מה חדש בעדכון של Windows 10 במאי 2020, זמין כעת

העדכון של Windows 10 למאי 2020 הושק ב- 27 במאי 2020. שם הקוד 20H1 במהלך הפיתוח, זהו Windows 10 גרסה 2004. הוא הרבה יותר גדול מהעדכון של Windows 10 בנובמבר 2019, אך עדיין מרגיש כמו אוסף של שיפורים שימושיים.

פוסט זה מעודכן בתכונות במהדורה הסופית. במקור פרסמנו מאמר זה ב- 28 באוגוסט 2019, ועדכנו אותו לאורך כל תהליך הפיתוח של מיקרוסופט.

כיצד להתקין את העדכון במאי 2020 כעת

אתה יכול לעבור להגדרות> עדכון ואבטחה> Windows Update כדי למצוא את העדכון. לחץ על "בדוק אם קיימים עדכונים" ואולי יוצע לך העדכון. ייתכן שיחלוף זמן מה עד שהעדכון יופיע ב- Windows Update לאחר השחרור הרשמי. מיקרוסופט עוברת תהליך השקת עדכונים איטי, ומציעה לאט לאט את התוכנה העדכנית ליותר ויותר אנשים תוך שהיא מוודאת שהיא יציבה ושלא באגים צצים.

אתה יכול גם להוריד את Assistant Update של מיקרוסופט ולהפעיל אותו. עוזר העדכונים תמיד ישדרג את מערכת Windows 10 שלך לגרסה האחרונה, גם אם העדכון עדיין לא מופיע ב- Windows Update במחשב שלך. הכלי מדלג על תהליך ההשקה האיטי הרגיל.

אזהרה : אתה מדלג על חלק מתהליך הבדיקה של מיקרוסופט על ידי עדכון Windows במסייע העדכונים. מיקרוסופט כבר פותרת מגוון בעיות בעדכון, לכן כדאי להמתין לתיקוני באגים לפני שתעדכן. אם אתה מתקין את העדכון ונתקל בבעיות, כך תוכל להסיר אותו.

קשורים: כיצד להתקין את עדכון מאי 2020 של Windows 10

שליטה רבה יותר על עדכונים אופציונליים

Windows Update מתקין אוטומטית עדכונים רבים, אך חלק מהעדכונים הם אופציונליים. עכשיו, יש מסך חדש שמציג את כל העדכונים הללו במקום אחד.

עדכוני מנהלי התקן לחומרה, עדכוני תכונות גדולים כמו עדכון מאי 2020 עצמו, ועדכונים חודשיים באיכות אבטחה כמו עדכוני C ו- D יופיעו כאן.

כדי למצוא מסך זה לאחר העדכון לעדכון מאי 2020, עבור אל הגדרות> עדכון ואבטחה> Windows Update> צפה בעדכונים אופציונליים. לאחר מכן תוכל לבחור אילו עדכונים ייתכן שתרצה להתקין.

Windows Update עדיין יתקין באופן אוטומטי עדכוני מנהלי התקנים רבים של חומרה, אך לעיתים ישנם עדכונים נוספים שאולי לא יותקנו באופן אוטומטי. בעבר היית צריך לחפור במנהל ההתקנים ולבחור התקן ספציפי לעדכון. כעת, כל העדכונים האופציונליים למנהלי החומרה יופיעו במסך זה. מיקרוסופט אומרת "אם יש לך בעיה, אחד מאותם מנהלי התקנים אופציונליים עשוי לעזור."

קשורים: מתוקנים עדכוני מנהל התקן החומרה של Windows 10

חוויה חדשה בקורטנה (עם הקלדה)

מיקרוסופט מפרסמת "חוויה חדשה של Cortana" עם "ממשק משתמש חדש מבוסס צ'אט". כעת תוכל להקליד שאילתות לקורטנה במקום לומר אותן בקול רם. ההיסטוריה של השיחה שלך עם Cortana תופיע כאילו היה חלון צ'אט, כך שתוכל לראות את תוצאות השאילתות האחרונות רק על ידי פתיחת Cortana משורת המשימות.

כעת החלונית Cortana מהווה חלון רגיל יותר. אתה יכול לשנות את הגודל שלו ולהעביר אותו על שולחן העבודה שלך על ידי גרירת שורת הכותרת, בדיוק כמו חלונות אחרים. הוא תומך גם בנושאים בהירים וגם כהים של Windows 10.

מעבר לעיצוב החדש, מיקרוסופט אומרת כי היא "עדכנה את Cortana במודלים חדשים של דיבור ושפה", כמו גם "שיפור משמעותי בביצועים" של העוזרת הקולית. מיקרוסופט אומרת שתוכלו להשתמש ב- Cortana בכל אחת מהשפות הנתמכות בה, גם אם מערכת ההפעלה Windows שלכם מוגדרת להשתמש בשפת תצוגה ש- Cortana אינה תומכת בה.

Cortana מאבדת תמיכה במיומנויות של בית חכם

Cortana עכשיו כל עסק. במקום לנסות להיות עוזרת חכמה לעשות הכל המתחרה באלקסה של אמזון, העוזרת של גוגל וסירי של אפל, Cortana מתמקדת בפרודוקטיביות.

מיקרוסופט אומרת כי "כחלק מההתפתחות של Cortana לעוזרת פרודוקטיביות אישית במיקרוסופט 365, היא עושה כמה שינויים. הוסרו "כישורי צרכנות" רבים כמו תמיכה בשירותי מוסיקה, מכשירי בית חכם מחוברים ומיומנויות צד שלישי אחרות.

Cortana עדיין יכולה לעזור לך לשלוח מיילים, לבדוק פריטי לוח שנה, למצוא קבצים, לחפש באינטרנט, להגדיר אזעקות ולפתוח אפליקציות. קורטנה עדיין יכולה לספר לך בדיחה. אבל אל תצפה מ- Cortana לשלוט יותר בשירות התאורה או הזרמת המוסיקה של הבית החכם שלך.

כעת תוכל להוריד ולהשתמש באמזון Alexa בכל מחשב Windows 10, כך שיש עדיין דרך לבצע משימות אלה מ- Windows.

הורדת ענן להתקנה מחדש של Windows

ל- Windows 10 אפשרות חדשה של "הורדת ענן" בה תוכלו להשתמש בעת איפוס המחשב שלכם למערכת ברירת מחדל של Windows. כשתעבור אל הגדרות> עדכון ואבטחה> שחזור ובחר לאפס את המחשב ולהסיר הכל, עכשיו אתה יכול להורות ל- Windows להשתמש ב"הורדת ענן ". במקום להתקין מחדש את Windows 10 מהקבצים במערכת המקומית שלך, Windows תוריד את הגרסה העדכנית ביותר של Windows 10 ותתקין אותה במערכת שלך.

זה יחסוך זמן בעדכונים לאחר מכן. בעבר, הדרך היחידה לעשות זאת הייתה עדכון Windows 10 לפני "איפוס" המערכת שלך או על ידי יצירת מדיה חדשה של התקנת Windows 10. תכונת האיפוס של Windows 10 הפכה לחזקה הרבה יותר.

קשורים: מיקרוסופט מסבירה כיצד "הורדת ענן" מתקין מחדש את Windows 10

מגבלות רוחב הפס עבור Windows Update

אפליקציית ההגדרות מעניקה לך כעת שליטה רבה יותר על רוחב הפס המשמש להורדת עדכוני Windows. בגרסאות ישנות יותר של Windows, אתה יכול להגדיר מגבלת רוחב פס כאחוז מרוחב הפס שלך. Windows 10 גרסה 2004 תאפשר לך לקבוע מגבלה מדויקת של "רוחב פס מוחלט" ב- Mbps לקבלת חיזוק מדויק יותר של העדכונים שהורדו. אפשרות זו הייתה זמינה בעבר במדיניות קבוצתית, אך כעת היא זמינה לכולם בהגדרות.

כדי למצוא את אפשרויות הגבלת רוחב הפס של עדכונים בכל גרסה של Windows 10, עבור אל הגדרות> עדכון ואבטחה> אופטימיזציה למסירה> אפשרויות מתקדמות.

WSL 2 עם ליבת לינוקס

מערכת המשנה החדשה של Windows עבור Linux (WSL) היא כנראה התכונה החשובה ביותר ב- Windows 10 20H1. זו גרסת WSL 2 והיא חזקה עוד יותר מהגרסה הראשונה. WSL 2 משתמש בליבה אמיתית של לינוקס כדי לספק סביבת לינוקס עוצמתית ומלאה עוד יותר ב- Windows 10.

מיקרוסופט תבנה ליבת לינוקס משלה ותשלח אותה עם WSL 2, וגרעין לינוקס זה יעודכן באמצעות Windows Update. אתה יכול גם לבנות ליבת לינוקס משלך ולגרום ל- Windows 10 להשתמש בו. אינך צריך לחשוב על כל זה - ל- WSL 2 יש חוויית משתמש זהה ל- WSL 1 והיא "פשוט תעבוד" ללא כל תצורה נוספת.

WSL 2 מבטיח "ביצועי מערכת קבצים דרמטיים מגדילים" ו"תאימות שיחות מערכת מלאה ". תאימות זו פירושה תמיכה בטכנולוגיות כמו Docker שלא יפעלו ב- WSL 1 המקורי.

מעבר לכך, מיקרוסופט הוסיפה תמיכה במכשירי ARM64 - במילים אחרות, WSL פועלת כעת ב- Windows במחשבי ARM. הערות השחרור של WSL אומרות שזה יעבוד רק "אם המעבד / הקושחה שלך תומך בווירטואליזציה."

אפשרויות תצורה נוספות זמינות. לדוגמה, באפשרותך להגדיר /etc/wsl.confבקובץ את חשבון המשתמש המוגדר כברירת מחדל של הפצה לינוקס .

קשורים: Windows 10 מקבל גרעין לינוקס מובנה

חוויית חיפוש מהירה יותר של Windows

עדכון במאי 2019 של Windows 10 חיפוש קבוע בתפריט התחלה. מיקרוסופט עשתה זאת על ידי ניצול אינדקס החיפוש הישן של Windows, שרץ ברקע וסורק את קבצי המחשב האישי שלך ליצירת מסד נתונים לחיפוש.

מיקרוסופט שאלה מדוע Insiders מכבה את אינדקס החיפוש וקיבלה שלושה תחומים עיקריים לשיפור: "שימוש מוגזם בדיסק ובמעבד, בעיות ביצועים כלליות וערך נתפס נמוך של האינדקס." מיקרוסופט אומרת שהיא מגלה כעת זמני שיא בשיא כדי שתוכל לבצע אופטימיזציה טובה יותר כאשר האינדקס פועל. לדוגמא, הוא לא יפעל כאשר מצב המשחק פועל, אם מצב חיסכון בחשמל פועל, אם מצב צריכת חשמל נמוכה פועל, כאשר השימוש במעבד הוא כ 80%, כאשר השימוש בדיסק הוא מעל 70%, או כאשר הסוללה נמוכה 50%.

חיפוש ב- Windows יתחיל להיות מהיר יותר גם במחשבי מפתחים. אינדקס החיפוש של Windows כעת "לא יכלול תיקיות מפתח נפוצות, כגון .git, .hg, .svn, .Nuget ועוד כברירת מחדל." הביצועים ישתפרו בעת קומפילציה וסנכרון של קוד.

הקלד דיסק במנהל המשימות

מנהל המשימות של Windows 10 מציג כעת את סוג הדיסק שלך - SSD או HDD. זה מקל על לראות מה החומרה במחשב שלך, וזה יכול לעזור לך לדעת איזה דיסק הוא אם יש לך מספר דיסקים במערכת שלך.

מידע זה מוצג בכרטיסיה ביצועים. פתח את מנהל המשימות (Ctrl + Shift + Esc) ולחץ על "פרטים נוספים" כדי למצוא אותו.

טמפרטורת GPU במנהל המשימות

זו לא התכונה החדשה היחידה שמקבל מנהל המשימות. כרטיסיית הביצועים של מנהל המשימות תציג גם את טמפרטורת ה- GPU שלך. בהנחה שיש לך כרטיס גרפי עם מנהל התקן מספיק חדש - עליו לתמוך במודל הנהג WDDM 2.4 - מידע זה תמצא בעמוד הסטטוס של ה- GPU שלך בכרטיסייה ביצועים. זה פועל גם רק עם כרטיסי גרפיקה ייעודיים, לא עם GPUs משולבים או מובנים.

זוהי רק תכונת ניטור ה- GPU האחרונה במנהל המשימות. עדכונים קודמים הוסיפו תכונות כמו שימוש ב- GPU לכל תהליך, תצוגת שימוש כוללת ב- GPU, מידע על גרסת מנהל ההתקן הגרפי, שימוש בזיכרון הגרפי ופרטי חומרה.

קשורים: כיצד לפקח על השימוש ב- GPU במנהל המשימות של Windows

FPS בסרגל המשחקים של Xbox

סרגל המשחקים החדש של Windows 10 הוא כבר יותר כיסוי מסך מלא עם תכונות, כולל בקרות עוצמת קול מהירות, גרפי ביצועים ואפילו שילוב Spotify. עכשיו זה משתפר עם מונה FPS וכיסוי הישג.

לחץ על Windows + G כדי לפתוח את סרגל המשחקים תוך כדי משחק ותראה מונה FPS בזמן אמת מבלי להתקין יישומי צד שלישי כמו FRAPS או להפעיל אפשרות ספציפית למשחק.

קשורים: 6 תכונות נהדרות בסרגל המשחקים החדש של Windows 10

Windows מאפשר לך "להפוך את המכשיר שלך ללא סיסמא"

מיקרוסופט חדשה מאפשרת לך "להפוך את המכשיר ללא סיסמה" עם אפשרות חדשה בדף הגדרות> חשבונות> כניסה. זה נשמע מדהים ועתידני, אבל באמת שזו רק הגדרה חדשה שדורשת מכל אחד מהמחשבים האישיים להיכנס באמצעות PIN או שיטת כניסה אחרת של Windows Hello כמו ביטול נעילת פנים או טביעת אצבע.

מצב בטוח פועל כעת גם עם כניסה באמצעות PIN. אם הגדרת את Windows Hello כדי להיכנס באמצעות PIN, תוכל להשתמש ב- PIN זה כדי להיכנס למחשב שלך לאחר האתחול למצב בטוח. בעבר, מצב בטוח גרם לך להזין את סיסמת חשבונך.

שינוי שם שולחנות עבודה וירטואליים

המחשבים השולחניים הווירטואליים של Windows 10, הזמינים בממשק תצוגת המשימות המופיעים בעת לחיצה על Windows + Tab במקלדת או לחיצה על סמל תצוגת המשימות בשורת המשימות, הופכים להיות מוגדרים יותר.

במקום להיות תקוע עם שמות ברירת המחדל של "שולחן עבודה 1", "שולחן עבודה 2" וכן הלאה, כעת תוכל לשנות את שמם. פשוט לחץ על שם כל שולחן עבודה וירטואלי בראש ממשק תצוגת המשימות והקלד שם חדש.

כפי שמציין מיקרוסופט, אתה יכול אפילו להשתמש באימוג'י בשמות. פשוט לחץ על Windows +. (נקודה) לפתיחת בורר האימוג'י והזנת אימוג'י. לוח אמוג'י זה עובד כמעט בכל שדה טקסט ב- Windows 10.

מידע משופר על מצב הרשת

דף מצב הרשת ב'הגדרות '>' רשת ואינטרנט '>' סטטוס 'עוצב מחדש. כעת הוא מציג את כל ממשקי הרשת שברשותך בראש הדף. לדוגמה, גם ה- Wi-Fi וגם ה- Ethernet יוצגו כאן אם יש לך מחשב עם שניהם.

מיקרוסופט אומרת כי הממשק החדש הזה "יספק מידע נוסף במבט חטוף על קישוריות המכשיר שלך, בשילוב של כמה עמודים כדי לתת לך תצוגה ברורה אחת על האופן שבו אתה מחובר לאינטרנט."

Windows יציג גם את השימוש בנתונים שלך עבור כל ממשק ממש בדף זה, כך שלא תצטרך ללכת למקום אחר בהגדרות כדי לראות בכמה נתונים אתה משתמש.

תמיכה מובנית במצלמות רשת

Windows 10 מקבל תמיכה מובנית במצלמות מבוססות IP ששולחות את הזנות הווידיאו שלהן דרך הרשת המקומית שלך. באופן מסורתי, היית צריך תוכנת צד שלישי כדי להציג את עדכוני המצלמה האלה ב- Windows 10.

עם עדכון זה תוכל להוסיף מצלמות מבוססות רשת על ידי כותרת אל הגדרות> התקנים> Bluetooth ומכשירים אחרים> הוסף Bluetooth או התקן אחר. אם יש מצלמה נתמכת ברשת המקומית שלך, Windows 10 ימצא אותה ותוכל להוסיף אותה למערכת שלך בלחיצה אחת.

לאחר הוספתו, תוכלו להשתמש באפליקציית המצלמה המובנית (ובאפליקציות מצלמה אחרות) כדי לגשת למצלמת הרשת. לעת עתה, Windows 10 תומך רק במצלמות תואמות תקן המשתמשות בפרופיל S. ONVIF.

קשורים: Windows 10 מקבל תמיכה מובנית במצלמות רשת

שליטה טובה יותר בהפעלה מחדש של אפליקציות בכניסה

Windows 10 נפתח מחדש באופן אוטומטי יישומים רבים, כולל Google Chrome, לאחר הפעלת המחשב מחדש. כעת יש אפשרות חדשה המאפשרת לך להשבית זאת ביתר קלות.

כדי למצוא אפשרות זו, עבור אל הגדרות> חשבונות> אפשרויות כניסה. תחת הפעלה מחדש של אפליקציות, החלף את האפשרות "שמור באופן אוטומטי את האפליקציות שלי שניתנות להפעלה כשאני יוצא והפעל אותן מחדש לאחר הכניסה" אם ברצונך לכבות את האפליקציה.

בעבר, אפשרות זו הוסתרה במקצת והתמזגה עם האפשרות "השתמש במידע הכניסה שלי כדי לסיים באופן אוטומטי את המכשיר שלי", שנכתב "השתמש במידע הכניסה שלי כדי לסיים באופן אוטומטי את הגדרת המכשיר שלי ולפתוח מחדש את היישומים שלי לאחר עדכון או אתחול." אלה שתי אפשרויות נפרדות.

תכונה זו עובדת כעת גם קצת יותר טוב. כעת הוא מפעיל מחדש את "רוב יישומי UWP" כמו גם יישומי שולחן העבודה המסורתיים של Windows.

ניקוי הדיסק לא ימחק את תיקיית ההורדות שלך

מיקרוסופט מסירה את תיקיית ההורדות מיישום ניקוי הדיסקים הקלאסי. אפשרות זו נוספה לניקוי הדיסק עם עדכון אוקטובר 2018. המבקרים אמרו כי קל מדי למחוק את כל הקבצים בתיקיית ההורדות שלך בטעות, במיוחד אם אתה משתמש מנוסה שלא הבין שהאפשרות נוספה לניקוי הדיסק.

עם עדכון זה, תיקיית ההורדות נעלמת מניקוי הדיסק. אתה עדיין יכול להשתמש בניקוי הדיסק כדי לרוקן את סל המיחזור שלך, למחוק קבצים זמניים, להסיר התקנות ישנות של Windows וכל השאר - אך אפשרות ההורדות קצרת הימים נעלמת.

האפשרות לנקות את תיקיית ההורדות ממשיכה להתקיים ב- Storage Sense, זמינה ב'הגדרות '>' מערכת '>' אחסון '>' הגדר תצורה של אחסון 'או הפעל אותה כעת. זה פשוט נעלם מממשק ניקוי הדיסק הקלאסי.

Paint ו- WordPad הם כעת תכונות אופציונליות

מיקרוסופט הפכה את MS Paint ו- WordPad ל"תכונות אופציונליות ". Paint ו- WordPad עדיין מותקנים כברירת מחדל, אך תוכל להסיר אותם כדי לפנות מעט מקום.

עבור אל הגדרות> יישומים> יישומים ותכונות> תכונות אופציונליות ותראה את Paint ו- WordPad לצד תכונות אופציונליות אחרות כמו Windows Media Player.

Microsoft Paint תופס 11.6MB, ו- WordPad משתמש ב- 9.11MB, כך שלא תפנה מקום רב על ידי הסרתם. במקור מיקרוסופט התכוונה להסיר את Paint מ- Windows ולהפיץ אותו דרך החנות, אך היא זנחה את התוכניות הללו ואף עדכנה את Paint בתכונות חדשות.

כותרת באפליקציית ההגדרות של Windows 10

מיקרוסופט ניסתה באנר ביישום ההגדרות במשך זמן מה, והיא חזרה בבניית Insider 20H1. הבאנר החדש מופיע בראש מסך הבית בחלון ההגדרות, ומציג את התמונה, השם והקישור שלך לניהול חשבון Microsoft שלך באופן מקוון. הוא מציע קישורים מהירים להגדרות ה- OneDrive ו- Windows Update ומידע על מצבם.

למרבה המזל, מיקרוסופט לא כללה כאן פרסום עבור Microsoft Rewards (לשעבר Bing Rewards).

חיפושים מהירים בחיפוש הבית

כשאתה פותח את החלונית "חפש בית" על ידי לחיצה על תיבת החיפוש בשורת המשימות, תראה "חיפושים מהירים" חדשים בתחתית, ומאפשרים לך גישה בלחיצה אחת לדברים כמו מזג האוויר, חדשות מובילות וסרטים חדשים.

שיפורי זוג Bluetooth מהירים

מיקרוסופט משפרת את חוויית ההתאמה המהירה יותר של Windows 10 עם חלונות 10, שכונתה בעבר Quick Pair וכיום היא נקראת כנראה Swift Pair.

כשיש מכשיר נתמך במצב התאמה בקרבת מקום, תראה התראה שמבקשת ממך לעבור להתאמה. זה התווסף לעדכון של Windows 10 באפריל 2018. עכשיו זה עוד יותר יעיל. כל תהליך ההתאמה מתבצע באמצעות הודעות של Windows 10 ללא צורך בפתיחת אפליקציית ההגדרות, והודעה אחת פחות מוצגת. יש כפתור סגור לסגירת ההודעה אם אינך רוצה להתאים מכשיר, וההודעה מציגה מידע נוסף על שם המכשיר וסוגו, אם ניתן.

זה עדיין עובד רק עם מכשירים נתמכים כמו מקלדות Surface של מיקרוסופט ועכברים, אך בתקווה שזה אמור להגיע למכשירים נוספים בעתיד, מה שהופך את תהליך ההתאמה של Bluetooth למהיר יותר עבור משתמשי PC נוספים.

קשורים: זיווג Bluetooth קל יותר מגיע סוף סוף ל- Android ו- Windows

מחוון סמן טקסט

כעת תוכל להתאים את הגודל והצבע של מחוון סמן הטקסט של Windows 10 - השורה הקטנה ההיא שמראה לך היכן אתה מקליד ביישום.

כדי למצוא אפשרות זו, עבור אל הגדרות> קלות גישה> סמן הטקסט. הפעל את "מחוון סמן הטקסט" החדש, בחר גודל ובחר צבע שקל לך לראות. אתה יכול לבחור כל צבע מותאם אישית שאתה רוצה.

אם אתה מעוניין באפשרות זו, ייתכן שתרצה גם להתאים את הגודל והצבע של סמן העכבר. מיקרוסופט הוסיפה אפשרות זו חזרה בעדכון של Windows 10 במאי 2019.

גרור ושחרר בעיניים

ל- Windows 10 יש תכונת בקרת עיניים שעובדת עם מכשירים מסוימים למעקב אחר עיניים. זוהי תכונת נגישות המאפשרת לך לשלוט במחשב שלך רק על ידי הזזת העיניים. בעדכון מאי 2020, מעקב אחר עיניים מתחזק עוד יותר. כעת אתה יכול לבצע פעולת גרירה ושחרור של העכבר רק על ידי העברת העיניים.

קשורים: Windows 10 20H1 יאפשר לך לגרור ולשחרר בעיניים

שיפורים בהגדרות השפה

דף הגדרות השפה של Windows 10 ב'הגדרות '>' זמן ושפה '>' שפה 'אורגן מחדש כך שיהיה קל יותר לשימוש ולהבנה. לדוגמה, כעת הוא מציג את שפות ברירת המחדל שנבחרו עבור Windows, אפליקציות ואתרי אינטרנט, הגדרות המקלדת, הדיבור והאזורים שלך בחלק העליון של המסך.

עדכון זה עמוס בתמיכה טובה יותר גם בשפות שאינן אנגלית. תכונות "מודיעין ההקלדה" של מקלדת המגע SwiftKey תומכות כעת ב -39 שפות שונות. המשמעות היא חיזוי מועיל יותר של תיקון אוטומטי וטקסט במקלדת. חיזוי הטקסט המשופר עובד גם כאשר מופעלת חיזוי טקסט למקלדות חומרה.

גם הכתיב משתפר. כעת מיקרוסופט תומכת בשפות רבות יותר בעת שימוש בתכתיב - כדי להשתמש בה, לחץ על Windows + H תוך כדי הקלדה בשדה טקסט כלשהו.

מיקרוסופט עשתה עבודה רבה על עורכי שיטת הקלט של מיקרוסופט (אסיה) של מזרח אסיה. יש IME יפני חדש ושיפורים ב- IME הסינית והקוריאנית.

שינויים אחרים

כרגיל, העדכון החדש ביותר של Windows 10 עמוס בשינויים קטנים יותר ותיקוני באגים. הנה כמה:

  • תכונות חדשות של DirectX 12 : עדכון 20H1 של Windows 10 כולל תצוגה מקדימה של מפתחים של תכונות DirectX 12 כמו DirectX Raytracing Tier 1.1, DirectX Mesh Shader ועוד. מפתחי משחקים יוכלו בסופו של דבר לנצל את אלה לשיפור המשחקים שלהם.
  • עוד Kaomoji: מיקרוסופט הוסיפה עוד kaomoji לפאנל האימוג'י של Windows 10, אותו תוכלו לפתוח בלחיצה על Windows +. (נקודה) או Windows +; (נקודה-פסיק.) לדוגמה, כעת תמצא ヾ (⌐ ■ _ ■) ノ ♪ ברשימה.
  • מהירות סמן העכבר בהגדרות : Windows 10 מאפשר כעת להגדיר את מהירות סמן העכבר מתוך אפליקציית ההגדרות ב'הגדרות '>' התקנים '>' עכבר '. בעבר אפשרות זו הייתה זמינה רק בלוח הבקרה.
  • הגדרות תמונת חשבון טובות יותר : Windows 10 מקלה כעת על הגדרת תמונת חשבונך ב- Windows ובשירותי מיקרוסופט שונים. עבור אל הגדרות> חשבונות> המידע שלך כדי להגדיר תמונת חשבון. כשתגדיר תמונה כאן, כעת Windows יעדכן אותה במהירות הן במחשב Windows המקומי שלך והן בשירותי מיקרוסופט שונים - בהנחה שאתה מחובר ל- Windows 10 עם חשבון Microsoft.
  • התכונות האופציונליות משתפרות : דף התכונות האופציונליות תחת הגדרות> אפליקציות ותכונות> תכונות אופציונליות מקבל ממשק טוב יותר. כעת תוכל לבחור ולהתקין מספר תכונות בבת אחת, לחפש בתכונות זמינות ולמיין אותן בדרכים שונות. תוכלו לראות את התאריך בו הותקנה כל תכונה ולהציג את מצב התקנת התכונות בראש עמוד זה.
  • עיצוב מחדש של אזהרת Wi-Fi : מיקרוסופט גם אומרת שהיא משנה את האופן שבו רשתות Wi-Fi פתוחות מופיעות ברשימת ה- Wi-Fi. Windows 10 לא יציג עוד הודעת אזהרה "אנשים אחרים יוכלו לראות מידע שאתה שולח ברשת זו" לפני שהם מתחברים לרשת Wi-FI פתוחה, שלדברי מיקרוסופט מבלבלת. במקום זאת, יש סמל חדש עבור רשתות Wi-Fi מאובטחות כדי להדגיש בצורה ברורה יותר שעליך להתחבר לאלה.
  • שיפורי נגישות : מיקרוסופט עדכנה גם את תכונות הנגישות עם אפשרויות ושיפורים חדשים נוספים. לדוגמה, יש פקודה חדשה ב- Narrator לתת סיכום של עמוד אינטרנט (Narrator + S).
  • התקן קבצי MSIX ללא העמדת צד : מנהלי מערכת יגלו כי התקנת קובץ MSIX אינה מחייבת עוד הפעלת טעינה אוטומטית בהגדרות או באמצעות מדיניות קבוצתית. בעבר, התקנת אלה דרשה הפעלת טעינת צד - בדיוק כמו ב- Android. כעת, כל עוד קובץ MSIX נחתם, מערכת Windows 10 יכולה להתקין אותו כמו כל יישום אחר. חברות עדיין יכולות להשבית סוג זה של טעינה צדדית באמצעות הגדרות מדיניות, אך זה כבר לא מצב ברירת המחדל.
  • Windows PowerShell ISE : עורך הסקריפטים המשולב של PowerShell הוא כעת "תכונה לפי דרישה". זה נשאר מותקן כברירת מחדל, ותוכל לנהל אותו באמצעות הגדרות> יישומים> יישומים ותכונות> תכונות אופציונליות.

תחילת קיץ 2020: "חווית טאבלט" חדשה

ל- Windows 10 יש מצב שולחן עבודה קלאסי ומצב Tablet 8 בסגנון Windows שאף מסתיר את סמלי שורת המשימות כברירת מחדל. זה לא אידיאלי עבור אנשים רבים, ולכן מיקרוסופט בדקה "חוויית טאבלט" חדשה בביצוע פיתוח של 20H1.

כאשר אתה משתמש במחשב 2 ב -1 עם מסך מגע ואין לך מקלדת או עכבר מחוברים, זה יכול להפוך את ממשק שולחן העבודה המסורתי לקל יותר לשימוש. לדוגמה, סמלי שורת המשימות יהיו מרוחקים יותר זה מזה, סייר הקבצים יהיה מותאם למגע ותוכלו להשתמש בחלונות על שולחן העבודה.

מיקרוסופט אומרת שזה לא תחליף למצב טאבלט, אך מחשבים ממירים כבר לא ייכנסו אוטומטית למצב טאבלט כשאתה מסיר את המקלדת או מסובב אותם. במקום זאת, הם ייכנסו לחוויה החדשה המותאמת למגע. מיקרוסופט נסוגה במצב טאבלט במכשירי 2 ב -1 ומקלה על השימוש בשולחן העבודה הקלאסי של Windows על מסך מגע.

תכונה זו הוסרה לפני השחרור היציב של 20H1. מיקרוסופט רוצה יותר זמן לעבוד על זה אומרת שהיא תגיע כחלק מעדכון קטן יותר לעדכון מאי 2020 ב"קיץ המוקדם "של 2020.

קשורים: ניתן להחליף את מצב הטאבלט של Windows 10 עם שולחן העבודה

בוטל: פנקס הרשימות עודכן דרך החנות

בשינוי מפתיע הודיעה מיקרוסופט כי תעביר את פנקס הרשימות לחנות עוד בחודש אוגוסט. כעת הוא יעודכן אוטומטית דרך החנות, מה שמאפשר למיקרוסופט לעדכן את פנקס הרשימות בתדירות גבוהה יותר מפעם בחצי שנה. תוכל להסיר גם את פנקס הרשימות.

פנקס הרשימות עדיין היה מותקן כברירת מחדל, כך שלא הרבה ישתנה שם. מיקרוסופט עדכנה את פנקס הרשימות בתכונות חדשות כמו תמיכה בסיום קו UNIX וחיפוש Bing משולב. מיקרוסופט רצתה לעדכן את פנקס הרשימות לעיתים קרובות יותר.

בכל מקרה זו הייתה התוכנית שהוכרזה במקור. מיקרוסופט שינתה את דעתה בדצמבר והסירה את פנקס הרשימות מהחנות. שום דבר לא השתנה עם פנקס הרשימות - לעת עתה.

קשורים: פנקס הרשימות לא עובר לחנות של Windows 10 אחרי הכל

בדרך: שיחות באפליקציית הטלפון שלכם

אפליקציית הטלפון שלך של Windows 10 תאפשר לך להתקשר ולקבל שיחות מהמחשב אם יש לך טלפון שמריץ אנדרואיד 7 או גרסה חדשה יותר של אנדרואיד.

מיקרוסופט בדקה תכונה זו ב- 20H1 Insider builds אך אומרת שהיא תגיע לכל המחשבים שבהם פועלת Windows 10 19H1 (עדכון מאי 2019) או גרסה חדשה יותר. תקבל תכונה זו גם אם לא תשדרג ל- Windows 10 גרסה 2004.

קשורים: שיחות הטלפון של Windows 10 יתמכו בכל מכשירי Android 7+

כבר כאן: חיפוש קבצים מקוון בסייר הקבצים

תכונה זו הופיעה לראשונה בבניית Insider של עדכון 20H1 של Windows 10, אך היא הפכה לזמינה לכולם כחלק מהעדכון שקדם לנובמבר 2019.

בשתי הגרסאות של Windows 10, סייר הקבצים כולל חווית חיפוש חדשה. כאשר אתה מקליד בתיבת החיפוש, תראה תפריט נפתח עם רשימת קבצים המוצעים. הוא גם יחפש קבצים בחשבון OneDrive שלך ​​באופן מקוון - לא רק קבצים במחשב המקומי שלך.

אתה עדיין יכול לגשת לחוויית החיפוש הקלאסית החזקה יותר על ידי לחיצה על Enter. זה יאפשר לך לחפש במיקומים שאינם באינדקס, למשל.

קשורים: מה חדש בעדכון של Windows 10 בנובמבר 2019, זמין כעת

מיקרוסופט התמקדה בתיקוני פוליש ותיקוני באגים במשך חודשים לפני שחרורו של עדכון מאי 2020. אנו מקווים שזו צריכה להיות מערכת הפעלה יציבה ויציבה בגלל כל מאמץ הפיתוח הזה.