תיקון: המיקרופון שלי לא עובד ב- Windows 10

ייתכן ש- Windows 10 לא ישמע את שמע המיקרופון שלך מכמה סיבות. כל השלבים הרגילים לפתרון בעיות במיקרופון למחשבים עדיין חשובים, אך Windows 10 מכיל אפשרות חדשה למערכת השבתה מוחלטת של קלט מיקרופון בכל היישומים.

בדוק את אפשרויות המיקרופון של Windows 10

באפליקציית ההגדרות של Windows 10 יש כמה אפשרויות שמשביתות את המיקרופון שלך בכל המערכת, בכל היישומים. אם מצלמת האינטרנט שלך מושבתת בהגדרות, אפילו יישומי שולחן עבודה אינם יכולים לקבל קלט מיקרופון.

זה קצת מבלבל. באופן כללי, הרשאות האפליקציה תחת הגדרות> פרטיות משפיעות רק על יישומים חדשים מהחנות, הידועים גם בשם יישומי Windows Universal, או UWP. אך אפשרויות המיקרופון ומצלמת הרשת משפיעות גם על יישומי שולחן העבודה.

אם המיקרופון שלך לא עובד, עבור אל הגדרות> פרטיות> מיקרופון.

בחלק העליון של החלון, בדוק שכתוב עליו "הגישה למיקרופון עבור מכשיר זה פועלת." אם Windows אומר שגישה למיקרופון כבויה, לחץ על כפתור "שנה" והגדר אותו למצב "פועל". אם הגישה כבויה, Windows וכל היישומים במערכת שלך אינם יכולים לגשת לשמע מהמיקרופון שלך.

מתחת לזה, ודא ש"אפשר לאפליקציות לגשת למיקרופון שלך "מוגדר כ-" פועל ". אם הגישה למיקרופון כבויה, כל היישומים במערכת שלך לא יוכלו לשמוע שמע מהמיקרופון שלך. עם זאת, למערכת ההפעלה Windows עצמה עדיין תהיה גישה.

בקטע "בחר אילו אפליקציות יוכלו לגשת למיקרופון שלך", ודא שהאפליקציה שרוצה לגשת למיקרופון שלך אינה מופיעה ברשימה והגדר אותה למצב "כבוי". אם כן, הגדר אותו למצב "פועל".

רק אפליקציות בסגנון חדש מהחנות מופיעות כאן. אפליקציות שולחן עבודה מסורתיות מחוץ לחנות לעולם לא יופיעו ברשימה זו ותמיד תהיה להן גישה למיקרופון שלך כל עוד ההגדרה "אפשר לאפליקציות לגשת למיקרופון שלך" מופעלת.

ודא שהמיקרופון שלך אינו מושבת בדרכים אחרות

אפשר להשבית את המיקרופון שלך בדרכים אחרות. אם יש לך מחשב נייד עם מיקרופון משולב, יצרני מחשבים ניידים מסוימים מאפשרים לך להשבית את המיקרופון הזה בהגדרות ה- BIOS או ה- UEFI של המחשב. אפשרות זו אינה זמינה בכל המחשבים הניידים, אך ככל הנראה תהיה בסמוך לאפשרות שתאפשר לך להשבית את מצלמת האינטרנט שלך אם קיימת.

אם השבתת בעבר את המיקרופון המובנה דרך ה- BIOS של המחשב שלך, יהיה עליך לחזור להגדרות ה- BIOS ולהפעיל מחדש את מכשיר המיקרופון.

אפשר גם להשבית את מכשיר המיקרופון המשולב דרך מנהל ההתקנים של המחשב. אם עשית זאת בעבר, עליך לחזור למנהל ההתקנים ולהפעיל אותו מחדש.

התקן או עדכן מנהלי התקני שמע

Windows 10 מנסה להתקין ולעדכן את מנהלי ההתקנים באופן אוטומטי. זה בדרך כלל עובד בסדר, אבל לפעמים זה לא.

אם אתה נתקל בבעיות בסאונד, כדאי לך להיכנס לאתר של יצרן המחשב האישי ולהתקין את מנהלי ההתקנים העדכניים ביותר הזמינים עבור המחשב הנייד או המחשב השולחני שלך. אם הרכבת את המחשב בעצמך, הורד את מנהלי ההתקנים מהאתר של יצרן לוחות האם שלך. עדכון מנהלי ההתקן עשוי לפתור את הבעיה שלך.

אם אתה מתקשה במיקרופון USB, כדאי לך לנסות להוריד את מנהלי ההתקנים העדכניים ביותר בבקר USB מאתר יצרן המחשבים האישיים שלך.

בדוק פעמיים חיבורים פיזיים

אם המיקרופון שלך אינו פועל, ודא שהוא מחובר היטב למחשב האישי שלך. אם החיבור מעט רופף, נראה שהוא מחובר בסדר, אך אולי פשוט לא עובד. משוך את הכבל - בין אם זה מיקרופון USB או סתם שקע שמע מסורתי - וחבר אותו שוב כדי לוודא שהחיבור מאובטח.

ודא שהוא מחובר גם לשקע השמע הנכון במחשב האישי שלך. חפש אחד שכותרתו "מיקרופון" או לפחות "אודיו אין". שקעי שמע יציאה הם בדרך כלל ירוקים, בעוד ששקעי כניסת מיקרופון הם בדרך כלל ורודים. אבל לפעמים הם פשוט באותו צבע עמום.

בחלק מהמיקרופונים יש מתגי אילם. לדוגמה, ראינו אוזניות שמע למחשב עם מתגי השתקה למיקרופון בכבלים. המיקרופון לא יעבוד אם יש לו מתג השתקה שמופעל.

השתמש בלוח בקרת הקול

במהלך בדיקת המיקרופון שלך, אנו ממליצים להשתמש בכרטיסיה הקלטה בלוח הבקרה סאונד ב- Windows. כדי לפתוח אותו, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על סמל הצליל באזור ההודעות שלך ובחר "צלילים".

לחץ על הכרטיסייה "הקלטה" ותראה את כל התקני הקלטת השמע במחשב שלך. דבר בקול רם ותראה את מחוון הרמה בצעדו הימני אם המיקרופון שולח קלט שמע.

הסתכל בחלון זה בזמן שאתה משחק עם המיקרופון ובודק שקעי שמע שונים. זה יאפשר לך לראות במהירות אם המיקרופון שולח קלט שמע.

הגדר את מכשיר המיקרופון המוגדר כברירת מחדל שלך

למחשב שלך יכולות להיות כמה כניסות מיקרופון שונות. לדוגמה, אם יש לך מחשב נייד עם מיקרופון מובנה ואתה מחבר מיקרופון אחר, למחשב שלך יש כעת לפחות שני מיקרופונים נפרדים.

לבחירת המיקרופון המוגדר כברירת מחדל המשמש ביישומים, עבור לחלון סאונד> הקלטה, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על המיקרופון המועדף עליך ובחר "הגדר כברירת מחדל". אתה יכול גם לבחור באפשרות "הגדר כמכשיר תקשורת ברירת מחדל".

זה מאפשר לך להגדיר כניסות שונות של ברירת מחדל למיקרופון עבור סוגים שונים של יישומים, אך אם אתה רק מתכנן להשתמש בהתקן קלט אחד, הגדר אותו גם כהתקני ברירת המחדל הרגילים שלך וגם כמכשירי תקשורת המוגדרים כברירת מחדל.

אם אתה רואה כאן את המיקרופון שלך שמציג קלט שמע, אך אינך מצליח לגרום לו לעבוד ביישום מסוים, ייתכן שיהיה עליך לפתוח את חלון ההגדרות של היישום הזה ולבחור את התקן הקלט המיקרופוני המתאים. יישומי שולחן עבודה לא תמיד משתמשים במיקרופון המוגדר כברירת מחדל בהגדרות הצליל של Windows.

לדוגמא, בסקייפ של מיקרוסופט, לחץ על תפריט> הגדרות> שמע ווידאו ובחר את מכשיר המיקרופון המועדף עליך מתפריט "מיקרופון".

הפעל את פותר הבעיות של Windows

ל- Windows 10 יש פותר בעיות מובנה שינסה למצוא ולתקן בעיות בהקלטת שמע באופן אוטומטי. כדי לגשת אליו, עבור אל הגדרות> עדכון ואבטחה> פתרון בעיות. בחר בפותר הבעיות "הקלטת שמע", לחץ על "הפעל את פותר הבעיות" ופעל לפי ההוראות שעל המסך.

אם זה עדיין לא עובד

אם המיקרופון שלך עדיין לא עובד, ייתכן שיש בעיה בחומרה. עבור מיקרופון חיצוני, נסה לחבר אותו למחשב אחר ולראות אם הוא עובד. אם לא, חומרת המיקרופון עלולה להישבר.

אם המיקרופון עובד במחשב אחר אך לא במחשב הנוכחי שלך, ייתכן שיש בעיה בשקע השמע של המחשב האישי שלך. נסה לחבר אותו לשקע כניסה נפרד למיקרופון, בהנחה שאתה משתמש במחשב עם שקעי שמע מקדימה ומאחור.

קרדיט תמונה: תומאש מג'רוביץ '/ Shutterstock.com, Alexander_Evgenyevich / Shutterstock.com.