כיצד למפות כונני רשת משורת הפקודה בחלונות

מיפוי כונן רשת לתיקיה משותפת מהממשק הגרפי של Windows אינו קשה. אבל אם אתה כבר יודע את נתיב הרשת עבור התיקיה המשותפת, אתה יכול למפות כוננים הרבה יותר מהר באמצעות שורת הפקודה.

מיפוי כונן לשיתוף רשת מקצה לשתף אות כונן כך שיהיה קל יותר לעבוד איתו. נשתמש  net use בפקודה בשורת הפקודה כדי למפות כונן רשת עבור הדרכה זו. אתה יכול גם להשתמש באותה פקודה ב- PowerShell אם אתה מעדיף.

למיפוי כונן רשת, הקלד את הפקודה הבאה ואז הקש Enter:

שימוש ברשת DRIVE: PATH

DRIVE הוא אות הכונן שבו ברצונך להשתמש ו- PATH הוא נתיב ה- UNC המלא לשיתוף. כך, למשל, אם נרצה למפות את אות הכונן S לסרטי השיתוף \\ מגדל \, נשתמש בפקודה הבאה:

שימוש נטו s: \\ מגדל \ סרטים

אם השיתוף שאליו אתה מתחבר מוגן באמצעות אימות כלשהו, ​​ואתה מעדיף לא להקליד את האישורים בכל פעם שאתה פותח את כונן הרשת, אתה יכול להוסיף את שם המשתמש והסיסמה לפקודה באמצעות  /user: המתג. לדוגמא, אם היינו רוצים לחבר את אותה שיתוף מלמעלה, אך עם שם המשתמש HTG והסיסמה CrazyFourHorseMen, נשתמש בפקודה:

שימוש נטו s: \\ מגדל \ סרטים / משתמש: HTG CrazyFourHorseMen

כברירת מחדל, כוננים ממופים אינם קבועים. אם אנו ממפים כוננים באמצעות הפקודות עליהן דיברנו עד כה, הכוננים הממופים ייעלמו עם הפעלת המחשב מחדש. אם אתה מעדיף שאותם כוננים ממופים יישארו בסביבה, תוכל להפוך אותם למתמידים באמצעות  /persistent המתג. המתג עובד כמתג:

  • / מתמשך: כן:  גורם לחיבור שאתה יוצר כרגע מתמשך. חיבורים עתידיים שאתה מבצע באמצעות הפקודה במהלך אותה הפעלה גם הם מתמשכים (אינך צריך להמשיך להשתמש במתג) עד שתשתמש  /persistent:No במתג בכיבויו.
  • / מתמיד: לא:  מכבה את מתג ההתמדה. חיבורים עתידיים שאתה מבצע אינם מתמשכים עד שתפעיל שוב את המתג.

אז למעשה, אתה יכול להקליד משהו כמו הפקודה הבאה:

שימוש נטו s: \\ מגדל \ סרטים / משתמש: HTG CrazyFourHorseMen / מתמיד: כן

ומפת הכונן תהיה מתמשכת. כל המיפוי העתידי שתיצור (גם אם אינך משתמש  /persistent:Yes במתג) יהיה קבוע עד שתכבה אותו באמצעות  /persistent:No המתג.

אם אי פעם תצטרך למחוק כונן רשת ממופה, כל שעליך לעשות הוא לציין את אות הכונן ולהוסיף את מתג / delete. לדוגמה, הפקודה הבאה תמחק את מיפוי הכונן שהקצנו לכונן S:

שימוש נטו s: / מחק

אתה יכול גם להשתמש בכוכבית כתו כללי אם תרצה למחוק את כל הכוננים הממופים שלך בבת אחת:

שימוש ברשת * / מחיקה

וזה כל מה שיש בזה. לאחר שתתרגל להשתמש בפקודה, תמצא את זה הרבה יותר מהר מללחוץ על ממשק סייר הקבצים - במיוחד אם אתה עובד עם כוננים ממופים לעיתים קרובות.