כיצד להוסיף נתיב TCP / IP סטטי לטבלת הניתוב של Windows

בכמה סוגים ספציפיים של סביבות, ייתכן שתמצא תועלת להוסיף מסלול סטטי לטבלת הניתוב ב- Windows. כך תוכל לעשות זאת.

קשורים: כיצד להשתמש ב- Traceroute לזיהוי בעיות ברשת

טבלת ניתוב מכתיבה לאן כל החבילות עוברות כשהן עוזבות את המערכת - האם מערכת זו היא נתב פיזי או מחשב אישי. רוב הנתבים - כולל זה המובנה במחשב Windows שלך - משתמשים בניתוב דינמי כלשהו, ​​כאשר הנתב מסוגל לבחור את המקום הטוב ביותר להעברת חבילות על סמך מידע שהוא מקבל מנתבים אחרים. אתה יכול לראות את זה בעבודה אם אתה משתמש בפקודה traceroute כדי לצפות בחיבורים שמנה חבילה כשהוא מגיע ליעד הסופי.

רוב הנתבים מאפשרים לך גם להוסיף מסלול סטטי (כזה שלא מתעדכן באופן דינמי) אם ברצונך תמיד להעביר תעבורה מסוימת לנתב או שער ספציפיים. למה? ובכן, רוב האנשים המשתמשים ב- Windows בביתם או בעסק הקטן שלהם כנראה לא - אך זה יכול להיות שימושי בנסיבות מסוימות, כגון:

  • יש לך שני חיבורי אינטרנט - אולי אחד לשימוש רגיל ואחד לחיבור לרשת עבודה - ואתה רוצה שכל התעבורה לטווח כתובות IP מסוים תצא מעל אחד מאותם חיבורים.
  • הגדרת רשתות משנה מרובות ברשת שלך ואתה צריך להפנות תנועה לרשת משנה מסוימת. מסלולים סטטיים יכולים להיות שימושיים במיוחד בבדיקת סביבות מסוג זה.
  • אתה בעצם משתמש במחשב Windows כנתב עבור הרשת שלך ואתה רוצה שליטה טובה יותר עליו.

אם כל אלה חלים עליך, המשך לקרוא. יהיה עליך לצלול לשורת הפקודה כדי להוסיף נתיב סטטי לטבלת הניתוב של Windows, אבל זה קל ואנחנו נדריך אותך בשלבים.

צפה בטבלת הניתוב של Windows

לפני שתתחיל להוסיף מסלולים, זה עשוי להיות מועיל להציג תחילה את טבלת הניתוב. הפעל את שורת הפקודה על ידי לחיצה על Windows + X ואז בחירה באפשרות "שורת פקודה (מנהל מערכת)" בתפריט משתמשי כוח.

הערה : אם אתה רואה את PowerShell במקום שורת הפקודה בתפריט משתמשי כוח, זה מתג שהתרחש עם עדכון היוצרים עבור Windows 10. קל מאוד לחזור ולהציג את שורת הפקודה בתפריט משתמשי כוח אם אתה רוצה, או שאתה יכול לנסות את PowerShell. אתה יכול לעשות כמעט כל דבר ב- PowerShell שאתה יכול לעשות בשורת הפקודה, בתוספת הרבה דברים שימושיים אחרים.

קשורים: כיצד להחזיר את שורת הפקודה לתפריט משתמשים חשמליים של Windows + X

בשורת הפקודה, הקלד את הפקודה הבאה ולחץ על Enter:

הדפסת מסלול

תראה רשימה ארוכה של יעדי רשת ואת השערים אליהם מועברות חבילות כאשר הם פונים ליעד זה. אלא אם כן כבר הוספת מסלולים סטטיים לטבלה, כל מה שתראה כאן ייווצר באופן דינמי.

הוסף מסלול סטטי לטבלת הניתוב של Windows

כדי להוסיף מסלול סטטי לטבלה, תקליד פקודה באמצעות התחביר הבא:

הוסף נתיב destination_network MASK subnet_mask   gateway_ip metric_cost

subnet_mask ואת metric_costהרכיבים הם אופציונליים לפקודה. אם לא תציין מסיכת רשת משנה, 255.255.255.0 ישמש אוטומטית. אם לא תציין עלות מדדית, ישמש בעלות גדולה יותר מערך היעד 0.0.0.0. ערך העלות המדד הוא רק עלות שהיא יחסית לעלויות אחרות בטבלה ומשמשת כאשר Windows מחליט בין מספר מסלולים שיכולים להגיע לאותו יעד.

כך, למשל, אם ברצונך להוסיף נתיב המציין שכל התעבורה המוגבלת לרשת המשנה 192.168.35.0 עברה לשער ב- 192.168.0.2 ורק תרצה להשתמש בעלות המדד האוטומטי, תשתמש בפקודה הבאה:

מסלול ADD 192.168.35.0 MASK 255.255.255.0 192.168.0.2

אם היית משתמש route printבפקודה כדי להסתכל על הטבלה עכשיו, היית רואה את המסלול הסטטי החדש שלך.

כל זה מספיק קל, אבל יש תפיסה קטנה נוספת. כשמוסיפים מסלול סטטי, כברירת מחדל הוא נמשך רק עד הפעם הבאה שתפעיל את Windows. הסיבה לכך היא שחברות רבות משתמשות ברשימה מתואמת של מסלולים סטטיים המתעדכנת לעתים קרובות למדי. במקום להוסיף ולעדכן את כל אותם מסלולים בכל מכונה, הם פשוט מפיצים קובץ סקריפט אצווה שמוסיף את המסלולים החדשים ביותר במהלך האתחול של Windows. זה שומר על טבלת הניתוב יחסית לא עמוסה.

קשורים: כיצד לכתוב סקריפט אצווה ב- Windows

אתה בהחלט יכול להשתמש בשיטת סקריפט אצווה בעצמך. כתיבת תסריטי אצווה אינה קשה. אבל אם אתה רק מוסיף נתיב סטטי אחד או שניים שאתה לא מצפה לשנות לעתים קרובות, אתה יכול במקום זאת להוסיף את -pהאפשרות לפקודה כדי להפוך את המסלול להתמיד. מסלול מתמשך נשאר במקומו גם כאשר Windows מופעל. באמצעות אותה פקודה בה השתמשנו קודם, תוכל להפוך את המסלול למתמשך עם השינוי הבא:

מסלול -p ADD 192.168.35.0 MASK 255.255.255.0 192.168.0.2

הסר מסלול סטטי מטבלת הניתוב של Windows

כמובן, יגיע זמן שתרצה להסיר מסלול סטטי מהשולחן שלך. כל שעליך לעשות הוא להקליד פקודה באמצעות התחביר הבא:

מסלול מחיקת יעד_רשת

לכן, כדי למחוק את המסלול שיצרנו קודם עם רשת היעד 192.168.35.0, כל מה שנצטרך לעשות הוא להקליד פקודה זו וללחוץ על Enter:

מחק מסלול 192.168.35.0

כן, השימוש במסלולים סטטיים הוא מעט אזוטרי בכל הנוגע לניהול מרבית הרשתות הביתיות והעסקים הקטנים. אבל אם אתה צריך לעשות את זה, זה תהליך די קל. ואם אתה לא צריך לעשות את זה עכשיו, לפחות אתה יודע שזו אפשרות בעתיד.