האם Windows 10 יעבוד על המחשב שלי?

אם המחשב שלך מריץ את Windows 7, יש סיכוי טוב שהוא יפעיל גם את Windows 10. לשתי מערכות ההפעלה יש דרישות חומרה דומות. כל מחשב חדש שאתה קונה או בונה יפעל כמעט בוודאות גם את Windows 10.

אתה עדיין יכול לשדרג מ- Windows 7 ל- Windows 10 בחינם. אם אתה על הגדר, אנו ממליצים לנצל את ההצעה לפני שמיקרוסופט תפסיק לתמוך ב- Windows 7.

דרישות המערכת של Windows 10 זהות (כמעט) כמו Windows 7

להלן דרישות החומרה של Windows 10, ישירות ממיקרוסופט:

  • מעבד : 1 GHz או מהיר יותר
  • זיכרון RAM : 1 ג'יגה-בייט עבור חלונות של 32 סיביות או 2 ג'יגה-בייט עבור חלונות של 64 סיביות
  • דיסק קשיח : 32GB ומעלה
  • כרטיס גרפי : תואם DirectX 9 או חדש יותר עם מנהל התקן WDDM 1.0

הדרישות של Windows 7 מעשור קודם לכן זהות, אם כי Windows 10 זקוק למעט יותר מקום בדיסק הקשיח. חלונות 7 זקוקים לאחסון של 16 ג'יגה בייט למערכות 32 סיביות או 20 ג'יגה בייט למערכות 64 סיביות. דרישות המערכת של Windows 8 זהות לזו של Windows 7.

במילים אחרות, אם המחשב שלך מריץ את Windows 7 או 8 היום, Windows 10 אמור לפעול עליו - בהנחה שאין לו כונן קשיח זעיר.

כדי לבדוק כמה אחסון פנימי יש למחשב שלך ב- Windows 7, פתח את סייר Windows ועיין תחת מחשב.

אלה דרישות מערכת מינימליות

כדי להיות ברור, אלה דרישות מינימום. אנו לא ממליצים להשתמש ב- Windows 10 במחשב בעל כוח נמוך שעונה בדיוק על סרגל המינימום הזה, אך איננו ממליצים להריץ את Windows 7 גם במערכת כזו.

לדוגמא, בעוד ש- 32 GB מספיק שטח דיסק להתקנת מערכת ההפעלה Windows 10, תזדקק ליותר מקום כדי להתקין תוכניות ולהוריד קבצים.

ובעוד שמעבד של 1 GHz ו- 1 GB של זיכרון RAM יכולים להריץ טכנית את גרסת ה- 32 סיביות של Windows 10, תוכניות מודרניות ואפילו אתרים מודרניים עשויים להיאבק בביצועים טובים. זה נכון גם ב- Windows 7.

אם המחשב שלך יכול להריץ את Windows 7 היטב, סביר להניח שהוא יכול להריץ את Windows 10 היטב. אם Windows 7 והיישומים שלך מופיעים לאט במערכת שלך, צפה לזה גם מ- Windows 10.

Windows 10 עשוי אפילו להיות מהיר יותר מ- Windows 7

ראוי לציין כי Windows 10 עשוי אפילו להיות מהיר יותר במובנים מסוימים. לדוגמה, הגרסאות האחרונות של Windows 10 משלבות פתרון טוב ומהיר יותר לפגם הספקטרום. אם יש לך מעבד ישן יותר, הוא יבצע לאט יותר ב- Windows 7, שיש לו תיקון ספקטר פחות מתוחכם שמאט יותר את המערכת שלך.

ל- Windows 10 יש גם הרבה עבודות מכסה המנוע שמתרחשות במשך עשור של פיתוח מאז שחרורו של Windows 7. לדוגמה, מיקרוסופט תכננה את Windows 8 כדי להשתמש בפחות זיכרון RAM מאשר Windows 7. הפעלה מהירה, מופעלת כברירת מחדל, יכולה להפוך את המחשב שלך לאתחול מהיר יותר.

מערכת ההפעלה הליבה עשויה להזדקק ליותר מקום בדיסק, אך היא התייעלות. זה לא מצב נוסף של Windows Vista: חלונות 10 תוכננו לביצועים טובים במחשבים שהריצו עליהם חלונות 8, וחלונות 8 תוכננו לבצע ביצועים טובים במחשבים שמריצים את חלונות 7.

אתה עדיין יכול לשדרג ל- Windows 10 בחינם

אם אתה משתמש ב- Windows 7, אתה עדיין יכול לשדרג ל- Windows 10 בחינם. כל מה שאתה צריך הוא מפתח Windows 7 (או 8) תקף, ותוכל להתקין גרסה מופעלת ומורשית של Windows 10.

אנו ממליצים לך לנצל זאת לפני שמיקרוסופט תסיים את התמיכה ב- Windows 7 ב -14 בינואר 2020. שדרוג ל- Windows 10 פירושו שהמחשב שלך ימשיך לקבל עדכוני אבטחה. מבלי לשדרג, רק עסקים שמשלמים עבור חוזי תמיכה יקרים יכולים להמשיך ולקבל עדכונים.

קשורים: אתה עדיין יכול לקבל את Windows 10 בחינם עם מפתח Windows 7, 8 או 8.1

שקול לקנות מחשב חדש

אם אתה חושש שהמחשב שלך לא יצליח להריץ את Windows 10 בצורה טובה, ואתה עדיין משתמש ב- Windows 7, שקול לנצל את ההזדמנות לקנות מחשב חדש. למחשבים מודרניים יש מעבדים מהירים יותר, אחסון מהיר יותר, חומרת גרפיקה טובה יותר וחיי סוללה טובים יותר ממערכות ישנות יותר.

בין אם אתם מחפשים מחשב נייד תקציבי או מחשב שולחני שלא ישבור את הבנק, יש המון אפשרויות נהדרות שלא ישברו את הבנק. אם מערכת Windows 7 שלך החזיקה מעמד שנים רבות, יש סיכוי טוב שמחשב חדש יעשה את אותו הדבר.

קשורים: 5 המחשבים הניידים האהובים עלינו מתחת ל -500 דולר