5 דרכים לעקוף צנזורה וסינון באינטרנט

יותר ויותר חיבורי אינטרנט מסוננים, החל מסינון Wi-Fi ציבורי וחיבור למקום העבודה וכלה בספק האינטרנט ובצנזורה ברמת המדינה. עם זאת, יש עדיין דרכים לעקוף את הסינון הזה ולהציג אתרים חסומים.

חלק מהשיטות הללו עשויות להיות מוגבלות על ידי סינון קשה. לדוגמה, חומת האש הגדולה של סין מפריעה כעת לחיבורי VPN יוצאים, אם כי רשתות VPN נותרו לבד במשך שנים.

הפתרון הפשוט ביותר: השתמש ב- VPN

התחבר לרשת וירטואלית פרטית וכל התעבורה שמגיעה מהמחשב שלך תנותב דרך אותו VPN. במילים אחרות, אם אתה מחובר ל- VPN שנמצא באיסלנד, כל תעבורת הרשת שלך תנותב לאיסלנד לפני שתופיע. התשובות יישלחו לשרת באיסלנד, אשר יעביר אותן בחזרה אליך. כל זה קורה דרך חיבור מוצפן. כל מה שספק שירותי האינטרנט שלך, מפעיל הרשת או אפילו ממשלת ארצך יכולים לראות שהוא מבצע חיבור VPN מוצפן ושולח נתונים דרך החיבור. אם הם רוצים לחסום אותך, הם יצטרכו לחסום חיבורי VPN.

משתמשים חשמליים: השתמש ב- StrongVPN

ערכנו מחקר רב על ספקי VPN, ול- StrongVPN יש את השילוב הטוב ביותר בין אבטחה, תכונות מתקדמות ונוחות שימוש. יש להם שרתים ב -43 ערים ב -20 מדינות, הם מספקים מהירויות מהירות במחירים נוחים.

יש להם אפליקציות לכל פלטפורמה כולל Windows, OS X, Android ו- iPhone, ואתה יכול אפילו לחבר את הנתב הביתי שלך לשרתי ה- VPN שלהם כדי לשים את כל הרשת הביתית שלך מאחורי VPN. איך זה לגמישות ועוצמה?

משתמשים מזדמנים או מתחילים: השתמשו ב- ExpressVPN או TunnelBear

ביצענו גם הרבה בדיקות כדי למצוא לקוח מתאים למתחילים, וגילינו כי ExpressVPN ו- TunnelBear הם הטובים ביותר לממשקים חלקים והתקנה פשוטה. פשוט בחר את המדינה שלך והלך - אתה אפילו לא צריך להגדיר את ה- VPN ב- Windows. ל- ExpressVPN יש מהירויות טובות יותר, אך ל- TunnelBear יש דרגה חינמית למי שרק רוצה לנסות זאת לפני הקנייה.

קשורים: מה זה VPN ולמה שאצטרך אחד כזה?

רשתות VPN משמשות בדרך כלל גם לחיבור מרחוק לרשתות עבודה, כך שבדרך כלל רשתות VPN אינן חסומות. עם זאת, סין החלה לאחרונה להפריע לרשתות VPN. רשתות VPN בחינם זמינות, אבל VPN מהיר ומהיר יעלה לך כסף - או לשכור מספק VPN או לשלם עבור אירוח כדי שתוכל להקים VPN משלך.

שרת DNS

הכי פחות סביר שהשיטה הזו תעבוד, אבל כדאי לכסות כאן. חלק מספקי שירותי האינטרנט יישמו סינון על ידי שינוי שרתי ה- DNS שלהם להפניית בקשות לאתרים חסומים לאתר אחר. במקומות מסוימים המסננים את חיבורי האינטרנט שלהם עשויים להשתמש במשהו כמו פתרון סינון האינטרנט המוצע על ידי OpenDNS.

בהנחה שהסינון הוא רק ברמת ה- DNS ובקשות לשרתי DNS אחרים אינן חסומות, תוכל לעקוף את הסינון על ידי הגדרת שרת DNS מותאם אישית במכשיר שלך. זה עוקף ועוקף את שרת ה- DNS המוגדר כברירת מחדל הנשלט על ידי ספק שירותי האינטרנט שלך או הארגון המפעיל את הרשת. השתמש במשהו כמו DNS ציבורי של Google ותדע שלא מתקיים סינון ברמת DNS.

טור

טור מאפשר לך לגלוש בעילום שם. היא עושה זאת על ידי ניתוב הגלישה שלך ברשת ומוצפנת לפני שהיא מגיחה בנקודת קצה, אשר ככל הנראה תהיה במקום לא מצונזר, ללא סינון. אתה לא צריך להשתמש ב- Tor כדי לגשת לנתונים רגישים ולא מוצפנים, אך Tor יאפשר לך לגשת לאתרים חסומים בכל חיבור.

מפתחי טור נלחמים במאבק ארוך ובלתי נגמר עם משטרים המנסים לחסום אותו, כמו איראן. Tor עשוי לעבוד גם אם רשתות VPN רגילות, פרוקסי, ומנהרות SSH לא.

שים לב שלטור יש חסרון גדול - זה הרבה יותר איטי מגלישה באינטרנט טיפוסית. זה יאפשר לך לגשת לאתרים חסומים, אך אסור להשתמש בו לכל הגלישה היומיומית שלך אלא אם כן אתה מתנגד המתגורר באיראן או בסין.

פרוקסי

ניתן לגשת לאתרים חסומים גם באמצעות proxy רגיל. פרוקסי פרסום כלל מערכת (או דפדפן רחב) מתפקדים בדרך כלל בדומה ל- VPN, אך הם אינם מהימנים באותה מידה - למשל, הם פועלים רק עם תוכניות מסוימות, לא עם כל תוכנית במחשב שלך. אם אתה רוצה לשלם עבור שירות ולשלוח את כל התעבורה שלך עליו, עדיף לך להשתמש ב- VPN.

עם זאת, אם ברצונך לגשת במהירות לאתר חסום, תוכל לנסות להשתמש ב- proxy מבוסס אינטרנט. ישנם רבים זמינים, כולל הסתר את היד שלי. חבר את כתובת האתר לתיבה שבאתר ותוכל לגשת אליה באמצעות ה- proxy.

זה לא תמיד יעבוד, מכיוון ש- proxy עצמו עשוי להיחסם. זו גם לא החוויה הטובה ביותר, שכן ה- proxy עצמו יוסיף פרסומות לדף - הם צריכים לשלם איכשהו על השירות החינמי שלהם. עם זאת, אם ברצונך לגשת במהירות לאתר חסום יחיד מבלי להתקין דבר או לשנות הגדרות מערכת כלשהן, הדבר עשוי לעבוד עבורך.

מנהרת SSH

מנהרות SSH יכולות לעבוד באופן דומה ל- VPN עבור מנהור מאובטח של התעבורה שלך. אם אתה מעוניין לשלם עבור שירות כזה, סביר להניח שתרצה להשיג VPN. עם זאת, אם אתה חנון, ייתכן שכבר יש לך שרת SSH אליו תוכל לגשת מרחוק.

אם יש לך שרת SSH אליו אתה יכול לגשת, אתה יכול להתחבר אליו מרחוק ולהגדיר מנהרות, להפנות את כל תעבורת הגלישה שלך באינטרנט דרך החיבור המאובטח. זה מועיל להצפין את תעבורת הגלישה שלך כך שלא ניתן יהיה לחטט אותה ברשתות WI-Fi ציבוריות, והיא גם תעקוף כל סינון ברשת המקומית. תהיה לך אותה חוויית גלישה באינטרנט אם היית יושב במיקום של שרת SSH, אם כי זה יהיה קצת יותר איטי.

אתה יכול ליצור מנהרת SSH עם PuTTY ב- Windows או עם הפקודה SSH בפלטפורמות אחרות.

אתרים חסומים רק הופכים נפוצים יותר, כאשר ממשלות כמו ספקי שירותי האינטרנט של בריטניה דוחפים להתחיל לסנן את חיבורי האינטרנט שהם מספקים למנויים כברירת מחדל וחוקים כמו SOPA בארה"ב שמדגימים את סוג הממשלות החוסמות הקשות שרוצות להקים.

אם אי פעם נקלעת לאתר חסום, טיפים אלה אמורים לעזור לך להבין כיצד לעקוף את החסימה.

קרדיט תמונה: ניק קרטר בפליקר