כיצד לשחזר קבצים שנמחקו ב- Mac שלך

כמעט כולם מחקו קובץ בטעות לפני כן. בין אם זה תמונות משפחתיות או מסמכים חשובים, כל הקבצים הם רק נתונים בכונן הקשיח, והנתונים האלה לא בדיוק נעלמים אחרי שאתה מוחק אותם. יש הרבה דרכים לשחזר אותם לאחר שנשלח לפח.

היום אנו נראה לך כמה דרכים להחזיר את הקבצים האלה, כי גם כאשר הדברים נמחקים, הם לא תמיד נעלמים לחלוטין. ואני מקווה שאחת מהשיטות לא עובדת, אחת מהשיטות האחרות תעבוד.

שמור על גיבויים קבועים למניעת מחיקה מלכתחילה

מכונת הזמן של macOS היא דרך נהדרת ומובנית לטיפול בגיבויים באופן אוטומטי. אם יש לך כונן קשיח חיצוני ישן (או קצת כסף מזומן עבור חדש), חבר אותו ואז נווט אל העדפות מערכת> מכונת זמן> בחר דיסק גיבוי. אתה יכול לבחור את הכונן הקשיח החיצוני שלך ולהפעיל גיבויים אוטומטיים.

Time Machine שומר על גיבוי מאובטח של נתוני המחשב בכונן הקשיח החיצוני שלך, ותוכל לדפדף אחורה בזמן בגירסאות ישנות של הקבצים שלך.

אם אתה לא סומך על הכונן הקשיח הישן שלך (או שאתה רוצה גיבוי מחוץ לאתר), אתה תמיד יכול להשתמש במשהו כמו Arq, המאפשר לך לגבות לענן באמצעות מופע AWS S3 משלך, כונן Google או Dropbox.

בדוק את פח האשפה

לחיצה על "מחק" לא ממש מוחקת קבצים. זה שולח אותם לאשפה, שעליך לרוקן ידנית כדי להיפטר מהם לנצח.

האשפה ממוקמת בדרך כלל בסוף המזח שלך. לחץ לחיצה ימנית עליו ולחץ על הפקודה "פתח". זה אמור לתת לך רשימה של קבצים שמחקת לאחרונה - לפחות מאז הפעם האחרונה שרוקנת אותה. ואם לא רוקנתם זמן מה, פעולה זו עשויה להחזיר לכם לא מעט שטח דיסק.

בדוק את פחי האשפה האחרים

אם הקובץ שלך נשמר בכונן הבזק מסוג USB או בכונן קשיח חיצוני, לאלה יש אשפה משלהם שתוכל לבדוק אם יש קבצים שנמחקו. הם מוסתרים כברירת מחדל, אז אתה צריך לעשות קצת חפירה.

בכל פעם שאתה משתמש בכונן חיצוני, ה- Mac שלך יוצר חבורה של תיקיות נסתרות שמתחילה בתקופה כדי לעזור לכונן לעבוד טוב יותר עם MacOS. אחת מהתיקיות הנסתרות הללו היא ". Trash" והיא מכילה את האשפה עבור הכונן הזה.

הפעל קבצים מוסתרים בסיירה או מאוחר יותר

אם אתה משתמש ב- MacOS סיירה ואילך, תוכל להציג קבצים מוסתרים ב- Finder פשוט באמצעות SHIFT + CMD +. מקש קיצור (זה מקש המחזור).

אם אתה משתמש בגרסה ישנה יותר של OS X

באפשרותך להפעיל קבצים מוסתרים ב- Finder על ידי הפעלת הפקודות הבאות במסוף. לחץ על Command + Space והקלד "Terminal" כדי להעלות אותו. בהנחיה, הדבק את שתי השורות האלה שם אחת בכל פעם, והקש על Enter אחרי כל שורה:

ברירות מחדל כותבים com.apple.finder AppleShowAllFiles TRUE killall Finder

לאחר הפעלת פקודות אלה, אתה אמור להיות מסוגל לראות את התיקיה ".Trashes". אתה יכול אפילו לרוקן אותו מ- Finder כדי לפנות מקום במקל USB.

אם תרצה להפסיק להציג קבצים מוסתרים (הם מוסתרים מסיבה, ויש הרבה כאלה), תוכל להפעיל את אותן פקודות שוב בטרמינל, אך להחליף את "TRUE" ב- "FALSE" בשורה הראשונה:

ברירות מחדל כותבים com.apple.finder AppleShowAllFiles FALSE killall Finder

זה אמור לנקות את הדברים בשבילך.

אם כל השאר נכשל, השתמש במקדח דיסק

גם כשאתה מרוקן את האשפה, קבצים שנמחקו לא מוסרים מהכונן הקשיח מיד. במקום זאת, MacOS מסמן אותם כשטח פנוי. הנתונים שלך עדיין שם עד שייחלף על ידי משהו אחר. פירוש הדבר שאם יש לך אפליקציה שיכולה לקרוא את הקבצים ישירות מהכונן הקשיח, תוכל לשחזר אותם במלואם אם תעשה זאת מספיק מהר לאחר המחיקה.

כלי אחד שעושה את זה טוב מאוד הוא Drill Drill. זה סורק את הכונן הקשיח לאיתור כל הקבצים שעדיין מחכים להחלפה ומשחזר אותם עבורך, ומחזיר את המסמכים שלך מקבר המחשב.

שים לב שכל נתונים נוספים שתשים בכונן הקשיח עלולים להחליף את הקבצים, אז אם אתה זהיר במיוחד, הורד את Drill Drill במחשב אחר והעלה אותו על כונן הבזק. הדבר האחרון שאתה רוצה הוא שההורדה תחליף את הנתונים שאתה רוצה לשחזר.

כשתפתח אותו בפעם הראשונה, Disk Drill יבקש ממך לבחור את הדיסק שלך ולבצע סריקה. בחר OS X אם ברצונך לסרוק את הדיסק הראשי שלך. הסריקה עשויה להימשך מספר דקות, אך לאחר סיומה תוצג בפניך רשימת הקבצים שנמחקו לאחרונה. רבים מאלה הם זבל, אך אם אתה יודע מה אתה מחפש (תמונות, למשל) אתה יכול למיין אותם ולפתוח את התיקיות הרצויות. רוב הקבצים צריכים להיות בספריה הביתית שלך עם שמך.

לאחר שמצאת את הקבצים, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני עליהם, בחר באפשרות "שחזר" ולאחר מכן בחר בספרייה שבה תרצה לשמור את הקבצים ששוחזרו. באופן אידיאלי, עליך להשתמש בכונן חיצוני כדי למנוע החלפת קבצים אחרים. לצורך הדגמה זו פשוט השתמשתי בכונן הקשיח וזה עבד מצוין.

אם הכל מסתדר כשורה, אתה אמור לראות את הקבצים המשוחזרים שלך מופיעים בספריה שבחרת. מחקתי צילום מסך על שולחן העבודה שלי, רוקנתי את האשפה ואז הצלחתי לשחזר אותו בעזרת Disk Drill, 100% שלמים.

הסיכויים להתאוששות שלך יירדו בקבצים ישנים יותר - מכיוון שלמחשב שלך היה יותר זמן להחליף אותם - לכן עדיף לפעול במהירות לאחר שתגלה שמחקת קובץ בטעות.

שים לב שתצטרך לקנות את הגרסה המלאה של Disk Drill כדי לשחזר קבצים. הגרסה החינמית רק מחפשת קבצים ומראה לך שהם קיימים. זה לא רע מדי, כי לפחות אתה יכול לאמת שהקבצים שלך נמצאים שם לפני שקונים את האפליקציה.

היוצא מן הכלל לכך הוא שאם התקנתם כבר Drill Drill, תוכלו להשתמש בכספת השחזור שלהם כדי לעקוב אחר קבצים שנמחקו ולשמור עותק בעת מחיקתם. זה מבטיח שבכל פעם שאתה מסיר משהו בטעות, אתה תמיד יכול לקבל אותו בחזרה, וזו תכונה חינמית לחלוטין. זה אמנם משתמש בשטח נוסף בכונן הקשיח, כך שזה לא מתאים לכל אחד.

קידוח דיסק אינו הכלי היחיד לשחזור נתונים בסביבה. PhotoRec היא אפליקציה חינמית שיכולה לשחזר תמונות וקבצים אחרים, אם כי היא מעט מסורבלת יותר לשימוש. ישנן אפשרויות מסחריות אחרות, כגון Data Rescue ו- EaseUS, אך כולן חולקות את אותה נקודת מחיר כמו Disk Drill. בסך הכל, לרבים מהכלים הללו אחוזי הצלחה נמוכים, ו- Drill Drill הוא טוב ליכולת לראות אילו קבצים שלמים לפני הקנייה.

נקודות זכות תמונה: שוטרסטוק