כיצד לשחק ב- NES, SNES ומשחקי רטרו האהובים עליכם במחשב האישי באמצעות אמולטור

ראית את זה. אולי זה היה במטוס, אולי זה היה בבית של חבר, אבל ראית אנשים משחקים במחשב שלהם משחקים ישנים של נינטנדו, סגה או אפילו פלייסטיישן. ובכל זאת, כשחיפשת אחר אותם משחקים מסוימים ב- Steam, שום דבר לא עולה. מהי הכישוף הזה?

מה שראית, ידידי, נקרא אמולציה . זה בשום פנים ואופן לא חדש, אבל אתה לא צריך להרגיש רע אם לא יודע על זה. זה לא בדיוק ידע תרבותי רגיל ויכול להיות מעט מבלבל למתחילים. כך עובדת הדמייה וכיצד להגדיר אותה במחשב Windows שלך.

מהם אמולטורים ו- ROM?

כדי לשחק במשחקי קונסולת בית ספר ישנים במחשב שלך, אתה צריך שני דברים: אמולטור ו- ROM.

  • אמולטור הוא פיסת תוכנה המחקה את החומרה של לקונסולה מהאסכולה הישנה, נותן למחשב דרך לפתוח ולהפעיל משחקים קלאסיים אלה.
  • ROM הוא עותק קרוע של מחסנית המשחק בפועל או דיסק של אתמול.

אז אמולטור הוא תוכנית שאתה מפעיל, ה- ROM הוא הקובץ שאתה פותח איתו. כשתעשה זאת, המחשב שלך יריץ את אותו משחק בית הספר הישן.

מהיכן מגיעים אמולטורים? באופן כללי, הם נבנו על ידי אוהדים. לפעמים זה מעריץ אובססיבי אחד של קונסולה נתונה, ולפעמים זו קהילת קוד פתוח שלמה. כמעט בכל המקרים, אמולטורים אלה מופצים בחינם באינטרנט. מפתחים עובדים קשה בכדי להפוך את האמולטורים שלהם למדוייקים ככל האפשר, כלומר חוויית המשחק מרגישה כמו לשחק במערכת המקורית ככל האפשר. יש כמה אמולטורים שם לכל מערכת משחקי רטרו שאתה יכול לדמיין.

ומנין רומי? אם משחק מגיע על גבי DVD, כמו פלייסטיישן 2 או Nintendo Wii, אתה יכול למעשה לקרוע משחקים בעצמך באמצעות כונן DVD רגיל ליצירת קבצי ISO. עבור קונסולות מבוססות מחסניות ישנות, חלקים מיוחדים של חומרת חומרה מאפשרים להעתיק משחקים למחשב שלך. בתיאוריה, אתה יכול למלא אוסף בדרך זו. בעיקרון אף אחד לא עושה זאת, ובמקום זאת מוריד ROMs מאוסף רחב של אתרים שמסיבות משפטיות לא נקשר אליהם. יהיה עליך להבין כיצד להשיג ROMs בעצמך.

האם הורדת ROMs היא חוקית? דיברנו עם עורך דין על זה, למעשה. באופן כללי, הורדת ROM למשחק שאינו בבעלותך אינה חוקית - כמו שהורדת סרט פיראטי אינה חוקית. הורדת ROM למשחק שבבעלותך, לעומת זאת, ניתנת להגנה מבחינה היפותטית - לפחות מבחינה משפטית. אבל באמת אין כאן משפט מקרי. מה הוא ברור הוא כי זה לא חוקי עבור אתרים להיות ROMs הנפקה לציבור להורדה, וזו סיבת אתרים כאלה הם לעתים קרובות לסגור.

אמולטורי ההתחלה הטובים ביותר עבור משתמשי Windows

עכשיו, אחרי שאתה מבין מהי אמולציה, הגיע הזמן להתחיל בהקמת קונסולה! אבל באיזו תוכנה להשתמש?

הגדרת האמולטור הטובה ביותר, לדעתנו הצנועה, היא תוכנית הנקראת RetroArch. RetroArch משלב אמולטורים לכל מערכת רטרו שתוכלו לדמיין, ומעניק לכם ממשק משתמש גרוע יפהפה לגלישה במשחקים שלכם.

החיסרון: זה יכול להיות מעט מסובך בהגדרה, במיוחד למתחילים. עם זאת, אל תיבהל מכיוון שיש לנו מדריך מלא להגדרת RetroArch ומתווה של התכונות המתקדמות הטובות ביותר של RetroArch. עקבו אחר ההדרכות הללו ותקבלו את הגדרת האמולציה הטובה ביותר בזמן קצר. (אתה יכול גם לבדוק את שרשור הפורום הזה, שיש לו הגדרות מומלצות עבור NES ו- SNES ב- RetroArch.)

קשורים: כיצד להגדיר את RetroArch, אמולטור המשחקים האולטימטיבי All-in-One

עם זאת, RetroArch עשוי להיות מוגזם בשבילכם, במיוחד אם אכפת לכם רק ממערכת או משחק אחד. אם אתה רוצה להתחיל במשהו קצת יותר פשוט, הנה רשימה מהירה של האמולטורים הקלים לשימוש האהובים עלינו לכל הקונסולות הגדולות מאז סוף שנות השמונים:

  • NES (מערכת הבידור של נינטנדו): נסטופיה קלה לשימוש ותמשיך להפעיל את המועדפים שלך בצורה חלקה בתוך זמן קצר.
  • SNES (סופר נינטנדו בידור מערכת): Snes9x הוא פשוט ומדויק באופן הגון, ואמור לפעול היטב ברוב המערכות. יש לציין שיש ויכוח כבד לגבי איזה אמולטור SNES הוא באמת הטוב ביותר - אך למתחילים, Snes9x יהיה הכי ידידותי.
  • N64 : קל מאוד להשתמש ב- Project64, תלוי במשחק שאתה רוצה לשחק, אם כי עד היום הדמיית Nintendo 64 מלאה בתקלות ללא קשר לאמולטור שבו אתה משתמש. רשימה זו של משחקים תואמים עשויה לעזור לך למצוא את ההגדרות והתוספים המתאימים למשחק שאתה רוצה לשחק (אם כי ברגע שאתה נכנס לשינוי ההגדרות של Project64, זה יכול להיות מסובך מאוד).
  • Sega Genesis / CD / 32X וכו ' : Kega Fusion מריץ את כל המועדפים שלך ב- Genesis וכל המשחקים של Sega CD ו- 32X שמעולם לא שיחקת בילדותך כי אבא שלך לא רצה להוציא כסף על ציוד היקפי שהוא לא הבין . זה אפילו מפעיל גם משחקי Game Gear.
  • Game Boy : VBA-M מריץ משחקים Game Boy, Game Boy Color ו- Game Boy Advanced, הכל במקום אחד. זה פשוט לשימוש ומדויק למדי.
  • נינטנדו DS : DeSmuME הוא כנראה ההימור הטוב ביותר שלכם, אם כי בשלב זה אמולציה של נינטנדו DS יכולה להיות תקלה אפילו בנסיבות הטובות ביותר. פקדי מגע מטופלים בעזרת העכבר.
  • פלייסטיישן : PCSX-Reloaded הוא אמולטור הפלייסטיישן המתוחזק ביותר. אם יש לך כונן תקליטורים, הוא יכול להפעיל משחקים ישירות משם, אם כי בדרך כלל משחקים קרועים נטענים מהר יותר. חיקוי משחקי פלייסטיישן יכול להיות מעצבן מאוד, עם זאת, מכיוון שכל משחק דורש שינויים בהגדרות על מנת שיפעל כהלכה. הנה רשימה של משחקים תואמים ואילו הגדרות תצטרך לשנות כדי להפעיל אותם.
  • פלייסטיישן 2 : PCSX2 תומך במספר מפתיע של משחקי פלייסטיישן 2, אך גם די מעצבן להגדיר. זה כנראה לא מיועד למתחילים. הנה רשימה של משחקים תואמים ואילו הגדרות תצטרך לשנות כדי להפעיל אותם.

האם אלה האמולטורים הטובים ביותר לפלטפורמה מסוימת? לא, בעיקר בגלל שאין דבר כזה (מחוץ ל- RetroArch, המשלב קוד מכל האמולטורים הללו ועוד). אבל אם אתה חדש באמולציה, כל אלה פשוטים יחסית לשימוש, וזה חשוב למתחילים. תן להם זריקה ואז חפש חלופות אם אתה לא מרוצה.

אם אתה משתמש ב- Mac, כדאי לך לנסות את OpenEmu. הוא תומך בהמון מערכות שונות והוא למעשה די קל לשימוש.

כיצד להשתמש באמולטור כדי לשחק במשחק

כל אמולטור המתואר לעיל שונה מעט, אך משרת פונקציה בסיסית אחת: הם מאפשרים לך לטעון ROM. הנה סיור מהיר לאופן שבו אמולטורים פועלים, תוך שימוש בדוגמה Snes9X.

אמולטורים בדרך כלל לא מגיעים עם מתקינים, כמו שתוכנות Windows אחרות עושות זאת. במקום זאת, תוכניות אלה ניידות, מגיעות בתיקייה עם כל מה שהן צריכות להפעיל. אתה יכול לשים את התיקיה איפה שתרצה. כך נראה Snes9X כשאתה מוריד ופותח אותו:

הפעל את האמולטור על ידי לחיצה כפולה על קובץ ה- EXE ב- Windows ותראה חלון ריק. הנה Snes9X:

לחץ על קובץ> פתח ותוכל לחפש את קובץ ה- ROM שלך. פתח אותו והוא יתחיל לפעול מיד.

אתה יכול להתחיל לשחק מיד. ברוב האמולטורים, Alt + Enter יעביר מצב מסך מלא ב- Windows. אתה יכול להתאים אישית את המקשים המשמשים לשליטה במשחק, בדרך כלל בקטע "קלט" בתפריט.

אתה יכול אפילו לחבר gamepad ולהגדיר אותו, אם יש לך כזה. משחק ה- USB SNES הזה הוא זול ונהדר.

משם, אתה אמור להיות מסוגל לשחק את המשחקים שלך בלי להתאים יותר מדי (תלוי באמולטור שלך). אבל זו באמת רק ההתחלה. צללו להגדרות של כל אמולטור נתון ותמצאו שליטה על כל מיני דברים, החל ממסגרת ועד איכות צליל ועד דברים כמו ערכות צבעים ומסננים.

פשוט יש יותר מדי וריאציה בין אמולטורים שונים כדי שאוכל לכסות את כל אלה בסקירה רחבה זו, אבל יש המון פורומים, מדריכים וויקים שם כדי לעזור לך אם אתה מחפש בגוגל. אבל ברגע שתגיע לנקודת הצביטה, אנו ממליצים לבדוק את RetroArch, מכיוון שזו באמת ההתקנה הכוללת הטובה ביותר. זה עשוי לקחת קצת יותר עבודה, אבל זה הרבה יותר נחמד מללמוד 10+ מערכות שונות ברגע שעוברים את היסודות.

קרדיט תמונה: Hades2k / Flickr