כיצד להשיג אינטרנט חינם (בבית ובציבור הרחב)

גישה חופשית לאינטרנט נמצאת סביבנו. בעזרת טיפים וטריקים אלה תוכל למצוא חיבור חינם בבית או כשאתה בחוץ. גם אם אין לך מחשב, ככל הנראה הספרייה הציבורית המקומית שלך כיסתה.

נסיעות: אינטרנט אלחוטי ציבורי (ועסקי)

מוקדי אינטרנט אלחוטי בחינם נפוצים באזורים עירוניים. אבל, גם אם אתה בנסיעה בכביש, כנראה שתעבור ליד עסקים רבים המציעים אינטרנט אלחוטי בחינם.

ערים מסוימות מציעות רשתות Wi-Fi ציבוריות, שעשויות להיות זמינות בפארקים ובאטרקציות ציבוריות אחרות. זה שכיח יותר בערים גדולות יותר מאשר בערים קטנות יותר.

עסקים רבים מציעים נקודות חמות לאינטרנט אלחוטי בחינם. בתי קפה כמו סטארבקס ובתי קפה עצמאיים קטנים יותר מפורסמים בכך, אך זה לא עוצר שם. מסעדות מזון מהיר כמו מקדונלד'ס וחנויות כמו וולמארט וטארגט מציעות גם אינטרנט אלחוטי חינם. Wi-Fi אינו זמין בכל חנות אחת, אך ניתן להשיג ברבות מהן.

אלה רק דוגמאות לרשתות גדולות המציעות אינטרנט אלחוטי בחינם. רשתות רבות אחרות מציעות גם אינטרנט אלחוטי בחינם. אינטרנט אלחוטי חינם נפוץ גם בעסקים קטנים יותר רבים, כולל בתי קפה, ברים ומסעדות.

אנו קוראים למוקדי ה- Wi-Fi הללו "חינם", אך בדרך כלל מצפים ממך לקנות משהו כאשר אתה מבקר בעסק עם אינטרנט אלחוטי בחינם. ובכל זאת, אם אתה צריך לקחת קפה מהיר או לקנות משהו בחנות, אתה יכול להשיג אינטרנט אלחוטי בחינם בזמן שאתה עושה את זה.

ישנם כמה סיכונים לשימוש ב- Wi-Fi ציבורי, אך זה הרבה יותר בטוח מבעבר.

אם יש לך אינטרנט בבית: ה- Wi-Fi של ספק האינטרנט שלך

אם אתה משלם עבור חיבור לאינטרנט בבית, יש סיכוי טוב שספק שירותי האינטרנט שלך מפעיל רשת של נקודות חמות Wi-Fi שאליהן תוכל להתחבר בחינם. אלה יכולים לתת לך כיסוי די טוב כשאתה רחוק מהבית. אתה רק צריך להתחבר לנקודה החמה ולהיכנס באמצעות חשבון ספק האינטרנט שלך.

לדוגמא, AT&T, Comcast, Cox, Optimum ו- Spectrum הם רק כמה מספקי האינטרנט המציעים נקודות חמות של Wi-Fi. Comcast מכנה נקודות חמות אלה "Xfinity WiFi". ספקי שירותי אינטרנט רבים מחוץ לארה"ב מציעים גם רשתות דומות. פנה לספק שירותי האינטרנט שלך כדי לראות מה הוא מציע.

ספקי שירותי אינטרנט בדרך כלל הופכים את הנתבים הביתיים של אנשים לנקודות חמות ציבוריות של WI-Fi, כך שתגלו שהם נפוצים לרוב באזור הכיסוי של ספק שירותי האינטרנט. לדוגמה, אם יש לך Comcast וזה נפוץ בעיירה שלך, כנראה שתראה נקודות חמות של Xfinity WiFi בכל מקום. עם זאת, אם אתה נוסע למקום כלשהו בו Comcast אינו מציע שירות, ייתכן שלא תראה אותם כלל.

בהנחה שיש לך חיבור לאינטרנט ביתי ותרצה גישה לאינטרנט בדרכים, זו דרך נהדרת לקבל גישה לאינטרנט בחינם כשאתה מחוץ לבית.

בבית: קבל אינטרנט בחינם (או זול מאוד)

קבלת גישה חופשית לאינטרנט בבית שלך היא קצת יותר מסובכת. אם אתה גר באזור עירוני צפוף, יתכן שתוכל להתחבר לרשת Wi-Fi ציבורית פתוחה ולהשתמש בזה כגישה העיקרית שלך לאינטרנט. זה כנראה לא יהיה מהיר כמו חיבור אינטרנט ביתי ייעודי, כמובן.

אתה יכול גם לנסות לשתף את ה- Wi-Fi של מישהו אחר. לדוגמא, אם יש לך מערכת יחסים טובה עם השכן שלך, אולי הם יתנו לך ל Wi-Fi שלהם. זה אפשרי.

אתה כנראה לא יכול להשיג חיבור לאינטרנט בחינם. אם יש לך טלפון קווי, עדיין ניתן להשתמש בחברת אינטרנט חינם בחיוג כמו NetZero, מה שיעניק לך 10 שעות בחודש של גלישה בחינם. אבל זה עמוס בפרסומות, יהיה איטי מאוד (זוכרים את האינטרנט בשנות ה -90?), ומחייב את חשבון הטלפון הקווי הזה. זו רחוקה מלהיות אפשרות טובה.

ספקי אינטרנט רבים מציעים תוכניות מסובסדות עם הכנסה נמוכה. בדרך כלל תצטרך כבר להיות זכאי לתוכנית סיוע ציבורית כדי לקבל תמחור מוזל זה. לדוגמא, Comcast מציעה את תוכנית Essentials האינטרנט שלה תמורת 10 דולר לחודש למי שמתאים. זה לא בחינם, אך תוכניות אלה מציעות את האינטרנט הביתי הזול ביותר שתוכלו לשלם עליו. תוכניות מסובסדות דומות עשויות להיות זמינות במדינות אחרות.

בעוד שתוכניות אלה מיועדות למשפחות ולאנשים פרטיים בעלי הכנסה נמוכה, ייתכן שתוכל להפחית את חשבון האינטרנט החודשי שלך על ידי שדרוג דרגת התוכנית שלך לדרגת מהירות נמוכה יותר או משא ומתן עם ספק שירותי האינטרנט שלך. ייתכן שתוכל לחסוך כסף על ידי רכישת מודם הכבלים והימנעות מדמי השכירות החודשיים הללו.

בכל מקום: מה לגבי גישה חופשית לסלולר?

האם ידעת שאתה יכול להשיג אינטרנט סלולרי בחינם בכל מקום בארה"ב? חלק מספקי הסלולר מציעים תוכניות בסיסיות עם כמה נתונים בחינם מדי חודש. אתה יכול להשתמש בו בסמארטפון או אפילו להשיג נקודה חמה של Wi-Fi. הם מהמרים שהם יוכלו לקבל ממך כסף איכשהו אחרי שאתה לקוח.

לדוגמה, FreedomPop מציע 200 מגהבייט נתונים בחינם בכל חודש. זה לא הרבה בכלל - אבל זה בחינם. יהיה עליך לקנות כרטיס SIM של FreedomPop לטלפון, לטאבלט או לנקודה החמה של ה- Wi-Fi כדי להתחיל.

תראה, בוא נהיה כנים: 200 מגהבייט הם לא הרבה נתונים בכלל, וחברה כמו FreedomPop כנראה לא תהיה שירות הלקוחות הטוב ביותר. המגזין TIME כתב על נוהליו העסקיים "המוצלים" עוד בשנת 2013, ואיננו בטוחים כמה השתנה. לא ניסינו זאת בעצמנו ואיננו יכולים לתמוך בזה. אבל חופשי הוא חופשי, והוא קיים.

ה- FCC מציע גם תוכנית סיוע בחבל הצלה המספקת שירות סלולרי מסובסד למשקי בית בעלי הכנסה נמוכה. אם אתה זכאי, ייתכן שתוכל לקבל נתונים סלולריים מוזלים או אפילו בחינם באמצעות תוכנית Lifeline. לדוגמה, חברת Assurance Wireless של חברת Virgin Mobile מפרסמת תוכנית טלפונים עם נתונים חודשיים בחינם דרך Lifeline.

אין צורך במחשב: ספריות ציבוריות

ספריות ציבוריות הן משאבים חזקים, שלעתים קרובות מתעלמים מהם. הספרייה הציבורית המקומית שלך מציעה כנראה אינטרנט אלחוטי ציבורי בחינם שתוכלו להשתמש בו כל עוד תרצו יחד עם מקום נוח לשבת בו.

ספריות מציעות בדרך כלל גם מחשבים שבהם תוכלו להשתמש. בהתאם לספרייה שלך, עשויה להיות הגבלת זמן לשימוש במחשב כך שכל מי שרוצה להשתמש במחשב יכול לעשות זאת.

הספרייה המקומית שלך כנראה מציעה גם הרבה יותר. Blu-Rays, DVD, CD, ואולי אפילו משחקי וידאו נפוצים. ספריות רבות מציעות גם גישה חופשית לקורסים מקוונים, עיתונים, שירותי הזרמת וידאו, ספרים אלקטרוניים וספרי שמע.

קשורים: לא רק ספרים: כל הדברים הדיגיטליים בחינם שהספרייה המקומית שלך עשויה להציע