנימי

אם בכוונתך לאמץ כרטיס SD כאחסון פנימי, תחילה תרצה לוודא שאתה משתמש בכרטיס SD מהיר. לא כל כרטיסי ה- SD שווים, וכרטיס SD פחות יקר ואיטי יאט את האפליקציות והטלפון שלך. עדיף לשלם כמה דולרים נוספים תמורת מהירות מסוימת. בעת אימוץ כרטיס SD, אנדרואיד תבדוק את מהירויותיו ותזהיר אותך אם הוא איטי מדי וישפיע לרעה על הביצועים שלך.

לשם כך, הכנס את כרטיס ה- SD ובחר "התקנה". בחר באפשרות "השתמש בתור אחסון פנימי".

הערה: אנדרואיד תמחק את תוכן הכונן, אז וודא שגיבית את כל הנתונים בו.

לאחר מכן תוכל לבחור להעביר תמונות, קבצים וכמה אפליקציות למכשיר החדש, אם תרצה בכך. אם לא, תוכל לבחור להעביר נתונים אלה מאוחר יותר. עבור אל הגדרות> אחסון ו- USB, הקש על הכונן, הקש על כפתור התפריט ובחר "העבר נתונים".

כיצד לשנות את דעתך

תראה גם את התקן האחסון באפליקציית ההגדרות. פתח את אפליקציית ההגדרות, הקש על האפשרות "אחסון ו- USB" ותראה כאן התקני אחסון חיצוניים.

כדי להפוך כרטיס SD "נייד" לאחסון פנימי, בחר כאן את המכשיר, הקש על לחצן התפריט בפינה השמאלית העליונה של המסך ובחר "הגדרות". לאחר מכן תוכל להשתמש באפשרות "עיצוב כפנימי" כדי לשנות את דעתך ולאמץ את הכונן כחלק מהאחסון הפנימי של המכשיר שלך. פעולה זו תמחק את תוכן הכונן, לכן היזהר וודא שהכל מגובה תחילה.

כדי להפוך כרטיס SD "פנימי" לנייד כדי שתוכל להסיר אותו מהמכשיר שלך, בקר בהגדרות> אחסון ו- USB, הקש על שם המכשיר, הקש על לחצן התפריט והקש על "עיצוב כנייד". פעולה זו תמחק את תוכן כרטיס ה- SD, אך לאחר מכן תוכל להשתמש בו כמכשיר נייד.

התמיכה המשופרת של אנדרואיד בכרטיסי MicroSD היא נחמדה, אך ככל הנראה עדיף לך עם אחסון פנימי מהיר מאשר כרטיס MicroSD שעוצב כך שיתפקד כאחסון פנימי. כרטיס SD זה עשוי להיות מעט איטי יותר.