כיצד לגלות מדוע מחשב Windows התרסק או קפא

מחשבים קורסים וקופאים. ייתכן שגם מחשב Windows שלך מחדש את עצמו באופן אוטומטי. אם כן, זה כנראה חווה מסך כחול של מוות כשלא חיפשת. השלב הראשון בפתרון בעיות הוא מציאת פרטי שגיאה ספציפיים יותר.

קשורים: מה לעשות כאשר Windows לא יאתחל

הצעדים שאנו עוסקים בהם אמורים לעזור לך להצטמצם ולזהות בעיות במחשב שלך קורס או קופא. לדוגמא, הכלים כאן עשויים להפנות את האצבע לעבר מנהל התקן ספציפי. המשמעות של יכול להיות שמנהל ההתקן עצמו הוא באגי, או שהחומרה הבסיסית נכשלת. כך או כך, זה ייתן לך מקום להתחיל לחפש. עם זאת, השלבים שאנו עוסקים במאמר זה מיועדים לאבחון מחשב שבו תוכל לפחות לגרום ל- Windows להתחיל. אם Windows - או המחשב האישי שלך - לא יופעלו, בדוק את ההנחיות שלנו לגבי מה לעשות כאשר Windows לא יאתחל, במקום זאת.

בדוק את צג האמינות

קשורים: צג אמינות הוא הכלי הטוב ביותר לפתרון בעיות של Windows שאינך משתמש בו

צג האמינות של Windows מציע ממשק מהיר וידידותי למשתמש המציג קריסות מערכת ויישומים אחרונות. זה נוסף ב- Windows Vista, כך שהוא יהיה קיים בכל הגרסאות המודרניות של Windows.

כדי לפתוח אותו, פשוט הקש על התחל, הקלד "אמינות" ואז לחץ על קיצור הדרך "הצג היסטוריית אמינות".

חלון צג האמינות מסודר לפי תאריכים עם עמודות מימין המייצגות את הימים האחרונים. אתה יכול לראות היסטוריה של אירועים בשבועות האחרונים, או לעבור לתצוגה שבועית. העמודה לכל יום מציגה אירועים שהוקלטו לאותו יום.

אם Windows התרסק או קפא, תראה עיגול אדום עם "X" המייצג את הכישלון. לחץ על העמודה של אותו יום ותראה מידע נוסף בתחתית. אירועים קריטיים הם בדרך כלל מה שאתה באמת מחפש כאן, אך המידע האחר יכול להיות שימושי גם כן. לדוגמה, ההיסטוריה תוצג מתי התקנת תוכנה, כך שתוכל אולי לראות אם קריסות החלו להתרחש לאחר התקנת אפליקציה מסוימת.

אם אתה רואה אירוע מעניין, לחץ עליו פעמיים כדי לפתוח חלון פרטים עם מידע נוסף. כאן אנו יכולים לראות כי Windows התקשה להתחיל עקב בעיות בדיסק הקשיח.

תוכל להשתמש בקישור "בדוק פתרונות לכל הבעיות" בתחתית החלון לקבלת עזרה. עם זאת, מניסיוננו, תכונה זו אינה מועילה במיוחד ולעיתים נדירות מוצאת פתרונות ממשיים. במקרה הטוב, הוא עשוי לייעץ לך להתקין מנהלי התקן מעודכנים של החומרה.

באמת, צג האמינות שימושי יותר לתת לך מושג מתי קרסו אירועים או אירועים מרכזיים אחרים, לראות אירועים אחרים שהקיפו את ההתרסקויות הללו ולהתחיל לצמצם גורמים אפשריים.

קשורים: שימוש במציג האירועים כדי לפתור בעיות

ולמקרה שאתה תוהה, צג האמינות שולף את הנתונים מאותם יומני אירועים בהם משתמש מציג האירועים המכובד. לכן, אם נוח לך יותר להשתמש במציג האירועים, תוכל לקבל את כל אותו מידע.

צפה בפרטי פסולת התרסקות מסך כחול

קשורים: כל מה שאתה צריך לדעת על המסך הכחול של המוות

כאשר Windows נתקל בשגיאת מסך כחול, הוא משליך את קבצי הזיכרון לקובץ מקומי המכיל לפעמים מידע שימושי לפתרון שגיאות אלה.

לקבלת דרך ידידותית למשתמש לבחון אותם, אנו ממליצים על כלי השירות BlueScreenView החינמי של NirSoft. כלי זה מציג רשימה של קבצי dump שנשמרו. אתה יכול ללחוץ על כל קובץ dump כדי לראות את המידע שהוא מכיל. בפרט, ההודעה בעמודות "מחרוזת בדיקת באגים" ו"קוד בדיקת באגים "שימושית. אלה מציגים את אותה ההודעה המוצגת על המסך כאשר המסך הכחול עצמו מופיע. חפש את ההודעה או הקוד באופן מקוון ולעתים קרובות תמצא מידע שיעזור לך לזהות ולפתור את הבעיה שלך בפועל.

רשימת הנהגים בתחתית החלון עשויה גם להועיל. לדוגמא, המסכים הכחולים עשויים לסבך באופן עקבי קובץ מנהל התקן מסוים, כגון מנהל התקן החומרה הגרפי שלך. זה עשוי להצביע על בעיה במנהל ההתקן הספציפי הזה. לחלופין, מנהל ההתקן הספציפי הזה עשוי לקרוס מכיוון שהחומרה הבסיסית עצמה פגומה. כך או כך, זה יכול לעזור לכוון אותך לכיוון ספציפי יותר.

אבל למה זה מתרסק?

הכלים לעיל יכולים לעזור לך להתמודד עם הבעיה שלך יותר. עם הודעת קריסה ספציפית מהמסך הכחול ביד, אתה יכול לפחות לבצע חיפוש באינטרנט כדי לגלות מה קורה. זו נקודת התחלה הרבה יותר טובה מאשר לחפש מידע גנרי מדוע מחשב קורס או קופא.

אם המחשב שלך פשוט קרס או קפא פעם אחת, אל תזיע אותו. שום דבר אינו מושלם לחלוטין - באג ב- Windows או מנהל התקן חומרה עלולים לגרום לקריסה, ואולי לעולם לא תראה אותו שוב. אם המחשב שלך מתרסק באופן קבוע ועקבי, הגיע הזמן להפשיל שרוולים ולהתחיל להבין את הבעיה.

קשורים: 10+ כלי מערכת שימושיים המסתתרים ב- Windows

כלי אבחון הזיכרון המובנה ב- Windows יכול גם לעזור. זה בודק את הזיכרון שלך כדי להבטיח שהכל עובד כמו שצריך. אם הזיכרון שלך נפגע, זה יכול לגרום לחוסר יציבות במערכת ולמסכים כחולים.

בסופו של דבר, אי אפשר לתת ייעוץ שיפתור כל בעיה. הכלים יכולים לעזור לך לצמצם את הבעיה שלך להודעת שגיאה ספציפית יותר או למנהל התקן חומרה, מה שיעניק לך נקודת התחלה לפתרון בעיות. אך לא ניתן לתקן את כל הבעיות באמצעות כמה שלבים לפתרון בעיות. במחשב שלך עלולה להיות בעיית חומרה וייתכן שלא תוכל לעשות דבר בעניין מעבר להחלפה או לתיקון החומרה עצמה. כאשר Windows הופך יציב יותר, מערכת רגילה קופאת ומסכים כחולים מצביעים לעיתים קרובות על בעיות חומרה בסיסיות.