כיצד להתחיל עם Usenet, האלטרנטיבה הטובה ביותר לטורנטים

איך היה נראה BitTorrent אם הוא היה מהיר ברק, תמיד זמין, פרטי לחלוטין ומאובטח? זה ייראה כמו Usenet. המשך לקרוא כדי ללמוד כיצד לזרוק את Torrenting וליהנות ממהירות סופר ובחירה ב- Usenet.

אנחנו לא כאן כדי לטעון שלעולם לא תשתמשו בסיקור שוב, כמובן. רק שכמעט אף אחד לא יודע שאוזנט בכלל קיים - בעיקר בגלל שאין אפשרות טובה לגמרי בחינם. אבל בימינו, בכל מקרה אתה צריך לשלם עבור VPN שיזרום בבטחה, נכון? מדוע לא להשתמש בשירות זול ללא הגבלה שאינו דורש VPN ובמהירות מהירה  ועקבית . כל הורדה תביא למקסימום את רוחב הפס שלך.

מהו Usenet ולמה אכפת לי?

ראשית, בואו נדבר על מערכת שכמעט כולם מכירים, BitTorrent. טורנטים הם סוג של שיתוף קבצים מבוזר. אתה מקבל קובץ סיקור, וקובץ הסיקור הזה מחבר אותך לגשש, מה שבתורו מסייע ללקוח BitTorrent שלך למצוא את כל המחשבים האחרים ברחבי העולם שמשתפים את הקובץ הזה. היכולת שלך למצוא ולהוריד קבצים תלויה באנשים אחרים שמשתפים אותם, כמו גם באיכות ובמהירות החיבורים שלהם לאינטרנט. טורנטים אינם מטבעם פרטיים או מאובטחים מכיוון שאין שום דרך, אפילו לא אחר הגששים הפרטיים הנחמדים יותר, לעסוק בכל תהליך הסיקור מבלי לשתף את זהותך (או את זהות ה- proxy או תיבת הזרע שלך לפחות). סיקור טורנטים הוא, אפילו במעקב פרטי, פעילות ציבורית, הדורשת VPN להסתיר את המיקום והזהות שלך.

לעומת זאת, Usenet הוא פרטי, מאובטח ומהיר ככל שחיבור הפס הרחב שלך יכול להתמודד. מה זה בדיוק Usenet וכיצד הוא מספק את הדברים האלה? קצת היסטוריה בסדר.

Usenet היא, בסטנדרטים מודרניים, מערכת אינטרנט קדומה. בהתחלה בתחילת שנות השמונים, Usenet נוצר כדי לשמש מערכת דיונים מבוזרת עולמית. קבוצות משנה היו קיימות לכל דבר, החל בדיון על פריצת חומרה וכלה בביקורת על סרטים ועד אורחות חיים אלטרנטיביים. תקופת הזוהר של Usenet כפורום דיונים עולמי חלפה זה מכבר (אם כי יש קבוצות שעדיין פעילות). אולם Usenet ממשיך לחיות בזכות קבוצות בינאריות והקדמת קובץ NZB.

קבוצות בינאריות הן קבוצות משנה המתמחות בהפצת קבצים שאינם טקסט. קבצים אלה מחולקים לחתיכות ומשותפים כחסימות טקסט באלפי הודעות Usenet עוקבות. אתה יכול למצוא כמעט כל סוג של קובץ שאתה יכול לדמיין להוריד בקבוצות אלה - מקבצים זעירים ועד קבצי Blu-ray רב-ג'יגה. הגישה לקבוצות הבינאריות הייתה אמנות קשתית ונדרשה לצעדים מרובים כמו גם לתסכול רב כאשר קבצים מרובי חלקים אלה לא הורידו או נפרקו כהלכה. בסופו של דבר אנשים החליטו שיש להם מספיק ותיק ה- NZB נולד.

למרות שמקורו של פורמט NZB עכור (יש חשבונות שטוענים שהוא נוצר על ידי ניוזבין, אחרים שנוצר לראשונה על ידי חובבי מחשבים הולנדים והוסר על ידי ניוזבין), היישום המעשי של קבצי NZB ברור לחלוטין. קבצי NZB הם אינדקסים XML שהופכים את השיתוף והגישה לקבצים ב- Usenet לקלים ביותר. בימים ההם של שיתוף בינארי ב- Usenet היית צריך, ביד, למצוא את כל החלקים של קובץ משותף ולהרכיב אותם מחדש בעצמך באמצעות מגוון תוכניות. בתחילת שנות ה -90, למשל, לעשות דבר פשוט כמו הורדת חבילת טפטים היה הליך רב-שלבי ונוטה לכישלון.

קבצי NZB ביטלו את כל הפעילות המעייפת המייגעת הזו והפכו את זה לאחזר בכל מערך הקבצים ללא יותר מקובץ NZB יחיד. כדי להחזיר אותו להשוואת BitTorrent, קבצי NZB דומים מאוד לקבצי Torrent, אלא במקום להצביע על אלפי משתפי קבצים ברחבי העולם, קבצי NZB מצביעים על אלפי חלקי הקובץ בשרת Usenet מהיר. .

כאשר אתה טוען קובץ NZB בלקוח Usenet, אתה יוצר קישור ישיר אחד לאחד עם ספק ה- Usenet שלך - ללא עמיתים נוספים, גישה חיצונית למחשב שלך או שיתוף קבצים מהאוסף שלך בחזרה לאינטרנט. זה כל היתרונות של BitTorrent ואף אחד החסרונות.

כל מה שאתה צריך כדי להתחיל לעבוד עם Usenet הוא ספק שירות Usenet, אינדקס NZB ולקוח Usenet. בואו נסתכל על שלושת הדברים האלה ונתחיל לעבוד עם Usenet.

הערה אחרונה על Usenet לפני שנמשיך : ניתן להשתמש ב- Usenet להורדת כל מיני דברים, ואנחנו פשוט אומרים לך איך זה עובד. החוקיות של חומר מסוים ב- Usenet תשתנה בהתאם למדינה, אך הדבר הגדול ביותר שאתה צריך לדעת הוא שלעולם אל תעלה שום חומר המוגן בזכויות יוצרים ל- Usenet. זה בדרך כלל לא חוקי בכל מקום, אז אל תעשה את זה.

בחירת ספק שירות

בניגוד ל- BitTorrent, Usenet יעלה לך קצת כסף. זה מחיר קטן לשלם עבור הורדות מהירות ופרטיות בוערות. לספק שירותי האינטרנט שלך ככל הנראה שרתי Usenet זמינים, אך יש סיכוי של 99% שהם אינם מתאימים למטרות שלנו. אם ספק שירותי האינטרנט שלך הוא אחד מספקי האינטרנט שנותרו המציעים גישה ל- Usenet, סביר להניח שהם אינם מספקים גישה לקבוצות הבינאריות, מה שהופך אותם לחסרי תועלת כשירות שיתוף קבצים. לא רק זאת, ככל הנראה המהירות מוגבלת. זה לא נכון לגבי ספקים שאינם ספקי אינטרנט.

לפני שנתחיל להציע ספקים פוטנציאליים, בואו להדגיש כמה מונחים קריטיים ומה עליכם לחפש אצל Usenet:

 • שמירה : שמירה היא משך הזמן בו שרת Usenet שומר את הקבצים הבינאריים. ככל שהשימור ארוך יותר כך טוב יותר. אם אתה משלם עבור שרת פרימיום, עליך לצפות בשימור בסדר גודל של שנים . לספקים מובילים יש בדרך כלל שיעור שימור העולה על 1,000 יום. שרת עם אחוז שימור נמוך לא יהיה אלא מתסכל. לכל הפחות, עליך לקבל לא פחות מ- 800 ימי שמירה לפחות .
 • מכסות / מכסה חודשית : ספקים מציעים שירות מדורגים שיכול לנוע בין 10 ג'יגה בחודש לגישה בלתי מוגבלת. אנו מציעים לקחת את תקופת הניסיון בחינם למשך 30 יום כמעט לכל ספקי Usenet, ולאחר מכן לבדוק את השימוש שלך בסוף החודש כדי לקבוע איזה נדבך תרצה. אולם בימים אלה, עם גדלי קבצים עצומים, כמעט תמיד תרצו את התוכנית הבלתי מוגבלת.
 • חיבורי שרתים : זהו מספר החיבורים המקבילים שיכולים להיות לך עם השרתים הראשיים. יש אנשים שמדגישים יתר על המידה את חשיבות המספר הזה. כמעט כל ספק Usenet מציע 10+ חיבורים מקבילים, וקל להרוות אפילו פס רחב של 100 מגהבייט עם 5-10 בלבד. אם ספק מנסה להלהיב אותך באומרו שהם מציעים 20 חיבורים ומעלה, זה יותר לראווה מאשר ליישום מעשי (אלא אם כן אתה יושב על עמוד שדרה סיבי).
 • מאפייני אבטחה : הגדול כאן הוא הצפנת SSL לחיבור שלך. אתה רוצה SSL. זה מבטיח שאף אחד בין המחשב שלך לספק ה- Usenet שלך לא יודע מה קורה עם החיבור שלך. אתה מתאמץ להקים חיבור Usenet להורדה מהירה, פרטית ומאובטחת. אל תדלג על SSL! חלק מספקי ה- high-end מציעים תכונות אבטחה נוספות כמו שירותי VPN (שימושי אם ברצונך לשמור על סיקור כדי לגשת לקבצים נדירים) ואחסון קבצים מאובטח (הסדרים דמויי Dropbox מוצפנים). תוספים אלה נחמדים אך אינם קריטיים לענייננו.

חמוש בתנאים אלה, הגיע הזמן להתחיל לחפש ספקי Usenet פופולריים. אנו נדגיש כאן שניים מהספקים הפופולריים ביותר:

 • NewsHosting : החבר'ה האלה הם הטובים ביותר בעסק. הם מציעים 2536 ימי שמירה, עד 60 חיבורים בבת אחת, VPN בחינם הכלול במנוי שלך, הצפנה מלאה לכל החיבורים, והם זולים יותר מרוב ספקי שכבת ה- 1 האחרים. יש להם אפילו דפדפן Usenet בחינם, כך שתוכל למצוא דברים בקלות מבלי שתצטרך להשתמש באפליקציה מסורבלת כלשהי. וכמובן, יש להם תקופת ניסיון בחינם.
 • UsenetServer : עוד ספק שכבה 1 עם 2536 ימי שמירה, הצפנה מלאה לחיבורים והעברת נתונים ללא הגבלה עם התוכניות בתשלום שלהם. יש להם ממשק חיפוש שתוכל להשתמש בו, ותקופת ניסיון בחינם למשך 14 יום, כך שתוכל לנסות לפני שאתה קונה.

לאחר שנרשמת לחשבון או ניסיון בחינם, הגיע הזמן להגדיר את לקוח Usenet שלך.

אם אתה משתמש ב- Newshosting, תוכל להשתמש באפליקציית הלקוחות שלהם

כשרק התחלת לעבוד, הדבר הקל ביותר לעשות הוא להוריד את הלקוח הרשמי, ו- Newshosting מספק לקוח פשוט שמקל על ההורדה, ההפעלה וההתחלה. פשוט הורד אותו מדף החשבון שלך ואז היכנס עם האישורים שלך.

אתה יכול להשתמש בתיבת החיפוש בפינה השמאלית העליונה כדי לחפש דברים להורדה. אתה יכול פשוט לפתוח קובץ NZB ישירות, הלקוח Newshosting מיד מתחיל להוריד אותו. תוכל לגלול למטה במאמר זה להסבר כיצד למצוא קבצי NZB.

זו בהחלט הדרך הקלה ביותר להתחיל עם Usenet, אך ככל שיהיה לך יותר נוח תגלה במהירות שזה לא הפיתרון הטוב ביותר עבור משתמשי כוח. זה נהדר לדברים פשוטים, אבל חובבי Usenet הכי רציניים משתמשים ב- SABnzbd או nzbGet - אנחנו מעדיפים את הראשונים, אז זה מה שנסביר היום.

משתמש כוח? להלן הוראות כיצד להתקין ולהגדיר את התצורה של SABnzbd

SABnzbd הוא, ללא ספק, אחד מלקוחות ה- Usenet הטובים ביותר שיש שם. זה יציב, משתלב עם כל כך הרבה אפליקציות עוזרות, ומציע תכונות כה חזקות שאנחנו אפילו לא הולכים לבזבז את זמנך להזכיר אפליקציות Usenet אחרות. SABnzbd כתוב ב- Python והוא זמין עבור Windows, Mac, Linux, Unix, BSD (וכל מערכת הפעלה אחרת בה תוכלו לקמפל ולהריץ יישום Python).

אחד הדברים החשובים ביותר ב- SABnzbd הוא כמה שהוא קל משקל. יישומי Usenet רבים מקודדים בצורה מרושלת וחזירי משאבים עצומים - בדקנו לא מעטים לאורך השנים שיעשו קו מחדש של מעבד תוך כדי סרק סתם, שלא לדבר על הורדה ופריקה של קבצים.

תפוס כאן עותק של SABnzbd עבור מערכת ההפעלה שלך, ואז הפעל את המתקין (זה בעיקר סוג התקנה של לחיצה הבאה). הדבר היחיד שתרצה לעשות הוא לבדוק את כל האפשרויות במסך בחר רכיבים. אתה רוצה ש- SABnzbd יפעל בעת ההפעלה, כך שהוא תמיד עובד, ותרצה לשייך קבצי NZB לאפליקציה.

הערה: אם אתה משתמש ב- MacOS, ההתקנה פשוטה אפילו יותר, פשוט לחץ לחיצה כפולה על המתקין וגרור אותו לתיקיית היישומים.

לאחר סיום ההתקנה, דפדפן ברירת המחדל שלך יפתח חיבור למארח המקומי ביציאה 8080, שם יתקבל על ידי אשף ההפעלה המהירה SABnzbd. בחר את השפה שלך ולחץ על כפתור "אשף התחל". הוסף את הפרטים שלך, אשר עבור Newshosting יהיו:

 • מארח: news.newshosting.com
 • שם משתמש:
 • סיסמה:

תוכל גם ללחוץ כדי להגדיר אפשרויות מתקדמות אם תרצה בכך - SSL מופעל כברירת מחדל בימינו, ובוודאי תרצה לוודא שאתה משתמש בערוץ מאובטח. לצורך התייחסות, יציאת SSL היא בדרך כלל 563.

לאחר שמילאתם הכל, לחצו על כפתור "בדיקת שרת", ולאחר שווידאתם שהוא פועל, פשוט לחצו כדי לסיים את ההתקנה ולהגיע לממשק האינטרנט.

התאמת אפשרויות SABnzbd נפוצות

אתה יכול להשתמש ב- SABnzbd מייד מהקופסה על ידי הזנת קבצי NZB באמצעות ממשק האינטרנט, אך ישנן דרכים להקל עוד יותר.

הגדר את התיקיה הנצפית שלך כדי שההורדה תהיה קלה יותר

אם אתה מריץ SABnzbd במחשב השולחני שלך, השינוי הגדול ביותר שתרצה לעשות מיד הוא להגדיר את התיקיה הנצפה כך שכאשר אתה מוריד קובץ NZB, היא תאסף אוטומטית על ידי SABnzbd וההורדה שלך תתחיל מיד. עבור אל Config ואז לחץ על האפשרות "תיקיות" בחלק העליון. משם, שנה את התיקיה הנצפית לאותו מקום שהגדרת בו את הדפדפן שלך להוריד - בדרך כלל רק את תיקיית ההורדות בספריית הבית שלך.

אם אתה מתכוון להפעיל SABnzbd במחשב אחר ברשת שלך, אתה יכול להגדיר את התיקיה שנצפתה לתיקיה חדשה, אולי נקראת NZB, ואז לשתף את התיקייה ברשת שלך. לחלופין, תוכל להשתמש במשהו כמו Dropbox כדי לסנכרן בקלות NZBs מהמחשב המקומי שלך לשרת.

גישה ל- SABnzbd ממחשב אחר

אם ברצונך לגשת ל- SABnzbd ממחשב אחר - אולי אתה מתקין זאת בשרת הביתי שלך - תצטרך להיכנס להגדרות ואז ללחוץ על הכרטיסייה "כללי" בחלק העליון. כברירת מחדל, השרת מקשיב לכתובת loopback 127.0.0.1 ולא לכתובת ה- IP האמיתית שלך, לכן תרצה לשנות זאת כאן. להפניה, הנה כיצד למצוא את כתובת ה- IP שלך, וכן כיצד להגדיר כתובת IP סטטית.

מכאן, אתה יכול גם לשנות את מספר היציאה במקרה שהוא מתנגש עם משהו, ותוכל להפעיל HTTPS. זה לא שימושי במיוחד במחשב השולחני שלך בבית, אבל אם אתה מריץ את זה בשרת איפשהו, זו אפשרות טובה.

בשלב זה אתה מוכן לצאת לדרך. אתה רק צריך כמה קבצי NZB.

הטיפול והאכילה של לקוח ה- Usenet שלך

בשלב זה, יש לך ספק Usenet, ויש לך לקוח Usenet מוגדר כהלכה. כל מה שאתה צריך עכשיו זה כמה קבצי NZB להאכיל ללקוח שלך. להלן אתרי אינדקס פופולריים של NZB. לרובם יש גישה חופשית עם שמירה מוגבלת ודורשים הרשמה כלשהי ותשלום סמלי עבור גישה מלאה (כלומר 10 דולר לשנה).

דבר חשוב שיש לקחת בחשבון כאן הוא האם המדד גולמי או צמוד ידני. אינדקסים גולמיים הם פשוט מסדי נתונים ענקיים לחיפוש של כל הקבצים ב- Usenet - עוצמתיים לשימוש אך מעט מסובכים עבור משתמשים חדשים לנווט בהצלחה - ואילו מאגרי מידע באינדקס ידני ממוינים, מסווגים ומחויבים לאיכות עבורך.

 • NZBIndex: אתר זה הוא בחינם, אינו דורש הרשמה, ואיכות האינדקס אינה נהדרת, אך כאשר אתה מתחיל לראשונה זה לא מקום רע לנסות. יהיה הרבה זבל לסדר.
 • NZBFinder: נדרש רישום לאינדקס NZB זה, ותצטרך  לשלם אם אתה רוצה להוריד משהו. החדשות הטובות הן שהוא משתלב עם Sonarr, Radarr, Sickbeard וכל כלי המשתמשים החשמליים המועדפים עליך.
 • NZBGeek: אתר זה דורש רישום ותשלום - הם מקבלים קריפטוגרפיה - אך יש להם רשימה מותאמת אישית של NZBs יחד עם פורום למקרה שיש לך שאלות.
 • NZBPlanet: אתר זה בתשלום בלבד. זה פופולרי, אבל מעולם לא ניסינו את זה.

ניתן גם לחפש "אינדקס nzb" כדי לראות את האתרים החדשים האחרונים שם - אתרים אלה נוטים להיסגר באופן אקראי ואתרים חדשים מתחילים כל הזמן.

כל שעליך לעשות כדי להאכיל את הלקוח שלך ולהפעיל את ההורדות הוא לבקר באחד מהאינדקסים לעיל, לתפוס קובץ NZB או שניים (או מאתיים) ואז לזרוק אותם לתיקיית הצפייה. SABnzbd יתפוס את קבצי NZB, יתחיל את ההורדה, יפרוק את הקבצים ויניח אותם בספריית ההורדות שסיימת. זהו זה. חמושים עם ספק שימור ארוך, SABnzbd, ואינדקס טוב, לעולם לא תצטרך לחכות בהורדת BitTorrent איטית, מסורבלת ופומבית.

יש לך ניסיון עם ספקי Usenet, לקוחות או יישומי צד ג 'שימושיים? בואו נשמע על כך בתגובות.