כיצד להבהב את סביבת השחזור של TWRP לטלפון האנדרואיד שלך

אם ברצונך לשורש, להבהב ROM מותאם אישית או לחפור אחרת בקרביים של טלפון ה- Android שלך, התאוששות מותאמת אישית כמו TWRP היא דרך נהדרת לעשות זאת. כך תוכל להבהב אותו בטלפון שלך.

קשורים: מהו התאוששות מותאמת אישית באנדרואיד, ולמה שארצה אחד?

"סביבת ההתאוששות" של הטלפון שלך היא תוכנה שלעתים נדירות אתה רואה. זה השימוש בטלפון שלך כדי להתקין עדכוני Android, להחזיר את עצמו להגדרות היצרן ולבצע משימות אחרות. מצב השחזור המוגדר כברירת מחדל של גוגל הוא די בסיסי, אך התאוששות של צד שלישי - כמו פרוייקט השחזור של Team Win (או TWRP) - מאפשרת לך לבצע גיבויים, להתקין ROM, לשרש את הטלפון ולעשות הרבה יותר. אז אם אתה מחפש לכוונן בכבדות את הטלפון שלך, כנראה שתצטרך טלפון כזה. תוכלו לקרוא עוד על אופן הפעולה של התאוששות בהתאמה אישית במאמרנו בנושא. היום אנו נראה לכם כיצד להתקין אחד כזה.

ראשית: בטל את נעילת המכשיר וודא שהוא תואם

תהליך זה יעבוד רק אם ביטלת את נעילת ה- booloader שלך. אז אם עדיין לא עשית זאת, עיין במדריך שלנו כדי להתחיל. ואז, כשתסיים, חזור לכאן כדי להבהב TWRP. (אם מטען האתחול של הטלפון שלך אינו ניתן לביטול הנעילה, תצטרך להבהב את TWRP בשיטה אחרת).

בנוסף, וודא שיש גרסה של TWRP זמינה לטלפון שלך, ועיין במחקר קטן באתר TWRP ובמפתחי XDA כדי לוודא שאין שום מוזרויות. לדוגמא: כמה טלפונים חדשים כמו Nexus 5X מוצפנים כברירת מחדל, אך כאשר TWRP יצא לראשונה ל- Nexus 5X, הוא לא תומך בטלפונים מוצפנים. אז משתמשי Nexus 5X נאלצו למחוק ולפענח את הטלפון שלהם לפני התקנת TWRP, או לחכות כמה חודשים לעדכון ל- TWRP שתמך במכשירים מוצפנים. ודא שאתה מודע לכל מוזרויות ספציפיות למכשיר כזה לפני שתתחיל בתהליך.

יהיה עליך להתקין את מחשב אנדרואיד Debug Bridge (ADB) במחשב שלך כדי לבצע את התהליך הזה, כמו גם את מנהלי ההתקן USB של הטלפון שלך. אם פתחת את נעילת האתחול בדרך הרשמית, כנראה שכבר יש לך אותם, אך אם לא, עיין במדריך זה לקבלת הוראות כיצד להשיג אותם.

לבסוף, גבה כל דבר בטלפון שתרצה לשמור. תהליך זה לא אמור לנגב את הטלפון שלך, אך העתקת התמונות שלך וקבצים חשובים אחרים למחשב שלך היא תמיד רעיון טוב לפני שאתה מתעסק עם המערכת.

שלב ראשון: אפשר איתור באגים באמצעות USB

לאחר מכן תצטרך להפעיל כמה אפשרויות בטלפון שלך. פתח את מגירת האפליקציות של הטלפון שלך, הקש על סמל ההגדרות ובחר "אודות טלפון". גלול עד הסוף והקש על הפריט "מספר בניין" שבע פעמים. אתה אמור לקבל הודעה שאומרת שאתה עכשיו מפתח.

חזור לדף ההגדרות הראשי, ותראה אפשרות חדשה בסמוך לתחתית הנקראת "אפשרויות מפתח". פתח את זה, ואפשר "איתור באגים ב- USB". הזן את הסיסמה או ה- PIN שלך כאשר תתבקש, אם רלוונטי.

לאחר שתסיים, חבר את הטלפון למחשב שלך. אתה אמור לראות חלון קופץ שכותרתו "אפשר איתור באגים ב- USB?" בפלאפון שלך. סמן את התיבה "אפשר תמיד ממחשב זה" והקש על אישור.

שלב שני: הורד את TWRP לטלפון שלך

לאחר מכן, עבור לאתר TeamWin ועבור לדף ההתקנים. חפש את המכשיר שלך ולחץ עליו כדי לראות את הורדות TWRP הזמינות עבורו.

דף זה בדרך כלל יודיע לך על כל מידע ספציפי למכשיר שאתה צריך לדעת. אם אינך מבין מה המשמעות של משהו, אתה יכול בדרך כלל לקרוא עוד על ידי חיפוש בפורום מפתחי XDA.

עבור אל החלק "הורדת קישורים" בדף זה והורד את תמונת TWRP. העתק אותו לתיקיה שבה מותקנת ADB ושנה את שמו twrp.img. זה יקל על פקודת ההתקנה בהמשך.

שלב שלישי: אתחל מחדש את מנהל האתחול שלך

על מנת להבהב TWRP, תצטרך לאתחל למאתחל הטלפון של הטלפון שלך. זה שונה במקצת עבור כל טלפון, כך שתצטרך להוראות של Google למכשיר הספציפי שלך. אתה יכול לעשות זאת במכשירים מודרניים רבים על ידי כיבוי הטלפון, והחזקת לחצני "הפעלה" ו"הגברת עוצמת הקול "למשך 10 שניות לפני שחרורם.

אתה תדע שאתה במאתחל שלך כי תקבל מסך דומה לזה:

מטען האתחול של הטלפון שלך עשוי להיראות קצת שונה (למשל, ל- HTC יש רקע לבן), אך בדרך כלל הוא יכיל טקסט דומה. תוכל למצוא מידע נוסף כיצד להגיע לטעינת אתחול הטלפונים הספציפיים שלך באמצעות חיפוש מהיר בגוגל, אז אל תהסס לעשות זאת כעת לפני שתמשיך.

שלב רביעי: פלאש TWRP לטלפון שלך

לאחר שנמצא במצב מטען אתחול, חבר את הטלפון למחשב באמצעות כבל USB. על הטלפון שלך לציין שהמכשיר מחובר. במחשב, פתח את התיקיה שבה התקנת את ADB, והקש Shift + לחץ לחיצה ימנית על אזור ריק. בחר "פתח כאן שורת פקודה". לאחר מכן, הפעל את הפקודה הבאה:

מכשירים מהירים

על הפקודה להחזיר מספר סידורי המציין שהוא יכול לזהות את הטלפון שלך. אם לא, חזור וודא שעשית הכל כמו שצריך עד לנקודה זו.

אם המכשיר שלך מזוהה על ידי fastboot, הגיע הזמן להבהב TWRP. הפעל את הפקודה הבאה:

התאוששות מהירה של פלאש

אם הכל ילך כשורה, אתה אמור לראות הודעת הצלחה בחלון שורת הפקודה שלך.

שלב חמישי: אתחול לשחזור TWRP

נתק את הטלפון שלך והשתמש במקש הגברת עוצמת הקול כדי לגלול לאפשרות "שחזור" במאתחל האתחול שלך. לחץ על עוצמת הקול או לחצן ההפעלה (תלוי בטלפון שלך) כדי לבחור בו. הטלפון שלך צריך לאתחל מחדש ל- TWRP.

אם TWRP מבקש ממך סיסמה, הזן את הסיסמה או ה- PIN שבהם אתה משתמש כדי לבטל את נעילת הטלפון שלך. הוא ישתמש בזה לפענוח הטלפון שלך כדי שיוכל לגשת לאחסון שלו.

TWRP עשוי גם לשאול אם ברצונך להשתמש ב- TWRP במצב "קריאה בלבד". מצב קריאה בלבד פירושו ש- TWRP יהיה קיים רק בטלפון שלך עד שתאתחל אותו מחדש. זה פחות נוח, אבל זה גם אומר ש- TWRP לא ישנה לצמיתות את המערכת שלך, דבר שימושי עבור אנשים מסוימים. אם אינך בטוח, הקש על "המשך לקריאה בלבד". אתה תמיד יכול לחזור על שלבים שלוש וארבעה של מדריך זה כדי להבהב מחדש את TWRP מאוחר יותר כאשר ברצונך להשתמש בו.

כשתסיים, תראה את המסך הראשי של TWRP. אתה יכול להשתמש בזה כדי ליצור גיבויים של "Nandroid", לשחזר גיבויים קודמים, קבצי ZIP פלאש כמו SuperSU (המשרשים את הטלפון שלך) או פלאש ROM מותאם אישית, בין משימות רבות אחרות.

כרגע, הדבר החשוב ביותר שעליך לעשות הוא לגבות את הטלפון שלך לפני שתבצע שינויים אחרים.

הקש על כפתור "גיבוי" במסך TWRP הראשי. בחר "אתחול", "מערכת" ו"נתונים "והחלק את הסרגל בתחתית כדי לגבות אותם. (ייתכן שתרצה להקיש על האפשרות "שם" בחלק העליון כדי לתת לגיבוי שלך שם מוכר יותר.)

הגיבוי ייקח זמן מה, אז תנו לו זמן. בסיום זה, חזור לתפריט הגיבוי. בטל את הסימון של כל האפשרויות וגלול לתחתית. אם יש לך מחיצה מיוחדת המופיעה אחרי "שחזור", כגון WiMAX, PDS או EFS, בדוק אותה ובצע גיבוי נוסף. מחיצה זו מכילה בדרך כלל את המידע שלך על EFS או IMEI, וזה חיוני. אם אי פעם הוא נפגם, תאבד קישוריות נתונים ותוכל לשחזר את הגיבוי הזה כדי לגרום לטלפון שלך לתפקד שוב.

לבסוף, אם TWRP שואל אי פעם אם ברצונך להשריש את הטלפון שלך, בחר "אל תתקין". עדיף להבהב את הגרסה האחרונה של SuperSU בעצמך במקום ש- TWRP יעשה זאת בשבילך.

קשורים: כיצד לשרש את טלפון האנדרואיד שלך עם SuperSU ו- TWRP

לאחר שביצעת את הגיבויים הראשונים שלך, אתה חופשי לחקור את TWRP, לשרש את הטלפון שלך, להבהב ROM חדש או לאתחל ל- Android. רק זכרו: גיבו לפני שתעשו משהו אחר ב- TWRP, שמא תתעסקו בטלפון שלכם תוך כדי!