כיצד לנקות היטב את המחשב השולחני המלוכלך שלך

בדיוק כמו המכונית שלך, הבית שלך ואפילו הגוף שלך, המחשב שלך זקוק לניקוי טוב כל פעם כדי למנוע הצטברות אבק והתחממות יתר. קל לבצע ניקוי מחשב ואורך כ -20 דקות בלבד, אז היום נסקור כיצד לנקות ביעילות את החלק הפנימי של המחשב השולחני שלך.

הערת העורך:  מאמר זה מראה כיצד לנקות לחלוטין את כל מה שנמצא בתיק המחשב. אתה לא בהכרח צריך להסיר את זיכרון ה- RAM וכרטיס המסך אם אתה לא רוצה. אנו ממליצים לנקות את המחשב על בסיס קבוע.

באיזו תדירות עלי לנקות את המחשב שלי?

בהתאם לסביבתך, ייתכן שיהיה עליך לנקות את המחשב לעתים קרובות יותר או פחות. מיקום מחשב הוא משתנה חשוב אחד. שמירת המחשב על הרצפה מאפשרת לאבק, שיער, תאי עור וחלקיקי שטיח להיכנס פנימה לקלה יותר. אם אתה מחזיק את המחשב מעל הרצפה - נניח על שולחן העבודה שלך - חלקיקים נוטים פחות להיכנס פנימה.

אם אתה מעשן ליד המחשב שלך, זפת, אפר ושאר זבל יכול להצטבר במאווררי המחשב שלך ובמשטחים פנימיים. להיפטר מהמחשב מהדברים האלה כל 6 חודשים יכול להגדיל את ביצועי המחשב.

אם אתה הבעלים של חיית מחמד שמזילה, כדאי לך לנקות את המחשב בתדירות גבוהה יותר. החלק הפנימי של המחשב רגיש באותה מידה למאווררי סתימת פרווה ואזורים אחרים במחשב שלך.

בקיצור, אם אתה מחזיק את המחשב שלך מהרצפה, לא מעשן ואין לך שפיכת חיות מחמד, אתה כנראה יכול לברוח עם ניקוי המחשב פעם בשנה. אם כל אחד מהדברים האלה נוגע לך, כדאי לך לנקות את המחשב כל 6 או אפילו 3 חודשים. וכמו תמיד, אם המחשב מתחיל להיות חם מהרגיל, פתח אותו כדי לבדוק אם יש אבק או שיער ואז נקה אותו.

הכנה

אל תפתח את המחשב בזמן שהוא פועל או עם כבלים המחוברים אליו. זה תמיד בטוח יותר להסיר את כל ציוד היקפי כגון כבלים מסוג USB, כבלי שמע, כבלי וידאו  ובעיקר  את כבל החשמל. כן, שמירה על כבל החשמל מחובר לאדמה למחשב ולעתים קרובות זה בסדר להשאיר אותו מחובר בזמן העבודה בתוך המארז. אבל, אפילו שמץ הלחות הזעיר מאוויר משומר יכול לגרום לצרות אם הרכיבים מקבלים כוח.

לאחר מכן, העבר את המחשב לאזור מאוורר כמו בחצר האחורית שלך או במוסך. חשוב במיוחד לקחת בחשבון אם המחשב שלך הצטבר אבק רב שנשוב סביב. לנשום את כל האבק הישן והצטבר הזה לא טוב עבורך ואם אתה נמצא במתחם סגור, האבק רק הולך להתיישב על הדברים שלך - כולל בחזרה במחשב שלך.

אם אתה מוגבל במרחב, הקפד לשמור על ואקום ( לא  לניקוי פנים המחשב, בקרוב עוד) בקרבת מקום לניקוי מהיר לאחר מכן. ואם אתה מודאג משאיפת אבק, אתה תמיד יכול לעצור בתחנת החומרה המקומית שלך כדי להרים מסיכת אבק זולה בפחות מ- $ 5.

אסוף את הכלים שלך

קשורים: שאל כיצד לבצע חנון: מדוע אסור לך לשאוב את המחשב האישי שלך, להמיר ספרים לקינדל ולשלוט במחשבים מרובים באמצעות מקלדת אחת

לפני שתתחיל לפתוח את מארז המחשב שלך, תצטרך לאסוף את כלי הניקוי שלך. אנו ממליצים בחום לא להשתמש בוואקום לניקוי אבק ממרכיבי המחשב. זה יכול ליצור הצטברות סטטית ועלול לטגן רכיבי חשמל חשובים בלוח האם, בכרטיס המסך ובמקומות אחרים. זה פשוט רעיון רע, אז חסוך מעצמך הייסורים והרים פחית אוויר דחוסה.

עם זאת, ואקום יכול להיות שימושי אם אתה מאבק את המחשב שלך בפנים. הפעל את הריק והחזק את הצינור ליד המחשב שלך - אך  לא נוגע בו . נשף את האבק מהמחשב לכיוון צינור הוואקום, כך שהוואקום יוכל לינוק את רובו עד הסוף.

ישנם כמה כלים שתצטרך לנקות את המחשב שלך:

  • סט חומרה הכולל מברגים
  • פחית אוויר דחוס
  • מטלית ניקוי
  • קשרי רוכסן (אופציונלי)
  • מספריים (אופציונלי)
  • צמר גפן (אופציונלי)
  • הדבק תרמי (אופציונלי)
  • עיפרון או עט (אופציונלי)

אחד הקוראים שלנו, קרלוס, מציע להשתמש במברשת צבע קטנה כדי לסחוף אבק במקום בו אוויר דחוס פשוט לא יכול להגיע. חלק מהכלים הללו הם אופציונליים, אז אל תלחץ אם אין לך אותם. היו לנו רק כמה בעצמנו, ועדיין הצלחנו לעשות עבודה נהדרת.

פתח את התיק שלך

עכשיו שאתה נמצא באזור מאוורר היטב עם כל הכלים שלך שנאספו, נוכל להתחיל בתהליך ההכנה על ידי פתיחת מארז המחשב שלך. כל מארזי המחשבים שונים. אם מעולם לא פתחת את שלך בעבר ואתה מתקשה לפתוח אותו, עיין במדריך של המחשב שלך או נסה לחפש באינטרנט מדריכים ספציפיים לגבי פתיחת הדגם שלך.

המקרה שאנו משתמשים בו הוא Sigma Luna WB, וכמו ברוב המקרים, כל מה שנדרש הוא להבריג שני ברגים ואז להחליק את לוח הצד כלפי חוץ. שים לב שאם בלוח הצדדי שלך יש מאוורר מחובר, ייתכן שיהיה עליך לנתק כבלים חשמליים כדי להפסיק את הלוח לגמרי.

כדי להקל על תהליך הניקוי, עדיף להוציא את כל הרכיבים שניתן להסיר בקלות. מרבית המחשבים השולחניים מאפשרים לך להסיר מקלות RAM, כרטיסי מסך וכוננים קשיחים. אתה לא צריך לעשות את זה, אבל אתה יכול לנקות בצורה יסודית יותר אם כן.

אנו ממליצים לא להסיר את המעבד מכיוון שיש להחליף את הדבק התרמי המשמש להעברת חום מהחלק העליון של המעבד למאוורר בכל פעם שמסירים את המאוורר. אם  הם  מצוידים עם רסק תרמי רוצה להסיר את המעבד שלך, רק כדי להיות בטוח לנקות את הדבק תרמי הישן על המעבד שלך עם אלכוהול לחיטוי מטלית רכה. לאחר מכן מרחו שכבה טרייה של משחה תרמית לאחר שתסיימו לנקות את המחשב.

רוב האנשים לא צריכים להזדקק להסרת המעבד והמאוורר שלהם. זה פשוט לא הגיוני בהתחשב בקושי שאבק עושה את דרכו לשקע המעבד. ואז, אם אתה מנקה את המחשב שלך, למה לא ללכת עד הסוף? הבחירה בידיים שלך.

ניקיון

כדי להתחיל בתהליך הניקוי, התחל עם ציוד היקפי שהסרנו זה עתה. תפוס את פחית האוויר הדחוס שלך והחזק את ההדק כדי לשחרר פרץ אוויר לאזור עם הצטברות אבק רבה. אנו מנקים כרטיס מסך ישן שמעולם לא זכה לתשומת לב רבה, ולכן הצטברו כמה גושי אבק סביב יציאות ה- DVI. אם אתה מנקה כרטיס מסך עם מאוורר, אתה יכול להשתמש בעט או בעיפרון כדי למנוע מהלהבים להסתובב בזמן שאתה נושף את האוויר הדחוס.

לאחר מכן, אנו עוברים בתוך מארז המחשב. התחל על ידי הסרת חלקיקי אבק שעשויים למצוא את דרכם בתוך חריצי ה- RAM. קח את פח האוויר הדחוס שלך, כיוון אותו לחריץ RAM, החזק את ההדק והזז אותו לאורך כל החריץ. חזור על כך עבור כל חריץ בתיק המחשב שלך.

עכשיו נעבור לציוד הגדול יותר בפנים כמו מאוורר המעבד שלך ויחידת אספקת החשמל. שוב, מומלץ להשתמש בעט או בעיפרון בעת ​​ניקוי מאווררים כדי למנוע מהלהבים להסתובב. השתמש בפחית האוויר הדחוס שלך כדי לפוצץ חלקיקי אבק רופפים.

אתה יכול גם להשתמש בצמר גפן כדי לנקות את המאוורר על ידי שפשוף המקלון נגד הלהבים כדי להדביק את חלקיקי האבק. זה קצת מייגע, אבל זה גורם למאוורר נחמד ונקי בסופו של דבר.

בתחתית המקרה שלך יהיה ללא ספק הצטברות אבק. אתה יכול להתחיל בהוצאת האבק עם האוויר הדחוס שלך. אם עדיין נשאר אבק למארז, אתה יכול להשתמש במטלית לחה כדי לנגב אותו. וודא שהמטלית שלך לא  רטובה , אך  לחה . חזור על שלב זה בכל פינות המקרה שלך.

לבסוף, אל תשכח לנקות גם מאווררים, יציאות או מתחמים אחרים כמתואר לעיל.

אם יש לך מאוורר מגונדר במיוחד, אל תפחד להשתמש בצמר גפן עם מעט אלכוהול איזופרופיל כדי לנקות את הלהבים. תנו לאוהדים סיבוב מהיר כדי לוודא שהלהבים נעים בחופשיות לאחר הניקוי. אם לא, כנראה שהכי טוב להמשיך ולהחליף את אותם אוהדים.

כבלים מבוטלים (אופציונלי)

השלב הבא הוא אופציונלי ומומלץ למחשבים שנבנו בהתאמה אישית. שלא כמו מחשבים המיוצרים באופן מקצועי, מחשבים שנבנו בהתאמה אישית אינם מגיעים עם כבלים חבולים ומתאים בדיוק. הדרך הטובה ביותר להפוך את המקרה שלך לבטוח ומאורגן יותר היא להשתמש בקשרי zip. אתה גם לא רוצה שמאוורר המעבד שלך או כל מאוורר אחר יגרד בכבלים אם הם לא תחובים בקפידה.

כדי להתחיל תצטרך חבילת קשרי רוכסן. לא משנה איזה גודל או צבע הם, כל עוד הם יכולים להתאים לכל הכבלים שלך. נשתמש בקשרי רוכסן בגודל 4 אינץ '.

התחל על ידי ניתוק כל הכבלים שצריך לקשור. הקפידו לרשום כיצד הם היו מחוברים לעיון בהמשך ולהצטלם.

כשיש לך כבל או סט כבלים מקובצים לטעמך, עוטף סביבו עניבת רוכסן והעביר את הקצה הדק דרך אטב. ואז הדק את עניבת הרוכסן על ידי משיכת הקצה הדק עד שלא תוכל עוד להדק אותו. קח את המספריים שלך וקצץ את העודפים.

חזור על שלב זה בכמה שיותר כבלים. לאחר מכן תוכל לתחוב אותם כדי להפחית את נראותם ולהעניק למעיים של המחשב מראה נקי יותר.

ההמשך

חבר את הכבלים בחזרה לשקעים הנכונים שלהם. עיין במסמך או בתמונות שלך מקודם אם אינך זוכר לאן כל כבל הולך. זכור להחזיר את כל ציוד היקפי שהוסר, כגון כרטיס מסך או מקלות זיכרון RAM, לשקעים המתאימים שלהם.

המחשב שלך, מבפנים ומבחוץ, אמור להיראות טוב כמו חדש. נפטרנו מהמחשב שלנו מאבק, משיער, מחלקיקי עור ועוד. הכבלים שלך צריכים להיות מנוהלים בצורה מסודרת ויצאו מגדרם של מאווררים וציוד רגיש אחר. אם היו לך בעבר בעיות חימום, תתחיל לשים לב שזה נחלת העבר. ואל תשכח לנקות את המחשב כל 3 עד 6 חודשים כדי לשמור על ביצועים אלה!