לאן הלך לוח הבקרה של המערכת ב- Windows 10?

האם אתה מחפש את חלונית המערכת הקלאסית בלוח הבקרה? ובכן, אם עדכנתם לעדכון של Windows 10 באוקטובר 2020, תוכלו להפסיק לחפש: הוא נעלם. הנה הסיבה - ובמה כדאי להשתמש במקום.

עדכון: מצאנו דרך לגשת לדף לוח הבקרה "מערכת" הנסתר כעת.

אמור להתראות לדף המערכת בלוח הבקרה

אל דאגה - בעדכון אוקטובר 2020 נעלם רק דף אחד מלוח הבקרה. דף זה הוא דף המערכת, שהיה ממוקם במערכת וביטחון> מערכת.

דף זה הראה מידע על גרסת Windows המותקנת שלך וכן פרטים על המחשב האישי שלך, כולל המעבד שיש לו, ה- RAM המותקן שלך, בין אם אתה משתמש במערכת הפעלה של 64 סיביות וכן הלאה.

הוא גם סיפק קישורים לכלים רלוונטיים אחרים, כולל הגדרות מנהל ההתקנים ושחזור המערכת.

לאחר התקנת העדכון של Windows 10 באוקטובר 2020, חלונית זו איננה - אבל זהו.

קשורים: מה חדש בעדכון של Windows 10 באוקטובר 2020 (20H2), זמין כעת

מדוע הסירה מיקרוסופט את לוח הבקרה של המערכת?

מיקרוסופט עוברת בהדרגה תכונות מלוח הבקרה הקלאסי לאפליקציית ההגדרות. אפליקציית ההגדרות כוללת כעת את אותן התכונות שדף המערכת הישן עשה בלוח הבקרה.

זה עושה את זה מאוד מאוד בהדרגה. כזכור, מיקרוסופט התחילה את הפרויקט הזה עם חלונות 8, שיצא לאקרנים בשנת 2012 והיה בפיתוח כמה שנים לפני כן. עשור לפרויקט "בוא נחליף את לוח הבקרה" של מיקרוסופט, החברה עדיין מתקדמת באטיות רבה.

לוח הבקרה לא ייעלם בקרוב.

קשורים: אל תדאג: לוח הבקרה של Windows 10 בטוח (לעת עתה)

במה להשתמש במקום לוח הבקרה של המערכת

אם אתה מחפש את דף המערכת, תמצא את הגרסה החדשה בהגדרות. פשוט עבור אל הגדרות> מערכת> אודות. אתה יכול גם לפתוח את תפריט התחל, לחפש "אודות" ולהפעיל את הכלי "אודות המחשב האישי שלך".

בכל פעם שיישום מנסה לפתוח את דף המערכת, Windows יפתח במקום זאת את עמוד אודות באפליקציית ההגדרות. אתה יכול לנסות את זה בעצמך: קיצור המקשים של Windows + Pause / Break מפתח כעת את דף ה- About במקום את לוח הבקרה הישן של המערכת. הפעלת control /name Microsoft.Systemהפקודה " " פותחת גם את דף אודות בהגדרות.

בדף זה בהגדרות יש בעצם את כל המידע מלוח הבקרה הישן. כולל מפרטי התקן (PC) ופרטי מערכת ההפעלה Windows. באפשרותך להעתיק ולהדביק טקסט זה גם באפליקציות אחרות - או בחר אותו באמצעות העכבר או השתמש בלחצן "העתק" כדי להעתיק את כל זה.

גלול מטה ותראה קישור הגדרות קשור לכלי הפעלה כמו מנהל ההתקנים, הגדרות שולחן עבודה מרוחק, הגדרות מערכת הגנה והגדרות מערכת מתקדמות - בדיוק כמו הקישורים בצד שמאל של חלון המערכת.

אז הנה לך. Windows עדיין מציג את כל אותו מידע במקום אחר.

אך מדוע מיקרוסופט הסירה עמוד אחד זה מלוח הבקרה כאשר דפים אחרים בהגדרות עדיין משוכפלים בלוח הבקרה?

זו שאלה טובה, אך בכלים רבים בלוח הבקרה עדיין יש מגוון רחב יותר של אפשרויות שאינן נמצאות באפליקציית ההגדרות החדשה. במקרה זה, מיקרוסופט הצליחה להסיר דף מלוח הבקרה מבלי לאבד תכונות.