כיצד למצוא את מפתח המוצר של Windows 10 באמצעות שורת הפקודה

אם אתה מחפש את מפתח המוצר של Windows 10 שלך, תוכל למצוא אותו על ידי הזנת פקודה מהירה בשורת הפקודה. כך - בתוספת טריק קטן ומסודר למציאת מפתח המוצר בשיטת הרישום של Windows.

מצא את מפתח המוצר של Windows 10 באמצעות שורת הפקודה

כדי למצוא את מפתח המוצר של Windows 10 באמצעות שורת הפקודה, יהיה עליך לפתוח את יישום שורת הפקודה עם הרשאות ניהול. לשם כך הקלד "cmd" בסרגל החיפוש של Windows.

שורת הפקודה תופיע בתוצאות החיפוש. לחץ לחיצה ימנית עליו ובחר "הפעל כמנהל" מהחלון שמופיע. אם תתבקש, הזן את סיסמת חשבון Windows שלך.

לאחר הפתיחה, העתק והדבק את הפקודה הבאה ואז הקש על מקש Enter:

נתיב wmic softwarelicensingservice קבל OA3xOriginalProductKey

מפתח המוצר בן 25 הספרות יופיע.

הערה : בשיטה זו מוצג מפתח המוצר של Windows המאוחסן בקושחת ה- BIOS או ה- UEFI של המחשב. במילים אחרות, הוא מראה את מפתח Windows המקורי שאליו הגיע המחשב שלך. אם התקנת את Windows עם מפתח אחר מאז (או רכשת רישיון דיגיטלי), זה יהיה שונה מהמפתח הנוכחי בשימוש במחשב האישי שלך. אם אתה רוצה להשתמש במקש הנוכחי במחשב שלך, ProduKey של NirSoft הוא כלי גרפי טוב למציאתו.

זה כל מה שיש בזה. דרך זו מהירה, אך אין זה כנראה קוד שתזכרו בקלות רבה. אם תרצה בדרך מהירה יותר לגשת למפתח המוצר שלך בעתיד, תוכל להשתמש בשיטת הרישום של Windows במקום זאת.

מצא את מפתח המוצר שלך ב- Windows 10 בשיטת הרישום של Windows

עדכון : שיטה זו קיימת ברחבי האינטרנט, אך נראה שהיא לא מחזירה מפתח שמיש אמיתי בגירסה העדכנית ביותר של Windows 10. (לדוגמה, סקריפט זה בגלריית TechNet של מיקרוסופט עובד אחרת, אך גם תופס פלט מ- "DigitalProductId במרשם.) החל מיולי 2020, אנו ממליצים לדלג על סעיף זה ולהשתמש במקום זאת בשיטה שלעיל.

טיפ הרישום של Windows פורסם בתחילה על ידי משתמש (שחשבונו כבר אינו פעיל) בפורום של מיקרוסופט.

ראשית, פתח את פנקס הרשימות על ידי לחיצה ימנית בכל מקום על שולחן העבודה, העבר את העכבר מעל "חדש", ואז בחר "מסמך טקסט" מהתפריט.

העתק והדבק קוד זה בפנקס הרשימות:

הגדר WshShell = CreateObject ("WScript.Shell") MsgBox ConvertToKey (WshShell.RegRead ("HKLM \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows NT \ CurrentVersion \ DigitalProductId")) פונקציה ConvertToKey (מפתח) Const KeyOffset = 52 i = 28 Chars = "BCDFGH "Do Cur = 0 x = 14 Do Cur = Cur * 256 Cur = Key (x + KeyOffset) + Cur Cur (x + KeyOffset) = (Cur \ 24) And 255 Cur = Cur Mod 24 x = x -1 Loop While x> = 0 i = i -1 KeyOutput = Mid (Chars, Cur + 1, 1) & KeyOutput If (((29 - i) Mod 6) = 0) And (i -1) then i = i -1 KeyOutput = "-" & סיום KeyOutput אם לולאה בזמן i> = 0 ConvertToKey = KeyOutput End פונקציה

לאחר מכן לחץ על הכרטיסייה "קובץ" ובחר "שמור בשם".

בסייר הקבצים, הגדר את התפריט הנפתח "שמור כסוג" ל"כל הקבצים "ותן לקובץ שלך שם. אתה יכול להשתמש בכל שם, אבל זה חייב להיות קובץ .vbs. אתה יכול לתת לזה שם כמו:productkey.vbs

לאחר שהזנת שם קובץ, שמור את הקובץ.

כעת תוכל להציג את מפתח המוצר שלך ב- Windows 10 בכל עת על ידי פתיחת הקובץ החדש.