האם עליך לנקות את מטמון המערכת בטלפון אנדרואיד שלך?

בחלק מהטלפונים של Android יש קבצים זמניים המשמשים לדברים כמו עדכוני מערכת הפעלה במחיצת מטמון. יתכן שראית המלצות ברחבי האינטרנט המציעות שתנקה מחיצה זו מעת לעת - אך האם זה רעיון טוב?

מהו מטמון המערכת ואיזה נתונים שמורים שם?

לפני זמן מה, בימים שלפני נוגט, אנדרואיד השתמשה במטמון מערכת לאחסון קבצי עדכון המערכת. אנדרואיד התרחקה מאז, והעדיפה שיטה אחרת להתקנת עדכונים.

לטלפונים מודרניים רבים אין אפילו מטמון מערכת כעת. אם יש לך מטמון מערכת, הוא יהיה במחיצה נפרדת מאחסון הטלפון הראשי שלך. קבצים המאוחסנים שם אינם תופסים מקום נגיש למשתמש - ניקוי מטמון המערכת לא יאפשר לך להוריד אפליקציות חדשות, לאחסן קבצים או לשמור תמונות חתול נוספות.

מטמון המערכת שונה גם מנתוני אפליקציות במטמון, שהם נתונים המאוחסנים על ידי אפליקציות וספציפיים לאפליקציה מסוימת זו. לדוגמה, Spotify מאחסן מוזיקה מוזרמת בקובץ המטמון שלה להפעלה מהירה יותר (ולא מקוונת). לכל אפליקציה קובץ מטמון משלו אשר הוא נפרד מהקובץ מטמון המערכת  אינה תופסים שטח ידידותי ונגיש. ניקוי המטמון הוא דרך נהדרת לפנות מקום - רק קחו בחשבון שהאפליקציה תבנה מחדש את המטמון תוך כדי השימוש, כך שניקוי זה לא תיקון קבוע אם אתם זקוקים ליותר מקום.

קשורים: מדוע אנדרואיד אינה זקוקה יותר למחיצת מטמון

האם למחוק את מטמון המערכת?

ניגוב מטמון המערכת לא אמור לגרום לבעיות, אך גם לא סביר שיעזור הרבה. הקבצים המאוחסנים שם מאפשרים למכשיר שלך לגשת למידע נפוץ מבלי שתצטרך לבנות אותו מחדש כל הזמן. אם תנגב את המטמון, המערכת תבנה מחדש את הקבצים בפעם הבאה שהטלפון שלך זקוק להם (בדיוק כמו במטמון האפליקציה).

אמנם איננו ממליצים לנקות את מטמון המערכת - במיוחד באופן קבוע או ללא סיבה - אך ישנם מקרים בהם הוא יכול לעזור. לדוגמא, לפעמים קבצים אלה עלולים להיפגע ולגרום לבעיות. אם אתה נתקל בבעיות בטלפון שלך ואין לך אפשרויות, אתה מוזמן לנסות זאת.

כיצד למחוק את מטמון המערכת של הטלפון שלך

כאמור, בחלק מהטלפונים אין מחיצת מטמון מערכת. בדקנו כמה טלפונים, ורק אלה של OnePlus ו- Alcatel אפשרו לנו לנקות את המטמון. לסמסונג גלקסי, גוגל פיקסל וטלפונים של Oppo ו- Honor לא הייתה אפשרות כזו, למשל. כמו בהרבה דברים באנדרואיד, הקילומטראז 'שלך עשוי להשתנות.

כדי למחוק את מטמון המערכת של הטלפון שלך, תחילה תצטרך להפעיל מחדש את המכשיר במצב התאוששות. לשם כך, כבה את ההתקן, ואז לחץ והחזק את לחצן ההפעלה והנמכת עוצמת הקול עד שהטלפון יופעל מחדש. אם זה לא עובד, שילוב הלחצנים עשוי להיות שונה במכשיר שלך - עיין בתיעוד המשתמש במידת הצורך.

יתכן שתתבקש להזין סיסמה. אם כן, הזן את סיסמת מסך הנעילה שלך כדי להיכנס למצב התאוששות.

במכשירים מסוימים, מסך המגע עשוי לעבוד בהתאוששות, ומאפשר לך להקיש על האפשרות שברצונך לבחור. באחרים תצטרך לנווט בין האפשרויות השונות על ידי לחיצה על לחצני עוצמת הקול למעלה ולמטה, באמצעות לחצן ההפעלה כמקש "Enter".

מכאן, התהליך יהיה תלוי במכשיר הספציפי שלך, אך תחפש אפשרות "מחק מטמון" מסוג כלשהו. יתכן שתצטרך לעיין בתיעוד עבור המכשיר הספציפי שלך אם יש לך בעיות.

לאחר שמצאת את האפשרות הנכונה, בחר אותה. מכיוון שזו החלטה בלתי הפיכה, מכשירים מסוימים עשויים לבקש ממך לאשר שברצונך להמשיך. לאחר שתאשר, זה ייקח רק כמה שניות לנגב את המחיצה.

בסיום זה, השתמש באפשרות אתחול מחדש בהתאוששות כדי לאתחל את הטלפון שלך למערכת ההפעלה. הטלפון שלך יופעל כרגיל ואתה מוכן!