כיצד להפוך את מציג התמונות של Windows למציג התמונות המוגדר כברירת מחדל ב- Windows 10

Windows 10 משתמש באפליקציית Photos החדשה כצופה ברירת המחדל לתמונות, אך אנשים רבים עדיין מעדיפים את Windows Photo Viewer הישן. עם זאת, תוכל להחזיר את מציג התמונות ל- Windows 10. זה פשוט מוסתר.

קשורים: כיצד לבצע התקנה נקייה של Windows 10 בדרך הקלה

אם תשדרג מחשב שבו פועל Windows 7 או 8.1 ל- Windows 10, Windows Photo Viewer יהיה זמין ותוכל להגדיר אותו כצופה תמונות המוגדר כברירת מחדל אם תרצה בכך. עם זאת, אם אתה מבצע התקנה נקייה של Windows 10 - או קונה מחשב עם Windows 10 כבר - אינך יכול לגשת ל- Photo Viewer כלל. הדבר המעניין הוא ש- Photo Viewer עדיין שם. זה פשוט מוסתר ותצטרך לערוך כמה עריכות רישום כדי שזה יופיע. לאחר שתעשה זאת, תוכל להגדיר אותו כצופה התמונות המוגדר כברירת מחדל.

הבעיה

מכל סיבה שהיא, מיקרוסופט בחרה שלא לכלול את מפתחות הרישום המאפשרים גישה למציג התמונות של Windows ב- Windows 10. מפתחות אלה נשמרים במקומם אם תשדרגו מגרסה קודמת של Windows, אך הם לא נוצרו במהלך ההתקנה של Windows. 10. מיקרוסופט באמת רוצה שתפתח במקום זאת את כל קבצי התמונה האלה באפליקציית התמונות החדשה שלה.

קשורים: כיצד להגדיר את יישומי ברירת המחדל שלך ב- Windows 10

אם תעבור לחלונית היישומים המוגדרת כברירת מחדל בהגדרות, אפילו מציג התמונות לא תראה כאפשרות. גם אפליקציית לוח הבקרה הישנה של "תוכניות ברירת מחדל" אינה מועילה במיוחד. פתח אותו ותוכל להפוך את Photo Viewer רק לשיוך ברירת המחדל עבור קבצי .tif ו- .tiff - לא סוגים אחרים של תמונות.

קשורים: מהם קבצי DLL ולמה חסר אחד מהמחשב שלי?

אתה גם לא יכול פשוט לכוון קבצי תמונה לקובץ .exe ספציפי כדי לשייך אותם ל- Photo Viewer. Photo Viewer הוא למעשה חלק מקובץ DLL בשם "PhotoViewer.dll" ואין לו משויך קובץ הפעלה נפרד.

אז איך מחזירים את Viewer Photo? על ידי פיטורי ידידנו הישן, עורך הרישום, כמובן. ואחרי שתעשה זאת, תוכל להגדיר אותה כאפליקציית התמונות המוגדרת כברירת מחדל.

שלב ראשון: הפעל את מציג התמונות ברישום

נצטרך להוסיף את אותם ערכי הרישום שהיו קיימים ב- Windows 7 ו- 8.1, ועדיין קיימים במערכות ששודרגו מאותן גרסאות ישנות של Windows. כדי להקל על העניינים, הקמנו פריצת רישום שבה תוכלו להשתמש כדי לבצע את העריכות האלה במהירות מכיוון שהן קצת מסורבלות לביצוע ידנית. הורד ופתח את הקובץ הבא:

הפעל- Windows-Photo-Viewer-on-Windows-10

בפנים תמצאו שני פריצות. הפעל את "הפעל את Windows Photo Viewer ב- Windows 10" כדי ליצור את המפתחות והערכים ברישום ולהפעיל את Photo Viewer. ואם אי פעם תרצה להשבית אותו, פשוט הפעל את הפריצה "השבת את Windows Photo Viewer ב- Windows 10 (ברירת מחדל)". כמובן, אין צורך אמיתי להשבית אותו ברישום. אתה תמיד יכול להשאיר אותו זמין ופשוט לשייך את קבצי התמונה שלך לאפליקציה אחרת.

הערה : תודה גדולה ל- Nexus over ב- TenForums על איתור הגדרות הרישום הנדרשות.

וזכור - שלב זה נחוץ רק אם אתה משתמש במערכת Windows 10 חדשה. אם שדרגת מ- Windows 7 או 8.1, אתה אמור להיות מסוגל להמשיך ולהגדיר את Windows Photo Viewer כיישום ברירת המחדל לצפייה בתמונות בכל הדרכים הרגילות.

שלב שני: הגדר את מציג התמונות של Windows כמציג התמונות המוגדר כברירת מחדל

כדי לשייך קובץ תמונה למציג התמונות, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על כל סוג של קובץ תמונה - למשל, קובץ .png, .jpg, .gif או .bmp ובחר פתח באמצעות> בחר יישום אחר.

בקטע "כיצד ברצונך לפתוח קובץ זה?" בחלון, בחר מציג התמונות של Windows. אם אתה לא רואה את זה בהתחלה, גלול לתחתית הרשימה ולחץ על האפשרות "יישומים נוספים" - היא תופיע. בחר באפשרות "השתמש תמיד באפליקציה זו כדי לפתוח קבצי .___", ואז לחץ על "אישור".

עדכון : אם האפשרות "בחר יישום אחר" לא עובדת מסיבה כלשהי, הנה דרך נוספת שאתה יכול לעשות את זה: ראשית, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על סוג קובץ התמונה שברצונך לשנות (למשל, PNG, JPEG, GIF , או קובץ BMP) ובחר "מאפיינים" כדי לפתוח את חלון המאפיינים. בחלונית הכללי, לחץ על הלחצן "שנה" משמאל ל"נפתח עם "ובחר מציג התמונות של Windows.

מציג התמונות של Windows יהיה כעת מציג התמונות המוגדר כברירת מחדל עבור סוג זה של קובץ תמונה. יהיה עליך לחזור על תהליך זה עבור כל סוג של קובץ תמונה שאיתו ברצונך להשתמש בו. במילים אחרות, בכל פעם שאתה פותח תמונה שנפתחת באפליקציית התמונות, פשוט סגור את אפליקציית התמונות והשתמש בתפריט "פתח עם" כדי לשייך את סוג הקובץ למציג התמונות של Windows. יהיה עליך לעשות זאת רק בפעם הראשונה שתפתח כל סוג חדש של קובץ תמונה.

ברור שאנחנו לא יכולים להבטיח שמיקרוסופט תשמור על גישה לתצוגת תמונות לנצח. אבל בינתיים, לפחות, הוא עדיין שם - גם אם תצטרך להשקיע קצת עבודה כדי למצוא אותו.