5 דרכים להפעלת תוכנת לינוקס ב- Windows

משתמשי לינוקס רוצים לרוב להריץ תוכנת Windows בלינוקס, אך משתמשי Windows עשויים לרצות להריץ גם תוכנת לינוקס. בין אם אתם מחפשים סביבת פיתוח טובה יותר או כלי שורת פקודה חזקים, תוכלו להריץ תוכנת לינוקס מבלי לעזוב את Windows.

ישנן אפשרויות רבות ושונות להפעלת תוכנת לינוקס ב- Windows. זה קל יותר מהפעלת תוכנת Windows בלינוקס, מכיוון שכל אחד יכול להקים מכונה וירטואלית עם הפצה חופשית של לינוקס - אין צורך ברישיונות תוכנה.

מכונות וירטואליות

מכונות וירטואליות מאפשרות לך להריץ כל מערכת הפעלה בחלון על שולחן העבודה שלך. אתה יכול להתקין את VirtualBox או את נגן ה- VMware החינמי, להוריד קובץ ISO להפצה של לינוקס כמו אובונטו ולהתקין את הפצת הלינוקס הזו בתוך המחשב הווירטואלי כמו שתתקין אותו במחשב רגיל.

כשאתה צריך לאתחל את מערכת הלינוקס שלך, אתה יכול לעשות זאת בחלון על שולחן העבודה שלך - אין צורך לבצע אתחול מחדש ולהשאיר את כל תוכניות Windows שלך מאחור. כל דבר מלבד משחקים תובעניים ואפקטים תלת ממדיים מתקדמים אמור לעבוד בסדר גמור, אך סביר להניח שלא תרצו להשתמש בכאלה.

אם אתה מתקין את אובונטו במכונה וירטואלית, כדאי לך לנסות להתקין נגזרת של אובונטו כמו Xubuntu במקום זאת. שולחן העבודה של ברירת המחדל של אובונטו של אובונטו משתמש באפקטים תלת ממדיים וממשק שולחן העבודה אינו מתפקד בצורה חלקה במכונה וירטואלית כמו שעברו שולחנות העבודה בעבר. Xubuntu משתמש ב- Xfce, שהוא הרבה יותר קל.

אתה יכול אפילו לנסות להשתמש במצב חלק של VirtualBox או במצב האחדות של VMware להפעלת יישומי לינוקס ישירות על שולחן העבודה שלך - הם יפעלו במכונה הווירטואלית, אך חלונותיהם יהיו נוכחים על שולחן העבודה של Windows במקום לכודים בחלון מכונה וירטואלית יחיד. .

סיגווין

Cygwin הוא אוסף כלים המציעים סביבה דמוית לינוקס ב- Windows. זו לא דרך להריץ תוכנות לינוקס קיימות ב- Windows - יהיה צורך לקמפל מחדש את התוכנה. עם זאת, תוכנות רבות כבר נערכו מחדש. Cygwin ייתן לך מסוף וסביבת שורת פקודה דמוי לינוקס עם רבות מתוכניות שורת הפקודה שאליהן כבר היית רגיל.

בעבר סקרנו התקנה ושימוש ב- Cygwin. אתה יכול אפילו להשתמש ב- Cygwin כדי להתקין שרת OpenSSH ולקבל גישה SSH למערכת Windows.

פיתרון זה אידיאלי עבור משתמשים החסרים כלי עזר לינוקס חיוניים ב- Windows - זו לא דרך להריץ שולחן עבודה מלא של לינוקס.

התקן את אובונטו באמצעות Wubi

שיטה זו היא התקנה טכנית של לינוקס, ולא פועלת תוכנת לינוקס ב- Windows. יהיה עליך לבצע אתחול מחדש בכל פעם שתרצה להשתמש במערכת הלינוקס שלך ממש כאילו התקנת אותה בתצורה סטנדרטית של אתחול כפול.

עם זאת, Wubi אינו מתקין את אובונטו בדרך הרגילה. במקום זאת, הוא יוצר קובץ מיוחד במחיצת Windows ומשתמש בקובץ זה ככונן אובונטו שלך. המשמעות היא שתוכל להתקין את אובונטו ולהשתמש בה ללא כל מחיצה ותוכל להסיר את התקנת אובונטו מלוח הבקרה של Windows לאחר שתסיים.

אם היבטי המחיצה הם מה שמעכב אותך, נסה לווובי. הביצועים לא יהיו טובים באותה מידה כמו מערכת לינוקס המותקנת בדרך כלל כשמדובר בזמני קריאה וכתיבה של הדיסקים, אך הם צריכים להיות מהירים יותר ממכונה וירטואלית.

תוכניות מוסדרות ומורכבות

תוכניות לינוקס נפוצות רבות כבר הועברו לחלונות וגרסאות מקובצות הועמדו לרשותן באופן מקוון. אם אתה באמת מתגעגע ל- Emacs, תמצא גרסאות ל- Emacs עבור Windows. אם ברצונך להריץ תוכנית ספציפית ב- Windows, חפש בגוגל את שם התוכנית ואת "Windows" - יש סיכוי טוב שתמצא גרסה של התוכנית שהועברה ל- Windows.

הפצות מבוססות coLinux

coLinux מייצג לינוקס שיתופי. זוהי דרך להפעיל את לינוקס באופן מקורי לצד ליבת Windows באופן שמציע ביצועים מהירים בהרבה מאשר פשוט להריץ לינוקס במכונה וירטואלית.

זה רעיון נהדר, אבל יש בעיה. coLinux עדיין לא תומכת בגרסאות 64 סיביות של Windows, כך שתצטרך להריץ גרסת 32 סיביות של Windows במחשב שלך כדי לעשות זאת - זה נדיר יותר ויותר. coLinux לא פרסמה גרסה חדשה יותר משנתיים, כך שנראה שהפיתוח נתקע או נע לאט מאוד.

אם אתה רוצה לנסות את זה, כדאי לך לנסות רמיקס Portable Ubuntu. הפצה מבוססת coLinux זו עודכנה לאחרונה בשנת 2011, כך שהיא קצת ישנה - אך אפשרויות אחרות כמו ו- Linux לא מעודכנות עוד יותר. ו- Linux, שסיקרנו בעבר, עודכנה לאחרונה בשנת 2009.

הפצות מבוססות coLinux יהיו אופציה נהדרת, אך נראה שהן נשארות מאחור. אם לא אכפת לך להשתמש בתוכנת לינוקס בת שנים ובגירסת 32 סיביות של Windows, אפשרות זו עשויה לעבוד עבורך בכל מקרה.

אין כאן אפשרות אחת נכונה. אנשים שרוצים חוויית לינוקס מלאה, ירצו כנראה מכונה וירטואלית, בעוד שמשתמשים בכמה כלי עזר חיוניים עשויים להעדיף את Cygwin. אחרים שרק רוצים להריץ תוכנית אחת עשויים למצוא מזל טוב יותר עם גרסה של אותה תוכנית שהועברה ל- Windows.