10 חלופות ל- Steam לרכישת משחקי מחשב זולים

כשמדובר בהפצה דיגיטלית למשחקי מחשב, Steam היא האלופה הבלתי מעורערת, שמשרתת כ -2.4 מיליארד מכירות משחקים סך הכל נכון למרץ 2017. אבל זה שיש לה כיום יתרון בשוק לא אומר שאתה צריך לצמצם את הבחירות שלך לרכישת משחקים דיגיטליים. להלן 10 חלופות ל- Steam עבור גיימרי מחשב, חלקן מציעות תאימות ל- Steam, ולעתים קרובות מנצחות אותו גם במחיר.

משחקי איש ירוק

ככל הנראה הידועה ביותר בין חלופות Steam האינדיאיות, Green Man Gaming מציע חנות מבוססת רשת לחלוטין שמוכרת מפתחות דיגיטליים עבור Steam, Origin, Uplay, Battle.net, וכמעט כל דבר אחר. החנות מציעה תמחור קמעונאי סטנדרטי ברוב הכותרים, עם הנחות נוספות ללקוחות "VIP" המשתמשים בתכנית הנאמנות EXP (אבל זה רק אומר שאתה עושה חשבון קבוע בשירות). GMG עומדת בתוכניות האנטי-פיראטיות השונות של DRM שהונפקו על ידי Valve, Blizzard, EA ומפרסמים גדולים אחרים ואינה משתמשת בלקוח הורדות ייעודי.

GamersGate

GamersGate (לא להתבלבל עם תנועת GamerGate) הוא שירות הפצה דיגיטלי שמציע שילוב של מקשי משחקים ישרים והורדות ישירות לכותרים ללא DRM. אף על פי שבחירתו אינה רחבה כמו מתחרים מסוימים - משחקים מאוחרים יותר מבליזארד, Activision, Square-Enix ו- EA אינם מתקיימים הופעה - שווה לחקור את מערכת "Blue Coin" הייחודית. לקוחות מרוויחים אשראי דיגיטלי בצורת מטבעות עבור כל רכישה, בתוספת בונוסים קטנים עבור השתתפות בקהילת GamersGate, כמו פרסום ביקורות משחק או מענה לנושאי עזרה. לאחר מכן ניתן להשתמש במטבעות כחולים במקום כסף אמיתי עבור כל רכישה דיגיטלית באתר.

OnePlay

למרות ש- OnePlay מציע ממשק חנות אינטרנט ומפתחות הורדה לכל מפרסמי המחשבים הגדולים, יש לו גם לקוח Windows ייעודי המציע הורדות ישירות דרך מערכת עמיתים לעמית של החברה. בנוסף, ל- OnePlay יתרון ייחודי על פני מרבית החנויות האחרות ברשימה זו: ניתן להשכיר מבחר ממשחקי המחשב שלה. כלומר, ניתן להוריד את המשחקים לאחר תשלום שכירות קטן ולשחק במשך 30 יום. המבחר מוגבל למדי כרגע, אך מערכת ההשכרה מאפשרת לשחקנים להריץ את המשחקים ללא חיבור אינטרנט תמיד ותוך עד שתי מכונות. OnePlay מציע מנוי VIP תמורת 10 דולר לחודש המעניק גישה פתוחה לספרייה גדולה של משחקי ישן ואינדי במחשב ובאנדרואיד.

GOG (משחקים ישנים וטובים)

GOG הוא מרכז הפצה דיגיטלי שיוצר על ידי אנשי CD Projekt, מפתחי סדרת Witcher הנחשבת . קיצור של GOG הוא "Good Old Games", וכצפוי, הוא מתמחה בקטלוג גדול של משחקים ישנים שלעתים קשה למצוא בשירותים אחרים. אף על פי ש- GOG התרחב למשחקי אינדי ואיכותיים חדשים יותר מאוחר, השירות ולקוח ההורדות של גלקסי הם ללא DRM. זה מגביל את הבחירה הכוללת במובנים מסוימים (ואין מקשי Steam יכולים להיות גם אם המשחקים הישנים זמינים בחנות Steam), אך המחירים למשחקים ישנים הם תחרותיים ביותר.

Direct2Drive

Direc2Drive הוא למעשה האב הקדמון של חנות המשחקים הישנה של IGN, שנכללת כעת על ידי חברת אחזקות ומנוהלת כעסק עצמאי. רעיון הליבה נותר זהה לזה שהיה: שילם עבור משחקים והורד אותם מייד. רוב הכותרים בחנות עדיין מציעים הורדות ישירות דרך ממשק האינטרנט, אם כי החברה מוכרת גם משחקים גדולים עם הפעלת DRM אך ורק ב- Steam, Origin, Uplay, et cetera. למרות Direct2Drive לעתים קרובות הנחות משחקים בודדים או קבוצות גדולות בקידום, היא אינה מציעה תוכנית נאמנות.

חנות צנועה

ידוע יותר בזכות חבילות המשחק התקופות נטולות ה- DRM שלהם "שלם מה שאתה רוצה", ומציע כעת Humble גם חנות מקוונת מסורתית יותר. בספרייה של Humble יש התמקדות מוחלטת במשחקי אינדי ומשחקי פרסום קטנים, אך ישנן הצעות של שחקנים גדולים יותר כמו Square-Enix ו- 2K. 5% ממחיר כל הרכישות עוברים לצדקה של משחקי הווידאו לילדים Child's Play, עם אפשרות לעוד 5% שיעברו לצדקה או יוחזרו לשחקן. בנוסף למכירות ישירות באינטרנט ולחבילות תקופתיות, שחלקן מגיעות עם מקשי Steam, אפשרות מנוי חודשית בסך 12 $ מעניקה כותרים נבחרים שניתן להוריד אותם בכל עת.

Itch.io

Itch.io הוא על כל הודו. למרות שרוב המשחקים המוצעים באתר ולקוח ההורדות הם בחינם (הודות למדיניות הגשה פתוחה בסגנון נייד), מפתחים יכולים להוסיף מחיר למשחקים שלהם, ומפתחים עצמאיים פופולריים רבים משתמשים כעת ב- Itch.io כפלטפורמת הפצה ראשית. . יש אפס משחקים שניתן להשיג ממוציאים לאור גדולים, אך מי שמעריך דפדוף באוסף מגוון של רעיונות, צריך לנסות זאת. בדוק את חבילות המשחק המוזלות אם אתה רוצה משהו קצת יותר מאוצר.

חנות Windows

קשורים: מדוע לא כדאי לקנות את Rise of the Tomb Raider (ומשחקי מחשב אחרים) מחנות Windows

האם ידעת של- Windows 10 יש חנות משחקים מובנית עכשיו? כן, זה דבר קל לפספס, מכיוון שהאפליקציות הכלליות יותר בחנות Windows הגדולות כמעט לא שוות מבט. אף על פי שמבחר המשחקים בשוק האוצר הרשמי של מיקרוסופט אינו גדול, ישנם כמה בלעדיות שלא ניתן למצוא בשום חנות אחרת יחד עם גרסאות מחשב למשחקי סלולר פופולריים. כמה כותרים נבחרים יכולים לשתף שמירות והישגים בכל גרסאות ה- Xbox והמחשב האישי. למרבה הצער בפלטפורמה עצמה יש כמה כאבי גדילה. אבל זה שם אם אתה רוצה את זה, אני מניח.

מָקוֹר

גיימרים רבים (כולל שלך באמת) מהססים לסמוך על מערכת הפצת המשחקים הבלעדית למחצה של EA, מכיוון שקיומה אומר שלא נוכל להשיג כמה מהכותרים הגדולים ביותר של המו"ל ב- Steam או בכל מקום אחר. אבל אולי כדאי לבדוק את המקור, ולו רק במעבר, מהסיבות הבאות: האחת, יש על הפלטפורמה מבחר מוגבל של משחקי אינדי שלא פורסמו על ידי EA. שנית, Origin מציע החזר "ללא שאלות" על משחקים למשך 24 שעות לאחר ההתקנה, או 7 ימים לאחר הרכישה. שלוש, מקור נותן לעיתים קרובות עותקים דיגיטליים בחינם של כותרים ישנים אך בולטים מספריית הפרסום הארוכה של EA. Origin Access, מנוי חודשי של 5 דולר, מעניק לשחקנים שלטון חופשי במבחר מוגבל של כותרים ישנים יותר ותצוגות מקדימות בחינם למשחקים הקרובים. מקור מתפקד גם כפלטפורמת הקהילה והצ'אט של EA.

Uplay

ה- Uplay של Ubisoft הוא בעצם אותו הדבר כמו Origin, חלון ראווה משולב של משחקים ופלטפורמה חברתית / DRM. אבל בניגוד ל- Origin, Ubisoft מציעה את המהדורות הגדולות שלה בחנויות אחרות כמו Steam (אם כי בדרך כלל השחקנים צריכים להוריד ולהפעיל גם את לקוח Uplay, וזה מעצבן עצום). למרות זאת, אולי כדאי לבדוק את חלון הראווה של Uplay לפני רכישה גדולה מ- Ubisoft: לפעמים במהדורות האחרונות יש הנחות קטנות שאינן זמינות במקומות אחרים, וניתן לסחור בתגמולי "יחידה" של החברה שנצברו במשחק בכותרים נבחרים עבור מוצרים דיגיטליים.

הורד ישירות ממוציאים לאור ומפתחים

כמה מפתחי משחקים חושבי קדימה כמו Taleworlds, Mojang ו- Cloud Imperium (כמו גם מרבית מפרסמי ה- MMO) מציעים משחקים רכישות ישירות באתרי האינטרנט שלהם ומארחים קבצי משחק בעצמם. מכיוון שהדילוג הזה מדלג על חלונות הראווה המרכזיים (שמקצצים קיצוץ ממחיר הרכישה), המחיר לרוב נמוך ממה שהיה אחרת. אתה מקבל את המשחק שלך זול יותר, והיזם לא צריך לשלם למפיץ - כולם מנצחים! הקפידו לבדוק האם המשחק החדש שאתם רוצים מוצע לרכישה ישירה באתר המפתח, וזכרו שעדיין ניתן להוסיף משחקים שאינם Steam לספריית Steam שלכם באופן ידני מטעמי נוחות.

מפתחות משחק מאמזון, ניווג וקמעונאים אחרים

כיום קמעונאי האינטרנט הגדולים ימכרו Steam, Origin, Uplay, Battle.net וקודי הפעלה אחרים בדיוק כמו כל סחורה אחרת. אמזון, Newegg, GameStop ו- Best Buy כולן מוכרות קודים סטנדרטיים הנגישים באמצעות חשבונות הקמעונאות שלהם או קבלת דוא"ל. הקפד לחפש במחיר הטוב ביותר לאחר שהחלטת לרכוש - פורטל המשחקים ב- SlickDeals.net הוא מקום טוב לראות קודי משחקים דיגיטליים מוזלים בחנויות ספציפיות.

זכור לחנות השוואה

גם אם אתה מוקדש לפלטפורמה להורדת משחק אחת כמו Steam, אין שום סיבה להגביל את עצמך בכל מה שקשור לחיסכון בכסף. אתרי קניות בהשוואה כמו Isthereanydeal.com יכולים לעזור לך למצוא הנחות על משחק ספציפי שאתה מחפש, אם יש כאלה. עיין במדריך How-To Geek לחסכון כסף במשחקי מחשב לקבלת טיפים נוספים.