כיצד להציג את מקור ה- HTML ב- Google Chrome

בין אם אתה מעצב אתרים באגים בקוד המקור של האתר שלך או סתם סקרן כיצד נראה קוד האתר, אתה יכול להציג את מקור ה- HTML ישירות ב- Google Chrome. ישנן שתי דרכים להציג את מקור ה- HTML: הצגת מקור ובדיקה באמצעות כלי מפתח.

צפה במקור באמצעות הצגת מקור עמוד

הפעל את Chrome וקפוץ לדף האינטרנט שברצונך להציג את קוד המקור של HTML. לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על הדף ולחץ על "צפה במקור הדף" או לחץ על Ctrl + U כדי לראות את מקור הדף בכרטיסיה חדשה.

כרטיסייה חדשה נפתחת יחד עם כל ה- HTML לדף האינטרנט, מורחב לחלוטין ולא מעוצב.

אם אתה מחפש אלמנט או חלק ספציפי במקור ה- HTML, השימוש ב- View Source הוא מייגע ומסורבל, במיוחד אם הדף משתמש בהרבה JavaScript ו- CSS.

בדוק את המקור באמצעות כלי מפתח

שיטה זו משתמשת בחלונית 'כלים למפתחים' ב- Chrome והיא גישה הרבה יותר נקייה להצגת קוד המקור. קל יותר לקרוא כאן HTML בזכות העיצוב הנוסף והיכולת לכווץ אלמנטים שאינך מעוניין לראות.

פתח את Chrome ועבור לדף שברצונך לבדוק; ואז לחץ על Ctrl + Shift + i. חלונית מעוגנת תיפתח לצד דף האינטרנט שאתה מציג.

לחץ על החץ האפור הקטן לצד אלמנט כדי להרחיב אותו עוד יותר.

אם אינך מעוניין לראות את קוד העמוד המלא כברירת מחדל, אלא לבדוק אלמנט ספציפי ב- HTML, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על שטח זה בעמוד ואז לחץ על "בדוק".

כאשר החלונית נפתחת הפעם, היא עוברת ישירות לחלק הקוד המכיל את האלמנט עליו לחצת.

אם ברצונך לשנות את מיקום הרציף, תוכל להזיז אותו לתחתית, שמאלה, ימין, או אפילו לבטל את העגינה לחלון נפרד. לחץ על סמל התפריט (שלוש נקודות), ואז בחר בטל עגינה לחלון נפרד, עגינה משמאל, עגינה לתחתית או עגינה מימין בהתאמה.

זה כל מה שיש בזה. לאחר שתסיים להסתכל על הקוד, סגור את הכרטיסייה הצג מקור או לחץ על 'X' בחלונית 'כלים למפתחים' כדי לחזור לדף האינטרנט שלך.