כיצד להדיח אנשים מרשת ה- Wi-Fi שלך

לאחר שנתת למישהו את סיסמת ה- Wi-FI שלך, יש להם גישה בלתי מוגבלת לרשת ה- Wi-Fi שלך, והם יכולים להצטרף לרשת שלך בכל המכשירים שלהם. ככה זה בדרך כלל עובד, בכל מקרה. כך ניתן לאתחל אותם.

אפשרות 1: שנה את סיסמת ה- Wi-Fi שלך

השיטה הקלה והבטוחה ביותר היא לשנות את סיסמת רשת ה- Wi-Fi שלך בנתב שלך. פעולה זו תנתק בכוח את כל המכשירים מרשת ה- Wi-Fi שלך - אפילו שלך. יהיה עליך להתחבר מחדש לרשת ה- Wi-Fi על ידי הזנת הסיסמה החדשה בכל המכשירים שלך. מי שאין לו את הסיסמה החדשה שלך לא יוכל להתחבר.

בואו נהיה כנים: אם יש לכם הרבה מכשירים, חיבור מחדש של כולם יהיה כאב. אבל זו גם השיטה האמיתית, חסינת השוטים. גם אם אתה מסוגל לרשום שחור על מכשיר בנתב שלך כדי שלא יוכל להתחבר מחדש, מישהו עם סיסמת ה- Wi-Fi שלך יכול להתחבר למכשיר חדש. (וגם אם הם לא זוכרים את הסיסמה, ישנן דרכים לשחזר סיסמאות Wi-Fi שנשמרו במחשבי Windows ובמכשירים אחרים.)

לשם כך יהיה עליך לגשת להגדרות התצורה של הנתב שלך - בדרך כלל בממשק אינטרנט - להיכנס ולשנות את סיסמת ה- Wi-Fi. אתה יכול לשנות את שם רשת ה- Wi-Fi גם כשאתה נמצא בזה. יש לנו מדריך לגישה לממשק האינטרנט של הנתב שלכם, ותוכלו גם לבצע חיפוש באינטרנט אחר שם הנתב ומספר הדגם שלכם כדי למצוא את הוראות היצרן וההוראות הרשמיות. חפש קטע "אלחוטי" או "Wi-Fi" באפשרויות הנתב שלך.

כל זה מניח שהגדרת סיסמה בנתב שלך! הקפד להפעיל הצפנה מאובטחת (WPA2) ולהגדיר משפט סיסמה חזק. אם אתה מארח רשת Wi-Fi פתוחה, כל אחד יוכל להתחבר.

קשורים: כיצד לשנות את השם והסיסמה של רשת ה- Wi-Fi שלך

אפשרות 2: השתמש בסינון כתובות MAC בנתב שלך

לחלק מהנתבים יש תכונות לבקרת גישה שיכולות לנהל אילו מכשירים מורשים להתחבר. לכל מכשיר אלחוטי כתובת MAC ייחודית. נתבים מסוימים מאפשרים לך להתחבר לרשימה שחורה (לאסור) על התקנים עם כתובת MAC מסוימת. נתבים מסוימים מאפשרים לך להגדיר רשימת היתרים של התקנים מאושרים בלבד ולמנוע התקשרות אחרת להתחבר בעתיד.

לא לכל הנתבים יש אפילו אפשרות זו. גם אם אתה יכול להשתמש בו, זה לא לגמרי מאובטח. מישהו עם ביטוי הסיסמה שלך ל- Wi-Fi יכול לשנות את כתובת ה- MAC של המכשיר שלו כך שתתאים לכתובת מאושרת ותתפוס את מקומה ברשת ה- Wi-Fi שלך. גם אם איש אינו עושה זאת, תצטרך להזין כתובות MAC באופן ידני בעת חיבור מכשירים חדשים, או שתוקף פשוט יוכל להתחבר בכל עת - זה לא נראה אידיאלי.

מכל הסיבות הללו, אנו ממליצים שלא להשתמש בסינון כתובות MAC.

אבל אם אתה רק רוצה לבעוט זמנית מכשיר באופן זמני - אולי מכשיר ילדיך - ואתה לא מודאג מכך שהם יסתובבו בבלוק, זו יכולה להיות שיטה טובה.

יהיה עליך לחפור בהגדרות הנתב של ה- WI-Fi כדי לראות אם הוא בכלל תומך במשהו כזה. לדוגמה, בחלק מהנתבים של Netgear, זה נקרא "רשימת הגישה לכרטיסים אלחוטיים". בנתבים אחרים של Netgear כמו Nighthawk, תכונת בקרת הגישה רק שולטת בגישה לאינטרנט - מכשירים חסומים עדיין יכולים להתחבר לרשת Wi-Fi, אך הם מסורבים גישה לאינטרנט. נתבי Wifi של Google מאפשרים לך "להשהות" את הגישה לאינטרנט למכשירים, אך הדבר לא יגרום להם להפסיק את ה- Wi-Fi שלך.

קשורים: מדוע אינך צריך להשתמש בסינון כתובות MAC בנתב ה- Wi-Fi שלך

אפשרות 3: השתמש ברשת אורחים מלכתחילה

אם אתה נותן לאורח גישה לרשת ה- Wi-Fi שלך, אתה יכול להקל על עצמך תהליך זה על ידי הגדרת רשת Wi-Fi אורחת בנתב שלך. רשת האורחים היא רשת גישה נפרדת. לדוגמה, יכול להיות שיש לך רשת "בסיס ביתי" ורשת אחרת בשם "בסיס בית - אורח". לעולם לא תעניק לאורחים שלך גישה לרשת הראשית שלך.

נתבים רבים מציעים תכונה זו, וקוראים לה "רשת אורחים" או "גישה לאורחים" בהגדרות שלהם. לרשת האורחים שלך יכולה להיות סיסמה נפרדת לחלוטין. אם אי פעם תצטרך לשנות את זה, אתה יכול פשוט לשנות את סיסמת הרשת האורחת מבלי לשנות את סיסמת הרשת הראשית שלך ולבעוט את המכשירים שלך.

לרוב רשתות אורח יכולות להיות "מבודדות" גם מהרשת הראשית שלך. למכשירי האורח שלך לא תהיה גישה לשיתופי קבצים במחשבים שלך או במשאבים אחרים המחוברים לרשת אם תפעיל "בידוד" או תשבית "תאפשר לאורחים גישה למשאבי רשת מקומית", או איך שלא נקראת האפשרות.

שוב תצטרך לחפור בהגדרות הנתב שלך כדי לראות אם יש לו תכונת "רשת אורחים". עם זאת, רשתות אורחים נפוצות הרבה יותר מרשימות בקרת גישה.

קשורים: כיצד להפעיל נקודת גישה לאורח ברשת האלחוטית שלך

אם אתה יכול לגשת למכשיר המתחבר ל- Wi-Fi

במקרה הלא סביר שיש לך גישה למכשיר של מישהו והוא לא קבע סיסמה או לא יכול לעצור אותך, אתה יכול להסיר את הסיסמה השמורה. לדוגמה, אתה יכול להורות ל- iPhone לשכוח את הרשת או למחוק את פרופיל רשת ה- Wi-Fi השמור ב- Windows.

בהנחה שיש לך גישה למכשיר של האדם והם לא זכרו או רשמו את סיסמת ה- Wi-Fi שלך, זה יפתור את הבעיה שלך. הם לא יכולים להתחבר מחדש למכשיר זה אלא אם כן הם מזינים מחדש את הסיסמה. כמובן, הם יכולים להציג את זה בכל מכשירים אחרים שיש להם גישה למקום בו נשמרת הסיסמה.

מה לגבי תוכנה שמדיחה אנשים מה- Wi-Fi שלך?

חפש באינטרנט נושא זה ותגלה שאנשים ממליצים על תוכנה כמו Netcut או JamWifi, שיכולות לשלוח מנות למכשירים אחרים ברשת ה- Wi-Fi שלך המורה להם להתנתק.

כלי תוכנה אלה מבצעים בעצם מתקפת ביטול אישור Wi-Fi כדי לאתחל מכשיר באופן זמני מרשת ה- Wi-Fi שלך

זה לא פיתרון אמיתי. גם לאחר ביטול ההרשאה של מכשיר, הוא ימשיך לנסות להתחבר. זו הסיבה שכמה כלים יכולים לשלוח באופן קבוע חבילות "ביטול" אם אתה משאיר את המחשב פועל.

זו לא דרך אמיתית להסיר לצמיתות מישהו מהרשת שלך ולאלץ אותו להישאר מנותק.