כיצד להתקין תקני ISO ותמונות דיסק אחרות ב- Windows, Mac ו- Linux

תמונות דיסק הפכו שימושיות מתמיד במחשבים מודרניים שלעתים קרובות חסרים כונני CD ו- DVD. צור קבצי ISO וסוגים אחרים של תמונות דיסקים ותוכל "לטעון" אותם, לגשת לדיסקים הווירטואליים כאילו היו דיסקים פיזיים שהוכנסו למחשב שלך.

אתה יכול גם להשתמש בקובצי תמונה אלה לצריבת עותקים של הדיסקים המקוריים מאוחר יותר, וליצור עותקים כפולים. קבצי תמונת דיסק מכילים ייצוג מלא של דיסק.

חלונות

קשורים: כיצד ליצור קבצי ISO מדיסקים ב- Windows, Mac ו- Linux

Windows 10 מאפשר לך להרכיב קבצי תמונת דיסק מסוג .ISO ו- .IMG ללא כל תוכנת צד שלישי. פשוט לחץ פעמיים על תמונת דיסק מסוג .ISO או .IMG שברצונך להנגיש. אם זה לא עובד, אתה אמור להיות מסוגל ללחוץ על הכרטיסייה "כלי תמונת דיסק" ברצועת הכלים ולחץ על "הר". זה יופיע תחת המחשב כאילו הוכנס לכונן דיסק פיזי.

תכונה זו נוספה בחזרה ב- Windows 8, כך שהיא תפעל גם ב- Windows 8 ו- 8.1.

כדי לבטל את הרכבת הדיסק מאוחר יותר, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על כונן הדיסק הווירטואלי ובחר "הוצא". הדיסק לא יותקן וכונן הדיסק הווירטואלי ייעלם מחלון המחשב עד שתרכיב עליו דיסק נוסף.

כדי להרכיב תמונות ISO או IMG ב- Windows 7 - או להרכיב תמונות בפורמטים אחרים, כגון BIN / CUE, NRG, MDS / MDF או CCD - אנו ממליצים על כלי השירות החופשי, קוד פתוח ופשוט WinCDEmu.

פשוט לחץ לחיצה ימנית על קובץ תמונה לאחר התקנתו, לחץ על "בחר אות כונן והרכב", ותוכל לעלות על סוגים אחרים של תמונות ש- Windows אינו תומך בה.

לכמה כלי עזר אחרים של צד שלישי יש תמיכה נוספת לחיקוי טכנולוגיות שונות להגנה מפני העתקה, המאפשרת לתקליטורים המוגנים מפני העתקה לתפקד כרגיל. עם זאת, טכניקות כאלה מבוצעות בהדרגה ואינן נתמכות אפילו על ידי גרסאות מודרניות של Windows.

Mac OS X

קשורים: כיצד להתקין יישומים ב- Mac: כל מה שאתה צריך לדעת

ב- Mac, לחיצה כפולה על פורמטים של תמונות דיסק משותפות תרכיב אותם. זו הסיבה שאתה יכול פשוט ללחוץ לחיצה כפולה על קובץ .DMG שהורד כדי לגשת לתוכנו ולהתקין למשל יישומי Mac.

יישום DiskImageMounter המטפל בכך יכול לעלות גם .ISO, .IMG, .CDR וסוגים אחרים של קבצי תמונה. פשוט לחץ פעמיים על הקובץ כדי להרכיב אותו. אם זה לא עובד, לחץ על Option או לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על קובץ, הצבע על "פתח באמצעות" ובחר "DiskImageMounter".

כשתסיים, פשוט לחץ על כפתור "הוצא" לצד התמונה המותקנת בסרגל הצד של Finder כדי להוציא אותה ולבטל אותה - בדיוק כמו שתבטל את ההחתמה של תמונה .DMG כשתסיים עם זה.

תוכל גם לנסות להרכיב את קובץ תמונת הדיסק על ידי פתיחת יישום תוכנית השירות לדיסק. לחץ על Command + Space, הקלד Disk Utility ולחץ על Enter כדי לפתוח אותו. לחץ על תפריט "קובץ", בחר "פתח תמונה" ובחר את תמונת הדיסק שברצונך לעלות.

לינוקס

שולחן העבודה של אחדות אובונטו ו- GNOME כוללים יישום "ארגון מונה" שיכול לעלות קבצי ISO וקבצי תמונה דומים בצורה גרפית. כדי להשתמש בו, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על קובץ .ISO או על סוג אחר של תמונת דיסק, הצבע על פתח באמצעות ובחר "מונה תמונת דיסק".

מאוחר יותר תוכל לבטל את התמונה על ידי לחיצה על סמל ההוצאה לצד התמונה המותקנת בסרגל הצד.

ניתן גם לטעון קובץ .ISO או תמונת דיסק אחרת באמצעות פקודת מסוף לינוקס. זה שימושי במיוחד אם אתה רק משתמש בשורת הפקודה, או אם אתה משתמש בשולחן עבודה של לינוקס שאינו מספק כלי להקל על כך. (כמובן, כלים גרפיים להרכבת קבצי ISO ותמונות דומות עשויים להיות זמינים במאגרי התוכנה של הפצת לינוקס שלך.)

כדי להרכיב קובץ ISO או IMG ב- Linux, פתח תחילה חלון מסוף מתפריט היישומים של שולחן העבודה של Linux. ראשית, הקלד את הפקודה הבאה כדי ליצור את תיקיית / mnt / image. אתה יכול ליצור כמעט כל תיקיה שאתה אוהב - אתה רק צריך ליצור ספריה שבה תרכיב את התמונה. תוכן תמונת הדיסק יהיה נגיש במיקום זה בהמשך.

sudo mkdir / mnt / image

לאחר מכן, הרכיב את התמונה עם הפקודה הבאה. החלף את "/home/NAME/Downloads/image.iso" בנתיב ל- ISO, IMG או סוג אחר של תמונת דיסק שברצונך לעלות.

sudo mount -o loop /home/NAME/Downloads/image.iso / mnt / image

כדי לבטל את הרכבת תמונת הדיסק מאוחר יותר, פשוט השתמש בפקודה umount:

sudo umount / mnt / image

יש מדריכים שממליצים להוסיף "-t iso9660" לפקודה. עם זאת, זה לא ממש מועיל - עדיף לאפשר לפקודת ה- mount לזהות באופן אוטומטי את מערכת הקבצים הנדרשת.

אם אתה מנסה להרכיב סוג לא ברור יותר של פורמט תמונת דיסק, שפקודת ההר לא יכולה לזהות ולהעלות באופן אוטומטי באופן זה, ייתכן שתצטרך פקודות או כלים שתוכננו במיוחד לעבודה עם סוג זה של פורמט קובץ תמונה.

זה אמור "פשוט לעבוד" על מערכות ההפעלה המודרניות ביותר, ומאפשר לך לעלות ולהשתמש בתמונות ISO ובסוגים נפוצים אחרים של קבצי תמונה בכמה לחיצות. למשתמשי חלונות 7 יהיה הזמן הקשה ביותר, מכיוון שהוא אינו משולב בגירסה הישנה יותר של חלונות, אך WinCDEmu היא דרך קלה ומשקל להשיג זאת.