כיצד לקרוע דיסקי Blu-Ray עם MakeMKV ובלם יד

עד היום יש מעט מאוד דרכים לצפות באוסף ה- Blu-Ray שלך במחשב שלך מבלי להפגיז כסף מזומן עבור הזכות, גם אם כבר בבעלותך כונן Blu-Ray וקנית את הסרטים שלך. במקום זאת, פשוט יותר לקרוע את ה- Blu-Rays למחשב ולנגן אותם בכל אפליקציה שרק תרצו. הנה הדרך הטובה ביותר לעשות זאת וכיצד לשמור על גדלי הקבצים קטנים מספיק בכדי לאחסן את כל האוסף שלך.

קשורים: כיצד לפענח ולקרוע תקליטורי DVD עם בלם יד

בדרך זו, אינך צריך להחליף דיסקים, אתה יכול לנגן את הסרטים שלך בכל אפליקציה שתרצה, ואפילו תוכל להזרים אותם למכשירים האחרים שלך. אתה יכול אפילו להוסיף את אוסף ה- DVD הישן שלך. אם אתה רוצה לקרוע את תקליטורי ה- DVD שלך, התהליך הזה יעבוד גם כן, אך אנו נתמקד ב- Blu-Rays - התהליך המומלץ שלנו עבור תקליטורי DVD הוא מעט שונה.

מה אתה צריך

תזדקק לכמה כלים כדי להתחיל לקרוע את אוסף ה- Blu-Ray שלך. לפני שתתחיל, ודא שהתקנת את הדברים הבאים:

  • כונן בלו ריי. אם המחשב שלך בכלל הגיע עם כונן דיסק כלשהו, ​​זה כנראה היה כונן DVD. עם זאת, תזדקק לקורא Blu-Ray על מנת לקרוע את דיסקי ה- Blu-Ray שלך (ברור). למרבה המזל, אתה יכול להשיג אותם באינטרנט בפחות מ- $ 60. אם אתה רוצה לצרוב דיסקים Blu-Ray משלך, תצטרך כונן שיכול לקרוא  ו כתיבה Blu-Rays ריק, אבל נניח שאתה רק רוצה לאחסן אותם על הכונן הקשיח.
  • MakeMKV: יישום זה, הזמין הן עבור Windows והן עבור MacOS, קורע את Blu-Rays שלך לקובץ MKV. זהו זה. MakeMKV מציעה בטא בחינם שעובדת במשך 30 יום, אבל זה קצת מטעה. בכל חודש תוכל להוריד את הגרסה האחרונה של בטא או להפעיל את היישום באמצעות מקש הביטא האחרון בפורומים. זה למעשה מאריך את תקופת הניסיון ללא הגבלת זמן. MakeMKV טוען כי מדובר במוצר בטא בלבד, אך הוא נמצא ב"בטא "במשך שנים, ולכן הוא עשוי להישאר בחינם לאורך זמן. נכון לעכשיו, אתה לא צריך לשלם עבור תוכנית זו.
  • בלם יד:  MakeMKV יקרע את סרט ה- Blu-Ray שלך בדיוק כפי שהוא נמצא על הדיסק, שיכול להיות בגודל של יותר מ -20 או 30GB. לכן, נשתמש בבלם יד כדי לדחוס את קבצי ה- MKV שלך למשהו מעט יותר לניהול, מבלי לאבד הרבה איכות. זה לא הכרחי בהחלט, אבל זה בזבוז משאבים לאחסון, הפעלה וזרם של קבצי וידאו ענקיים אם אינך צריך.

זה כל מה שאתה צריך. לאחר שהתקנתם את כל שלושת הדברים הללו, קחו את סרטי Blu-Ray האהובים עליכם והתחילו.

שלב ראשון: קרע את ה- Blu-Ray שלך באמצעות MakeMKV

קשורים: מהו קובץ MKV ואיך אתה משחק אותם?

ראשית, תצטרך לבצע קריעה בסיסית של ה- Blu-Ray שלך. MakeMKV היא אפליקציה פשוטה ומתה שעושה דבר אחד ממש טוב: הכינו קובץ וידאו MKV בגודל מלא, 1080p, מדיסק ה- Blu-Ray שלכם. ברגע שיש לך את ה- MKV שלך, אתה יכול לכווץ אותו, להמיר אותו או לשנות אותו איך שאתה רוצה. אתה יכול אפילו לראות את זה כמו שהוא, אם אתה מעדיף, אבל כנראה עדיף אם לכווץ אותו מעט מאוחר יותר.

כדי לקרוע את הסרט שלך, הכנס את הדיסק לכונן ה- Blu-Ray שלך ופתח את MakeMKV. לאחר רגע יופיע סמל כונן Blu-Ray גדול. לחץ על זה כדי לסרוק את הכותרות בדיסק שלך.

לאחר ש- MakeMKV תסיים לסרוק אחר כותרות, תראה רשימה של אותם בחלונית השמאלית של האפליקציה. אתה יכול לבחור אילו כותרות אתה רוצה לקרוע כאן. רשימה זו תכלול תכונות מיוחדות, סצנות שנמחקו וכל דבר אחר בדיסק. יתכן ונדרש עבודת ניחוש קטנה כדי להבין אילו רצועות הן, אבל אם אתה רק רוצה את הסרט, זה כנראה המסלול הגדול באמת שתופס בערך 20-30GB בדיסק. בחר רק את הרצועות שברצונך לקרוע.

לאחר מכן, בצד ימין של החלון, בחר את התיקיה שבה תרצה למקם את קובץ MKV. זה צריך להיות בכונן קשיח שיש בו הרבה מקום פנוי. אתה יכול לראות הערכה של גודל הקובץ בקטע Info, אך הנח שתצטרך תוספת של 20 ג'יגה-בתים או פחות או יותר לכל מקרה (שתצטרך בהמשך לצורך המרת הקובץ שלך בכל מקרה). כשתהיה מוכן, לחץ על כפתור Make MKV עם החץ הירוק.

MakeMKV ייקח זמן לקרוע את הסרט שלך (בדרך כלל כ- 20 עד 30 דקות). סרגל התקדמות ירוק יאפשר לך לדעת כמה רחוק התהליך. אם בשלב כלשהו אתה צריך לבטל את הקרע, לחץ על סמל העצירה הכתום.

לאחר סיום הקרע, תראה קופץ כזה. כעת אתה יכול להוציא את הדיסק מכונן הדיסק שלך, ואפילו להתחיל לקרוע חדש אם תרצה.

בשלב זה, אם ברצונך לצפות בסרט שלך, תוכל לטעון אותו ב- VLC, Plex, Kodi או בכל נגן וידאו אחר התומך ב- MKV ולהתחיל לצפות. אם לא אכפת לך לחסוך מקום בכונן הקשיח, תוכל לעצור כאן. עם זאת, אנו הולכים לשנות את הדברים כדי להפוך את הספרייה שלך למעט נקייה ויעילה יותר.

שלב שני: כווץ את הסרטים שלך לגודל סביר עם בלם יד

אם תפתח את התיקיה עם הסרט החדש שלך שנקרע, תבחין שהיא כנראה ענקית .

כדי לתקן זאת, הפעל את בלם היד ובחר קובץ כדי לפתוח סרטון יחיד. אתה יכול גם לבחור תיקייה (סריקת אצווה) כדי לסרוק מספר קבצי וידאו בו זמנית, אם יש לך מספר קרעים שברצונך להמיר. שלב זה יסרוק רק פרטים אודות הקבצים לפני שתמיר אותם, כך שתוכל לבחור תיקיה המכילה את כל הקריעות שלך בבת אחת, ואז להחליט כיצד להמיר אותם מאוחר יותר.

לאחר שבלם היד יסתיים בסריקת הקבצים שלך, תראה חלון כמו זה למטה. אם ביצעת סריקה קבוצה של מספר סרטים בו זמנית, תוכל לבחור איזה סרט שתרצה להמיר על ידי לחיצה על התפריט הנפתח כותרת בחלק המקור.

לאחר שבחרת בכותרת שלך, לחץ על עיון תחת סעיף יעד כדי לבחור היכן ברצונך לשים את הקבצים שהומרו.

הבא מגיע החלק הקשה יותר: בחירת הגדרות האיכות שלך.

הדרך הקלה ביותר לעשות זאת היא לבחור קביעה מוגדרת מראש מהצד הימני של חלון האפליקציה. איזה סרט תבחר יהיה תלוי בכמה מהסרטון המקורי שאתה רוצה לשמר. לדוגמה, ייתכן שתרצה לראות כל פרט מפואר של קרבות הרובוט  בפסיפיק רים מכיוון שסרט זה תוכנן עם אפקטים מיוחדים ברזולוציה גבוהה. מצד שני, כנראה שלא תפספסו הרבה אם תדחסו את העותק שלכם  ממה שאנחנו עושים בצללים,  כי זה סרט קומדי אינדי בתקציב נמוך יחסית, שאין לו המון אפקטים. חוץ מזה בדיחות מצחיקות ללא קשר לרזולוציה.

עם זאת, יש לך כמה אפשרויות לכווץ את הסרטים שלך:

  • השתמש בקביעה מוגדרת מראש ברזולוציה גבוהה באיכות גבוהה:  כל Blu-Rays נשלחות ב 1080p, אך הקרע שביצעת עם MakeMKV עדיין לא דחוס מהגרסה שעל הדיסק. בחר קביעה מוגדרת מראש כמו Super HQ 1080p30 Surround כדי לשמור על פרטים רבים ככל האפשר תוך כדי כיווץ גודל הקובץ. זוהי האפשרות הטובה ביותר להצטרף לסרטים כבדים בעוצמה חזקה או אפקטים מיוחדים. (עם זאת, שים לב שאם אתה רוצה שמע באיכות גבוהה יותר, כדאי לך לעבור לכרטיסייה "אודיו" ולשנות את התפריט הנפתח "AAC" ל "DTS Passthru" או "AC3 Passthru", תלוי אם השמע המקורי הוא DTS או AC3).
  • השתמש בקביעה מוגדרת מראש ברזולוציה נמוכה באיכות גבוהה:  וידאו בהבחנה גבוהה טכנית כולל 1080p וגם 720p. ירידה לרמה של 720p אולי נשמעת כמו ירידה עצומה באיכות, אך ברוב המקרים לא. למעשה, קובץ 720p באיכות גבוהה עם דחיסה מינימלית בדרך כלל ייראה טוב יותר מאשר קריעה באיכות 1080p נמוכה יותר עם דחיסה רבה. אם ברצונך להקטין את גודל הקובץ שלך מבלי להקריב יותר מדי איכות וידאו, השתמש בקביעה מוגדרת מראש כמו Super HQ 720p30 Surround או HQ 720p30 Surround . זה אידיאלי לסרטים שבהם הוויזואליות לא כל כך חשובה, או סרטים שבכל מקרה לא ייראו כל כך טובים בהשוואה לסרטים מודרניים. קומדיות, סרטי אקשן דלי תקציב או סתם סרטים שלא אכפת לך מאוד יכולים להשתלב בקטגוריה זו.
  • השתמש באיכות נמוכה, קבוע מראש רזולוציה נמוכה יותר:  שתי ההגדרות מראש האחרונות אמורות לכסות לך על רוב הדברים, אבל אם אתה צריך לתעדף שמירת מקום ופשוט לא אכפת איכות תמונה עבור סרטים מסוימים, אתה יכול לרדת למטה כדי באיכות נמוכה יותר  ו קבוע מראש ברזולוציה נמוכה יותר כמו 720p30 מהיר מאוד  כדי לחסוך המון מקום. זה מושלם עבור אותם סרטים באוסף "הסרט הגרוע" שלך כמו  Sharknado, Birdemic , או ארבעת המופלאים החדשה  .

עליכם להחליט אם אכפת לכם יותר מווידאו באיכות גבוהה או מחסכון במקום בכונן הקשיח. למרבה המזל, אתה יכול לקבל את ההחלטה על כל מקרה לגופו.

עבור רוב האנשים, ההגדרות הקדימות הבסיסיות צריכות לעשות את הטריק. אבל אם אתה יודע מה אתה עושה, אל תהסס לשנות את כל ההגדרות המתקדמות האחרות בכרטיסיות וידאו, אודיו וכתוביות - אם איכות הווידאו אינה גבוהה מספיק עבורך, למשל, ייתכן שתרצה RF של 16 במקום 18 בכרטיסייה "וידאו". ייתכן שתרצה לשנות את ה- Framerate מ- 30 ל- "אותו הדבר כמו המקור".

לבסוף, תחת "מיכל", אתה יכול לבחור MP4 או MKV. MKV מציע תכונות נוספות ויכול להכיל וידאו באיכות גבוהה מעט יותר, אך MP4 תואם למכשירים רבים יותר, במיוחד מכשירים ניידים כמו ה- iPhone. בדוק את המכשיר שאליו ברצונך להפעיל את הקובץ - אם הוא תומך ב- MKV, עבור עם MKV, אם לא, עבור עם MP4.

כשתהיה מוכן לצאת לדרך, לחץ על הלחצן הירוק התחל קידוד כדי להתחיל להמיר את הסרטון שלך. לחלופין, תוכל ללחוץ על הוסף לתור ולעבור לכותר הבא שסרקת, ואז ללחוץ על הלחצן הירוק התחל תור לאחר שתסיים לבחור הגדרות קבועות מראש עבור כל הסרטים שלך.

לאחר סיום ההמרה של הקבצים שלך, הם צריכים להיות בכל מקום בין מעט לקטן. הפעל אותם כדי לוודא שהם ברמת איכות מקובלת עבורך, ואז תוכל למחוק את הקרעים המקוריים. עכשיו אתה מוכן להוסיף את הסרטים לספרייה שלך ולהתחיל לצפות.