5 סיבות שמשתמשי Kodi צריכים לעבור כבר ל- Plex

אני יודע שאתה אוהב את קודי. גם אני. אבל יש סיבה שאנשים ממשיכים לעבור ל- Plex: עדיף.

אני יודע: שני המוצרים אינם ניתנים להשוואה ישירות. Kodi הוא נגן מדיה מקומי, ואילו ל- Plex מודל שרת ולקוח. ההתקנה הראשונית של Plex מורכבת, וסוג של מבלבל בהתחלה. המערכת האקולוגית לתוספות של Plex אינה חזקה כמו Kodi, והרבה מהתכונות הטובות ביותר של Plex נעולות מאחורי קיר משכורת פרמיום.

ועדיין, ככל שהזמן עובר, שמתי לב שיותר ויותר מחבריי - שחלקם כתבו על Kodi באופן מקצועי במשך שנים - עוברים ל- Plex לצפייה בדברים. האם הם משוגעים?

לא. מקלעת באמת כל כך טובה. להלן מספר סיבות מדוע.

Plex שומר על הכל מסונכרן, בקלות

אם אתה צופה בהכל במכשיר אחד, Kodi עובד בצורה מושלמת. אם יש לך מספר מכשירים, עם זאת, Kodi יגרום לך לעבוד בשביל זה.

ראשית, עליך לעלות על מניות רשת ולהוסיף את כל הדברים שלך לכל אחד מהמכשירים שלך. לאחר מכן, בהנחה שתרצה לשמור על מצב ה"צפייה "שלך מסונכרן, יהיה עליך להגדיר את MySQL ולחבר אליו את Kodi. קרא את המאמר לקרוא, ואז ספר לנו שזו הגדרה ברת ביצוע עבור המשתמש הממוצע.

קשורים: כיצד לסנכרן את ספריית ה- Kodi שלך בין מכשירים מרובים עם MySQL

לעומת זאת, עם Plex, הגדרת שרת Plex היא דבר חד פעמי. לאחר שהוספת את הסרטים, תוכניות הטלוויזיה והמוזיקה שלך, אתה יכול להיכנס מכל מכשיר אחר וכל הדברים שלך נמצאים שם. אפילו יותר טוב, אתה יכול לצפות בדברים בשרת Plex שלך מחוץ לרשת הביתית שלך עם מעט תצורה בלבד. אתה אפילו לא צריך לקוח ייעודי. אתה יכול להיכנס מכל דפדפן אינטרנט ולהתחיל לצפות.

שום דבר מכל זה אינו אפשרי עם Kodi, אבל זה הרבה יותר קל לעשות עם Plex, ואתה לא צריך לדאוג שהעדכונים ישברו הכל. כמובן שזה לא משנה אם אתה מבצע את כל הצפייה בטלוויזיה במכשיר אחד, וזה מספיק הוגן. אבל זה מספר הולך וגדל של אנשים.

Plex מציעה מערכת PVR משולבת בפועל

Kodi מציע טלוויזיה ופונקציות PVR בשידור חי - בערך. עליך להגדיר תוכנית PVR של צד שלישי ואז לחבר אותה לקודי. הסברנו כיצד להגדיר את NextPVR עם Kodi, למשל, אך ישנם יישומים רבים אחרים בהם תוכלו להשתמש לצורך העבודה. גם כשסיימת, ה- PVR לא ממש מרגיש שהוא שייך לקודי. ההקלטות שלך חיות במסד נתונים נפרד משאר תוכניות הטלוויזיה והסרטים שלך, כלומר אינך יכול לדפדף בבת אחת.

בינתיים קל להתקין את ה- PVR של Plex ומשלב באופן מלא תוכן מוקלט עם שאר הספרייה שלך. קל לנהל את ההקלטות שלך מכל מקום. פשוט היכנס ל- Plex בכל מכשיר, באמצעות הלקוח הרשמי או אפילו בדפדפן אינטרנט.

קשורים: כיצד לצפות בטלוויזיה בשידור חי בחינם עם DVR Plex

וזה משתפר. אתה יכול לדלג על הוספות ב- NextPVR וב- Kodi באמצעות Comskip, אך ההתקנה מפותלת. אתה יכול לעשות את אותו הדבר ב- Plex באמצעות סימן ביקורת יחיד בהגדרות.

Plex מציעה גישה טובה יותר ויעילה יותר בין פלטפורמות

Plex מציעה לקוחות רשמיים עבור מכשירים ש- Kodi לא יכול לרוץ עליהם (כמו Roku), או מכשירים שעליך לפרוץ כדי להריץ Kodi (כמו Apple TV). זה אומר שאתה יכול להשתמש ב- Plex מבלי להחליף את תיבות הזרמתך הנוכחיות.

זה לא משנה אם כבר יש לך בית מלא בארגזי Raspberry Pi שמריצים את Kodi, בתנאי שאתה מוכן לעשות את העבודה שתוארה לעיל. עם Plex אתה לא צריך. בהתחשב בכך שה- Roku הזול ביותר עולה 30 $, שהוא זול יותר מ- Pi לאחר רכישת ציוד היקפי, לא עולה הרבה גישה למדיה שלך במספר טלוויזיות באמצעות Plex.

כדי להיות הוגנים, Kodi פועל בפלטפורמות רבות: Windows, macOS, Linux ו- Raspberry Pi כולם עובדים מצוין. יש גם גרסת Android, שנראית ומתפקדת כמו גרסת שולחן העבודה. יש אנשים שעשויים לאהוב את זה: מדוע הגרסה הניידת צריכה להיות שונה? בנוסף יש עור מבוסס מגע, שעוזר מעט.

הבעיה בגישה זו היא שהיא לא מתייעלת. Plex, בינתיים, מציעה אפליקציות סלולריות שמרגישות ומתפקדות כמו אפליקציות סלולריות. אתה יכול לנגן מדיה בטלפון שלך, או להשתמש בטלפון כשלט למכשיר אחר. אפילו יותר טוב, יש גרסה רשמית של Plex ל- iPhone, דבר שקודי לא יכול להציע נכון לכתיבת שורות אלה.

גם על שולחן העבודה, Plex גמישה יותר. זה יכול לתפקד כממשק עכבר ומקלדת לניהול ולצפייה באוסף שלך, או שאתה יכול להשתמש בממשק עם מסך מלא המונע מרחוק שמתמקד רק בצפייה. ממשק העכבר והמקלדת הוא כלי קל בהרבה לניהול אוסף המדיה שלך, לדעתי. תן לזה זריקה ובדוק אם אתה מסכים.

שיתוף הוא אכפתיות

קל מאוד לשתף את ספריית Plex שלך עם בני משפחה וחברים, ובתורם לשתף איתך ספריות. קשה להפריז בכמה מדהים זה, וקודי לא מציע דבר כזה.

Plexamp הוא נגן מוסיקה שולחני נהדר

צוות Plex השיק את Plexamp כבר בדצמבר, ואני ממש אוהב את זה. אתה יכול לנגן את כל המוסיקה בשרת Plex שלך באמצעות ממשק פשוט ויפה שנותר מחוץ לדרכך. ניתן לטעון שהחלופה הטובה ביותר ב- iTunes קיימת כרגע.

לא מצליחים להחליט? גרמו לפלקס ולקודי לעבוד יחד.

אני מבין שאם זה לא גורם לך לרצות לעזוב את קודי. גם אני לא עזבתי את קודי לגמרי. יש כמה דברים שקודי עושה טוב מאוד. הממשק ניתן להתאמה אישית מלאה, והמערכת האקולוגית של התוספות נרחבת, אם להזכיר רק זוג.

למרבה המזל, אתה יכול לשלב את המיטב משני העולמות באמצעות Kodi כדי לצפות בספריית Plex שלך. זה לוקח קצת הגדרה, אבל נותן לך את המיטב משני העולמות. תן לזה זריקה אם אתה אפילו סקרן קטן מפלקס.

קרדיט צילום: צילום קונספט / Shutterstock.com