כיצד לפתור בעיות PS4 על ידי בנייה מחדש של מסד הנתונים PS4

אם אתה נתקל בבעיות PS4, כמו ביצועים איטיים, שגיאות "נתונים פגומות" או בעיות בהורדה או עדכון משחקים, ייתכן שמסד הנתונים של המסוף שלך הוא הבעיה. למרבה המזל, בנייה מחדש של מסד הנתונים PS4 תפתור את מרבית הבעיות הללו.

מה פירוש "לבנות מחדש את מסד PS4"?

כאשר ה- Sony PlayStation 4 שלך מוריד נתונים, בין אם מדובר במשחק חדש ובין אם מדובר בעדכון לכותר קיים, על הקונסולה לנווט את הנתונים שהורדו כדי למצוא את מה שהיא זקוקה לו. כמה עדכונים גדולים והורדות משחקים עלולים לגרום להאטה בקונסולה שלך, מכיוון שהיא חייבת לנפות הרבה נתונים. חלק ניכר מהנתונים הללו אינו רלוונטי לפעולה הנוכחית.

בנייה מחדש של מסד הנתונים של ה- PS4 שלך מספרת למערכת היכן הנתונים הרלוונטיים שהורדו נמצאים בכונן. לאחר השלמת תהליך זה, קל יותר לקונסולה שלך למצוא את הנתונים הדרושים עבור משחק או שירות מסוים. זה יכול להוביל לזמני אתחול מהירים יותר ולקונסולה תגובה יותר.

זה לא זהה לאיחוי כונן קשיח - תהליך זה ייקח הרבה יותר זמן. איחוי מעביר נתונים מסביב, ואילו בנייה מחדש של מסד הנתונים משפיעה רק על מסד הנתונים. לאחר בניית מסד הנתונים מחדש, המסוף מציין היכן הנתונים הרלוונטיים נמצאים בכונן ואז מעדכן את מיקומו בתוך מסד הנתונים.

סוני מזהירה כי בנייה מחדש של מסד הנתונים שלך עשויה להימשך זמן מה - או אפילו מספר שעות, תלוי כמה נתונים חדשים יש לנפות. מניסיוננו, התהליך לוקח מספר דקות, לכל היותר, על PS4 Pro 1 TB. ראוי גם לציין כי עדכוני PS4 גדולים צריכים גם לבנות מחדש את מסד הנתונים. זה קורה גם בכל פעם שמפעילים את המסוף לאחר שלא מכבים אותו כראוי.

לעיתים, תהליך הבנייה מחדש של מסד הנתונים שלך יכול לגרום למשחקים או יישומים אחרים להימחק אם המסוף חושב שהם פגומים. זה לא אמור להשפיע על שמירת הנתונים, אך זכור שתמיד תוכל לגבות לענן באמצעות פלייסטיישן פלוס או למכשיר USB מקומי.

מתי כדאי לבנות מחדש את מסד הנתונים שלך?

בניית מסד הנתונים של ה- PS4 שלך היא תהליך בטוח ותוכל לעשות זאת בתדירות שתרצה. זו פעולה בסיכון נמוך יחסית שלא בהכרח משפיעה על הנתונים בכונן שלך. ניתן לבנות מחדש את מסד הנתונים כדי לפתור בעיות קיימות, אך פעולה זו תסייע גם במניעת האטות קונסולות עתידיות.

יש כמה מקרים שבהם תרצה לאלץ בניית מסד נתונים מחדש כדי לפתור בעיות עם ה- PS4 שלך.

אם לקונסולה שלך לוקח יותר זמן מהרגיל לאתחל או לחדש ממצב מושעה, או אם אתה מבחין בהאטה בשימוש בתפריטי PS4, בנייה מחדש עשויה לעזור להאיץ את העניינים. זה קורה לעיתים קרובות לאחר הורדת עדכוני משחק גדולים, אז כדאי לבנות מחדש את מסד הנתונים בפעם הבאה ש- Modern Warfare ישחרר תיקון של 100 ג'יגה בייט.

בעיות בבסיסי נתונים יכולות גם להשפיע לרעה על ביצועי המשחק. אם אתה מבחין בירידות קצב המסגרות ובגמגום, במיוחד באזורים שמעולם לא שמת לב אליהם לפני כן, בנייה מחדש של מסד נתונים עשויה להיות רעיון טוב.

ניתן לפתור שגיאות מתמשכות של "נתונים פגומים" באמצעות בנייה מחדש של מסד נתונים. אלה מופיעים לעתים קרובות בעת ניסיון להוריד משחק מהספרייה שלך. הפעלה מחדש של ההורדה פועלת בדרך כלל לתקופה קצרה לפני שתראה שוב את הודעת השגיאה. ציינו כי הבעיה נעלמת כולה לאחר בנייה מחודשת של מסד נתונים.

יש גם שציינו כי בנייה מחדש של בסיס הנתונים PS4 שלהם פתר בעיה שבה המסוף לא יצליח באופן קבוע לקרוא מדיה אופטית ועם תוכן חסר להורדה (DLC).

אם אתה מתקין לעתים קרובות משחקים ויישומים חדשים, תקבל יותר הטבות מבניית מחדש של בסיסי נתונים רגילים מאשר מישהו שמשחק את אותם משחקים ולעתים נדירות מתקין דבר.

האם יש חסרונות?

אין הרבה חסרונות בבניית מסד הנתונים מחדש. יתכן שתגלה שחלק מהדברים חסרים אם הנתונים פגומים, אך הדבר נדיר. רשימת המשחקים ששיחקת לאחרונה תימחק, אז תצטרך לדפדף בספרייה שלך כדי למצוא דברים במקום לגלול כמה אריחים ימינה.

בנייה מחדש תסיר גם את כל ההתראות במערכת שלך. עם זאת, זה יכול להיות נחמד לנגב את הצפחה מפני שאם לא תסיר אותם ידנית, נראה שהקונסולה אוחזת בהם לנצח.

לבסוף, אם יש לכם אוסף גדול במיוחד של משחקים ומשתמשים בכונן חיצוני, אתם עלולים לחכות זמן מה לסיום התהליך. עם זאת, לא שמנו לב לזמני המתנה משמעותיים לא ב- PS4 רגיל עם אחסון מורחב, או ב- PS4 Pro טעון עד אפס מקום.

כיצד לבנות מחדש את מסד הנתונים במצב בטוח

יהיה עליך לאתחל את קונסולת PS4 שלך במצב בטוח כדי לבנות מחדש את מסד הנתונים שלה. לשם כך, העירו את הקונסולה ממצב שינה כרגיל. לאחר מכן לחץ לחיצה ממושכת על לחצן PS בבקר שלך, ואז בחר הפעלה> כבה את PS4.

כשהקונסולה כבויה לחלוטין, חבר את הבקר שלך ל- PS4 באמצעות כבל USB. זה הכרחי מכיוון ש- Bluetooth לא יעבוד במצב בטוח. כעת לחץ והחזק את לחצן ההפעלה בחלק הקדמי של המסוף עד שתשמע שני צפצופים כדי לאתחל אותו במצב בטוח.

לאחר הצפצוף השני, שחרר את הלחצן והמתין לתפריט "מצב בטוח" שיופיע. כאשר זה קורה, בחר "5. בנה מחדש מסד נתונים. " אשר את האזהרה כי התהליך עשוי להימשך מספר שעות, ואז בחר "אישור" כדי להתחיל בבנייה מחדש.

המסוף שלך יופעל מחדש ויציג את הלוגו של פלייסטיישן לזמן מה. לאחר מכן, אתה אמור לראות סרגל התקדמות המראה כי מסד הנתונים נבנה מחדש.

לאחר סיום התהליך, המסוף שלך יופעל מחדש.

מה עושה מצב בטוח?

ישנן אפשרויות אחרות לפתרון בעיות בתפריט "מצב בטוח". הראשון הוא "מערכת הפעלה מחדש", שיוצא ממצב בטוח ומפעיל מחדש את ה- PS4 כרגיל.

מתחת לזה יש אפשרות לשנות את רזולוציית המסך ל -480 p. זה שימושי אם המסוף שלך מחובר לתצוגה שאינה תומכת ברזולוציה הקיימת, ועליך לבטל את ההגדרות.

האפשרות הבאה היא "עדכן תוכנת מערכת", המחפשת אחר הגרסה האחרונה, ואז מנסה לעדכן. אתה יכול לנסות אפשרות זו אם נתקלת בבעיות בעדכון תוכנת המערכת כאשר המערכת מופעלת כרגיל.

האפשרות "שחזר הגדרות ברירת מחדל" מחזירה את כל הגדרות המערכת לברירות המחדל של היצרן. זה לא ישפיע על המשחקים שלך ולא ישמור נתונים. עם זאת, זה ישנה דברים כמו העדפות חיסכון באנרגיה ושרתי DNS לערכי ברירת המחדל שלהם.

לבסוף, ישנן האפשרויות "אתחל את PS4" ו "אתחל את PS4 (התקן מחדש תוכנת מערכת)". אלה יאפסו את הקונסולה שלך למצב כמו חדש. האפשרות השנייה מתקנת מחדש גם את הגרסה הנוכחית של מערכת ההפעלה של סוני. שני אלה ימחקו את כל המשחקים, המדיה ושמירת הקבצים.

עליך להשתמש באפשרויות סופיות אלה רק אם אתה נתקל בבעיות חמורות ב- PS4 שלך (וניסית את כל השאר), או אם אתה מוכר או נותן את המסוף שלך. אפשרויות אלה יסירו את כל המידע האישי שלך.

האם קונסולות הדור הבא ידרשו תחזוקה דומה?

סוני ומיקרוסופט מתכוננות להשיק את קונסולות הפלייסטיישן 5 ו- Xbox Series X שלהן בסוף ה- 2020 בסוף 2020. ההבדלים הגדולים ביותר יהיו כונני מצב מוצק מהיר יותר (SSD) וערוצי נתונים ברוחב פס רחב.

תכונות חדשות אלה יאפשרו לקונסולות לגשת לנתונים מהר יותר מאי פעם. המשמעות היא גם שהליך בנייה מחדש של מסד נתונים ב- PS5 צריך לקחת פחות זמן הודות לביצועים המשופרים של SSD.

אם אתה רוצה להאיץ את ה- PS4 שלך, אתה יכול להוסיף SSD. עם זאת, אל תצפו לאותה ביצועים מהדור הבא שנראה מה- PS5.

קשורים: PS5 ו- Xbox סדרה X: מה הם Teraflops?