מה המשמעות של מוסמך Apple MFi?

אם אי פעם חיפשתם כבל ברק או לוח משחק חדש, כנראה שמתם לב שרבים הם מוסמכים MFi. יכול להיות שראיתם גם שמוצרים מוסמכים עולים קצת יותר. הנה המשמעות של הסמכת MFi - ומדוע תרצה בכך.

הסמכת MFi היא "מס אפל"

בטח, אביזרים רבים ל- iPhone, iPad ו- Mac הם יקרים. תהיה הסיבה אשר תהיה, אתה לא צריך לקנות כבלים ואביזרים לא מאושרים במיוחד עבור מכשירי אפל שלך, כי בסופו של דבר הם עשויים לעלות לך יותר מהאלטרנטיבות היקרות מדי.

למה? ובכן, מכיוון שהם כמובן לא מוסמכים ל- MFi!

הסמכת MFi (Made for iPod) החלה עוד בשנת 2005 כדרך להבטיח שאייפודים (עם המחברים המגושמים שלהם, 30 פינים) יעבדו עם כל האביזרים והמטענים. כזכור, הייתה תקופה שבה כל דבר, החל משעוני מעורר וכלה במכוניות, היה מחברים מובנים עם 30 פינים. כדי להשיג הסמכת MFi ולפרסם מוצרים עבור ה- iPod, היצרנים נאלצו להריץ מוצרים באמצעות בדיקות תאימות של אפל. בדיקות אלה בדקו את בקרת הבטיחות (התחממות יתר), עמידות, תאימות אביזרים ושקעי אוזניות. היצרנים היו צריכים גם לשלם תמלוגים לאפל, למקרה שאתה תוהה.

תהליך הסמכת MFi זה כמעט היום. היצרנים מריצים את אביזרי האייפד והאייפון שלהם (כבלי ברק, רפידות משחק, בקרי בלוטות 'וכן הלאה) באמצעות בדיקות תאימות ובטיחות, משלמים לאפל כמה תמלוגים ומקבלים תג "Made for iPhone" על אריזות המוצרים שלהם. בסופו של דבר, אנשים מקבלים מוצרים אמינים, היצרנים זוכים להתנדנד סביב רישיונות MFi, ואפל מקבלת מזומנים נוספים. לכל מחבר ברק בכבל מוסמך MFI או בהתקן אחר יש שבב אימות זעיר, כך שהמכשיר שלך יודע שזה אביזר מוסמך MFi.

מדוע אביזרים לא מאושרים של אפל כל כך גרועים?

בואו נגמור משהו מהדרך: לא כל אביזרי Apple שאינם  מאושרים הם בהכרח רעים. אם יש לך משחק משחק לא מאושר או זוג אוזניות שעובדות כמו חלום, זה נהדר! אבל, באופן כללי, אביזרים לא מאושרים של אפל - במיוחד כבלים לטעינה - הם זבל.

מבט מהיר במדריך הזיוף של אפל הוא כל מה שאתה צריך כדי להבין זאת. אביזרי אפל, כמו כבלי ברק, מוגדרים לסטנדרטים ספציפיים במיוחד. הם מיוצרים בגדלים עקביים עם עקביות המיוצרים עבור רכיבי iPod, עם אנשי קשר חלקים ומרווחים בצורה מושלמת. בניגוד לכבלי USB, כל כבלי הברק צריכים להיות זהים.

כאשר כבלי ברק אינם תואמים לקריטריונים אלה, הם עלולים להוביל חשמל באופן שגוי או לצבור חום. הם עשויים להתנועע בתוך יציאת הטעינה של iPhone או iPad. אם יש לך מזל, הם ישברו או יתחממו יתר על המידה לפני שמכשיר ה- Apple שלך ​​יעשה זאת.

באשר לאביזרים אחרים, כמו רפידות משחק אלחוטיות ואוזניות, שם המשחק הוא פשוט תאימות. עליכם לצפות כי אביזרים אלה יפעלו כהלכה בכל מצב. אם יש כפתור דלג על מסלול, הוא אמור לעבוד כראוי. אם אתה קופץ מאייפון 8 לאייפון 10, האביזר שלך עדיין אמור לעבוד.

אוי לא! המקרה החדש לאייפון שלי אינו מוסמך ל- MFi!

אל תדאג; חלק מהאביזרים של אפל לא צריכים להיות מאושרים על ידי MFi. נרתיקי טלפון, משחקי משחק אנלוגיים וסטיילים שאינם מתחברים למכשיר ה- Apple שלכם (או לכבלי ברק כלשהם) אינם דורשים הסמכת MFi.

אביזרים המשתמשים ב- Bluetooth עם אנרגיה נמוכה אינם כלולים בתוכנית MFi, אך קשה לדעת מתי אביזר מתאים לקטגוריה זו. באופן כללי, אתה יכול לצפות שעוקבים (כמו ה- Tile), שעונים חכמים היברידיים (כמו Skagen Hagen), וכמה מכשירים רפואיים עם Bluetooth ישתמשו ב- Bluetooth עם אנרגיה נמוכה.

כיצד לבדוק אם מטען או אביזר מוסמך ל- MFi

בדיקת מטען או אביזר לקבלת הסמכת MFi היא תהליך קל יחסית. אם באריזה של המוצר יש תג "Made for iPhone" או "Made for iPad", בדרך כלל אתה יכול לסמוך שהוא מאושר MFi. אם זרקתם את האריזה, תוכלו לחפש את המוצר בגוגל או באמזון.

המתן! אתה יכול "בדרך כלל" לסמוך על כך שמוצר עם תג Apple הוא מוסמך MFi? זו לא בעיה? כן, ידידי, זו בעיה רצינית.

תהליך ההסמכה האינטנסיבי והסלקטיבי של אפל אמנם נהדר להבטחת איכות ואמינות, אך הוא גם מעודד חברות לייצר מוצרי MFi מזויפים. לכן אפל מספקת מנוע חיפוש MFi שימושי ומדריך מזויף באתר האינטרנט שלה. אם אינך בטוח לגבי מקוריות המוצר, בדוק זאת במנוע החיפוש או השווה אותה למדריך הזיוף של אפל (סיכום מהיר של המדריך: מוצרים שנראים כמו שטויות אינם מוסמכים ל- MFi).

כמובן, אתה יכול פשוט לחבר את המטען או אביזר זה למכשיר Apple שלך ​​ולראות מה קורה. כאשר מכשירים לא מאושרים מחוברים לאייפונים או אייפדים, מופיעה התראה לפיה התקנים לא מאושרים "עשויים שלא לעבוד באופן מהימן" עם המכשיר שלך. לפעמים הודעה זו היא שגיאה, אז אל תיקח אותה ללב אם כבל הטעינה שלך ממותג אפל שבדרך כלל עובד בסדר מציג את ההודעה משום מקום.

מה קורה ל- MFi כשאפל עוברת ל- USB-C?

כפי שאתה אולי יודע, לליין החדש של אפל ו- MacBooks יש יציאות USB-C במקום יציאות ברק. יש גם סיכוי טוב שלאייפון הבא יהיה יציאת USB-C. מה יקרה לתוכנית ה- MFi?

ובכן, נכון לעכשיו, אין כבלים מסוג USB מוסמך MFi (מלבד כבלים מסוג USB-C לברק). בנוסף, באתר אפל לא מוזכרים כבלים מסוג USB-C מוסמך או מורשה.

זה אולי לא אומר הרבה בפני עצמו, אבל USB-C הופך להיות ה- go-to עבור אוזניות קוויות ואלטרנטיבה ל- HDMI (יחד עם אביזרים קווייים אחרים). יתכן ש- MFi יעבור לאוויר כאשר USB-C נעשה בכל מקום יותר, או שהתוכנית עשויה להעביר את המיקוד שלה לאביזרי אייפון ו- iPad אלחוטיים והיקפיים. קשה לדעת. כל מה שאנחנו יודעים כרגע זה שהסמכת MFi היא סימן לאיכות.

למרות שפעולותיה של אפל עשויות להיות בשליטה, בדקו את המצב באמצעות כבלים מסוג USB-C "לא תואם" כדי להבין עד כמה תוכנית MFi מועילה.

קשורים: היזהר: כיצד לקנות כבל USB מסוג C שלא יפגע בהתקנים שלך