כיצד להשתמש בכל כלי הגיבוי והשחזור של Windows 10

Windows 10 כולל כמה סוגים שונים של כלי גיבוי ושחזור. ואנחנו נסתכל על כולם.

לפעמים, דברים רעים קורים למחשבים טובים. למרבה המזל, Windows כוללת מספר כלים שבהם אתה יכול להשתמש כדי לוודא שהקבצים שלך מגובים כראוי וכדי לשחזר את המחשב שלך אם תצטרך. בצד הגיבוי של הדברים, היסטוריית הקבצים היא כלי הגיבוי העיקרי ב- Windows 8 ו- 10. הוא מציע לא רק גיבויים מלאים, אלא גם דרך לשחזר גרסאות קודמות של קבצים. מיקרוסופט כוללת גם את הגיבוי והשחזור הישנים של Windows 7 ב- Windows 8 וגם ב- 10 וזה עובד באותה צורה כמו תמיד, ומאפשר לך לבצע גיבויים סלקטיביים או אפילו מלאים מבוססי תמונה. ולמרות שזה לא באמת פתרון גיבוי אמיתי, הכללת OneDrive מאפשרת לך לבנות עודף מעט באחסון הקבצים שלך.

בצד ההתאוששות של העניינים, Windows מציעה סביבת התאוששות מלאה שתוכל להשתמש בה לפתרון בעיות ושחזור, כמו גם את היכולת לאפס את המחשב באופן מלא להגדרות ברירת המחדל שלו. כך זה הכל משתלב.

קשורים: מהי הדרך הטובה ביותר לגבות את המחשב שלי?

כלי גיבוי מובנים ב- Windows

שמעת את העצה מיליון פעמים, אך עדיין מפתיע כמה אנשים לא מקדישים זמן כדי לוודא שהקבצים שלהם מגובים כראוי. סקרנו כל מיני דרכים לוודא שהמחשב שלך מגובה ואף דיברנו על אילו קבצים אתה צריך לגבות. החדשות הטובות הן ש- Windows עצמו מספק כלים די מוצקים בכדי לבצע את העבודה. רק זכרו, זה לא רק גיבוי לכונן קשיח חיצוני. עליכם ליצור גיבויים מחוץ לאתר - או לכל הפחות, לאחסן עותק של הגיבויים במקום אחר.

קשורים: אילו קבצים עליך לגבות במחשב Windows שלך?

היסטוריית קבצים

קשורים: כיצד להשתמש בהיסטוריית הקבצים של Windows כדי לגבות את הנתונים שלך

היסטוריית הקבצים הוצגה לראשונה ב- Windows 8 וממשיכה להיות פתרון הגיבוי המובנה העיקרי ב- Windows 10. היסטוריית הקבצים אינה יוצרת גיבוי מלא של כל המחשב האישי שלך. במקום זאת, הוא מתמקד בוודא שהקבצים האישיים שלך מגובים. הגדרת את היסטוריית הקבצים כדי לגבות את כל הקבצים שלך לכונן חיצוני ואז אתה באמת יכול פשוט לתת לו לעשות את עבודתו. זה לא רק מגבה קבצים באופן קבוע, אלא גם שומר על גרסאות קודמות של קבצים שניתן לשחזר בקלות.

כברירת מחדל, היסטוריית הקבצים מגבה תיקיות חשובות בתיקיית המשתמש שלך - דברים כמו שולחן עבודה, מסמכים, הורדות, מוסיקה, תמונות, קטעי וידאו וחלקים מתיקיית AppData. באפשרותך לא לכלול תיקיות שאינך מעוניין בגיבוי ולהוסיף תיקיות ממקומות אחרים במחשב שברצונך לגבות.

כאשר אתה צריך לשחזר קבצים, אתה יכול לדפדף בכל האוסף של קבצים ותיקיות מגובים.

לחלופין, תוכל לשחזר גרסאות קודמות של קבצים מימין לסייר הקבצים.

היסטוריית הקבצים נותנת לך דרך די אמינה לוודא שהקבצים האישיים שלך מגובים באופן קבוע. הקפד לבדוק את המדריך המלא שלנו לשימוש בהיסטוריית הקבצים לקבלת הוראות להגדרה ושימוש בו.

גיבוי ושחזור (Windows 7)

קשורים: בית ספר חנון: לימוד חלונות 7 - גיבוי ושחזור

מיקרוסופט גם שמרה על תכונת הגיבוי והשחזור הישנה מ- Windows 7 מסביב. זה היה זמין ב- Windows 8, הוסר ב- Windows 8.1 וחזר ל- Windows 10. הכלי Backup and Restore (Windows 7) מאפשר לך לשחזר כל אחד מגיבויי Windows 7 הישנים שלך למחשב Windows 10 שלך - כנראה הסיבה שהכלי הוא עדיין בסביבה - אבל אתה יכול גם להשתמש בו כדי לגבות את מחשב Windows 10 באותו אופן שבו היית מגבה את מחשב Windows 7.

בניגוד לפיתרון הגיבוי החדש יותר של היסטוריית הקבצים, באפשרותך להשתמש בגיבוי ובשחזור כדי ליצור בקלות רבה יותר גיבוי של כל דבר בכונן הקשיח. עם זאת, הוא גם אינו כולל את היכולת של היסטוריית הקבצים לשמור על גרסאות ישנות יותר של הקבצים שלך.

תוכל למצוא את הכלי על ידי לחיצה על התחל, הקלדת "גיבוי" ואז בחירה באפשרות "גיבוי ושחזור (Windows 7)".

הגדרת הגיבוי די פשוטה. תבחר כונן חיצוני (או מיקום רשת), בחר בתיקיות שברצונך לגבות, וקבע לוח זמנים. אחרי זה הכל אוטומטי. הקפד לבדוק את המדריך המלא שלנו לגיבוי ושחזור של Windows 7 לקבלת הוראות מפורטות יותר.

גיבויים של תמונת מערכת

קשורים: כיצד ליצור גיבוי של תמונת מערכת ב- Windows 7, 8 או 10

זמין גם בכלי הגיבוי והשחזור (Windows 7), תמצא אפשרות ליצירת גיבוי תמונה מלא של המערכת ולא רק יצירת גיבוי של תיקיות נבחרות.

כלי זה יוצר תמונת מצב של כל המערכת שלך - קבצים אישיים, אפליקציות מותקנות, קבצי מערכת הפעלה וכל השאר. היתרון בשימוש בגיבוי תמונה טמון בשחזור. אם הכונן הקשיח ייכשל, עליך להחליף אותו ואז לשחזר את התמונה. אתה תהיה בדיוק במקום בו הפסקת, מבלי שתצטרך להתקין מחדש את Windows, את כל היישומים שלך ולאחר מכן להעתיק את הקבצים המגובים שלך.

הם אמנם נשמעים נהדר - ובעיקר הם כן - אך ישנם מספר חסרונות בשימוש בגיבוי תמונה. תהליך הגיבוי עצמו מעט איטי יותר, אך עדיין אמור לקרות בקלות בן לילה. מכיוון שאתה מגבה הכל, תזדקק לכונן גדול יותר שבו ניתן לאחסן את הגיבויים. ואם אתה זקוק לשחזור כל מה שגיבית, אינך יכול להשיג תיקיות או קבצים בודדים מהגיבוי. זה יותר מצב של הכל או כלום.

כמו כן, גיבויי תמונות אינם ממש נחוצים ב- Windows 8 ו- 10 כפי שהיו בעבר. תוכל להחזיר את מערכת ההפעלה של המחשב למצב ההתחלתי שלה באמצעות התכונה אפס את המחשב האישי שלך (עליו נדבר בהמשך מאמר זה). אז אתה רק צריך להתקין מחדש אפליקציות ולשחזר קבצים בודדים. לכן, זה באמת עליכם לשקול את היתרונות והחסרונות ולהחליט מה מתאים לכם ביותר.

אם אתה רוצה להשתמש בתכונת גיבוי התמונה, תמצא אותה בלוח הבקרה גיבוי ושחזור (Windows 7). פשוט לחץ על "צור תמונת מערכת" בצד שמאל של החלון.

תבחר היכן לאחסן את הגיבוי - כונן קשיח חיצוני, תקליטורי DVD או מיקום רשת - ואילו כוננים לכלול. לאחר השלמת הגיבוי, תתבקש גם ליצור דיסק תיקון מערכת שתוכל להשתמש בו להפעלת מחשב ואז לשחזר את גיבוי התמונה שלך. שוב, הקפד לבדוק את המדריך המלא שלנו ליצירת תמונת מערכת לפרטים נוספים.

OneDrive

אנחנו שומעים אותך. OneDrive אינו באמת פתרון גיבוי. ואתה צודק - זה לא, לפחות במובן המסורתי. עם זאת, OneDrive משולב כעת במלואו בחלונות. קבצים שאתה שומר ב- OneDrive נשמרים באופן מקומי, בענן וגם בכל מכשיר אחר שסנכרנת לחשבון OneDrive שלך. לכן, אם היית מפוצץ את Windows ומפעיל מחדש מאפס, היית צריך להיכנס ל- OneDrive כדי להחזיר שם את כל הקבצים שיש לך.

אז, למרות שזה לא פתרון גיבוי אמיתי, OneDrive יכול להציע לך שקט נפשי בכך שלפחות יש לך את הקבצים האישיים שלך מאוחסנים במספר מיקומים.

כלי שחזור מובנים ב- Windows

גיבויים הם חיוניים, אך Windows כולל גם מספר כלי שחזור שעשויים רק לעזור לך להימנע מהצורך לשחזר את אותם גיבויים.

שחזור מערכת

קשורים: כיצד להשתמש בשחזור המערכת ב- Windows 7, 8 ו- 10

כשיש לך בעיות ב- Windows שפגיעות רגילות נובעות פשוט לא מתקנות, שחזור המערכת צריך להיות הבא ברשימת הדברים שאתה צריך לנסות. זה נהדר בתיקון סוגים מסוימים של בעיות, כמו כאשר אפליקציה חדשה או מנהל התקן חומרה שוברים דברים.

שחזור המערכת פועל על ידי יצירת "נקודות שחזור" כל כמה זמן. נקודות שחזור הן תמונות של קבצי מערכת Windows שלך, קבצי תוכנית מסוימים, הגדרות רישום ומנהלי התקן לחומרה. אתה יכול ליצור נקודת שחזור בכל עת, אם כי Windows יוצר באופן אוטומטי נקודת שחזור פעם בשבוע. זה גם יוצר נקודת שחזור ממש לפני אירוע מערכת מרכזי, כמו התקנת מנהל התקן חדש, אפליקציה או הפעלת עדכון Windows.

ואז, אם משהו משתבש, אתה יכול להפעיל את שחזור המערכת ולהפנות אותו לנקודת שחזור לאחרונה. זה יחזיר את הגדרות המערכת, הקבצים והמנהלי ההתקן האלה, ויחזיר את מערכת Windows הבסיסית שלך למצב קודם.

הקפד לבדוק את המדריך המלא שלנו לשימוש בשחזור המערכת, אולם לקבלת פרטים על אופן פעולת שחזור המערכת, על אילו קבצים ואפליקציות היא יכולה להשפיע וכיצד לוודא שהיא מופעלת במערכת שלך.

אפשרויות הפעלה מתקדמות

Windows תמיד הציעה איזושהי סביבת התאוששות שתעזור לך לפתור בעיות כאשר המחשב שלך לא יופעל. ב- Windows 7, אתה יכול לגשת לאפשרויות הפעלה מתקדמות מסוימות - כמו אתחול למצב בטוח או להגיע לשורת פקודה - על ידי לחיצה על F8 כאשר המערכת שלך מתחילה.

קשורים: כיצד להשתמש באפשרויות ההפעלה המתקדמות לתיקון מחשב Windows 8 או 10 שלך

ב- Windows 8 ו- 10, אפשרויות ההפעלה המתקדמות עובדות קצת אחרת, אבל הן עדיין שם. אם Windows אינו יכול לטעון כרגיל, תראה אפשרויות הפעלה אלה באופן אוטומטי. כדי לגשת אליהם אחרת, עבור אל הגדרות> עדכון ואבטחה> שחזור> אתחול מתקדם ולחץ על "הפעל מחדש כעת." אתה יכול גם להחזיק את מקש Shift תוך כדי לחיצה על הפעל מחדש בתפריט התחל.

קשורים: האם עליך להשתמש בתצוגה המקדימה של Windows 10 Insider?

מכאן תוכל לשחזר את Windows מתמונת מערכת שיצרת, להשתמש בשחזור המערכת כדי לתקן בעיות ולבצע משימות תחזוקה אחרות. אם אתה מפעיל גירסאות תצוגה מקדימה של Windows, תפריט זה מאפשר לך לחזור לבנייה קודמת אם המבנה הנוכחי אינו אתחול או עובד כראוי. אותו תפריט אמור להופיע גם אם המחשב שלך אינו יכול לטעון את Windows כרגיל.

יוצר כונן ההתאוששות

קשורים: היה מוכן: צור כונן שחזור עבור מערכת ההפעלה Windows, Linux, Mac או Chrome

Windows גם מאפשר לך ליצור כונן שחזור שיאפשר לך לגשת לאפשרויות ההפעלה המתקדמות הללו, גם אם התקנת Windows שלך נפגעת לחלוטין ואינך יכול לגשת לתפריט זה - או אם נאלצת להחליף כונן קשיח ותרצה לשחזור גיבוי תמונה.

כדי ליצור כונן שחזור, הקש על התחל, הקלד "שחזור" ולאחר מכן בחר "צור כונן שחזור".

כל מה שתצטרכו באשף "כונן השחזור" הוא לבחור כונן (CD / DVD ב- Windows 7, USB ב- Windows 8 או 10) ולתת לו לבצע את ההעתקה.

לאחר סיום, תייג את הכונן ושמור אותו במקום בטוח, כך שתוכל להשתמש בו להפעלת המחשב שלך כאשר Windows לא נטען.

אפס את המחשב הזה

קשורים: כל מה שאתה צריך לדעת על "אפס את המחשב הזה" ב- Windows 8 ו- 10

התכונה "אפס את המחשב הזה" הייתה אחת התוספות היפות ביותר ל- Windows 8 ו- 10. היא משמשת להחזרת המחשב למצב ברירת המחדל של מערכת ההפעלה. זה בעצם מחליף את הצורך להתקין מחדש את Windows מאפס באמצעות DVD מתקין או כונן USB. פשוט אמור ל- Windows לאפס את המחשב במקום זאת והוא יעשה את העבודה בשבילך - כל זאת תוך כדי שתוכל לשמור על הקבצים האישיים שלך אם תרצה בכך.

שים לב כי ל- Windows 8 היו אפשרויות נפרדות "רענן את המחשב האישי שלך" ו"איפוס המחשב האישי שלך ". רענן שמר על כל הקבצים והגדרות ההתאמה האישית שלך, אך הגדר את הגדרות המחשב שלך לברירת המחדל והסר את התקנת יישומי שולחן העבודה שלך. אפס את הסרת הכל, כולל הקבצים שלך, כמו ביצוע התקנה מחדש מלאה של Windows מאפס. Windows 10 מפשט את הדברים בכך שיש רק אפשרות האיפוס, אך מאפשר לך להחליט אם לשמור את הקבצים האישיים שלך בתהליך האיפוס או לא.

אם תסיר הכל, תוכל גם להורות ל- Windows למחוק את הכונן בצורה מאובטחת - דבר שעליך לעשות לפני שתיפטר ממחשב Windows 10 או מכל מכשיר אחר.

בסופו של דבר, כלי הגיבוי והשחזור הטובים בעולם לא יועילו לך אם לא תשתמש בהם. גיבוי המחשב כל כך קל בימינו, שאין באמת שום תירוץ שלא. לכן, גבה את זה, שמור גם על גיבוי מחוץ לאתר, ולמד כיצד להשתמש בכלי ההתאוששות האלה למען שאתה צריך אותם.