כיצד ליישר טקסט אנכית או אופקית ב- Microsoft Word

Microsoft Word מגיע מצויד בכלי המאפשר למשתמשים ליישר טקסט אנכית ואופקית, מה שמקנה לך חופש מוחלט לקביעת מיקום הטקסט במסמך Word. כך הכל עובד.

יישור טקסט בצורה אופקית ב- Word

יישור אופקי, המכונה גם יישור מרכזי, ממקם את הטקסט באופן שווה בין השוליים משני צידי העמוד. כלי זה גם מאפשר לך להיות סלקטיבי עם הטקסט שאתה מיישר בצורה אופקית, מה שמקנה לך שליטה רבה יותר במה שאתה יכול לעשות למסמך שלך.

קשורים: כיצד לשנות את יישור המספרים ברשימה ממוספרת ב- Microsoft Word

ליישור טקסט אופקי בעמוד, הדגש את הטקסט שברצונך למרכז. לאחר מכן לחץ על הסמל "יישור מרכז" בקבוצה "פסקה" בכרטיסייה "בית". לחלופין, תוכלו להשתמש במקשי הקיצור Ctrl + E.

כעת הטקסט שלך יהיה מיושר אופקית. אם עדיין לא הקלדת טקסט, זו גם אפשרות לבחור באפשרות יישור המרכז לפני הזנת הטקסט. הכל תלוי בך.

יישור טקסט אנכי ב- Word

כפי שבוודאי ניחשתם, יישור אנכי ממקם את הטקסט באופן שווה בין השוליים העליונים והתחתונים של הדף. לא תבחין בהבדל ביישור הטקסט אם תשתמש בו בדף שכבר מלא טקסט.

כדי לראות הבדל אמיתי, נסה להפעיל את אפשרות הטקסט האופקי לפני שתזין את הטקסט במסמך שלך.

קשורים: כיצד ליישר טקסט לאחר תבליט ב- PowerPoint

ליישור טקסט אנכי בעמוד, עבור לכרטיסייה "פריסה" ובחר בסמל הקטן בפינה השמאלית התחתונה של הקבוצה "הגדרת עמוד".

פעולה זו פותחת את תיבת הדו-שיח "הגדרת עמוד". בחר בכרטיסייה "פריסה" ואז לחץ על החץ לצד "יישור אנכי" בקטע "עמוד". מבחר אפשרויות יישור אנכיות יופיע. המשך ולחץ על "מרכז" (או בחר אפשרות אחרת שתתאים יותר לדרישותיך).

הטקסט שלך ישקף כעת את אפשרות היישור האנכי שנבחרה.

מה אם אתה רוצה ליישר רק טקסט ספציפי במסמך אנכית? יש גם דרך קלה לגרום לזה לקרות.

ראשית, הדגש את הטקסט שברצונך ליישר אנכית. לאחר בחירתך, חזור לכרטיסייה "פריסה" בתיבת הדו-שיח "הגדרת עמוד". לאחר מכן בחר את סוג היישור האנכי הרצוי, פתח את התפריט הנפתח לצד "החל על", בחר "טקסט נבחר", ואז לחץ על כפתור "אישור".

הטקסט שנבחר ישקף כעת את אפשרות היישור האנכי שנבחרה.